Skocz do zawartości

Zdjęcie

Złośliwe radary

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hubert

Spec - Podróżnik

• Forumowicze
  • 448 postów
  • Na FM od: 07 czerwiec 2004
  • Motocykl:B12, Norton ES2

Napisano wto, 09 paź 2007 - 07:29

Podczas ostatnich podróży po Polsce zauważyłem, że niemiłościwie nam panujący przestali nas lubić i zaczeli stawiać fotoradary trzepiące zdjęcia od tyłu. Na tak niczym niesprowokowaną prowokację musimy odpowiedzieć. Niniejszym zakładam temat o fotoradarach robiących zdjęcia od tyłu. W tym temacie wymieniamy się WYŁĄCZNIE informacjami o radarach. Komentarze typu "mam nadzieję, że mnie tam nie złapali" będą tępione bez litości. Jeśli byłby ktoś bardziej biegły w technikach komputerowych to można byłoby się pokusić o stworzenie mapy.

Na niedobry początek pierwsza informacja:
Kozienice, wjazd od strony Warszawy, na samym początku miasta. Stoi takie ustrojstwo i nie jest pustym słupem. Akurat przejeżdżałem, jak coś w środku grzebali.

#2 Astarte

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 960 postów
  • Na FM od: 02 lipiec 2004
  • Motocykl:Honda CBR 1100XX

Napisano wto, 09 paź 2007 - 08:10

Witam,
Szczyrk... już za centrum miasta, jadąc od strony Bielska-Białej. Koło szkoły. Zdjęcia robi napewno od tyłu, bo kolega dostał tam mandat za zdjęcie (jechał motocyklem) :icon_rolleyes

Wczoraj jeszcze jechałam trasą: Tomaszów Mazowiecki - Wrocław i nastawiali tam masę fotoradarów. Te na dwupasmówce robią zdjęcia od przodu, więc nie ma się czym przemować... nie zauważyłam żadnego, który by mi mmiał cyknąć fotę od tyłu. Jednak jak się kończą dwa pasy i w Piotrkowie kieruję się już dalej na Wrocław to tam jest mnóstwo puszek, które są ustawione w różnych kierunkach... jest ich tyle, że nie sposób wymienić. Ale zawsze jest informacja o nich. Większość pewnie pustych, ale i tak trzeba przy wszystkich zwolnić :icon_evil:

pzdr @starte

#3 abu111

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 131 postów
  • Na FM od: 18 lipiec 2007
  • Motocykl:XB-31

Napisano śro, 10 paź 2007 - 19:23

Trasa EŁK - ORZYSZ w Ruskiej Wsi jak już wstawią (bo jest wyjmowany) to cyka zdjęcia w obydwu kierunkach. Na szczęście częściej go niema niż jest.

#4 Wyatt

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 317 postów
  • Na FM od: 09 grudzień 2002
  • Motocykl:CZ175

Napisano pon, 12 lis 2007 - 20:01

Fotoradary powinny być i tyle. Może to jest niepopularna opinia ale nie boję się mówić co myślę.
Temat moim zdaniem nie powinien mieć miejsca. Nie tylko w Polsce coś takiego się pojawia. Na Zachodzie to normalne. Zazdrościmy im kultury jazdy ale jakoś ona musi zostać wyrobiona (niestety przez kary).
Wyatt

#5 MTBlackbird

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 305 postów
  • Na FM od: 29 październik 2007
  • Motocykl:CBR 1100 XX

Napisano pon, 12 lis 2007 - 20:06

to jet fajna mapka radarów

http://antyradary.ph...pa_fotoradarow/

#6 spiwor

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 960 postów
  • Na FM od: 12 wrzesień 2006
  • Motocykl:Szadołka

Napisano sob, 17 lis 2007 - 12:10

W czwartek na trasie Wrocław - Rawa Mazowiecka - Wrocław nie działał ani jeden fotoradar, za to już w piątek czynny był tylko na gierkówce na 351 kilometrze w stronę Piotrkowa.
Na trasie Wrocław - Leszno wszystko to atrapy, za Lesznem bardzo często pełny jest w Lipnie, Czaczu a w Poninie to prawie zawsze jest pełny.
Na trasie Łódź - Sokolniki(na łączeniu z drogą 8 w stronę Wrocławia) pełnie dwa radary, niestety nie pamiętam nazw miejscowości.

