Skocz do zawartości

Zdjęcie

co ile wymieniać elementy eksploatacyjne?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Trazymach

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 107 postów
  • Na FM od: 08 sierpień 2005
  • Motocykl:BMW r1200

Napisano sob, 22 wrz 2007 - 16:53

Hej

Nie znalazłem w "szukaj" odpowiedzi na pytanie: co ile km wymieniać elementy eksploatacyjne w motocyklu?

Bo mam swoją TDM 850 4TX i się zastanawiam czy zlecić do wymiany filtr powietrza i świece, które mają "przebieg" 9300 km? W serwisówce jest napisane tylko - sprawdzić stan, i w razie złego stanu -wymienić. Ja nie mam czasu oceniać tego stanu :), więc powiedźcie proszę jak to wygląda sprawa z wymianą i kiedy średnio wypada zmienić dany element w moto? Oczywiście olej - wiadomo, zgodnie z serwisówką. Ale te świece i filtr powietrza to już serwisówka nie precyzuje.

Trazy

#2 bartek gawlik

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 433 postów
  • Na FM od: 29 sierpień 2006
  • Motocykl:Kawasaki KZ750R1

Napisano sob, 22 wrz 2007 - 22:10

tak jak mówi serwisówka :wink: sprawdź i jak trzeba to wymień. Jeśli jeździsz po czystych asfaltach to filtr może być jak nowy ale równie dobrze może być zasyfiony. Świece jeśli nie platynowe, możesz w sumie wymienić. Na pewno nie zaszkodzi :icon_exclaim: koszt niewielki.

#3 Lysy5g1

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 501 postów
  • Na FM od: 09 grudzień 2006
  • Motocykl:WSK 175; 919RR

Napisano nie, 23 wrz 2007 - 23:13

a ja tam naczytałem się trochę serwisówek i zazwyczaj było podane najczęsciej proporcje czsu wymiany oleju i świec jak 1:2 i np. wymiana oleju co 6 tys, świec zaś co 12 więc bym radził wziąć takie cuś pod uwagę, żeby świeczki zmieniać co drugą wymianę oleju i na pewno będzie git :buttrock: a wymiana jeszcze dobrych świec na nowe na pewno nie zaszkodzi silnikowi... :biggrin:

Użytkownik Lysy5g1 edytował ten post nie, 23 wrz 2007 - 23:15

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

xenon i światła LED | skład węgla | opony zimowe | kierownik budowy Poznań | lotnisko odszkodowanie | malowanie poznań