Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubiór na pierwszy motocykl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
389 odpowiedzi w tym temacie

#21 Chmiell

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 34 postów
  • Na FM od: 05 wrzesień 2007
  • Motocykl:Kawasaki Versys 2007

Napisano czw, 06 mar 2008 - 11:23

Cytat(michal.051 @ 06 marzec 2008 - 10:28) Wyświetl post

No to Panowie, trochę mnie przeraziliście!!! :)

Panowie a jak to było w waszym przypadku najpierw ciuchy potem moto czy odwrotnie??

Tak właśnie miałem i żeby było weselej ciuchy (komplet z kaskiem!) czekały prawie 3 lata na moto :P bo jak kupowałem ciuchy to miałem nadzieję że kupię moto w przeciągu pół roku, a wyszło jak wyszło :icon_twisted:

Co do samych ciuchów - generalnie oparłem się na Probikerze i w sumie jestem zadowolony problemem jest tylko lato i temperatury >20st ponieważ nie mają wypinanych membran przeciwdeszczowych i jest generalnei za ciepło (mają tylko zwykłą podpinkę). W odwodzie mam kurtkę skórzaną z Tarbora + dziny mottowear (http://mottowear.com/pants.html) z Kevlarowymi wzmocnieniami. Super chłodno nie jest ale się nie gotuję.

Generalnie docelowo (jak te dwa zestawy się mi rozpadną) już zaczynam się rozglądac za porządnym goretexem

BTW - w tym drugim zestawie zrobiłem fikołka na jazdach doszkalających - prędkość nieduża, ale zestaw bez problemu wytrzymał poza 1 rzeczą - mam dziurę w przedniej kieszeni spodni. Od tamtej przygody nauczyłem się jednego nic nie wozić w kieszeniach!!!

Użytkownik Chmiell edytował ten post czw, 06 mar 2008 - 11:25

#22 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5193 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano czw, 06 mar 2008 - 12:11

kwestia jak jeździsz .........ja jeźdze jak panienka na skuterze bo sprzęt mi na więcej nie pozwala i nie mam stroju za 1000 zł bo w moich warunkach niepotrzebne....

jeżdze cały sezon bo nie mam prawa jazdy i samochodu (nawet w -10 i śnieg z tym że wtedy oczywiście nie robie 100km w jednej trasie

zimą mam na sobie: buty trapery spodnie z ocieplaczem +ew getry kurtka gruba zimowa kominiarka z czapki za 2.5 zł kask z najtańszych rękaswiczki narciarskie za 9 zł i styka.....do spokojnej jazdy wszystko ok są tylko 2 wady......spodnie wytrzymują lekki śnieg nawet przez krótki okres czasu snieżyce natomiast w razie napastliwego deszczu z zimnym wiatrem pod prąd przemakają w 2-3 min i potem tak nasiąkają wodą że schną godziny a w nogi zimne a 2 to w tym badziewnym kasku strasznie paruje szybka przy zamkniętym i trzeba jeździć z otawrtą i bolą oczy od wiatru deszczu sniegu i zimna.....więc jakbym miał kase to tylko kask bym zmienił i spodnie........

no ale ty chyba nie jesteś takim kaskaderem żeby w śnieżyce w środku grudnia jeździć po gołoledzi po 15 km :icon_mrgreen:?? więc problem zimowy odpada........

latem adidasy bo trampki sie rozwalają o starter w ekspresowym tempie no i zwykłe spodnie kurtka bluza .......rękawiczek latem nie zakładam a wiosną na noc zwykłe wełniane albo skórzane

90% upadków jest z szaleństw więc jeśli jeździsz przysłowiowo ,,po bułki do sklepu'' to nie trzeba od razu stroju...

wiem że tą wypowiedzią moge sie komuś narazić ale moim zdaniem przerostem formy nad treścią jest kupowanie stroju za kilka tysięcy kiedy sie spokojnie jeździ........

chyba że uwielbiasz stunt skoki i szaleć na motocyklu i masz sprzęt który troche gniadych ma to moja wypowiedź odpada.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#23 gustafinski

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 96 postów
  • Na FM od: 21 październik 2007
  • Motocykl:Aprilia RSV 1000R 04' :D

