Skocz do zawartości

Zdjęcie

WSK 125 & WSK 175

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 evoman

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 30 postów
  • Na FM od: 05 sierpień 2006
  • Motocykl:Zbieram

Napisano śro, 09 sie 2006 - 19:07

Nie rozmawiając już o osiągach bo wiadomo że wsk 175 przegoni 125 .Ale czy wsk 125 w przeciwieństwie do 175 nie jest za bardzo mułowata ? wsk 175 zdaje się bardziej niezawodna jakie są wasze opinie na ten temat ?

#2 Pimpek

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 460 postów
  • Na FM od: 13 grudzień 2005
  • Motocykl:WSK M06B3 125 1983r

Napisano śro, 09 sie 2006 - 21:49

evoman popełniasz wielki błąd dając taki temat :P :crossy: gdyż wiele kłutni zwykle było co jest lepsze 125 czy 175 wiec temat na twoją odpowiedzialność :clap: wedlug mnie zrywniejsza jest 175 :) A z niezawodnością w tych sprzetach to róznie bywa :bigrazz:

Użytkownik Pimpek edytował ten post śro, 09 sie 2006 - 21:52

#3 evoman

NOWICJUSZ - romeciarz

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 30 postów

Napisano czw, 10 sie 2006 - 12:26

Ale warto kupić wsk ?? jak by np. wueske 125 poruwnywać do simsona 4 biegowego to jaka jest różnica ?

#4 Pimpek

• Forumowicze
  • 460 postów

Napisano czw, 10 sie 2006 - 22:11

powiem ci ze to zalezy kto co woli ale dobra wsk 125 przegoni simsona (np moja dzis sprawdzalem z wychuchanym simkiem) to jest tylko kwestia gustu

#5 gargi

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 7 postów
  • Na FM od: 16 czerwiec 2006

Napisano nie, 13 sie 2006 - 19:38

ja mialem do czynienia z wsk 175 i stanowczo odradzam z czesciami do niej ciezko
strasznie awaryjna skrzynia biegów
z elektryką tez nie najlepiej
ale co do osiagow uff raz sie wywalilem i nie bylo to mile

wk 125 jest lepsza brak zaplonu elektrycznego tylko mechaniczny co ulatwia sprawe
no i z czesciami gdzie sie nie ruszysz o ktos ma czesci

REKLAMA
ja mam troche czesci silnikowych do wsk 175 to jak cos potrzebne to pisac na gg lub pw

#6 marianek_spox

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 111 postów
  • Na FM od: 07 luty 2006
  • Motocykl:shl,wsk,jawa

Napisano nie, 13 sie 2006 - 21:10

Identyczny temat porusza się na wielu forach.

tutaj jest link do naszego nowego forum ,które powstało w miejsce forum fenixowego (zamknięte w wyniku awarii serwera) :icon_razz:

http://www.wsk.liven...topic.php?t=145

PS: Serdecznie zapraszam wszystkich na forum :icon_razz:

Informacji możesz szukać jeszcze na polmocie ,gdzie opracowano dość dobre artykuły porównujące te motocykle.

Użytkownik marianek_spox edytował ten post nie, 13 sie 2006 - 21:12

#7 HARPAGAN

• Forumowicze
  • 427 postów
  • Na FM od: 08 lipiec 2006
  • Motocykl:VMAX

Napisano pon, 14 sie 2006 - 14:03

wsk 175 jest szybsza ale tak jak kolega napisal z elektryka w niej kiepsko i czesto sie psuje. wsk 125 mniej niazawodna, ale co tu sie oszukiwac, te motocykle maja swoje lata i sie psuja.moja juz dawno stoi nieuzywana bo nie bylo czasu zeby ja na naprawiac,ja nie miale prawa jazdy a ojciec czasu zeby jezdzic za czesciami.w sumie przez 6 lat naprawiane bylo sprzeglo.a reszta to drobiazgi jak nie linka to jakas sruba,albo slimak od sprzegla itd...

#8 Pimpek

• Forumowicze
  • 460 postów

Napisano pon, 14 sie 2006 - 18:34

w sumie przez 6 lat naprawiane bylo sprzeglo

U mnie tez byly takie problemy to wymienilem sprezynki sprzegla, przekladki, tarcze na nowe i jest ok

#9 RuDeK

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 352 postów
  • Na FM od: 18 maj 2005
  • Motocykl:Mz Etz 150 :]

Napisano wto, 15 sie 2006 - 11:18

A ja napisze: "jak dbasz tak masz" ja dbalem i sie Kobuz wogole nie psul, Wsk 125 tez mi sie nie sypala :)

#10 Pimpek

• Forumowicze
  • 460 postów

Napisano wto, 15 sie 2006 - 13:54

A ja napisze: "jak dbasz tak masz" ja dbalem i sie Kobuz wogole nie psul, Wsk 125 tez mi sie nie sypala

kol. RuDeK ma racje jak dbasz tak masz. Jeżeli maszyny nie piłujesz dbasz to jej nie zarżniesz

#11 HARPAGAN

• Forumowicze
  • 427 postów

Napisano wto, 15 sie 2006 - 14:53

[quote]A ja napisze: "jak dbasz tak masz" ja dbalem i sie Kobuz wogole nie psul, Wsk 125 tez mi sie nie sypala

a ja sie z tym nie zgodze. jak mozna dbac o slimak od sprzegla albo zbiornik paliwa ktory sie urwal? sa rzeczy ktorych nie unikniesz. w takim sprzecie wszystko moze sie zdazyc. co tu sie oszukiwac. jaka cena taki sprzet.

#12 Pimpek

• Forumowicze
  • 460 postów

Napisano wto, 15 sie 2006 - 17:34

a ja sie z tym nie zgodze. jak mozna dbac o slimak od sprzegla albo zbiornik paliwa ktory sie urwal? sa rzeczy ktorych nie unikniesz. w takim sprzecie wszystko moze sie zdazyc. co tu sie oszukiwac. jaka cena taki sprzet.

w każdym sprzęcie sie coś zużywa nie ma motocyklA w którym się coś nie zepsuje

#13 kobuz1

KANDYDAT NA MOTONITĘ - klepiący zaworami

• Forumowicze
  • 716 postów
  • Na FM od: 07 styczeń 2006
  • Motocykl:CB1300 WSK Awo sport

Napisano śro, 16 sie 2006 - 13:29

Ludzie, przecież nie mamy tu poruwnywac karoseri czyli tego że komus sie bak urwał czy cos.. tylko mamy sie tu zajac porównaniem silnika! Oto zapewne chodziło temu który temat założył:D A wiec tak, WSK 175 pracuje swietnie, bardzodobrze sie zbiera, i osiaga dobre predkosci, podam na porzykładzie mojej: Zbiera sie extra, pali około 4,5L, V-Max 120km/h (zmierzone wczoraj jak jechałem obok GS 500).
A to że WSK 175 sie psuje to jest głupie pierdolenie, bo jak se zrobisz i jak uzytkujesz tak masz! Pracowaliu nad tym konstruktorzy i jak by sprzet mial byc awaryjny to by nie wypuscili na rynek! Jak zrobiłem sobie remont silnika w Kobuzie to już nigdy mi sie nic nie zepsuło;) A dodam że jestem wariatem drogowym i nie jeżdże 80km/h. A motocykl cały czas smiga bezawaryjnie;)
Co do WSK 125 mozna o niej powiedziec że "Jest wieczna":crossy: Jak sobie dobrze silnik zrobisz i poprawnie jezdzisz to silnik nie ma prawa Ci sie zepsuc;) Jak jeżdzilem swoja WSK M06Z to jakos nigdy nie mialem problemów z czym kolwiek przy tym motocyklu, zawsze wsiadałem, lałem paliwo i jechałem;) WSK 125 ogólnie ma bardzo wytrzymale silniki mozna nawet powiedziec "Antydebilne" ponieważ już niejeden próbował ja zajezdzic i mu sie nie udało... Bardzo latwo sie ja rególuje itp, a co do zrywnosci to owszem WSK 175 jest zrywniejsza bo ma wieksza moc i lepszy moment obrotowy.
Pozdrawiam - Julas

#14 HARPAGAN

• Forumowicze
  • 427 postów

Napisano śro, 16 sie 2006 - 19:16

A jak sie jezdzi poprawnie a jak nie??? jesli uwazasz ze wsk zbiera sie bardzo dobrze to co powiesz o mz 251 a nie mowa o cbr 600rr. wsk to moto nie do zbierania sie tylko do spacerowania. gdybys nia jezdzil 120km/h to zaraz bys musial silnik robic. w takim razie normalna jazda to 70-90. gratuluje bezawaryjnego sprzeta. jestes pierwszym ktory powiedzial ze wsk sie nie psuje. jeszcze jedno . pirdolenie to jest to ze wsk to sprzet wieczny,bo nie ma takiego/ Pozdrowienai.

#15 kobuz1

• Forumowicze
  • 716 postów

Napisano czw, 17 sie 2006 - 01:46

noo, co sie bede kłucił.. NIe musze nikomu udowadniac że swoim kobuzem osiągam 120km/h.. Kumple widzieli, wystarczy. Fabrycznie WSK 175 ma wpisane w danych katalogowych że V-max to 105km/h, wiec niby czemu z lepszym gaznikiem takim jak ja mam (MIkuni, srednica 28mm) WSk nie miała by osiagac 120km/h? Oczywiscie nie jeżdże nia non-stop 120km/h bo wiadomo- silnik bardzo szybko by sie zużył. Czasem na prostej po na obrzeżach miasta przycisne troche, ale przecietnie 80-100jeżdże. tak po miescie:) Owszem, może i powinienem uzytkowac ten motocykl jeżdżac caly czas ok 70km/h ale kobuz az sie prosi żeby odkrecic manetke. A co do bezawaryjnosci to wcale nie jestem pierwszy który tak mówi i nie ostatni! Jestem pewien że jeszcze nie jeden kolega z forum potwierdzi że dobrze zrobiona WSK sie nie psuje;P Aha, i nie porównuj WSK czy MZ z CBR600.... co innego mamy na mysli mówiac że WSK sie dobrze zbiera a co innego gdy mówimy że CBR sie dobrze zbiera.. Ja pisałem że mój kobuz sie extra zbiera w stosunku do innych WSK 175 które mialem okazje spotkac. Ale w żadnymn wypadku nie mam zamiaru sie scigac z innymi WSK i udowadniac komus że "mam leszpe moto", bo to nie oto chodzi! Te motocykle to już weterany i nie ma co sie głupio popisyuwac jeden przed drugim że "jeden ma lepsza WSK od drugiego.."
Napisałem tylko że poprostu moja jest dobrze zrobiona, ma założony porzady gaznik - dobrze sie zbiera i ma ładny V-max jak na WSK 175 z 1971roku:P A skoro tak narzekasz na to że WSK sie psuły to wymien co tam sie tak nioby psuło??>

#16 Mati

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 340 postów
  • Na FM od: 04 kwiecień 2004
  • Motocykl:Poczciwy ogarek

Napisano czw, 17 sie 2006 - 09:35

Witam. Co prawda to prawda ale wsk 125 ma opinie spretu wiecznego. Nisko obrotowy silnik stabilne obroty jałowe łatwa w eksplotacji , regulacji . Ale przypadłoscia Wsk 125 sa wały czesto sie ukrecały(przynajmniej wg moich doswiadczen) A teraz o wsk 175 w silniku wiatr wieczny problem ze skrzynią a pózniejsze silniki to awaryjny zapłon poprostu wymagał on wiekszej uwagi i nic wiecej jak ktos o niego nie zadbał to kicha. Moje zdanie jak bym miał wybierac to tylko Wsk 175 z ostaniej seri
Pozdrawiam

#17 HARPAGAN

• Forumowicze
  • 427 postów

Napisano czw, 17 sie 2006 - 12:41

Raz mialem przyjemnosc jechac 175 i powiem ci ze licznik pokazal 120km/h. Nie wiem tylko czy dobrze pokazywal,wcale nie neguje tego ze twoja tyle nie pojedzie bo mysle ze pojedzie skoro masz w niej wszystko zrobione tak jak powinno byc. Jedynie nie moge zgodzic sie z tym,ze sie nie psuje. Zawsze zmieniale zepsute czesci na nowe, a nie uzywki. Mowie to co mam z wlasnego i kolegow doswiadczenia. Pozdrowienia!

#18 kobuz1

• Forumowicze
  • 716 postów

Napisano czw, 17 sie 2006 - 23:57

Co do tej psujacej sie skrzyni w WSK 175 to może były poprostu jakies słabe i lepsze serie wypuszczane w produkcji.. widocznie ja trafiłem do tej pory same dobre skrzynie biegów. Robiac kiedys remont silnika w kobuzie mialem pare skrzyn biegów od kobuza i złożyłem z trzech jedna, kierujac sie tym żeby żaden tryb nie mial żadnych wyszczerbien itp.. ogólnie podczas kładania silnika staralem sie zachowac dokładnosc i czystosc podczas mozntazu, mysle to przyczyniło sie do bezawaryjnosci mojego kobuza. No a po za tym oczywiscie olej Motul.
Jedyna rzecza która mi sie sypie to wał kobrowy.. a dokładniej łożysko w stopie korbowodu, ale to nie jest wina jakiegos niedopracowania fabryki tylko hujowego warsztatu który już którys raz robi mi regeneracje wału.. a dlategpo którys raz bo juz dwa razy poszedlem do nich na gwarancje bo po ich regeneracjach wal pochodzil jeden sezon i sie rozsypal.. a dokladniej to zewnetrzna bieżnia łożyska (tulejka która dorobili we warsztacie) obróciła sie w korbowodzie przez co zasłonił sie rowek do smarowania łozyska i łożysko sie zatarło. Teraz wał po ich regeneracji już daje sie we znaki i mocno go słychac podczas pracy silnika, wiec teraz kupie nowy korbowód (fabryczny w dawnych zapasów) i bede mial pewnosc że wał bedzie mi słuuużył spooro.
Pozdrawiam

#19 evoman

NOWICJUSZ - romeciarz

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 30 postów

Napisano pią, 18 sie 2006 - 08:10

E tam i po co te gadki jednemu się psuje wsk drugiemu nie i to zależy od bardzo wielu czynnikow i na to nie ma reguły.

#20 Wojt@s

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• Forumowicze
  • 681 postów
  • Na FM od: 20 grudzień 2005
  • Motocykl:YZF 600R

Napisano nie, 20 sie 2006 - 12:34

Ja popre bez dwoch zdan kolege Kobuza. Wsk, wogole kazdy motor jesli poswieci mu sie duzo czasu, serca, cierpliwosci i zrobi sie wszystko naprawde fest a nie na odpierdol to jest to motor nie zawodny, nieliczac fabrycznej jakosci wykonanych podzespolow. Moj dziadek mial WSK 125 z bodajze 66 roku, zrobil nia ponad 40000tys km po Polsce bez remontu, dbal o motory bo mial swojego czasu jeszcze dkw, wfm, a w czasie wojny sokola. Jak bylem maly zawsze opowiadal mi o motorach. Trzeba pamietac panowie jedno, nie przeskoczymy zawsze bledow fabrycznych,ale im wiecej serca poswiecimy motocyklom tym beda nam dluzej sluzyly. Przyklad z mojego zycia: remontowalem swojego Urala, wszystko robilem na tip top bez pospiechu. Motocykl przejechal od czerwca ponad 2000km i nawet nigdy nie bylo oznaki ze cos jest nie tak. Wiem ze to jest rusek, ale kazdy motor to inna dusza. Dbajmy o te dusze bo coraz to wiecej motorow idzie na zlom, a na przyszlosc swoje komentarze podawajcie z przykladami, bo historie zaslyszane to sa opowiesci tzw za wschodniej miedzy.
Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

xenon i światła LED | skład węgla | opony zimowe | kierownik budowy Poznań | lotnisko odszkodowanie | malowanie poznań