Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. 9-9,5 tyś obrotów. Fakt, że mam dołożony obrotomierz elektorniczny, razem z licznikiem moto godzin. Oryginalne zegary niestety są zniszczone. Daję jednak 99% że ten licznik pokazuje dobrze obroty lub jedynie z niewielkim błędem. Od jakich obrotów powinien się otwierać KIPS ? Mam podejrzenie że może być dalej nie do końca dobrze z górnymi obrotami u mnie, ponieważ na pełnym gazie dalej kopci mam wrażenie trochę za mocno. Muszę jeszcze pomajstrować z dolotem powierza i sprawdzić jak się zachowuje ze zdjętym dolotem na samym gaźniku.
 3. kilka razy widziałem ludzi jak próbowali to okiełznać i efekt był taki że 30 % ludzi kupowało od razu amortyzator skrętu a pozostałe 70 % nowe owiewki stelaże itp po prostu to są motocykle które niezwykle łatwo "shummują" . oczywiście przy kulaniu się nie jest to tak częste ale przy konkretnej jeździe już tak MOIM ZDANIEM puszczenie kierownicy przy shimmie = konkretna gleba ( ale wiesz ja nie byłem na szkoleniach , nie czytałem, książek a uczyłem się jeździć na moto kiedy ETZ 251 była szczytem marzeń ) pod warunkiem że to shimma a nie delikatne wężykowanie na wyjściu z winkla
 4. Według norm i producentów, opona motocyklowa powinna być zmieniona po 10 latach. Opona, ktora leży w magazynie do 2-3 lat traktowana jest jako nowa i można ją sprzedawać jako nową. Nowa opona, która w magazynie leży dłużej niz 5 lat nie jest już kwalifikowana do montażu. Ostatnio oglądałem jednen Moto. Na pierwszy rzut oka miał fajne opony, bardzo dużo mięsa, spojrzałem na DOT, a oponka miala 11 lat. Przejrzałem sie bierznikowi i... Tak, bierznik ładny, ale w kanałach odprowadzających wodę widać było dziesiątki pęknieć. To samo z boczną ścianą opony. Gdy w aucie strzeli guma, to jeszcze można się ratować, w moto nie ma ratunku. To samo z wentylami - nie wiem czy ten przypadek był tu opisywany, ale jeden motonita zginął przez stary wentyl.
 5. Today
 6. bozoo

  imigranci

  W Krakowie. Ale na Podkarpaciu tak samo.
 7. Myślę, że Rins może namieszać w przyszłym sezonie jesli suzuki popracuje trochę nad mocą motocykla..
 8. ks-rider

  imigranci

  A te 80 zl to w jakim sklepie i w jakim miescie ? Zakupy robie co Prawda w Kolobrzegu gdzie ceny sa naprawde wywindowane ale nie zdarzylo mi sie jeszcze zaplacic w PL za Kilo wolowiny wiecej niz 46 pln'ow. Mowa o polskim miesie, na wage.
 9. bozoo

  imigranci

  No.. stek kosztuje 40-80 zł zależnie jakie mięso. Innej nie kupowałem to nie wiem. No ale za cholerę to nie daje - jak pisałeś - 1000 zł w PL to 1000 euro w DE. Na przykładzie krowiej padliny bardziej 2500 zł odpowiada 1000 e. Co do paliwa akurat nie wiem po ile u was stoi i jaką cena ma strukturę - u nas jest pięknie napompowana podatkami.
 10. Inna sprawa, zauważyłem z autopsji, że te nowe nawierzchnie (trasa katowicka od Warszawy) ścierają gumę jak chrzan na tarce. Wszystko można, tylko wyłazi taka guma np. w deszcz, albo po deszczu.
 11. Zawory się reguluje jeśli nie jes za późno, a jeśli jest o wymienia głowicę. Koszt jakieś 4-5k.
 12. KLAUDIUSZ

  imigranci

  No nie wiem 15 Euro to jakies 65 PLN ......... Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 13. Cosmoo

  imigranci

  Akurat podatek drogowy w paliwie, to najmniejszy pikuś...akcyza Panie, akcyza...
 14. ks-rider

  imigranci

  Klood, jam weim, ze jak sie zostalo osaczonym to trzeba cos wymyslec Gdybyscie placili podatek drogowyosobno a nie w paliwie, to bylo by ono w PL tansze, a jest drozsze niz w Niemczech. Pozatym powiedzialem, ze wolowina, Inne gatunki miesa tez sa tansze. Bozoo W niemieckim Lidl'u wolowina kosztuje w zalezniosci od rodzaju i jakosci od 15 do bodajze 39 € za Kilo. W PL musiala bywiec kosztowac kolo 170 zl.
 15. Pojedz sprawdz, Jak nie wezmiesz kasiory to….. tak jak wiocha gadal
 16. Może silnik nie osiąga takich obrotów żeby ona się ruszyła,na jakie obroty się wkręca?
 17. Jeśli nie wiesz co mu dolega to po co chcesz od razu wymienaić zawory ?? Wykręć świecę i zobacz w jakim jest stanie. Luzy zaworowe oczywisćie też zmierz.
 18. Średnio w tłumie niebałdzo było na czym oka zawiesić - ale tam zwykle tylko w sezonie urlopowym bywałem - wiadomo, wtedy sporo sąsiadów zza Odry tam bywa. Może rodowite ginęły w tym tłumie.
 19. jeśli mnie pamięć nie myli, to wielokrotnie pojawiał się w wątkach na ten sam temat "kalkulator" do przeliczania zębatek. poszukaj, przy okazji zapewne poznasz kilka innych ciekawych aspektów swoich planów jsz
 20. O dupach miało być...a w Gdańsku fajne są czy przeciętne bo nigdy nie znałem gdańszczanki
 21. bozoo

  imigranci

  Wie leben, Kanzler Makrela? (Czy jakoś tak)
 22. Ile może kosztować taka wymiana zaworów? Chyba że prostu go zalałem bo odpaliłem na ssaniu zgasł i później z 10 min go odpalałem ?
 23. No właśnie w lecie, na urlopie 2 ostatnie lata. Może i się ożywia na sezon ale jeśli TO właśnie było ożywienie... Tak wygląda Mielno w październiku ;) To tam po sezonie jest jeszcze bardziej pusto? Po północnej stronie głównej drogi (od str. morza) jest trochę domów i kilka pensjonatów (niektóre chyba nie remontowane od lat 80-tych)... po południowej jeden rząd budynków a za nimi jakaś łąka, nieużytki. Tak z 2/3 powierzchni wyspy. Trochę mnie zaskoczyło jak na "kurort" [emoji14] So true...
 24. KLAUDIUSZ

  imigranci

  Chyba tak, a benzyna jest po ponad 5 Euro za Litr Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 25. Potem nie oglądałem juz wyścigu, a spakowałem się i ruszyłem w podróż do Łomży... o wiele ciekawsze doznania niż oglądać resztę... Lorek specjalnie podłożył się taki plan był od początku - to dlatego, te dodatkowe chwytaki na zbiorniku paliwa, by mógł się odeprzeć i zeskoczyć szybko z motocykla łapiącego glebę i zabierającego ze sobą konkurencję... Chitry plan nie ma co
 26. bozoo

  imigranci

  Chcesz mi powiedzieć, że w niemieckim Lidlu steki są po 80 euro za kg?
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...