Napisano czw, 06 mar 2008 - 12:18

Rękawiczki obowiązkowo, bo uwierz mi na słowo - łapki zdarte do kości długo się goją i blizny pozostają...
A wyjechałem tak sobie na chwile i zostawiłęm rękawice w domu...
Drugi raz tego samego błędu nie popełnię :icon_razz:
A Tobie radzę posłuchać mojej rady i rad innych bardziej doświadczonych motonitów. Z powietrza się te ich rady raczej nie biorą.
Pozdrawiam i szerokości życzę :icon_mrgreen:

Użytkownik gustafinski edytował ten post czw, 06 mar 2008 - 12:19

#24 marcinn72

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 422 postów
  • Na FM od: 06 listopad 2007
  • Motocykl:BMW F650GS

Napisano czw, 06 mar 2008 - 12:24

Cytat
przerostem formy nad treścią jest kupowanie stroju za kilka tysięcy kiedy sie spokojnie jeździ....

tylko że nie jestem jedynym użytkownikiem drogi...

mimo że prawo jazdy robilem prawie dwie dekady temu do dziś pamiętam jak nam instruktor do głowy tłukł podstawową zasadę ruchu drogowego... zasadę ograniczonego zaufania...

"jak widzisz pojazd nadjeżdżający z przeciwka tracisz do niego zaufanie" zwykł instruktor mawiać...

ja dodaję że jak tylko w zasięgu wzroku mam innego uczestnika... a zwłaszcza jadąc motórem to nie mam zaufania

Użytkownik marcinn72 edytował ten post czw, 06 mar 2008 - 12:25

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

#25 Kojiro

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 76 postów
  • Na FM od: 11 październik 2007

Napisano czw, 06 mar 2008 - 17:38

Pierwsze moto, pierwsze moto... a co na kurs? Planuje na pewno kupic kask, bo nie chce jezdzic w "socjalnym". Co jeszcze moze byc niezbedne na kursie i egzaminie?

#26 martix

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 8 postów
  • Na FM od: 23 luty 2008

Napisano czw, 06 mar 2008 - 17:52

Ja narazie kupiłem kominiarke (niby rozmiar uniwersalny lecz troszkę ciasna no i musze zmienić stronę bo są szwy. Tak jak się kupuję bez przymierzania :icon_question: dałem 15zł lecz chyba kupie jakąś lepszą z kołnierzykiem). na kurs. Stroju nie kupie bo duży wydatek a i tak narazie z motoru nici.

Użytkownik martix edytował ten post czw, 06 mar 2008 - 18:06

#27 matej567

• Forumowicze
  • 9 postów
  • Na FM od: 04 marzec 2008
  • Motocykl:Yamaha TDR

Napisano czw, 06 mar 2008 - 18:12

ja jak na razie zakupiłem kurteczkę "RET BIKE" jest to dobry towar -tak sądze? dałem za model 2008 550zł i jest bardzo fajna posiada wszystkie ochraniacze i podpinkę także można śmigać gdy jest zimniej i gdy cieplej jeszcze planuje zakup spodni z tej firmy bo sądze ze towar jest w miare w cenie i w wytrzymałości :wink: :biggrin:

#28 amfm

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 107 postów
  • Na FM od: 07 sierpień 2007
  • Motocykl:VIRAGO 750

Napisano czw, 06 mar 2008 - 19:05

Witam,

Jak kupowałem moto to też uważałem, że kilka paczek na kompletny, niemarkowy ubiór wystarczy. Po przeczytaniu kilku porad na sam kask wydałem większość zaplanowanej kwoty o kurtce, spodniach czy innych drobiazgach nie mówiąc.

Zgadzam się, że życie i zdrowie ma się tylko jedno - ciuchy nie muszą być ani markowe ani nowe (kurtka, spodnie...) ale muszą być NA MOTOCYKL.

Nigdy nie wiesz kiedy będziesz musiał awaryjnie hamować o slizgu nie móiwąć a wtedy jeansy, adidasy i brak rękawic mogą mieć bardzo niemiły finał.

Pozdrawiam ;-)

#29 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Super-Moderatorzy
  • 9331 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano czw, 06 mar 2008 - 19:43

Cytat(martix @ 05 marzec 2008 - 21:55) Wyświetl post

Jestem ciekaw czy wszyscy jeździcie w strojach wartych ponad 1000?? I czy od razu taki kupowaliście??

tak; tak i nie. tak, bo obecnie ciut jednak te ciuszki kosztują. w drugim przypadku tak i nie, bo licząc z kaskiem (a właściwie dwoma, bo zakładałem jazdę z pasażerką, poza tym chciałem mieć otwarty na zmianę) wydałem więcej, ale kompletnego stroju nie miałem. buty kupiłem kiepskie z tarboru, rękawice też nie najwyższych lotów (choć z membraną), a spodnie wprawdzie skórzane ale tragiczne, bo cienkie i z niskim pasem. dobrze, że nie zaliczyłem wtedy żadnego szlifa... teraz jestem mądrzejszy o doświadczenia kilku lat i 2 zmian ciuchów, więc czasem staram się coś podpowiedzieć :)

Cytat(Ragnar @ 05 marzec 2008 - 21:16) Wyświetl post

W cenę motocykla zawsze trzeba wliczać ciuchy i tyle.

o to TO TO!! dokładnie :buttrock:

druga sprawa jest taka, że raz kupione ciuchy służą zazwyczaj dłużej, niż pierwszy motocykl. warto to brać pod uwagę. jak również fakt, że ciuchy stanowią jedyną ochronę nie tylko w razie wypadku, ale również przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, chłodem, deszczem, wiatrem (stawy!). prawda jest taka, że lepiej kilka stówek przesunąć z motocykla na szmatki i garnek...

a przede wszystkim, jeśli ma się ograniczony budżet: POLOWAĆ! allegro, wyprzedaże, bazary: to wszystko są okazje, by taniej się ubrać. póki nie ma maszyny, nie ma ciśnienia na jazdę, można stopniowo kompletować odpowiedni strój
oki, kończę, bo zaczynam powtarzać wszystko to, co napisałem w artykule dla motogenu :D
jsz

bezmotocyklowy

#30 michal.051

KANDYDAT NA MOTONITĘ - klepiący zaworami

• Forumowicze
  • 773 postów
  • Na FM od: 17 czerwiec 2007
  • Motocykl:zr-7s '02r.

Napisano czw, 06 mar 2008 - 21:30

Cytat(Kojiro @ 06 marzec 2008 - 17:38) Wyświetl post

Pierwsze moto, pierwsze moto... a co na kurs? Planuje na pewno kupic kask, bo nie chce jezdzic w "socjalnym". Co jeszcze moze byc niezbedne na kursie i egzaminie?

No z tym kaskiem to może być różnie :bigrazz:
W niektórych szkołach kaski mają wbudowany interkom, i niestety czasem trzeba jeździć tak jak to nazwałeś w ,,socjalnym" :icon_mrgreen: kominiarka daje wtedy radę

#31 Kojiro

• Forumowicze
  • 76 postów

Napisano czw, 06 mar 2008 - 23:31

No tak, nie pomyslalem o tym :icon_razz:

#32 G3d

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 581 postów
  • Na FM od: 30 czerwiec 2006
  • Motocykl:F4is, CR125

Napisano czw, 06 mar 2008 - 23:44

Jak bardzo chcesz tanio to: ciuchland.
Nie wiem jak w Lodzi, ale w Wawce znam ciuchland w ktorym kumpel kupil mi kurtke Roleffa [membrana, wszystkie protektory, scotchlite, milion suwaków, 3tysiace rzepów] - 37zl [trzydziesci siedem], a wczesniej skory i gorki z full protektorami roznych firm [max 70zl].
Ostatnio prawie bralem spodnie Hein Gericke skorzane, protektory, suwak do kurtki - 50zl, ale nie moj rozmiar [jak nowe].
Pomysl o tym.
Zanim dozbierasz kasy juz cos bedziesz mial.
Dobry kask przedewszystkim.
Mnie moj juz wkurza [caberg 505 - cena troche wyzsza niz oznaczenie modelu].
Glosno, rozpada sie i wogole... ehhh.
ps. Jeszua - dobry tekst :icon_razz:

Użytkownik G3d edytował ten post pią, 07 mar 2008 - 00:07

#33 jeszua

• Super-Moderatorzy
  • 9331 postów

Napisano pią, 07 mar 2008 - 06:18

Cytat(G3d @ 06 marzec 2008 - 23:44) Wyświetl post

Jak bardzo chcesz tanio to: ciuchland.
(...)
Zanim dozbierasz kasy juz cos bedziesz mial.
(...)
ps. Jeszua - dobry tekst :buttrock:

a jak się postarasz, to wyciągając ładne rzeczy nie w twoim stylu/ rozmiarze jeszcze dorobisz na allegro :)
jsz

ps. dzięki :icon_evil:

bezmotocyklowy

#34 Kojiro

• Forumowicze
  • 76 postów

Napisano pią, 07 mar 2008 - 09:05

G3d: Bylbym bardzo wdzieczny za namiary tego szmatexu, pozdrawiam

#35 carroll

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 37 postów
  • Na FM od: 31 styczeń 2008
  • Motocykl:Suzuki SV1000S

Napisano pią, 07 mar 2008 - 10:48

ja na pierwszy motocykl zakupiłem kurtke RETBIKE textylowa i jestem z niej w dalszym ciagu baaardzo zadowolony a oferte maja bardzo duza

http://www.retbike.pl/index2.php

pozdrawiam!
motocykle to nie wszystko liczy się pasja

#36 martix

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 8 postów
  • Na FM od: 23 luty 2008

Napisano pią, 07 mar 2008 - 23:50

A co myślicie o takich wyprzedażach:
http://www.retbike.p...odel_2006).html

Użytkownik martix edytował ten post pią, 07 mar 2008 - 23:50

#37 jeszua

• Super-Moderatorzy
  • 9331 postów

Napisano pią, 07 mar 2008 - 23:58

Cytat(martix @ 07 marzec 2008 - 23:50) Wyświetl post

A co myślicie o takich wyprzedażach:
http://www.retbike.p...odel_2006).html

po pierwsze podałeś linkę do wyprzedaży pod hasłem "chwilowo niedostępne"
po drugie o retbike'u możesz sobie poczytać na forum sporo opinii: ci, którzy niedawno kupili, cieszą się z niskiej ceny; ci, którzy mieli okazję pojeździć dłużej, narzekają na jakość
po trzecie sugeruję uważać na zapisy typu "pozbawione gwarancji": szkoda później bezsilnych nerwów. w tym kraju jeszcze prawdziwych wyprzedaży jest niewiele...
jsz

bezmotocyklowy

#38 Garnek

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• VROC
  • 61 postów
  • Na FM od: 26 listopad 2007
  • Motocykl:Yamaha Raider XV1900

Napisano sob, 08 mar 2008 - 10:53

No to się przyłączę - też myślałem o Retbike, ale sie rozmyśliłem. Zdecydowałem się na dobrą niemiecką skórę Tschula. Kurtka + spodnie z przesyłką kurierem wyszły 820 zł, bo sie jeszcze dogadałem ze sprzedającym (w sumie testowałem 3 sprzedających; 2 sciemniaczy i jeden konkretny, więcej na PW). Moim zdaniem jakość bardzo dobra, nic sie nie pruje nie wystają żadne nitki, skóra bez żadnych skaz. Mimo, że jest to strój na choppera ma protektory w barkach, łokciach, a spodnie w kolanach i z boku na biodrach.
Jak widać wcale dobra jakość nie musi dużo kosztować, a BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM!

#39 bsorbek

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 13 postów
  • Na FM od: 27 marzec 2008

Napisano nie, 20 kwi 2008 - 11:47

Witam

Też kupuje ciuchy na pierwsze moto

1. Kaski
http://moto.allegro....szczekowy_.html

2. Kurtki
http://moto.allegro....owa_rozm_l.html
( dla żony też raczej coś z BUSE, ale mamy problemy z kupnem damskiej odzieży, może macie jakieś
propozycje gdzie kupić)

3. Spodnie
http://moto.allegro....fesjonalne.html

4. Buty - i tu jest problem nie moge nic konkretnego znaleźć :biggrin: :biggrin: ( może macie jakieś
propozycje coś do 200zł)

5. Rękawice jeszcze się zastanawiam
http://moto.allegro....ator_extra.html
http://moto.allegro...._rozmiar_l.html
http://www.modeka.pl/#/p6race/Race/ (model SHORT TRACK)

Co myślicie o tym :banghead: :banghead: :) :)

Pozdrawiam

#40 Gośćkomandosek_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano nie, 20 kwi 2008 - 12:02

4. buty - za 200zl to chyba tylko probiker traveller. wygladają w miare profesjonalnie i przynajmniej tak łatwo nie zedrzesz sobie skóry na kostce (testowałem opcje -z butami i -bez butów...) Innych plusów BRAK.
Najlepiej wydaj troche więcej. i staraj sie nie jezdzic w adidasach...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 Forumowiczów, 3 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |