Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki motor jako pierwsze enduro? pomocy...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#141 xGaBSonx

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 18 postów
  • Na FM od: 30 marzec 2017

Napisano pon, 17 kwi 2017 - 22:16

Dobra nie było tematu dotyczącego lasu- crossem będe jeździł dookoła podwórka i przejeżdzał na drogi polne ( NIE GMINNE-PUBLICZNE ) - wystarczy  ? :)

Użytkownik xGaBSonx edytował ten post pon, 17 kwi 2017 - 22:17

#142 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9739 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano wto, 18 kwi 2017 - 04:06

Na jazde po podworku to Skooter wystarczy. albo rower.

:crossy:

#143 jannikiel

Spec - Ducati

• DesmoManiax DOC Poland
  • 3554 postów
  • Na FM od: 02 listopad 2002
  • Motocykl:4xDucati:999,Paso,2xEfant

Napisano wto, 18 kwi 2017 - 05:41

Tak jak KS powiedział w ramach prawa ciężko będzie...

Nie radzę wyjeżdżać niezarejestrowanym pojazdem gdziekolwiek, chyba, że jesteś zawodnikiem, masz ubezpieczenie zawodnicze, i jedziesz z ojecm na tor i ganiasz po torze....

Tak ktokolwiek z uprawnionych Cię złapie, moto na lawetę i czeka żmudny proces odzyskania sprzętu, z reguły wyjdzie, że szybciej skończysz 18- lat....

A nie myślałeś co się stanie jak przydzwonisz na śliskich korzeniach w drzewo przy pełnej piz...dzie? Gdzie byli ojciec, matka? O to będzie pytał sąd...

Motocykl adekwatny do Twego wieku wystarczy, ( bo juz teraz na zawody jest za późno, trzeba ganiać od 3-4 roku życia), .....nie ucz odwijać manetkę, bo to każdy głupek potrafi, a raczej technika jazdy, omijanie niespodziewanych przeszkód( np wylatująca piłka zza krzaków), hamowanie i ominięcie przeszkody, jazda po śliskim ect...

DT w zupełności wystarczy, powiedziałbym TTR 125 tak samo...tylko do Twego wzrostu potrzebne sa normalne koła..21/18...

Ja w takim wieku ujeżdżałem motockle słabsze niż DT 125 ( WSK 175, SHL 175 a od czasu do czasu MZ 250) i jakoś się na drogach odnajduję już tyle lat....

Hehee... a i też wczoraj dałem się nabrać na mokrą śliską plamę na asfalcie, ale nie byłem dość skoncentrowany... i gleba....ale żyję, motocykl OK... małe straty...urwany tylko kierunek...

#144 Tredu

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 6 postów
  • Na FM od: 05 kwiecień 2017
  • Motocykl:Romet Stella(delta)

Napisano pią, 16 cze 2017 - 11:58

Hej, stoję przed wyborem motocykla enduro lub crossa, głównie poruszałbym się nim po lesie, polnych drogach, może czasami jakiś podjazd bym zaliczył. Głównie zależy mi na utrzymaniu bo za przeproszeniem nie s*am pieniędzmi, i nie interesuje mnie spalanie w przedziale 8-10litra. Jestem niski i szczupły jak na mój wiek, mam 170cm wzrostu i 50kg coś lekko ponad.

Mój budżet jest ograniczony max do 3500zł, natomiast ubranie posiadam, mam na oku dwie maszyny  mianowicie chińskiego  loncina 250 i yamahe dt 80 lc2. Doświadczenie z motocyklami jako takie mam. Co byście polecili mi czy celować w te maszyny co podałem czy może w coś innego. Proszę podawać propozycje pozdrawiam :)

#145 Limo

• Forumowicze
  • 9470 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano pią, 16 cze 2017 - 12:00

DT 125 :)

Why... So... Serious

#146 Tredu

• Forumowicze
  • 6 postów
  • Na FM od: 05 kwiecień 2017
  • Motocykl:Romet Stella(delta)

Napisano pią, 16 cze 2017 - 12:02

@Limo, myślisz że dorwe w tym przedziale cenowym ??

Użytkownik Tredu edytował ten post pią, 16 cze 2017 - 13:02

#147 1qazse4

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 219 postów
  • Na FM od: 01 lipiec 2012
  • Motocykl:husqa & ktm

Napisano pią, 16 cze 2017 - 18:09

w moich okolicach porusza sie gość na loncinie juz go widuje 2 sezon, ale przy twoim wzroście szukaj wersji na kołach 18 21

#148 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5131 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano pią, 16 cze 2017 - 22:54

jak już dt80 vs loncin to oczywiste że dt80 :D 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#149 Natalia Cattiva

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 475 postów
  • Na FM od: 09 styczeń 2016
  • Motocykl:KTM LC4

Napisano nie, 18 cze 2017 - 21:49

w moich okolicach porusza sie gość na loncinie juz go widuje 2 sezon, ale przy twoim wzroście szukaj wersji na kołach 18 21

ciekawe ile razy juz rame spawal :)

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

#150 1qazse4

• Forumowicze
  • 219 postów

Napisano pon, 19 cze 2017 - 07:30

pewnie nie mniej razy niz  w kawasaki   ;) Przy takim budżecie trudno o jakikolwiek wybór, przynajmniej nauczy sie naprawiać, a ewentualne błędy w naprawianiu są tanie.

Użytkownik 1qazse4 edytował ten post pon, 19 cze 2017 - 07:32

#151 michoa

• Forumowicze
  • 5131 postów

Napisano pon, 19 cze 2017 - 19:37

Przy takim budżecie trudno o jakikolwiek wybór

bzdury gadasz piękna , każda stara japonia nawet z początku lat 80 jest milion razy lepsza jakościowo od chinola 

jeszcze jestem w stanie zrozumieć ludzi co kupują chińskie quady czy buggy bo tam jest faktycznie ogromna dysproporcja cenowa między czymś firmowym a chinolem ale motocykle ?  diabolini kosztuje 1400 zł a mtx 80 bez papiera 1200 ( diabolini nie ma homologacji więc trafne porównanie )

przynajmniej nauczy sie naprawiać

ja bym wolał jednak żeby proporcje jazda /serwis były 70:30 a nie jak w moim buggy 40:60 :D no i spawać coś tam trzeba umieć .........

pewnie nie mniej razy niz  w kawasaki    ;)

powiem ci że miałem milion zdezelowanych japońskich offroadów i takich awari jak w chinolach to mało widziałem :D niedawno kumpel bashanem wracał znowu bez koła bo pękła piasta przy ośce , w japoni nigdy mi się nie zdarzyła taka akcja , kumpel w starym yamaha  warriorze miał tak pościnany wieloklin na osi że jak strzelił ze sprzęgła to ośka się obracał a koło stało , piasta zrobiła się okrągła w środku oś też ale nic nie pękło nic się nie urwało ...

a w bashanach co chwila się słyszy że koła odpadają ....

Użytkownik michoa edytował ten post pon, 19 cze 2017 - 19:38

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

#152 1qazse4

• Forumowicze
  • 219 postów

Napisano pon, 19 cze 2017 - 21:43

niedawno kumpel bashanem wracał znowu bez koła bo pękła piasta przy ośce 

Myśle ze jednak motocykl jest zdecydowanie mniej skomplikowany niż quad zresztą chińczyk chińczykowi nie równy. Patrząc na patenty w motocyklach kilkuletnich to > 20 letni motór nadaje sie tylko do rozebrania od zera i złożenia od początku.

Użytkownik 1qazse4 edytował ten post pon, 19 cze 2017 - 21:48

#153 michoa

• Forumowicze
  • 5131 postów

Napisano wto, 20 cze 2017 - 14:05

Patrząc na patenty w motocyklach kilkuletnich to > 20 letni motór nadaje sie tylko do rozebrania od zera i złożenia od początku.

ja miałem honde mtx 80c z 1982 roku 

klamki były od cz , linki od wsk , tłok od wsk 175 przerobiony pilnikiem , uszczelka pod głowicę z puszki po EB , pod cylinder biały silikon sanitarny , rama spawana w 4 miejscach i wzmacniana prętem do zbrojenia , szczęki w tylnim bębnie były skrócone kątówka od malucha , w przednim gościu je posmarował smarem bo piszczały więc przedniego nie było , koła były kwadratowe i miały po 50-70% szprych ( ten motocykl po puszczeniu kierownicy zawracał ), wajha biegów przyspawana bo wieloklin zniszczony , kopniak przyspawany bo wieloklin zniszczony , cewka zapłonowa z cewki od ogara spod magneta zawinięta w skarpetkę i butelkę po nestea ( po deszczu przerywała i szarpała ) łańcuch od mz a ponieważ jego wymiary ogniwa się nie pokrywały z 428 bodajrze to naciągnięty prawie na chama na zębatki mające co 2 ząb , i łożyska koła tył co się nie kręciły ale nie miałem kasy na wymianę to nawaliłem smaru na ośkę koła i skręciłem i tak co jakiś czas smarowałem  

tym czymś przejeździłem 2 lata , 3 razy pchałem -raz jak pękł łańcuch , raz jak brakło paliwa , raz jak dętki od wsk straciły wentle ( ucieło ) i na 2 kapciach nie byłem w stanie ujechać 

także stara japonia jest bulletproof , jak putin w rosyjskiej polityce niezatapialna  :D 

#154 Tommo

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1321 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer

Napisano wto, 20 cze 2017 - 14:11

ja miałem honde mtx 80c z 1982 roku 

klamki były od cz , linki od wsk , tłok od wsk 175 przerobiony pilnikiem , uszczelka pod głowicę z puszki po EB , pod cylinder biały silikon sanitarny , rama spawana w 4 miejscach i wzmacniana prętem do zbrojenia , szczęki w tylnim bębnie były skrócone kątówka od malucha , w przednim gościu je posmarował smarem bo piszczały więc przedniego nie było , koła były kwadratowe i miały po 50-70% szprych ( ten motocykl po puszczeniu kierownicy zawracał ), wajha biegów przyspawana bo wieloklin zniszczony , kopniak przyspawany bo wieloklin zniszczony , cewka zapłonowa z cewki od ogara spod magneta zawinięta w skarpetkę i butelkę po nestea ( po deszczu przerywała i szarpała ) łańcuch od mz a ponieważ jego wymiary ogniwa się nie pokrywały z 428 bodajrze to naciągnięty prawie na chama na zębatki mające co 2 ząb , i łożyska koła tył co się nie kręciły ale nie miałem kasy na wymianę to nawaliłem smaru na ośkę koła i skręciłem i tak co jakiś czas smarowałem  

ku*wa jak dobrze że cię do tych świec nie wziąłem.

Audi Sport

#155 Limo

• Forumowicze
  • 9470 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano wto, 20 cze 2017 - 14:17

Przecież nie był zainteresowany :D

Why... So... Serious

#156 Tommo

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1321 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer

Napisano wto, 20 cze 2017 - 17:36

Opaczność czuwała. Nic fajnego odpalić beeme z nakrętką fi 8 w jedenastym cylindrze.

Audi Sport

#157 Błażej GL

• Forumowicze
  • 2 postów
  • Na FM od: 05 październik 2009
  • Motocykl:Yamaha yz 250

Napisano śro, 21 cze 2017 - 10:12

Yamaha dt 125 idealne na pierwsze enduro

GRUPA NA FACEBOOKU
OGŁOSZENIA MOTOCYKLOWE - DOŁĄCZ DO 18 000 osób !!

ZERO SPAMU 

#158 Xantei

• Forumowicze
  • 5 postów
  • Na FM od: 12 wrzesień 2017
  • Motocykl:Rieju Tangoo 50

Napisano nie, 26 lis 2017 - 17:19

Witam wszystkich!

Jako iż ciągle mam problem z zdecydowaniem się na moje pierwsze moto chciałbym, aby bardziej doświadczeni jeźdźcy enduro pomogli mi w doborze odpowiedniego sprzętu

Mam aktualnie 17 lat, ale moto dopiero za półtora roku będę kupować.

Mój wzrost to 180 cm przy wadze około 83 kilo.

Moje doświadczenie w enduro ogranicza się do mojej 50'tki enduro, może i sprzęt słaby ale różne hałdy, podjazdy, błota pozaliczałem.

Budżet jaki będę mieć na zakup to około 7-9 tysięcy złoty.

Pozdrawiam i liczę na pomoc!! :) 

#159 Pozytywnie Zakrecony Wariat

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1153 postów
  • Na FM od: 21 maj 2007
  • Motocykl:Speed Triple

Napisano nie, 26 lis 2017 - 18:35

DRZ- 400 E/Y

Użytkownik Pozytywnie Zakrecony Wariat edytował ten post nie, 26 lis 2017 - 18:36

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |