Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kawasaki ZX 6R 2001 rok-opinie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gab.

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• H-D
  • 171 postów
  • Na FM od: 01 maj 2006
  • Motocykl:H-D Fat Boy Evo

Napisano sob, 28 lip 2007 - 13:00

Witam!!

Jak w temacie. Mam okazję kupić ten motocykl od pierwszego właściciela, kupiony w Polsce, serwisowany cały czas w tym samym miejscu, w którym był kupiony, po delikatnej wywrotce na prawą stronę (wymieniona owiewka i tłumik w serwisie), przebieg 28 tyś. Stan zarówno wizualny jak i techniczny bez zastrzeżeń. Cena niezbyt okazyjna bo 18500 zł.
Przeszukałem forum i nie znalazłem jednozacznej odpowiedzi. Nurtuje mnie temat pękających ram-jak jest z tym w rzeczywistości? Czy naprawdę jest to częste zjawisko? W tym konkretnym motocyklu rama jest OK ale pytam na zaś. Aha-motor będzie eksploatowany delikatnie-raczej trasy około 300 km, w rozsądnych prędkościach.

Czekam na jakieś podpowiedzi i opinie. :biggrin:

#2 BUŁKA

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 242 postów
  • Na FM od: 22 marzec 2006
  • Motocykl:SUZUKI BANDIT 650 SA

Napisano sob, 28 lip 2007 - 13:59

Znajdź nie jakiego FAT'a. Facet ma wiedzę na temat Kaw.

Użytkownik BUŁKA edytował ten post sob, 28 lip 2007 - 13:59

#3 Paczakuti

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• Forumowicze
  • 55 postów
  • Na FM od: 21 lipiec 2007

Napisano sob, 28 lip 2007 - 16:01

Ja osobiscie nie znam sie za bardzo na Kawasaki ale zawsze jak poruszy sie temat o Kawasaki to zaraz sie slyszy ze sie psuja, ale czy to prawda to nie wiem bo nie mam doczynienia z kawa, ale wizualnie sa calkiem niezle :D

#4 Gab.

• Topic Starter
  • H-D
  • 171 postów

Napisano sob, 28 lip 2007 - 16:28

Ja osobiscie nie znam sie za bardzo na Kawasaki ale zawsze jak poruszy sie temat o Kawasaki to zaraz sie slyszy ze sie psuja, ale czy to prawda to nie wiem bo nie mam doczynienia z kawa, ale wizualnie sa calkiem niezle :buttrock:

Też słyszałem te opinie jak sprzedawałem swoją GPZ 600. Cóż-moja sztuka chyba nie słyszała tych opowieści bo się nie psuła :notworthy: A tak na poważnie-ludzie różne rzeczy mówią. Część jest poparta doświadczeniem a część wyssana z palca... Dlatego pytam na forum-na pewno się znajdą jacyś użytkownicy ZX-ów, którzy znają te aspekty z autopsji.

#5 Paczakuti

• Forumowicze
  • 55 postów

Napisano sob, 28 lip 2007 - 16:52

Moj brat ma paru znajomych co jezdza zx-9r, i jak gdzies jada na wycieczke czy tak se pojezdzic to oni zawsze jada, wiec nie maja problemow ze swoimi kawami :buttrock: A jezeli chodzi o ta zx-6r co chcesz kupic, to calkiem fajna maszyna :notworthy: wedlug mnie dobry wybor.

pozdrawiam Paweł

#6 Gab.

• Topic Starter
  • H-D
  • 171 postów

Napisano sob, 28 lip 2007 - 18:24

Moj brat ma paru znajomych co jezdza zx-9r, i jak gdzies jada na wycieczke czy tak se pojezdzic to oni zawsze jada, wiec nie maja problemow ze swoimi kawami :P A jezeli chodzi o ta zx-6r co chcesz kupic, to calkiem fajna maszyna :) wedlug mnie dobry wybor.

pozdrawiam Paweł

Też mi się podoba:) Jedynie ta historia z ramami mnie trochę powstrzymuje. Nie wiem na ile jest prawdziwa. Widziałem ZX 6 z pękniętą ramą (rysą) ale było to ewidentnie spowodowane wypadkiem. Mimo wszystko jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Niesamowitym plusem jest pewność tego motocykla-rzadko ma się taki komfort kupowania używanego motocykla. Serwis znam, są to moi wieloletni znajomi, motor też widywałem tam na serwisowaniu. Co prawda szykowałem się na CBR ale ....dylemat kupującego:)

Pozdrawiam!!:D

#7 Kris_big

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 281 postów
  • Na FM od: 13 październik 2005
  • Motocykl:WR450Fi 2014 / R1200GS

Napisano sob, 28 lip 2007 - 18:46

Nie kupuj Kawasaki, bo to zlom, wszyscy o tym wiedza i pisza na forum!
Ale cicho bo moja Kawa o tym jeszcze nie wie ze ma sie psuc i jak na razie nic sie nie zepsulo a ma juz 6 lat :)

#8 Gab.

• Topic Starter
  • H-D
  • 171 postów

Napisano sob, 28 lip 2007 - 19:09

Ale cicho bo moja Kawa o tym jeszcze nie wie ze ma sie psuc i jak na razie nic sie nie zepsulo a ma juz 6 lat :)

:D:) Nie ma to jak stereotypy hehehe!

#9 Paczakuti

• Forumowicze
  • 55 postów

Napisano sob, 28 lip 2007 - 20:13

Też mi się podoba:) Jedynie ta historia z ramami mnie trochę powstrzymuje. Nie wiem na ile jest prawdziwa. Widziałem ZX 6 z pękniętą ramą (rysą) ale było to ewidentnie spowodowane wypadkiem. Mimo wszystko jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Niesamowitym plusem jest pewność tego motocykla-rzadko ma się taki komfort kupowania używanego motocykla. Serwis znam, są to moi wieloletni znajomi, motor też widywałem tam na serwisowaniu. Co prawda szykowałem się na CBR ale ....dylemat kupującego:)

Pozdrawiam!!:buttrock:

Ale z tego co wiem to ramy pekaj tylko z rocznika 98.

#10 ZammeR_Poz

• Forumowicze
  • 253 postów
  • Na FM od: 27 kwiecień 2006
  • Motocykl:500EXC / ZX10

Napisano sob, 28 lip 2007 - 21:35

Z tego co wiem, bo ktos powiedzial... k*rw...a pojezdzicie sprzete,m 2 sezony i potem dawajcie opinie.

#11 foks

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1244 postów
  • Na FM od: 17 lipiec 2005
  • Motocykl:GSXR750 k7 & DRZ400sm k6

Napisano sob, 28 lip 2007 - 21:44

Ja osobiscie nie znam sie za bardzo na Kawasaki ale zawsze jak poruszy sie temat o Kawasaki to zaraz sie slyszy ze sie psuja, ale czy to prawda to nie wiem bo nie mam doczynienia z kawa, ale wizualnie sa calkiem niezle ;)

To po co piszesz w tym temacie jesli nie wiesz? Wlasnie przez takie rozkminianie, ze "cos tam chyba, ale wiem co i nie wiem czy prawda" jeszcze trudniej podjac decyzje.

#12 Paczakuti

• Forumowicze
  • 55 postów

Napisano sob, 28 lip 2007 - 22:28

To po co piszesz w tym temacie jesli nie wiesz? Wlasnie przez takie rozkminianie, ze "cos tam chyba, ale wiem co i nie wiem czy prawda" jeszcze trudniej podjac decyzje.

A potem takie "rozkminianie" pogrzebuje np.taki pan jak Kris_big piszac ze kawa to gowno :icon_razz: a jak nie masz ciekawszego sposobu na nabijanie postow, tylko poprzez jechanie na innych to najlepiej nic nie pisz.

#13 ED manetka (KURCZAK)

• Forumowicze
  • 214 postów
  • Na FM od: 01 grudzień 2006
  • Motocykl:cały czarny:)

Napisano nie, 29 lip 2007 - 11:52

a moja ma już 19 lat i prawie 80 tys km nawiniete na budziku.
i bez problemów a mówia ze gpz 600 spierdzielilo opinie o kawie,
ja tam nie wieze w te bajki na temat ze kawy sie psuja a hondy nie, jak sprzet jest dobrze utrzymany i wszystko na czas robiono to niema sily musi latac.
a co do pekajacych ram to jest tak jak ze wszystkim dzis jest dobre jutro moze sie zje**ać.
ja osobiscie nic nigdy nie slyszalem zeby ramy w zx pekaly.
pozdrawiam!!!

#14 Kris_big

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 281 postów
  • Na FM od: 13 październik 2005
  • Motocykl:WR450Fi 2014 / R1200GS

Napisano nie, 29 lip 2007 - 12:11

Chyba narobilem troche zamieszania :smile:
Jestem jak najbardziej za Kawasaki :lalag: , sam mialem ZX-7R, pozniej ZX-9R, a teraz mam ZX-12R i bardzo sobie chwale te motocykle. Wiec nie bierzcie postu powyzej zbyt serio.
Najwazniejsze zeby moto bylo zadbane, bo "skatowac" mozna wszystko nie wazne czy to Honda czy Kawa.

Użytkownik Kris_big edytował ten post nie, 29 lip 2007 - 12:12

#15 kriszx-6r

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 36 postów
  • Na FM od: 27 maj 2007
  • Motocykl:ZX-6R/636B

Napisano nie, 29 lip 2007 - 18:15

Jesli chodzi o pekajace ramy to wystepowaly w latach 98 i poczatek 99(musialy sprzety byc bardzo katowane i stawiane na kolo)
A jesli chodzi o silnik to tak do konca nigdy nie wiadomo.
Jezeli moto i serwis znasz to bym sie nie zastanawial(nawet jakby mial byc troche drozszy)
Co bym Ci proponowal to jak bys mial mozliwosc zrobienia jazdy probnej ZXRem i CBRa(chyba ze juz rob iles)
a wtedy rozwiejesz swoje watpliwosci do konca, bo w sumie najwazniejsze jest jak sie na nim czujesz.

Powodzenia w dokonaniu odpowiedniej decyzji.

PS.Sam jezdze ZX6R i jak narazie nie narzekam

#16 Gab.

• Topic Starter
  • H-D
  • 171 postów

Napisano pon, 30 lip 2007 - 17:50

Jesli chodzi o pekajace ramy to wystepowaly w latach 98 i poczatek 99(musialy sprzety byc bardzo katowane i stawiane na kolo)
A jesli chodzi o silnik to tak do konca nigdy nie wiadomo.
Jezeli moto i serwis znasz to bym sie nie zastanawial(nawet jakby mial byc troche drozszy)
Co bym Ci proponowal to jak bys mial mozliwosc zrobienia jazdy probnej ZXRem i CBRa(chyba ze juz rob iles)
a wtedy rozwiejesz swoje watpliwosci do konca, bo w sumie najwazniejsze jest jak sie na nim czujesz.

Powodzenia w dokonaniu odpowiedniej decyzji.

PS.Sam jezdze ZX6R i jak narazie nie narzekam

Wszystko się wkrótce wyjaśni-tak jak mówiłem-byłem nastawiony na CBR (po próbach stwierdziłem, że jest dla mnie ok). Dlaczego zastanawiam się nad Kawasaki-oglądnąłem kilka CBR w "super" stanie i ....co tu dużo gadać:bigrazz: Kawasaki ma ten plus, że ma w 100% udokumentowaną przeszłość. Zależy jeszcze co urwę z ceny:)

Dzięki za pomoc!

#17 dziur

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 383 postów
  • Na FM od: 30 sierpień 2004
  • Motocykl:ZX-10R

Napisano pon, 30 lip 2007 - 18:45

Od stuntu ramy pekają w kazdym motocyklu. Nawet tym najbardziej wychwalanym do róznego rodzaju trików - czyli gsx-r 750. Kolega własnie sprzedał taką z pekniętą ramą - Krymek gratulacje - a kupił to gosc co to widział i akceptował taki stan rzeczy - podziwiam;) Tyle off topic. ZX-6r 2001r silnik okej fajny bo narowisty natomiast denerwowała mnie pozycja kierowcy - jak bym siedział na turyscie i wyważenie. Cięzko było nim balansowac z prawa na lewo przez co wieksza skupiasz uwagę zeby dobrze wejsc w zakręt. Dopiero jak miałes łeb przy manetce to jechał dobrze. No ale nie ma zmartwienia - sprzety z tamtego okresu tak miały i tyczy się to całej japonskiej czworki.

#18 kaczes

• Forumowicze
  • 168 postów
  • Na FM od: 09 listopad 2004
  • Motocykl:niunja

Napisano wto, 31 lip 2007 - 19:46

Popieram pelnym ryjem Kris_biga. Miałem kawe zx6r prawie 4 lata 98r i teraz znowu tylko ze mlodsza. Poza kilkoma zgrzytami typu zlapanie temperatury w korku i dzieki temu chwila na fajka nigdy nie mialem problemu i nigdy mne nie zawiodła. Swoja kawa zrobilem 18tys regularnie serwisowana, bez katowania, wyminiłem przez ten czas zestaw napedowy, opony pare razy, napinacz lancuszka, usczelniacze przedniego zawieszenia i lozysko w glowce, klocki - ceny przystępne , model dośc popularny na bajzlach i sklepach wiec z czesciami nie ma problemu. Nie wiem skad nastawienie ludzi, ze w kawach pekaja ramy. Znam wielu wlascicieli i ngdy sie ztym nie spotkałem - raz w 9ce. Kawa zostala zbadana w serwisie przed sprzedaza - 0 zastrzezen. Co do jazdy tak jak wspomniano trzeba sie pochylic zeby sie pobawic ale taki byl stayla. POLECAM

Od stuntu ramy pekają w kazdym motocyklu.

#19 Gab.

• Topic Starter
  • H-D
  • 171 postów

Napisano wto, 31 lip 2007 - 19:55

Sprawa się wyjaśniła. Nadal szukam CBR. Gość przesadza z ceną-jako, że przygotował motocykl do sezonu woła za niego już nie 18500 a 19000 i to bez szansy na negocjacje. Wiem, że dobre musi kosztować ale wszystko w ramach rozsądku. Jak za ZX6 z 2001 to trochę za dużo... Przeczekałem tyle czasu zatem mogę czekać nadal. Motocykl bardzo fajny ale cena z kosmosu.

Tyle w temacie.

Dzięki wielkie za pomoc-jestem wdzięczny za taki odzew!!

Pozdrawiam serdecznie!

#20 kaczes

• Forumowicze
  • 168 postów
  • Na FM od: 09 listopad 2004
  • Motocykl:niunja

Napisano wto, 31 lip 2007 - 22:02

za tyle to ty moim skromnym zedaniem 2004 mozesz kupic

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

Bing (1)

xenon i światła LED | skład węgla | opony zimowe | kierownik budowy Poznań | lotnisko odszkodowanie | malowanie poznań