Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto ma Yamahe FJR 1300 ( FJR1300 )

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rocco

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 47 postów
  • Na FM od: 15 maj 2003
  • Motocykl:Yamaha FJR 1300

Napisano czw, 15 maj 2003 - 17:34

[b]

#2 siecki

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 216 postów
  • Na FM od: 05 czerwiec 2002
  • Motocykl:BMW R 1200 GS

Napisano pią, 16 maj 2003 - 14:45

He he poczekaj jeszcze któryś sezon jak stanieją. Narazie jest ich niewiele w Polsce. W Łodzi gościu za rocznik 2000 chciał 40 tyś zł. Ogólnie bardzo podoba mi się ten model i jak tylko uzbieram to 55 tyś to zastanowie się czy kupić FJR czy XX.
Pozdrawiam.

#3 AdamWo

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 395 postów
  • Na FM od: 21 marzec 2003

Napisano pią, 16 maj 2003 - 15:48

No drogi w pieron, ale juz robili poprawki chyba w tym roku tak wiec nie warto kupowac wstecz tylko zaczekac kolejne 3 lata :D :D :D

#4 Rocco

NOWICJUSZ - romeciarz

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 47 postów

Napisano pią, 16 maj 2003 - 18:06

[b]

#5 GośćRadeon_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano wto, 20 maj 2003 - 12:07

:!: popieram, XJR to super maszyna, narazie cieszę swoje oczy tapetką z XJR 1.3 na moim monitorze. I jeżdżę XJ 900. Jak stsnieje to bedzie moje następne cacko ulubione. :!:

#6 AdamWo

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 395 postów
  • Na FM od: 21 marzec 2003

Napisano wto, 20 maj 2003 - 18:58

:!: popieram, XJR to super maszyna, narazie cieszę swoje oczy tapetką z XJR 1.3 na moim monitorze. I jeżdżę XJ 900. Jak stsnieje to bedzie moje następne cacko ulubione. :!:

nie xjr tylko fjr
xjr jest juz troche w kraju i nie problem kupic uzywke nawet za 27-28 tys

#7 Rocco

NOWICJUSZ - romeciarz

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 47 postów

Napisano wto, 20 maj 2003 - 19:48

a oto adres strony Yamahy www.yme.com 8) 8) 8)

#8 Rocco

NOWICJUSZ - romeciarz

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 47 postów

Napisano pon, 26 sty 2004 - 17:43

Czy znacie jakiś użytkowników FJR-y 1300,oczywiście po za mną,bo przez blisko prawie rok żadnego nie spotkałem na forum,by wymienić się poglądami,na temat jej użytkowania.Nie każdy użytkownik musi wiedzieć o istnieniu naszego Forum,dlatego będe wdzięczny za podanie jakiś namiarów.Narka

#9 Adam M.

Spec - Mechanik

• Super-Moderatorzy
  • 11214 postów
  • Na FM od: 09 sierpień 2003
  • Motocykl:BSA A65, GS1150

Napisano pon, 26 sty 2004 - 19:26

`Krychu` na preclach - juz ci kiedys o tym pisalem.

Adam M.

#10 Rocco

NOWICJUSZ - romeciarz

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 47 postów

Napisano pon, 26 sty 2004 - 20:33

`Krychu` na preclach - juz ci kiedys o tym pisalem.

Adam M.

Adam jak mozesz podaj namiary na kontakt z nim.

#11 Adam M.

Spec - Mechanik

• Super-Moderatorzy
  • 11214 postów
  • Na FM od: 09 sierpień 2003
  • Motocykl:BSA A65, GS1150

Napisano pon, 26 sty 2004 - 22:07

No wejdz na precle i zadaj pytanie. `Krychu` (Sobkowiak ) ma duze doswiadczenie w turystykach i jezdzil na kilku min GTS 1000, ST 1100, a teraz ma FJR i na wszystkie pytania chetnie odpowiada.
A rchiwum precli mozesz znalezc np na www.riders.pl

Adam M.

#12 Rocco

NOWICJUSZ - romeciarz

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 47 postów

Napisano wto, 27 sty 2004 - 07:45

No wejdz na precle i zadaj pytanie. `Krychu` (Sobkowiak ) ma duze doswiadczenie w turystykach i jezdzil na kilku min GTS 1000, ST 1100, a teraz ma FJR i na wszystkie pytania chetnie odpowiada.  
A rchiwum precli mozesz znalezc np na www.riders.pl

Adam M.

Adam barzdo Tobie dziękuje.Pozdrawiam.rocco

#13 EL Kriss

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 10 postów
  • Na FM od: 17 sierpień 2004

Napisano wto, 16 lis 2004 - 00:13

Marzenia to kwestia wyobraźni i kasy. Ponieważ moim marzeniem jest motocykl do turystyki, a nie mam na tyle kasy, żeby wpaść do salonu i rzucic : „proszę mi zapakować ten duży czerwony” więc zastanawiałem się nad rozwiązaniem.
Któregoś dnia kolega, znający moje hobby, rzucił – wiesz widziałem wygniecioną Yamaszke FJR do wzięcia w Niemczech. Motocykl niby cały, ale koziołka zrobił niezłego. Podrapany z trzech stron , wygląda wstrętnie- ale serce ma w porządku.
FJR ? A co to ma do turystyki ??? Siadłem wieczorem nad gazetami, rozbujałem przeglądarkę... Taaaa, 144 KM, 234 Kg – ok. jak jest to jest. Szyba regulowana elektrycznie, szerokie siedzenie kierowcy i mojej pasażerki ! Brzmi nieźle. Seryjne kufry i kardan ? No to już jest argument bardzo za ! No i ceny w ogłoszeniach.: Model 02 powyżej 30.000 .PLN Dużo.
Długie rozważania za i przeciw – czyli skąd wziąć kasę – i po miesiącu (!!!) decyzja – jak jeszcze jest, to się kupi. Pożyczę i wezmę druga zmianę lub kogutków z drewna nastrugam żeby oddać - a zaszaleję.
(...) Wziąłem kartkę z adresem , busa od kolegi i udałem się tempem umiarkowanym nach Deutschland. Akurat tak się składa, że jestem niemieckojęzyczny . Nocny kursik i rano pukam do bramy warsztatu. No tak , FJR jest do sprzedania, ale nie ma gwarancji bo jest letki unfall. Oglądam motocykl, jestem już po szkoleniu wstępnym u kumpli, więc wiem, że wgniecenia to pryszcz, ważna jest rama i lagi, silnik nietknięty i chłodnica cała. Jest nie tak źle. Nawet szyba ocalała. Pytam o Brief. Mechanik daje mi do przejrzenia. Numery OK. Jest adres właściciela . Georg -ma tyle lat co ja – i mieszka niedaleko. Więc niby ze smutkiem rzucam, że lampa z tyłu jest urwana, plastiki i tłumik z prawej totall kaputt – na razie dzięki. Jak nie znajdę nic lepszego to zadzwonię... Jadę zaraz pod Wolfsburg znaleźć Georga. Jest, siedzi w domu . Miły blondyn w okularach. Krótko pytam o motocykl. Miał wypadek. Wyprzedzał we wsi. Myślał, że ciężarówka będzie skręcać w lewo to ją wziął z prawej , a ona niestety w prawo. To wpadł do rowu. Spadł. Motocykl zrobił kozła przez bok i się skaszanił. Ubezpieczenie zapłaciło kasę zatem sprzedał wraka. Serwisowany , faktyczny przebieg 16.200 km. Za odszkodowanie kupił nowszą FJRke bo mu odpowiada ten Motorrad. Ale kurna, kufry sobie zostawił.
Tak więc rozgoniłem trochę swoje obawy o pochodzenie i przebieg. . Wróciłem do warsztatu , kupiłem motocykl i przywiozłem do Polski
Tu nastąpił rachunek sumienia i ocena zniszczeń. Przy pomocy fachowców od uzdrawiania sporządziłem listę części koniecznych do nabycia i ponownie zapuściłem internet. Tym razem najwięcej ciekawych adresów znalazłem w Austrii. Może dlatego, że nie rozumiem francuskiego. Więc 11 listopada – dzień wolny od pracy u nas spędziłem u dalszych południowych sąsiadów. Noc jazdy, dzień poszukiwań, noc powrotu. 2200 km / 26 godzin. W piątek jarzyłem w pracy słabo, ale szef ocenił to jako zaćmienie poimprezowe....W każdym razie kupiłem to co trzeba: owiewki, tłumik, lampy, lustra.. ( Poszukuje nadal oryginalnych kufrów i tylnego bagażnika do FJR !!!) I wróciłem do Polski nie przekraczając 400 EUR zaplanowanego budżetu. I już .I teraz myślę o kolorze Może wiśnia ? Krwista. Bo srebrne, czarne i niebieskie śmigają na potęgę. Pozdrawiam wszystkich globtroterów.
EL Kriss

#14 Wicher

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 996 postów
  • Na FM od: 05 styczeń 2004

Napisano wto, 16 lis 2004 - 11:10

He he he witam :mrgreen:

Widzę, że sprzęt szykuje się wielce klarowny :mrgreen:
Moje gratulacje i zyczę Ci szerokiej drogi po uzdrowieniu FJR-y.
Mam nadzeję, że zdobędziesz kufry i bagaznik, a co do koloru, to wiesz..............czerwone jest szybsze :mrgreen:

Pozdrawiam ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

#15 maniek_7

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1364 postów
  • Na FM od: 13 marzec 2003
  • Motocykl:FZ1S

Napisano wto, 16 lis 2004 - 11:22

W najgorszym wypadku, jak nie znajdziesz oryginalnych kufrów, pewnie da się jakieś GIVI czy wręcz louisa (miałem - bardzo wytrzymałe a o połowę tańsze) dopasować. Powalcz na e-bayu - tam masz największe szanse na dokupienie, bo jak się zdążyłem zorientować, sprzedają tam też warszataty które kupują wraki od ubezpieczalni i puszczają w częściach...
Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

#16 noise of death

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 431 postów
  • Na FM od: 26 sierpień 2002

Napisano wto, 16 lis 2004 - 14:33

czerwone jest szybsze :mrgreen:

A czarne najszybsze ;)

#17 Vlaad

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• M.G.H.
  • 1183 postów
  • Na FM od: 15 listopad 2002
  • Motocykl:Triumph Sprint ST

Napisano wto, 16 lis 2004 - 18:37

A czarne najszybsze ;)

CZARNE !!! ;)
Wiem, bo miałem i czerwony i czarny :mrgreen:

#18 SARGON

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 77 postów
  • Na FM od: 19 wrzesień 2004
  • Motocykl:XX

Napisano śro, 17 lis 2004 - 18:09

A czarne najszybsze ;)

CZARNE !!! :)
Wiem, bo miałem i czerwony i czarny :mrgreen:

WSZYSTKIE CZARNE MOTO SA NAJSZYBSZE!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

;) ;) ;) ;)

#19 Michasiek

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 95 postów
  • Na FM od: 03 listopad 2004
  • Motocykl:CBR F4i Sport

Napisano śro, 17 lis 2004 - 19:59

El Kriss pogratulować zawziętości ;) Jak będziesz miał jakiś aparat cyfrowy pod ręką, to zapodaj fotki motorku. W aktualnym stanie, albo po remoncie.

Powodzenia ! ;)

#20 Rocco

NOWICJUSZ - romeciarz

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 47 postów

Napisano wto, 29 mar 2005 - 20:25

Witam.Dawno mnie tu nie było,ale już jestem.Witam na początek pierwszym postem w tym roku.Pilnie szukam właścicieli FJR-ek 1300,lub namiarów na takich użytkowników.Dla ułatwienia kontaktu podam nr.tel.601-36-13-90 jak mi ktoś przyśle smsa to oddzwonie.Pozdrawiam.Rocco

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

xenon i światła LED | skład węgla | opony zimowe | kierownik budowy Poznań | lotnisko odszkodowanie | malowanie poznań