Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Honda Shadow nie jest za duża dla kobiety :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#21 Prałat

Forumowy Kapelan

• Forumowicze
  • 1346 postów
  • Na FM od: 31 lipiec 2006
  • Motocykl:Street Bob

Napisano śro, 22 sie 2007 - 13:29

Susełku, nad czym Ty się zastanawiasz? Zamawiaj i tyle. Dasz sobie radę. Przeróbka siedzenia tylko EWENTUALNA! A przymierzyć się możesz - znajdź kogoś na forum z okolic.

#22 zosia_

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• E.K.G.
  • 361 postów
  • Na FM od: 12 październik 2002
  • Motocykl:FLHR 98

Napisano śro, 22 sie 2007 - 13:43

Na Virago 535 pewnie czułabys się pewniej bo to lzejszy i nniejszy motocykl ale poradzisz sobie pewnie równie dobrze z shadow 750 czy nawet 1100. Najlepiej odwiedz kilku dilerów albo komisy, posiedż sobie na kazdym z modeli, próbuj przechylać, sprawdż odległości kieronicy, biegów, hamulca, wysokośc siedzenia - łatwiej Ci będzie wybrac.
Powodzenia i do zobaczenia na trasie :)

#23 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Super-Moderatorzy
  • 9332 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano śro, 22 sie 2007 - 13:47

Przymierzyć się nie bardzo mam gdzie i jak, bo motorek bedzie sprowadzany z Francji, wiec to jest tak, że mówię znajomym jaki mnie interesuje i taki bedzie mi dostarczony... :)

koszalin nie taka wioska, żeby nie znaleźć w jakimś komisie vt600 i 750 do porównania. a przerabianie siodła... IMHO Prałat bez potrzeby straszy :biggrin:
jsz

bezmotocyklowy

#24 Prałat

Forumowy Kapelan

• Forumowicze
  • 1346 postów

Napisano śro, 22 sie 2007 - 13:56

a przerabianie siodła... IMHO Prałat bez potrzeby straszy ;)
jsz

Przeca pisza, że ewentualnie ;) Kobiety mają długie nogi, także pewni będzie spoko, a ja dawno na 750 nie siedziałem ;) W ruchu miejski, czy na parkingu lepiej się dobrze podpierać. Ale to przecież szczegół.

#25 suseł

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 8 postów
  • Na FM od: 21 sierpień 2007

Napisano śro, 22 sie 2007 - 14:08

I jak Twoja zona Klaus radzi sobie na tej 1100 ;> Bo to juz jest chyba potezna maszyna prawda?

Ano fakt... Można w komisach sie poprzymierzać ;)
A co do dlugich nóg to przy takim wzroscie troszke o nie ciezko ;)

#26 Prałat

Forumowy Kapelan

• Forumowicze
  • 1346 postów

Napisano śro, 22 sie 2007 - 14:15

I jak Twoja zona Klaus radzi sobie na tej 1100 ;> Bo to juz jest chyba potezna maszyna prawda?

Ano fakt... Można w komisach sie poprzymierzać ;)
A co do dlugich nóg to przy takim wzroscie troszke o nie ciezko ;)

Jestem trochę wyższy od Ciebie ;) ale bez przesady. Do Wilda raczej się nie przymierzałem, tylko wsiadłem i tyle. Także nie bój się Shadow, bo to wdzięczna maszyna. Rzeczywiście warto się przymierzyć pod względem dopasowania do biegów, hamulca, ale z tym nie powinnaś mieć problemu.

#27 Beti

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 127 postów
  • Na FM od: 01 wrzesień 2005
  • Motocykl:CB 500

Napisano śro, 22 sie 2007 - 14:17

Ja Ci pwoiem tak, jezdze Shadow 750 i dla mnie to cudowna maszyna..ale prawda jest taka, ze zanim wsiadlam na ta maszyne, to kilka lat jezdzilam mniejszymy maszynkami....nie mowie ze nie dasz rady...ale jak dla mnie 750 to mocny motocykl....czuje sie ta moc...co nie oznacza, ze nie idzie go ujarzmic ;) ;) :D bo to jest najlepsza frajda...mowie to jako kobieta....mam jakies 166, moze troche wiecej....i wydaje mi sie ze jesli wsiadziesz czy to na 600, czy 750 bedzie Cie czekalo obnizanie siedzenia....ja sama planuje zima obnizac siedzenie, bo czasami nozek brakuje...plus dorobienie jakis gmoli, wszystko dla naszego bezpieczenstwa ;) Motocykl jest ciezki wedlug mnie, ale zawsze sie znajdzie osoba do pomocy...nie przeraza mnie to, kocham ten motocykl i nie zamienilabym go narazie na nic innego ;)

#28 Prałat

Forumowy Kapelan

• Forumowicze
  • 1346 postów

Napisano śro, 22 sie 2007 - 14:25

...mam jakies 166, moze troche wiecej....i wydaje mi sie ze jesli wsiadziesz czy to na 600, czy 750 bedzie Cie czekalo obnizanie siedzenia....ja sama planuje zima obnizac siedzenie, bo czasami nozek brakuje...

A jednak... ale to przecież malutki problem, wręcz żaden dla dobrego tapicera.

#29 zosia_

• E.K.G.
  • 361 postów

Napisano śro, 22 sie 2007 - 20:11

Suseł, anie myślałaś o Drag Starze 650 ? Jest naprawdę niziutki. Jeżdziłam tym chyba 5 sezonów i fajnie było :icon_mrgreen:
(a wzrost i wagę mam podobne do Ciebie, może nawet mniej)

#30 TATAKIS

• E.K.G.
  • 380 postów
  • Na FM od: 18 sierpień 2007
  • Motocykl:Bestia II - XV1900A

Napisano śro, 22 sie 2007 - 20:34

Suseł-ko, nie łam się, widziałem filigranowe dziewczyny na potężnych WildStarach i HD.
Bierz jaki Ci się podoba i na jaki Cię stać. To ma być radocha dla Ciebie.
Chociaż z licznych powodów (za mało miejsca żeby je wymieniać) wybrałbym Drag Stara XVS650- dla młodej kobitki Suuuuper. Boskie moto. Zajrzyj na forum Dragów.

#31 majkelpl

MOTOCYKLISTA - izi rajder

• Forumowicze
  • 4188 postów
  • Na FM od: 12 październik 2006
  • Motocykl:Yamaha Wild Star 1600

Napisano śro, 22 sie 2007 - 21:21

Suseł, anie myślałaś o Drag Starze 650 ? Jest naprawdę niziutki. Jeżdziłam tym chyba 5 sezonów i fajnie było :)
(a wzrost i wagę mam podobne do Ciebie, może nawet mniej)

Zara, zara :biggrin: :eek:
Skoro ja mam 185 i mi sie fajnie jezdzi a Ty masz okolo 166 i tez Ci sie fajnie jezdzi, to znaczy .................. ze Drag 650 jest DLA KAZDEGO !!!! :biggrin: :crossy: :clap:

ISRA: 27062
SREU: 614

#32 Mikosław

• Forumowicze
  • 402 postów
  • Na FM od: 11 maj 2006
  • Motocykl:XVS 1100A

Napisano śro, 22 sie 2007 - 21:36

Zara, zara :biggrin: :)
Skoro ja mam 185 i mi sie fajnie jezdzi a Ty masz okolo 166 i tez Ci sie fajnie jezdzi, to znaczy .................. ze Drag 650 jest DLA KAZDEGO !!!! :crossy: :clap: :eek:

Ja tam bym się raczej zgodził z wypowiedzią TATAKISa :biggrin:

#33 majkelpl

• Forumowicze
  • 4188 postów

Napisano śro, 22 sie 2007 - 22:10

A 1100 to znowu tak duzo sie wielkoscia rozni ???
Zwlaszcza jesli chodzi o niskie siedzenie ??? I dostep nogami do ziemi ???
Bo wiadomo ze jest troszke dluzszy,ale ............... to taka wielka roznica ??? :icon_mrgreen:
W takim wypadku dla osoby duzej, powyzej 185 co ma byc ??? :icon_razz:

#34 zosia_

• E.K.G.
  • 361 postów

Napisano czw, 23 sie 2007 - 00:47

Zwlaszcza jesli chodzi o niskie siedzenie ??? I dostep nogami do ziemi ???
Bo wiadomo ze jest troszke dluzszy,ale ............... to taka wielka roznica ??? :icon_razz:
W takim wypadku dla osoby duzej, powyzej 185 co ma byc ??? :eek:

Majkel, bliżej mi do 160 niz do 166 ;)
A różnica miedzy dragiem 650 a 1100 ... jesli chodzi o wiekość to własciwie niezauważalna :)
Ale. 1100 lepiej się prowadzi, na zakrętach przy dodawaniu gazu nie wije się jak stara kobra, mocniejszy jest, szybszy... no po prostu lepszy :) Lepiej się nim jeżdzi niż 650. (przynajmniej jak dla mnie :) )

#35 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Super-Moderatorzy
  • 9332 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano czw, 23 sie 2007 - 06:17

jeszcze trochę i będzie następny temat z zaleceniem zakupu "motocykla docelowego" i "większą mocą, bo mały się za miesiąc znudzi" :eek:
gdzie jak gdzie, ale w chopperach nie spodziewałem się takiej dyskusji: najpierw Belgu z dziwnych przyczyn odradza vt600, potem zaczyna się zachwalanie xvs1100 i vt1100... ale zazwyczaj przez osoby, które miały mniejsze maszyny wcześniej

wysokość siodła nie jest jedynym kryterium wyboru: właściwie w chopperach żadnym, bo wszystkie wymienione od 535 do obu 1100 (a nawet większe) mają kanapę kierowcy 690-720mm od gruntu. natomiast waga - to już inna kategoria; od 185kg masy suchej xv535 do ponad 265 w przypadku xvs1100 i vt 1100. te dane łatwo sprawdzić, łatwo również zweryfikować w praktyce (np. przysiadając się w komisach) poręczność tych motocykli; i nie tą w winklach, ale tą na parkingu - bo z tą początkująca motocyklistka będzie częściej toczyć boje
życie podpowiada, że łatwiej _zapoznawać_się_ z przyjemnością płynącą z jazdy na 2 kołach na maszynie mniejszej i lżejszej. a i tak w ciągu roku-trzech motocykl się zmienia :)
tak więc shadow 600 (i obok virago 535) wydaje się pomysłem na razie najlepszym, dragstar 650 lub shadow 750 jeszcze dobrym. wszystko co większe lub cięższe - już nie bardzo

i pamiętajmy, panowie i panie, że większość z nas już jakiś czas jeździ, często nie pierwszym w swoim życiu motocyklem; a natura ludzka jest taka, że szybko "zapomina wół jak cielęciem był" :icon_razz:
jsz

Użytkownik jeszua edytował ten post czw, 23 sie 2007 - 07:44

bezmotocyklowy

#36 Unix

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 303 postów
  • Na FM od: 24 listopad 2006
  • Motocykl:HD, Honda

Napisano czw, 23 sie 2007 - 10:02

No to mam teraz namieszane w glowie :crossy: Jakies przerobki siedzenia itp. Tego bym nie chciala... :clap:
Che poprostu kupic dobry motor, na ktorym bede sie dobrze czula przy moich "rozmiarach" :)
Przymierzyć się nie bardzo mam gdzie i jak, bo motorek bedzie sprowadzany z Francji, wiec to jest tak, że mówię znajomym jaki mnie interesuje i taki bedzie mi dostarczony... :crossy:

mysle ze to nie problem, przegladnij kilka ofert shadow na allegro i znajdz najblizej siebie, umow sie z kims pod pozorem zakupu i przymierz pupe do motocykla :)
A mi sie wydaje ze 750 to maksimum na pierwszy sprzet... ja kupilem 535 i cale szczescie nic wiecej, na poczatku moze zabraknac doswiadczenia i rozumu.

Użytkownik Unix edytował ten post czw, 23 sie 2007 - 10:06

#37 Belgu

KANDYDAT NA MOTONITĘ - tańczący na ladze

• E.K.G.
  • 866 postów
  • Na FM od: 25 listopad 2006
  • Motocykl:Honda VT600

Napisano czw, 23 sie 2007 - 12:15

no właśnie, nijak się mają choppery do cruiserów:
http://www.bikez.com...shadow_2003.php
http://www.bikez.com...shadow_1999.php
zasadniczymi różnicami są kształt i głębokość błotników, szerokość i rozmiar kół, kształt kierownicy, zbiornika paliwa, itp. silnik może być ten sam
nie widzisz różnicy? zapoznaj się z genezą obu typów i nie rób ludziom wody z mózgu w oparciu o wiadomości z "very disco" :)
dobra, dość tej przegadywanki

Ten wyklad to do mnie kierowany? Bo jak tak to chyba masz jakis problem...
Czy ja gdzies sugerowalem, ze chopper i cruiser to to samo? Czy raczej wrecz przeciwnie?

Suseł, anie myślałaś o Drag Starze 650 ? Jest naprawdę niziutki. Jeżdziłam tym chyba 5 sezonów i fajnie było :wink: (a wzrost i wagę mam podobne do Ciebie, może nawet mniej)

To moze byc najlepszy wybor...

gdzie jak gdzie, ale w chopperach nie spodziewałem się takiej dyskusji: najpierw Belgu z dziwnych przyczyn odradza vt600...

Nie dziwnych tylko konkretnych popartych wlasnym doswiaczeniem.

i pamiętajmy, panowie i panie, że większość z nas już jakiś czas jeździ, często nie pierwszym w swoim życiu motocyklem; a natura ludzka jest taka, że szybko "zapomina wół jak cielęciem był" :)
jsz

Pamietamy... jednakze wlasnie pamietam jakie byly moje poczatki i czym bylem rozczarowany powiedzmy po pierwszych kilkuset km. Gdybym sie cofnal w czasie dokonalbym innego wyboru.
Dołączona grafika

#38 suseł

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 8 postów
  • Na FM od: 21 sierpień 2007

Napisano czw, 23 sie 2007 - 21:05

Wlasnie patzre na drag star. Rowniez piekny motor... Okazuje sie, ze ile ludzi tyle opinii :bigrazz: Najlepszym rozwiazaniem bedzie chyba wstrzymanie sie jeszcze troszke poki nie zasiade na kilku maszynach i nie sprawdze sama na ktorej czuje sie najlepiej :clap:
Dziekuje serdecznie za wszystkie podpowiedzi.

#39 majkelpl

• Forumowicze
  • 4188 postów

Napisano czw, 23 sie 2007 - 21:11

Alez prze bardzo :bigrazz:
Widze ze dojrzewasz do jedynie slusznego motocykla :clap: :P :D

#40 tomasz102

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 171 postów
  • Na FM od: 18 luty 2007
  • Motocykl:ETZ 250, Kawa 440LTD

Napisano czw, 23 sie 2007 - 21:25

Mi chodziło o ten model
http://www.bikez.com...shadow_1999.php

I też z 00` dorwiesz, ale miałem okazje tym troszeczkę pojeździć i sprżęd niski, w miare lekki i ogólnie raczej udana konstrukcja.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |