Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suzuki MARAUDER VZ800

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2640 odpowiedzi w tym temacie

#1 Peny

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Moderatorzy
  • 163 postów
  • Na FM od: 22 styczeń 2007
  • Motocykl:YAMAHA FAZER 1kg

Napisano nie, 18 lut 2007 - 13:08

Witam. Mam pytanie, zamierzam kupić marudera desperado, czy w tych modelach tez są problemy z olejem, bo słyszałem ze w starszych trzeba lać do pełna :buttrock: i czy takie dolewanie nie uszkadza silnika, wydmuchuje uszczelek albo zwiększa tarcia???? nie nam sie na mechanice prosze o odpowiedź

pozdrawiam Peny

#2 Krzychu.2000

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 110 postów
  • Na FM od: 28 lipiec 2006
  • Motocykl:Intruder VS 1400

Napisano nie, 18 lut 2007 - 16:20

Też sie nieznam ale słyszałem że tam wchodzi bardzo mało oleju i trzeba pilnować poziomu bo czasem lubi łyknąć, i częste są przypadki zatarcia silnika, niewiem ile w tym prawdy do opinia kolesia co praktycznie zawodowo ściąga motory

#3 Krzychu.2000

• Forumowicze
  • 110 postów

Napisano nie, 18 lut 2007 - 16:27

Też sie nieznam ale słyszałem że tam wchodzi bardzo mało oleju i trzeba pilnować poziomu bo czasem lubi łyknąć, i częste są przypadki zatarcia silnika, niewiem ile w tym prawdy do opinia kolesia co praktycznie zawodowo ściąga motory

#4 Peny

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Topic Starter
  • Moderatorzy
  • 163 postów
  • Na FM od: 22 styczeń 2007
  • Motocykl:YAMAHA FAZER 1kg

Napisano nie, 18 lut 2007 - 22:18

a ma komis? masz jakies namiary do niego, bo jeszcze nie mam motorku na oku?

#5 Krzychu.2000

• Forumowicze
  • 110 postów

Napisano pon, 19 lut 2007 - 09:57

Jak chcesz tro moge załatwić do niego nr.tel tylko niewiem kiedy mi sie to uda koleś mieszka w rymanowie czyli to jest kawałek drogi od Ciebie, nie jest on tani ale zamawiasz u niego i masz pewność że dostajesz motor w super stanie, kumple kupili u niego motory, moim zdaniem przepłacili ale motorki naprawde w super stanie jak z salony zresztą on innych nie sprowadza

#6 Szpadi

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 373 postów
  • Na FM od: 13 czerwiec 2007
  • Motocykl:Honda X11

Napisano czw, 28 cze 2007 - 07:21

Witam.
Ponieważ prześlęczałem prawie całe forum i nie natknąłem się na temat (prócz postów w innych tematach) Maraudera, postanowiłem go założyć.
Od całkiem niedawna jestem posiadaczem tego motocykla i jak to bywa... poznajemy się.
Mam pytanie do posiadaczy: "gdzie i jak sprawdza się poziom płynu chłodzącego?".... bo ja nijak nie mogę tego ustalić. Mam manuala ale i tam nie jest to jasno (przynajmniej dla mnie) napisane.

Dodam, że przesiadłem się z soft czopperka Kawasaki LTD 454 i nie miałem większych problemów. Marauder mile się prowadzi, ma chyba nisko środek ciężkości dzieki czemu majestatycznie płynie... :-) takie odnoszę wrażenie.

Zachęcam do dyskusji.

#7 Prałat

Forumowy Kapelan

• Forumowicze
  • 1346 postów
  • Na FM od: 31 lipiec 2006
  • Motocykl:Street Bob

Napisano czw, 28 cze 2007 - 07:43

"gdzie i jak sprawdza się poziom płynu chłodzącego?".... bo ja nijak nie mogę tego ustalić.

Witamy na forum. Zaglądaj każdego dnia :)
Odkręć plastikowe osłony między główką ramy a zbiornikiem - pod lewą lub prawą (nie pamiętam) jest chyba zbiornik wyrównawczy - tak mi się coś kojarzy, bo w Volusii był za silnikiem po lewej stronie.

#8 Szpadi

• Forumowicze
  • 373 postów

Napisano czw, 28 cze 2007 - 10:07

Witamy na forum. Zaglądaj każdego dnia :P
Odkręć plastikowe osłony między główką ramy a zbiornikiem - pod lewą lub prawą (nie pamiętam) jest chyba zbiornik wyrównawczy - tak mi się coś kojarzy, bo w Volusii był za silnikiem po lewej stronie.

Zgadza, się jest... u mnie jest pusto... tak ma być? czy tez ma coś tam się w nim znajdować. Nie ma na nim żadnej skali ani nic, wiec nie wiem.
Organoleptycznie stwierdzam, że płynu jest dość, ale męczy mnie strasznie to, że nie wiem.... jak sprawdzić ewentualny niedobór.

#9 Prałat

Forumowy Kapelan

• Forumowicze
  • 1346 postów

Napisano czw, 28 cze 2007 - 10:22

Zgadza, się jest... u mnie jest pusto... tak ma być? czy tez ma coś tam się w nim znajdować. Nie ma na nim żadnej skali ani nic, wiec nie wiem.
Organoleptycznie stwierdzam, że płynu jest dość, ale męczy mnie strasznie to, że nie wiem.... jak sprawdzić ewentualny niedobór.

NIe chcę Cię w błąd wprowadzać, bo sam już dawno tam zaglądałem i zwyczajnie nie pamiętam :P Na bank nie lej pod korek, ale sucho też nie powinno być. Zresztą to nie olej - tłoków nie wywali. Moto do pionu i zalewaj (nie pod korek). A wentylator często się włącza?

Nie dziękuj tylko kliknij - http://www.bractwo-s...auder desperado

#10 Szpadi

• Forumowicze
  • 373 postów

Napisano czw, 28 cze 2007 - 10:49

NIe chcę Cię w błąd wprowadzać, bo sam już dawno tam zaglądałem i zwyczajnie nie pamiętam :crossy: Na bank nie lej pod korek, ale sucho też nie powinno być. Zresztą to nie olej - tłoków nie wywali. Moto do pionu i zalewaj (nie pod korek). A wentylator często się włącza?

Nie dziękuj tylko kliknij - http://www.bractwo-s...auder desperado

Zatem nie dziękuję, wyczytałem wszystko jak szło :-).
Wentylator się nie włącza, w ogóle... gdyż jak zauważyłem płyn jest (nie pod korek, ale widać go głębiej.
Zbiorniczek rzeczywiście jest ponad stanem, więc nijak się nie da go napełnić. Póki co, zalewał będę tak jak opisują koledzy na forum.

I jeszcze raz nie dziękuję Ci Prałat za poświęcenie czasu na pomoc ;-)). Pozdrawiam

Użytkownik Szpadi edytował ten post czw, 28 cze 2007 - 12:36

#11 Prałat

Forumowy Kapelan

• Forumowicze
  • 1346 postów

Napisano nie, 08 lip 2007 - 07:22

Pilnie potrzebne są następujące rzeczy: licznik/szklanka licznika, lampa przednia oryginalna. Jakbyście cos słyszeli o takich częściach, to dajcie znać na PW. Thank You from Mountain :)

#12 wilk1961

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 103 postów
  • Na FM od: 24 wrzesień 2007
  • Motocykl:Wild Star XV 1600

Napisano pon, 24 wrz 2007 - 16:51

Jak już jest temat Marauderka VZ 800 to ja jako nowicjusz się podepnę.
Mam już zamówionego - u kolegi marauderka z 1997 r. ale jes małe ale... jestem dość dużej postury 193cm/116kg i czy nie będzie za mały dla mnie jak na początek(zaczynam przygodę z czoperkami).
Motorkiem jeżdziłem ze 30 lat wstecz - WFM taty, jestem w trakcie robienia kat. A.
Prosiłbym o opinie i ewentualne uwagi co do tej marki. Ze wzgledu na kasę pasuje mi - 12 000,- oczywiście ubrany, lakier oryginał, będę trzecim właścicielem w Polsce - sprowadzony z USA w 2005 też przez dobrego kolegę.
Proszę o doradztwo fachowców w tej branży. Z góry dziękuję.

#13 Szpadi

• Forumowicze
  • 373 postów

Napisano wto, 25 wrz 2007 - 19:17

Jak już jest temat Marauderka VZ 800 to ja jako nowicjusz się podepnę.
Mam już zamówionego - u kolegi marauderka z 1997 r. ale jes małe ale... jestem dość dużej postury 193cm/116kg i czy nie będzie za mały dla mnie jak na początek(zaczynam przygodę z czoperkami).
Motorkiem jeżdziłem ze 30 lat wstecz - WFM taty, jestem w trakcie robienia kat. A.
Prosiłbym o opinie i ewentualne uwagi co do tej marki. Ze wzgledu na kasę pasuje mi - 12 000,- oczywiście ubrany, lakier oryginał, będę trzecim właścicielem w Polsce - sprowadzony z USA w 2005 też przez dobrego kolegę.
Proszę o doradztwo fachowców w tej branży. Z góry dziękuję.

Witaj.
Spokojnie nie będzie za mały. Wprawdzie ja jestem kurdupelkowaty (176cm) ale mój kumpel na moim latał kilka razy a jest w Twoim wzroście i wyglądał, a co najważniejsze mówił że czuje się wygodnie więc nie widzę powodu abyś się kłopotał. Wagi nie poruszam... bo nie ma znaczenia :-)

Odnośnie motocykla.... szczerze powiedziawszy celowałem w coś innego (Honda Shadow, Yamaha Drag Star 650)... ale nie było żadnej sztuki w okresie moich "łowów". Marauder nawinął się przy okazji oglądania innego motpocykla. Przejechałem się... i bardzo mi przypasował.
Dla mnie największym jego mankamentem jest napęd na łańcuch. Miałem motocykl napędzany pasem... a chciałem mieć na kardanie..... ale już teraz przyzwyczaiłem się.
Praca silnika spoko ale przy fabrycznych tłumikach jak na taki motocykl to masakrycznie za cicho. Od razu o ile nie jest polecam głośne wydechy. Moto jest fajnie wyważony, ładnie się kładzie i nie przewala. Fajnie ciągnie "z dołu".
Trochę ma twarde siedzenie... na trasie ciut tyłek cierpnie, ale po krótkiej przerwie można jechać dalej.
Uważam, że będziesz zadowolony... czego życzę.
Pozdrawiam

#14 Riccardo

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• H-D
  • 281 postów
  • Na FM od: 10 czerwiec 2005
  • Motocykl:HD 883 STD '07

Napisano wto, 25 wrz 2007 - 19:34

Zatem nie dziękuję, wyczytałem wszystko jak szło :-).
Wentylator się nie włącza, w ogóle... gdyż jak zauważyłem płyn jest (nie pod korek, ale widać go głębiej.
Zbiorniczek rzeczywiście jest ponad stanem, więc nijak się nie da go napełnić.

Jezeli to jest zbiorniczek wyrownawczy - a pewnie jest - to plyn tam sie znajdzie wtedy gdy "zrobi sie goraco", np jak bedzie ciepla a Ty bedziesz ostro palowal. Jak moto ostygnie - plyn zniknie. Po jakiejs ostrzejszej jezdzie powinienes zobaczyc przynajmniej resztki plynu w srodku. Jak srawdzasz na zimnym - powienien byc suchy.

#15 Szpadi

• Forumowicze
  • 373 postów

Napisano wto, 25 wrz 2007 - 23:28

Dzięki za info. Już pokapowałem się o co chodzi i jest dokładnie tak jak mówisz. Pozdrawiam.

#16 Kocz

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 29 postów
  • Na FM od: 21 wrzesień 2007
  • Motocykl:Sportster1200,VN1500

Napisano śro, 26 wrz 2007 - 01:16

Dzięki za info. Już pokapowałem się o co chodzi i jest dokładnie tak jak mówisz. Pozdrawiam.

no uważam ,ze motur ok jak dla świezaka ja mam 190 ,ale jeśli chodzi o panowanie to waga motocykla i poj.jest istotna.

#17 zicoh

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 41 postów
  • Na FM od: 27 czerwiec 2007
  • Motocykl:Suzuki VS1400

Napisano śro, 26 wrz 2007 - 11:24

Prosiłbym o opinie i ewentualne uwagi co do tej marki. Ze wzgledu na kasę pasuje mi - 12 000,- oczywiście ubrany, lakier oryginał, będę trzecim właścicielem w Polsce - sprowadzony z USA...

Wilku, mnie na poczatku lata nie udalo sie za tyle sprzedac kompletnie ubranego maraudera z tego samego roku i to kupionego w polskim salonie. Wiec teraz na jesieni to powinienes zaplacic dwa tysiace mniej. Bo jaki w tym interes, zeby placic na jesieni jeszcze drozej niz na wiosne? :biggrin: To juz lepiej zaczekac i na wiosne bedziesz pewnie dysponowal wieksza kasa i otworza sie nowe mozliwosci przed Toba... :icon_twisted:

Sam motocykl niczego sobie, jesli ma szybe, to calkiem przyjemny do turystyki. To byl najbardziej ergonomiczny z chopperow/cruiserow, ktorych w swoim zyciu dosiadalem. Polecam.

#18 wilk1961

• Forumowicze
  • 103 postów

Napisano śro, 26 wrz 2007 - 18:44

Dziękuję kolegom za opinie o marauderku.
Może to i drogo kolego zicoh ale ma nówki gumy, puste wydechy(ten dżwięk!!!),świerzy olejek, no i łancuszek z kółkami ma chyba ze 200km tylko przejechane. Może i na wiosnę było by coś lepszego ale spodobał mi się jak go ujrzałem i coś we mnie pękło - ten wiatr we włosach, szum łancucha, dzwięk rurek - coś pięknego. A że brudzi (łańcuch) to nic nie szkodzi lubię drobiazgową robotę i mam dużo czasu.
Wczoraj siedziałem na drag starku 650 z 2007 z marca za 28.500 (u dilera, jazda testowa) i wygladałem jak na komarze. Fajny ale to nie to. Na początek musi wystarczyć maruderek - spodobał mi się i co jeszcze ważne - jest z pewnych rąk, nie katowany, wszyscy właściciele starsi ode mnie spokojnie jeżdzili i to co papiery mówią ma 11000 mil z tego 3 w Polsce.
Mam jeszcze jedno pytanko - czy warto zmienić przednią zębatkę na 16 zębow bo jak sie da duże obroty to faktyczni trochę za gośny jest - bedzie problem z sąsiadami. Czytałem trochę o tym na forum ale nie jestem przekonany do tego.
Jeszcze raz dziękuję za opinie i myślę że mogę na kolegów liczyć w problemach.

Użytkownik wilk1961 edytował ten post śro, 26 wrz 2007 - 18:44

#19 Szpadi

• Forumowicze
  • 373 postów

Napisano śro, 26 wrz 2007 - 21:56

... Wilku... a w jakim malowaniu go masz?.
No i gratuluję zakupu.

#20 wilk1961

• Forumowicze
  • 103 postów

Napisano pią, 28 wrz 2007 - 04:54

Nie wiem dlaczego ale gdzieś zniknął mój ostatni post więc podaje jeszcze raz linka z takim motorkiem jaki
kupuję:
Kolorki mojego marauderka
Dziękuję za gratulacje kolego Szpadi.

Użytkownik wilk1961 edytował ten post pią, 28 wrz 2007 - 04:57

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

Google (1)

xenon i światła LED | skład węgla | opony zimowe | kierownik budowy Poznań | lotnisko odszkodowanie | malowanie poznań