Jak jest biała kropka w środku fotoradaru to na pewno atrapa, gorzej jak jest czarna zaślepka nieraz ciężko dostrzec czy jest w środku obiektyw.

Notoryczny kłamca  :icon_twisted: 

#7 enZo

KANDYDAT NA MOTONITĘ - klepiący zaworami

• Forumowicze
  • 776 postów
  • Na FM od: 19 listopad 2007
  • Motocykl:KTM 690 SMC, EXC 200

Napisano wto, 20 lis 2007 - 18:15

Trasa Rzeszów-Jarosław w miejscowości Kosina robi z tyłu zdjęcia.

Trasa Nisko Sandomierz miejscowości nie pamiętam ale gdzieś w połowie drogi, stoi radar nowej generacji (inna puszka ) i robi napewno zdjęcia z tyłu i z przodu. Pozdro

#8 JarekM

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 76 postów
  • Na FM od: 09 styczeń 2006
  • Motocykl:BMW R1200RT

Napisano czw, 22 lis 2007 - 22:21

Z tymi zdjęciami od tyłu to nie do końca tak. Skoro nie ma na focie podobizny kierowcy to na kogo jest nakładana grzywna? Jeśli na motocykl to niech on się tłumaczy i płaci.

#9 pit373

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 211 postów
  • Na FM od: 31 październik 2007
  • Motocykl:K1200R,M21W2S2,M06-Z

Napisano czw, 22 lis 2007 - 22:25

Z tymi zdjęciami od tyłu to nie do końca tak. Skoro nie ma na focie podobizny kierowcy to na kogo jest nakładana grzywna? Jeśli na motocykl to niech on się tłumaczy i płaci.

płaci właściciel pojazdu, albo wsypuje kogoś - tak mówi prawo...

kiedyś tak się zastanawiałem, a co jeśli powiem (pod warunkiem, że nie widać twarzy), że prowadził znajomy wujka z krajów trzeciego świata, był w Polsce na 2 tyg i wrócił do kraju, a tam wojna domowa itp... będą go ścigać?

#10 gnida

• Forumowicze
  • 202 postów
  • Na FM od: 05 listopad 2007
  • Motocykl:Work in progress... again

Napisano czw, 22 lis 2007 - 22:30

Na właściciela niestety a jak to nie on prowadził to musi wskazać "sprawcę" wykroczenia (tak jak w puszkach)

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

#11 Lorenzo

• Forumowicze
  • 146 postów
  • Na FM od: 17 czerwiec 2006
  • Motocykl:Yamaha

Napisano czw, 22 lis 2007 - 22:41

MTBlackbird dobra mapka :lalag: :)

#12 Remo

NOWICJUSZ - macant tematu

• VROC
  • 15 postów
  • Na FM od: 21 luty 2007
  • Motocykl:VN 800 Classic

Napisano pią, 23 lis 2007 - 08:38

Przypominam, że prawo stanowi również, że można odmówić składania zeznań w przypadku gdy mogą one obciążyć osobę bliską.
PZDR

#13 cubamen

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 498 postów
  • Na FM od: 04 marzec 2006
  • Motocykl:V road muscle DL1000

Napisano pią, 23 lis 2007 - 08:53

Na właściciela niestety a jak to nie on prowadził to musi wskazać "sprawcę" wykroczenia (tak jak w puszkach)

nie wiem jak jest do konca ze wskazaniem sprawcy tzn kierowcy

u nas jest tak min foty walone przez straznikow miasta ; jesli upierasz sie ze tak czesto pozyczasz auto ze poprostu nie wiesz kto jechal w danym momecie to dostajesz 50 zl tak obligatoryjnie bez punktow ( oczywiscie jak nie widac twarzy )

pzdr

#14 gnida

• Forumowicze
  • 202 postów
  • Na FM od: 05 listopad 2007
  • Motocykl:Work in progress... again

Napisano pią, 23 lis 2007 - 10:28

Remo wtedy mandat dostaje właściciel i po sprawie
pozdrawiam

Użytkownik gnida edytował ten post pią, 23 lis 2007 - 10:29

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

#15 bestia

• Forumowicze
  • 173 postów
  • Na FM od: 04 listopad 2005
  • Motocykl:Cz 350 i ZZR 1100 :)

Napisano nie, 25 lis 2007 - 09:07

Jeśli to prawda ze robią zdjęcia od tyłu, to ja kupuje skuter 50ccm. Bo tak to mi na mandaty nie starczy :)

#16 Fiery

• Forumowicze
  • 154 postów
  • Na FM od: 04 październik 2007
  • Motocykl:Intruder M1500

Napisano pią, 07 gru 2007 - 08:44

Pojawiły się dwa nowe stacjonarne fotoradary na trasie Warszawa-Lublin, na odcinku między Kołbielą i Zakrętem:

Wola Ducka
Góraszka

Obydwa stoją na prawym poboczu (jadąc do Warszawy), obydwa przy niebezpiecznych miejscach (skrzyżowanie, przystanek, przejście dla pieszych) i są skierowane w stronę Lublina.

Pozdr

Użytkownik Fiery edytował ten post pią, 07 gru 2007 - 08:45

#17 Fiery

• Forumowicze
  • 154 postów
  • Na FM od: 04 październik 2007
  • Motocykl:Intruder M1500

Napisano wto, 11 gru 2007 - 20:25

Poprawka: w Góraszce jest ogień krzyżowy - dwa fotoradary po przekątnej skrzyżowania.
Pozdr

Użytkownik Fiery edytował ten post śro, 12 gru 2007 - 08:56

#18 KuKu

• Forumowicze
  • 184 postów
  • Na FM od: 15 lipiec 2007
  • Motocykl:Yamaha FZ6

Napisano pon, 17 gru 2007 - 14:58

Witam!!
Jeśli jeździcie w kasku i cykają od tyłu foty to w czym problem możecie powiedzieć że ty nie jechałeś i nie udowodnią Ci tego, że ty jechałeś. Wiem co gadam i co im dadzą foty od tyłu musi być widoczna twarz przestępcy bo po posturze nie mogą się domyślać. Co nie?? Mój wujek kiedyś jechał motorem i mu cykli gdzieś fote i się wyparł, że to nie on jechał bo twarzy nie widać.

#19 GośćTatsu_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano śro, 19 gru 2007 - 22:17

Fotoradary powinny być i tyle. Może to jest niepopularna opinia ale nie boję się mówić co myślę.
Temat moim zdaniem nie powinien mieć miejsca. Nie tylko w Polsce coś takiego się pojawia. Na Zachodzie to normalne. Zazdrościmy im kultury jazdy ale jakoś ona musi zostać wyrobiona (niestety przez kary).
Wyatt

Zgadzam sie i popieram. Niektóre może i stoją w miejscach nie całkiem logicznych, ale wiekszość przed ślepymi zakrętami, gdzie nie widać tych z nad przeciwka, lub przed przejściami dla pieszych, gdzie nie raz widzę jak palanty wyprzedzają gdy zwalnia auto chcące przepuścić pieszych. Sam jeżdżę dużo i często się spieszę, ale niestety nie mamy dróg do tego by gnać po nich bezpiecznie.

Możemy wybierać pomiędzy senatoriami w piasku który wyciąga, rżnięciem cwaniaka naprzeciw zderzaka od kamaza na ten przykład, lub świadomością że drogi w Polsce nie sa high way'ami

#20 foks

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1254 postów
  • Na FM od: 17 lipiec 2005
  • Motocykl:BMW R NineT 2017

Napisano czw, 03 sty 2008 - 13:39

Co nie?? Mój wujek kiedyś jechał motorem i mu cykli gdzieś fote i się wyparł, że to nie on jechał bo twarzy nie widać

Nie!

A mojego wujka porwali kosmici.
ps: nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz zielonego pojęcia.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |