Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szyny kolanowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Warstar

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 110 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2007
  • Motocykl:EXC450R '08

Napisano nie, 07 gru 2008 - 03:44

no ja mam juz zrobiona rekonstrukcje, stad teraz mysle/testuje czy ortezy uzywac w teren czy zwykle ochraniacze.
Po ortezie troche czulem kolano, zobaczymy jak bedzie bez teraz, w zwyklym ochraniaczu na zawiasie.

Nogi wzmacniamy caly czas. Rower, cwiczenia, bieg (choc to miej zdrowe).

#22 Strzalek

Spec - Cross

• Spec
  • 4611 postów
  • Na FM od: 10 kwiecień 2003
  • Motocykl:Kawasaki ER5

Napisano nie, 07 gru 2008 - 18:34

Ortezę zakłada sie też na zdrowe nogi aby uniknąć zerwania więzadeł. Ja po operacji nie ryzykował bym powtórką

#23 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - jeździec z głową

• Super-Moderatorzy
  • 5485 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano nie, 07 gru 2008 - 19:00

Polecam http://www.aircast.com/ duży wybór, można to kupić w Centrum Medycyny Sportowej na Skrze w Warszawie.

#24 Warstar

• Forumowicze
  • 110 postów

Napisano nie, 07 gru 2008 - 21:54

Sprawa nie jest az tak prosta i oczywista wielu lekarzy twierdzi ze po rehab nie powinno sie juz wspomagac ortezami bo to oslabia staw.

Z drugiej strony w tak urazowym sporcie jak nasz zalozenie jej na pare h w tygodniu nie powinno byc niczym zlym.

Jednak jest szereg opinii mowiacych ze orteza na motocyklu sprzyja innym uszkodeniom nogi i stawow a chroni kolano jedynie w jednej osi a w innych naraza nas na urazy innego typu, zdaje sie ze tu dawalem link do ktmtalk gdzie sporo o tym pisza. Stad staram sie najpierw na sobie potestowac rozne rozwiazania w terenie, co wyjazd zakladam co innego, pozyczam od znajomych itp smile.gif

#25 Strzalek

Spec - Cross

• Spec
  • 4611 postów

Napisano nie, 07 gru 2008 - 23:27

Z tego co ja wiem to orteza osłabia mięśnie jak sie ją cały czas nosi a nie zakłada od czasu do czasu do ochrony. Ale tak jak piszesz, jest wiele opinji.
Ja na co dzień nie uzywam ortez ani opasek ale na motocyklu z ortezą jest mi o niebo lepiej.

#26 Warstar

• Forumowicze
  • 110 postów

Napisano pon, 08 gru 2008 - 07:01

Moze ktos zna sklep gdzie mozna zalozyc rozne rozmiary z tych lepszych modeli? bo czytam ze mierzyliscie itp a ja w Poznaniu nie widzialem zdaje sie takich szyn, choc super nie szukalem. Bywam jeszcze we Wroclawiu, Wawie i Lodzi mrugacz.gif Moze tam polecicie sklep jakis.

Te ktore uzywalem od kumpla wyadaja sie byc ok ale wole za te kase miec porownanie. latwo sie je zaklada i mozna na spodnie (jak kto lubi)

#27 Arma87

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 416 postów
  • Na FM od: 25 styczeń 2006
  • Motocykl:Honda CBR 600 F3

Napisano czw, 11 gru 2008 - 04:33

Ja mam ochraniacze na kolana z łamanym stawem i sa niezłę moze duzo za nie dałem bo 500 zł ale zawsze to jakas ochorna kolana jest. O

#28 urban

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 533 postów
  • Na FM od: 21 maj 2006
  • Motocykl:KTM SX 450

Napisano sob, 13 gru 2008 - 19:03

Witam, mam takie pytania na temat ortez, bo widze Strzałek jest w temacie.

Ogólnie o ortezach myślałem od kilku miesięcy, jako że wcześniej znalazłem opinie negatywne na EVS chciałem tylko i wyłącznie Asteriska, no jako że sezon się kończył pomyślałem no w nowym roku po zimie. No ale na ostatnim treningu stało się, silny upadek no i po kolanie, ból nie do zniesienia. OK. nic nie poradze. Nom ale mineły 4 tygodnie i zabieg. Teraz jestem 6 dni po, kolano w swietnym stanie. No i muszę kupić ortezy, bo gdybym je kupił wcześniej i tak by było taniej jak artroskopia kolana. Moje pierwsze pytanie brzmi jakie kupić. Drugie dlaczego właśnie chcę Asteriska??

Pozdro
urban

#29 Strzalek

Spec - Cross

• Spec
  • 4611 postów

Napisano sob, 13 gru 2008 - 21:00

Czy asterisk jest lepszy od evs tego nie wiem ale sam jeżdzę w evs web i bardzo je sobie chwale, koszt podobny bo na jedne i drugie trzeba wydać ponad 2tyś. Jeżeli masz coś o wadach evs to chętnie poczytam, bo zdrowie najważniejsze.

#30 filip757

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 37 postów
  • Na FM od: 13 styczeń 2007
  • Motocykl:KTM LC4 620 SC, SUZI B6

Napisano nie, 14 gru 2008 - 06:32

Powiedzcie mi czy ortezy chronią przed skutkami uderzenia podczas upadku na kolana ... ja dziś przywaliłem kolanem w glebę (mocno) i zastanawiam się czy przy takim uderzeniu ortezy w ogóle chronią. Zwykła ochraniacze nic nie dały i kolano mi spuchło jak jasna cholera...
Mi się wydaje że one chronią tylko przed urazami w skutek wyłamania czy skręcenia icon_rolleyes.gif

#31 Warstar

• Forumowicze
  • 110 postów

Napisano śro, 17 gru 2008 - 07:25

Wydaje mi sie ze te co ja uzywalem chronia, bo ochraniacz kolana ten twardy okragly element nie styka sie w zaden sposob z kolanem a jest o ok 2cm od niego na zawiasach ktore sa montowane do szyn, te z kolei sie obieraja na kosciach dlugich, jest spora szansa ze przy uderzeniu na nie idzie sila a nie w kolano, to moja dywagacja. Nie sprawdzalem

#32 bart_b

MOTONITA - głaszczący manetkę

• Forumowicze
  • 1546 postów
  • Na FM od: 04 marzec 2005
  • Motocykl:pOmArAńCzOwY

Napisano pon, 22 gru 2008 - 04:05

Cytat(klaudiusz @ 07.12.2008 - 13:00) Wyświetl post

Polecam http://www.aircast.com/ duży wybór, można to kupić w Centrum Medycyny Sportowej na Skrze w Warszawie.

akurat slabo poleciles. ta firma w kolanach jest kiepska

jak chcecie cos konkretnego to BLEDSOE (najlepsza firma na rynku swiatowym) MEDI ORTHO, DJORTHO. to najlepsze firmy jakie znam (pracuje przy tym od 6 lat) a jak cos tanszego to STANLEY PTS

Tylko to sa aparaty ortopedyczne a nie sportowe. nie maja ochrony na kolano. jedna wersja posiada stabilizato rzepki i on moze byc ochraniacze.

z drugiej zas strony tylko takie ortezy sa wam w stanie przytrzymac prawidlowo wiezadla a takie sportowe niestety nie do konca. ogladalem tego WEBa i on jako jedyny powiedzmy ze jest niezły.

Tak wiec cos za cvos.

osobiscie jezdze w stanleyu pts

Cytat(klaudiusz @ 07.12.2008 - 13:00) Wyświetl post

akurat slabo poleciles. ta firma w kolanach jest kiepska

jak chcecie cos konkretnego to BLEDSOE (najlepsza firma na rynku swiatowym) MEDI ORTHO, DJORTHO. to najlepsze firmy jakie znam (pracuje przy tym od 6 lat) a jak cos tanszego to STANLEY PTS

Tylko to sa aparaty ortopedyczne a nie sportowe. nie maja ochrony na kolano. jedna wersja posiada stabilizato rzepki i on moze byc ochraniacze.

z drugiej zas strony tylko takie ortezy sa wam w stanie przytrzymac prawidlowo wiezadla a takie sportowe niestety nie do konca. ogladalem tego WEBa i on jako jedyny powiedzmy ze jest niezły.

Tak wiec cos za cvos.

osobiscie jezdze w stanleyu pts

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

#33 Warstar

• Forumowicze
  • 110 postów

Napisano czw, 25 gru 2008 - 07:36

i te medyczne ortezy rozumiem pakujesz pod zwykle ochraniacze na zawiasie? czy podczas uderzenia nie ma ryzyka ze ochraniacz przesunie "cywilna orteze" i niewiele ona da albo wrecz zagrozi jakos?

#34 urban

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 533 postów
  • Na FM od: 21 maj 2006
  • Motocykl:KTM SX 450

Napisano sob, 24 sty 2009 - 04:22

Potrzebuje szybko sie skontaktować ze Strzałkiem ma ktoś do niego jakiś nr tel albo gg bo chcę popytać o szyny EVS dokładnie, chyba że sam Strzałek zobaczy tą wiadomość to napisz mi na PW swój albo tel, bo do Ciebie PW wysłać nie idzie.

Pozdro
urban

#35 mbk

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 194 postów
  • Na FM od: 29 lipiec 2006
  • Motocykl:EXC-F 350 SixDays :))

Napisano śro, 05 maj 2010 - 12:12

Ktoś z Was może korzystał z ortez 661?
http://www.sklep.mot...roducts_id=3454
Cena 1290 za parę więc niedrogo to wychodzi, ale jak z jakością i wygodą?

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

#36 Rams

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 301 postów
  • Na FM od: 22 sierpień 2006
  • Motocykl:Mechaniczna Pomarańcza

Napisano sob, 30 mar 2013 - 22:36

Posiada ktoś ortezy 661 mx3? W internecie jest mało informacji na ich temat

#37 walles

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 37 postów
  • Na FM od: 27 maj 2014
  • Motocykl:r6

Napisano czw, 29 gru 2016 - 10:28

Odświeżam temat - szukam dobrych ortez kolanowych do MX - co polecacie, na co zwracać uwagę przy zakupie?

Znalazłem ciekawy (chociaż traktujący o starych modelach) art o ortezach kilku producentów z komentarzami ortopedy:

http://www.dirtrider...ce_buyers_guide

#38 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9613 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano czw, 29 gru 2016 - 14:24

Teraz są PODy K300 nówki w promocji za 1500. Może lepiej dołożyć troche zamiast kupować używki za 1000.

Why... So... Serious

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |