Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwszy motocykl - zestawienie

ale nie wiem który wybrać ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#21 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9549 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano czw, 19 cze 2008 - 08:06

Kolega strasznie zaszalał z tą listą - naliczyłem ponad 50 modeli. Każdy będzie chwalił swój i nic z tego nie wybierzesz. Lepiej ogranicz listę, potem poczytaj dokładnie o tych, które Ci się spodobały, spróbuj gdzieś się na nich przysiąść (salon, komis, giełda, ogłoszenie, znajomi) - wtedy sam najlepiej wybierzesz.

Dokladnie to mialem na mysli piszac pierwszy post

... jednym z problemów początkujących jest utrzymanie równowagi i podparcie przy zatrzymaniu

Najwiekszym jednak jest brak wyczucia i psychomotoryki.

;)

#22 kornol

ADEPT MOTOCYKLIZMU - szlifujący podnóżkami

• Forumowicze
  • 2494 postów
  • Na FM od: 11 listopad 2004
  • Motocykl:TDM 850

Napisano czw, 19 cze 2008 - 10:37

Widze że lista robiona tak jakby na zasadzie , że nie koniecznie każdy co by wsiadał na 2 cyl 500cc, tylko że jeśli kogoś interesuje tylko kredens na 2 kołach to coś właśnie takiego spokojnego jak Virago535, kogoś interesuje enduro.. to właśnie jak najbardziej XT600 , choć na początek za mocna w teren, na drodze ok, ale w teren na początek może nie.

Może pomysł był dobry tylko troszke przekombinowałeś z wykonaniem.

#23 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3911 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2002
  • Motocykl:SC26side,RC46,JC20,M10

Napisano czw, 19 cze 2008 - 22:06

Jeszua - z ta wysokością siedzenia nie masz racji
pytają mnie czasem ludzie co na pierwsze moto
i najczęściej na myśl przychodzi gs500
ale co jak gościu ma 2m wzrostu? - przecież nie będę mu na siłe wciskał gs-a bo raz będzie mu niewygodnie a dwa będzie wyglądał co najmniej dziwnie

#24 Jaskul

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 16 postów
  • Na FM od: 07 kwiecień 2008
  • Motocykl:CBR125R, Fazer 600

Napisano pią, 20 cze 2008 - 07:43

brakuje propozycji ultra light - CBR 125

#25 ks-rider

• Forumowicze
  • 9549 postów

Napisano pią, 20 cze 2008 - 08:28

Jeszua - z ta wysokością siedzenia nie masz racji
pytają mnie czasem ludzie co na pierwsze moto
i najczęściej na myśl przychodzi gs500
ale co jak gościu ma 2m wzrostu? - przecież nie będę mu na siłe wciskał gs-a bo raz będzie mu niewygodnie a dwa będzie wyglądał co najmniej dziwnie

GS 500 nie jest przeciez jedynym motocyklem w swojej klasie. W zeszlym roku mielismy w szkolce Ruska, chlop mial ponad 2 m i i tez dawal rade ( notabene wlasnie na GS 500 )

:icon_biggrin:

#26 danoninhio

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 5 postów
  • Na FM od: 20 czerwiec 2008
  • Motocykl:zx-6R

Napisano pią, 20 cze 2008 - 22:11

Cytat(jeszua @ 19.06.2008 - 06:31)

... jednym z problemów początkujących jest utrzymanie równowagi i podparcie przy zatrzymaniu

Najwiekszym jednak jest brak wyczucia i psychomotoryki. Cytat(jeszua @ 19.06.2008 - 06:31)

utrzymanie rownowagi i podparcie przy zatrzymaniu to chyba kazdy siadajacy na motocykl powinien miec opnowane, wg wlasnych doswiadczen najwiekszym problemem jest dostosowanie predkosci do wlasnych umiejetnosci, czesto przeceniamy swoje umiejetnosci przy pierwszym kontakcie z motocyklem, ponosza nas emocje i cisniemy manetke gazu mocno w dol. jest to wielkim bledem, niestety niektorzy nie dostaja nauczki w postaci lekkiego szlifu, czesto zdarza sie tak ze pierwsza przejazdzka jest ostatnia :icon_mrgreen: ja sam osobiscie ucze sie jezdzic na zx-6r i podszedlem do tego z dystansem i na szczescie jestem caly i zdrowy. juz z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nie hamuje sie tylnym hamulcem, tylko przednim, oraz ze nie przyspiesza sie gwaltownie na nierownej nawierzchni. wg mnie nie ma zasady jakim motocykem najlepiej sie uczy jezdzic.

#27 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Super-Moderatorzy
  • 9177 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano sob, 21 cze 2008 - 07:40

(...) wg mnie nie ma zasady jakim motocykem najlepiej sie uczy jezdzic.

...jak według każdego żółtodzioba, który porwał się na coś odradzanego przez instruktorów, itp. ludzi z większym doświadczeniem. wybacz, ale właśnie ludzie, którzy nie mają kompletnie żadnego porównania zazwyczaj walą takie teksty: ci, którzy już mają, często piszą później, że gdyby mieli jeszcze raz wybierać - zaczęliby od słabszej maszyny*

ale nie o tym ten wątek, więc może już bez dygresji
jsz

* - a ja na pewno od lepszej szkoły; tyle że wtedy takiej nie było w promieniu 35km

bezmotocyklowy

#28 ks-rider

• Forumowicze
  • 9549 postów

Napisano sob, 21 cze 2008 - 08:05

utrzymanie rownowagi i podparcie przy zatrzymaniu to chyba kazdy siadajacy na motocykl powinien miec opnowane,

He, he zdziwilbys sie jak to kursant ruszyl, pojechal kawalek, zatrzymal sie i....... przewrocil sie na bok, bo nauczyciel nie powiedzial mu, ze musi wystawic na bok noge ( scena tak z filmu Police Akademy cz. I Hightower - Mahoney )

...sam osobiscie ucze sie jezdzic na zx-6r

pogratulowac wyboru, naprawde pogratulowac :smile: :wink: :notworthy: :buttrock:

wg mnie nie ma zasady jakim motocykem najlepiej sie uczy jezdzic.

No EXPERTA zawsze milo posluchac :bigrazz: :notworthy: :banghead:

No dzieki Bogu, ze tylko w/g Ciebie :icon_mrgreen: ale co ja tam wiem :icon_mrgreen:

:crossy:

Użytkownik ks-rider edytował ten post sob, 21 cze 2008 - 08:09

#29 danoninhio

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 5 postów
  • Motocykl:zx-6R

Napisano sob, 21 cze 2008 - 09:22

ok, juz nie wypowiadam sie w tym temacie, przepraszam ze wogule cos napisalem

#30 kornol

ADEPT MOTOCYKLIZMU - szlifujący podnóżkami

• Forumowicze
  • 2494 postów
  • Na FM od: 11 listopad 2004
  • Motocykl:TDM 850

Napisano sob, 21 cze 2008 - 16:26

pisać można, ale z sensem i kiedy jest w tym jakaś nuta doświadczenia w temacie.

#31 Petro

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 28 postów
  • Motocykl:Wiesława 125 GTI

Napisano sob, 21 cze 2008 - 16:40

Czy zatem transalp650 byłby dobrą maszyną na start (powiedzmy ze gabaryty są idealne) ?? Bo przecież moc tego to jakieś 50 KM a vmax to chyba 170

#32 ks-rider

• Forumowicze
  • 9549 postów

Napisano sob, 21 cze 2008 - 20:31

Uwazam, ze jezeli podejdziesz do niego z respektem to ewentualnie moglby sie nadawac. jak dla mnie troche mocny " dol ". jezeli nie bedziesz przeginal i uwazal, powinienes dac rade.

:P

#33 InfernoRider

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 171 postów
  • Na FM od: 12 marzec 2008
  • Motocykl:YAMAHA TDR

Napisano nie, 22 cze 2008 - 15:43

Jeśli chodzi o " pierwszy motocykl " to polecam YAMAHE TDR 125

Odblokowany ma ok 28 KM , maxymalnie wyciąga 140 km/h

Widzę, że Wy już dajecie konkretne maszyny - wg mnie pierwszy motocykl powinien być ciut słabszy - no ale wszystko zależy od umiejętności ridera :biggrin:

pozdrawiam

Inferno

#34 zozol

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 75 postów
  • Na FM od: 23 lipiec 2007
  • Motocykl:dt125 i nc700x

Napisano nie, 22 cze 2008 - 17:34

Uwazam, ze jezeli podejdziesz do niego z respektem to ewentualnie moglby sie nadawac. jak dla mnie troche mocny " dol ". jezeli nie bedziesz przeginal i uwazal, powinienes dac rade.

;)

To ja poproszę o wykreślenie z listy Hondy NX 650 Dominatror. Niestety respekt nie wystarczył...Troche za duze,za ciężkie i za szybkie jak dla dziewczyny 1,70m,szczupłej postury. I z tego co wiem to inni też mają z Hondą problem. Wersja raczej dla zaawansowanych ;)

Pozdrawiam!
zozol

#35 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3911 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2002
  • Motocykl:SC26side,RC46,JC20,M10

Napisano nie, 22 cze 2008 - 21:55

To ja poproszę o wykreślenie z listy Hondy NX 650 Dominatror. Niestety respekt nie wystarczył...Troche za duze,za ciężkie i za szybkie jak dla dziewczyny 1,70m,szczupłej postury.

dlaczego od razy wykreślać?
myślę że jednocylindrowe enduro tej klasy to dobry wybór na pierwsze moto ale faktycznie raczej dla kogoś większej postury

#36 ernestZL

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1868 postów
  • Na FM od: 08 maj 2007
  • Motocykl:zx10r

Napisano nie, 22 cze 2008 - 23:33

widze ze kolejny raz ktos tam wczesniej napisał ze SV 650 nadaje sie na 1 moto:) ludzie przestancie takie głupoty pisac!
Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

#37 pikonrad

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• Forumowicze
  • 56 postów
  • Na FM od: 04 wrzesień 2007
  • Motocykl:ntv revere 1997r.

Napisano pon, 23 cze 2008 - 09:16

Wg mnie nie ma zasady jakim motocykem najlepiej sie uczy jezdzic.

A wg mnie ma, bo miesiąc temu koleś u nas kupił sobie na pierwsze moto zx6R i tydzień później był jego pogrzeb.
Zginął bo miał nie zapięty kask, ale kolizja wzięłą się z tego, że jak ktoś mu nagle wlażł na drogę to spanikował i nie opanował maszyny.
sam chciałem ntv650 Revere na pierwsze moto, ale rozsądek mówi mi kup gs.

#38 YAGO

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1307 postów
  • Na FM od: 29 grudzień 2002
  • Motocykl:Dominator 650

Napisano pon, 23 cze 2008 - 11:34

mysle ze nalezalo by jeszcze dokladniej zdefiniowac "pierwszy motocykl" dla zozola moja honda byla wsumie drguga bo wczesniej spokojnie jechala moja mz, ale niestety nie poradzila sobie i skonczylo sie to zaryciem w trawe :icon_mrgreen: wg mnie pierwszy motocykl to taki na ktorym stawiamy pierwsze koroki, uczymy sie poprawnie ruszac, zmieniac przelozenia, zakrecac, hamowac, zakrecac, opanowujemy sztuke prowadzenia 2oo z silnikiem itp. oczywiscie zalezy to tez od indywidualnych predyspozycji. na taki pierwszy motocykl darowal bym sobie singla kasy 650 - wiadomo jak reguja na gwaltowne dodanie gazu lub puszczenie sprzegla, sa dosc wysokie itp.

Jesli moj kochany zozol zdecyduje sie na zakup maszyny to bedzie to enduro 4T 125ccm i zanim pojdzie na kurs prawajazdy, a po nim wyjedzie nadrogi to przejzdzi min sezon w po polach i lasach, gdzie nauczy sie panowac nad maszyna na mniej przyczepnym ale za to miekim podlozu :icon_mrgreen:

Usługi IT - www.tricori.com

#39 EARL

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 101 postów
  • Na FM od: 06 maj 2007
  • Motocykl:DL650 K8

Napisano śro, 25 cze 2008 - 14:30

wiadomo jak reguja na gwaltowne dodanie gazu lub puszczenie sprzegla, sa dosc wysokie itp.

Chętnie się dowiem jak reagują.

Pozdrawiam,
E"

#40 YAGO

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1307 postów
  • Na FM od: 29 grudzień 2002
  • Motocykl:Dominator 650

Napisano czw, 26 cze 2008 - 15:53

Chętnie się dowiem jak reagują.

Pozdrawiam,
E"

nie wyrywaj zdan z kontekstu :D przeczytaj co ja rozumiem jako pierwsze moto, nie twierdze ze to rakieta na 2 kolach.........

Usługi IT - www.tricori.com

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |