Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Honda Shadow nie jest za duża dla kobiety :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 suseł

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 8 postów
  • Na FM od: 21 sierpień 2007

Napisano wto, 21 sie 2007 - 19:23

Witam :)
Planuje w niedalekiej przyszlosci zakup motocykla. Ma byc to chopper. Jestem zakochana w cudzyslowie w Hondzie Shadow, ale boje sie ze moze to byc motorek za duzy dla kobiety :icon_razz: Moze konretniej dla malej kobiety ze wzrostem nieco ponad 160 cm i waga siegajaca 50 kg :P ;>

#2 majkelpl

MOTOCYKLISTA - izi rajder

• Forumowicze
  • 4188 postów
  • Na FM od: 12 październik 2006
  • Motocykl:Yamaha Wild Star 1600

Napisano wto, 21 sie 2007 - 19:59

Nie bedzie za duza.
Ma nisko srodek ciezkosci, dobrze sie w niej siedzi wiec spokojnie dasz rade. :)
To jest wlasnie motocykl dla nie za wysokich osob :flesje:
Dasz rade :wink:

ISRA: 27062
SREU: 614

#3 suseł

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 8 postów

Napisano wto, 21 sie 2007 - 20:01

Dzieki :flesje:
Mam nadzieje, ze dosiegne do kierownicy :)

#4 Adam

ADEPT MOTOCYKLIZMU - szlifujący podnóżkami

• Super-Moderatorzy
  • 2287 postów
  • Na FM od: 23 kwiecień 2005
  • Motocykl:Romet K-125

Napisano wto, 21 sie 2007 - 20:04

Zapraszamy do powitalni :flesje:

#5 majkelpl

MOTOCYKLISTA - izi rajder

• Forumowicze
  • 4188 postów
  • Na FM od: 12 październik 2006
  • Motocykl:Yamaha Wild Star 1600

Napisano wto, 21 sie 2007 - 21:37

Dzieki :icon_razz:
Mam nadzieje, ze dosiegne do kierownicy :icon_razz:

Spoko :icon_razz:
Mozesz kiere regulowac ..................... a ostatecznie wymienic :icon_exclaim:

ISRA: 27062
SREU: 614

#6 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Super-Moderatorzy
  • 9332 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano wto, 21 sie 2007 - 22:34

w sumie koledzy dobrze radzą, choppery są generalnie przyjazne osobom niewysokim (niskie siodło), oraz lekkim i nie grzeszącym nadmiarem siły (nisko położony środek ciężkości) :P
kwestia jeszcze tego, która shadow: raczej stawiałbym na 600 niż 750 - przynajmniej do nauki jazdy, żebyś się przyzwyczaiła do masy motocykla
a, jedna ze znajomych nie grzesząca również siłą polecała do tego typu motocykli szerokie gmole, z półkolistą dolną częścią. ponoć rewelacyjnie pomaga postawić moto w razie jakiejś nieplanowanej zmiany pozycji na bliższą poziomu :banghead:
jsz

bezmotocyklowy

#7 van_han

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 111 postów
  • Na FM od: 11 maj 2007
  • Motocykl:Intruz 800

Napisano wto, 21 sie 2007 - 23:02

we wroclawiu jezdzi kilka kobiet (niewielkiej postury) na 535 Yamahy, moze to jest rozwiazanie na 1-szy motocykl

#8 tomasz102

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 171 postów
  • Na FM od: 18 luty 2007
  • Motocykl:ETZ 250, Kawa 440LTD

Napisano śro, 22 sie 2007 - 00:37

no ale napisz jaka shadowka, bo tego jest pełno. Te ~10letnie 600 są bardzo niskie jak coś.

#9 ankha_vt

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• Forumowicze
  • 57 postów
  • Na FM od: 20 sierpień 2007
  • Motocykl:shadow 600 & hornet

Napisano śro, 22 sie 2007 - 06:56

mam shadowkę i jezdzi mi sie rewelacyjne...
mam 173 cma wzrostu jednak moja kumepla mała i drobna spokojnie dosięgnęła.
Hangaround AMAZONS WMC

#10 Czarek-fighter

MOTONITA - miejski lanser

• Forumowicze
  • 1085 postów
  • Na FM od: 10 styczeń 2006
  • Motocykl:Trike, H-D, i staruchy ;)

Napisano śro, 22 sie 2007 - 08:04

Ma byc to chopper. Jestem zakochana w cudzyslowie w Hondzie Shadow, ale boje sie ze moze to byc motorek za duzy dla kobiety Moze konretniej dla malej kobiety ze wzrostem nieco ponad 160 cm i waga siegajaca 50 kg ;>

Jeśli chodzi o shadow 600 to myśle,że będzie ok., chyba,że masz na myśli nieco większe ''szadołki''

#11 suseł

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 8 postów

Napisano śro, 22 sie 2007 - 08:50

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi.
Myslałam o HONDzie SHADOW VT 750, rok napewno cos kolo 2000, ale jak mowicie, ze to moze byc troszke za duze... Czy jest duza roznica w wielkosci i prowadzeniu pomiedzy 600 a np 750 czy tmymi z jeszcze wiekszymi silnikami?

#12 goja

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 20 postów
  • Na FM od: 22 lipiec 2007
  • Motocykl:Shadow 750

Napisano śro, 22 sie 2007 - 09:09

Suseł nie bój się-na pewno nie będzie za duża!Mam Shadowkę 750 i podobne jak ty parametry :bigrazz: i całkiem nieźle sobie z nią radzę :bigrazz: to motocykl bardzo przyjazny dla małych kobitek.Prowadzi się doskonale, co do przepychania na nierównych powierzchniach jest już trochę gorzej, ale nie jest niewykonalne. Poza tym jak już ktoś kiedyś na tym forum napisał - motocykl jest do jazdy a nie do noszenia (czy jakoś tak :D ). Najlepiej jedź do jakiegoś komisu i przejedź się różnymi "pojemnościami" Shadowki i może np. Virago i wtedy będziesz wiedziała, który pasuje ci najbardziej. Życzę trafnego wyboru i dużo przyjemności z jazdy :bigrazz:

#13 Belgu

KANDYDAT NA MOTONITĘ - tańczący na ladze

• E.K.G.
  • 866 postów
  • Na FM od: 25 listopad 2006
  • Motocykl:Honda VT600

Napisano śro, 22 sie 2007 - 09:25

Planuje w niedalekiej przyszlosci zakup motocykla. Ma byc to chopper. Jestem zakochana w cudzyslowie w Hondzie Shadow, ale boje sie ze moze to byc motorek za duzy dla kobiety :bigrazz: Moze konretniej dla malej kobiety ze wzrostem nieco ponad 160 cm i waga siegajaca 50 kg :bigrazz: ;>

Honde Shadow VT 600 sobie odrazu odpusc... Jest to przyjazny motocykl ale stosunkowo slaby. Zwlaszcza do dalszej turystyki i przewozenia przykladowo 2 osob z bagazem. Bardzo szybko bedziesz chciala miec nieco mocniejsza i nowoczesniejsza maszyne. Zatem Honda Shadow 750 bedzie bardzo dobrym rozwiazaniem na poczatek.

I jedna uwaga: moze sie czepiam ale Shadow nie jest chopperem tylko cruiserem.
Chopper to zupelnie inny rodzaj motoru.

Użytkownik Belgu edytował ten post śro, 22 sie 2007 - 09:26

Dołączona grafika

#14 jeszua

• Super-Moderatorzy
  • 9332 postów

Napisano śro, 22 sie 2007 - 09:44

Honde Shadow VT 600 sobie odrazu odpusc... Jest to przyjazny motocykl ale stosunkowo slaby (...)

I jedna uwaga: moze sie czepiam ale Shadow nie jest chopperem tylko cruiserem.
Chopper to zupelnie inny rodzaj motoru.

ad. 1. to dlaczego ma sobie odpuszczać..? motocykl może niezbyt mocny, ale za to 30kg lżejszy od 750. poza tym zwróć uwagę, że kobiety rzadko zabierają pasażerów; szczególnie takie filigranowe :biggrin:
no i chyba kwestia zasadnicza: nie doradzamy tu w zakresie wyboru motocykla do długodystansowej turystyki w 2 osoby, ale choppera dla drobnej i początkującej na 2 kółkach kobiety

ad. 2. a od kiedy ta wyłączność? twoja 600 też jest cruiserem? a 750 black widow też? no! :biggrin:

co do xv535 virago: jeździłem na takiej, i muszę powiedzieć, że jakkolwiek napęd kardanem jest świetnym pomysłem, to motocykl ma niestety pewne istotne wady, np. wysoko poprowadzone wydechy utrudniają montaż sakw (mieszczą się raczej malutkie). gdybym miał wybierać dziś - wziąłbym jednak hondę shadow
jsz

Użytkownik jeszua edytował ten post śro, 22 sie 2007 - 09:48

bezmotocyklowy

#15 ankha_vt

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• Forumowicze
  • 57 postów
  • Na FM od: 20 sierpień 2007
  • Motocykl:shadow 600 & hornet

Napisano śro, 22 sie 2007 - 09:54

jeszua co do shawoa to dla mnie prowadzi sie dobrze jezdze sama i jak juz cos przeworze to namiot na zlot i plecak wec nie mam problemu nie woże nikogo bo nie chce za nikogo dopowiadać. prowadzi się rewelacyjne i jest niezawodna.
Hangaround AMAZONS WMC

#16 Klaus_Drifter

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 173 postów
  • Na FM od: 31 styczeń 2007
  • Motocykl:cafe racer

Napisano śro, 22 sie 2007 - 10:50

suseł - moja żona celyna z forum
ma shadow 1100 z nią porozmawiaj wszystkie za i przeciw ci powie
wzrost ma tutaj olbrzymie znaczenie
dodam małżonka miała także virago 535

pozdr
klaus

Użytkownik Klaus edytował ten post śro, 22 sie 2007 - 10:52

#17 Belgu

KANDYDAT NA MOTONITĘ - tańczący na ladze

• E.K.G.
  • 866 postów
  • Na FM od: 25 listopad 2006
  • Motocykl:Honda VT600

Napisano śro, 22 sie 2007 - 10:53

ad. 1. to dlaczego ma sobie odpuszczać..? motocykl może niezbyt mocny, ale za to 30kg lżejszy od 750. poza tym zwróć uwagę, że kobiety rzadko zabierają pasażerów; szczególnie takie filigranowe :icon_mrgreen:
no i chyba kwestia zasadnicza: nie doradzamy tu w zakresie wyboru motocykla do długodystansowej turystyki w 2 osoby, ale choppera dla drobnej i początkującej na 2 kółkach kobiety

Bede trzymal sie swojego zdania jako uzytkownik VT600 od 3 lat.
Nie twierdze, ze jest zly. Jest bardzo dobry ale 750 jest lepsza... mocniejsza, lepiej sie ja prowadzi, mniej odczywasz nierownosci drogi (np w Warszawie) i jest nowoczesniejsza a tak samo niezawodna. Moze nie doradzamy tutaj do dlugiej turystyki we dwoje ale jak sie kupuje motocykl to trzeba myslec o wszystkim. I jak kolezanka zechce jednak pojechac te 400 czy 500km we 2 os + bagaze to bedzie klnac jak szewc.

ad. 2. a od kiedy ta wyłączność? twoja 600 też jest cruiserem? a 750 black widow też? no! :clap:

Chyba nie zakumales co napisalem... choppery to zupelnie inny rodzaj motocykla. I nijak sie do nich maja cruisery. Chcesz popatrzec na choppery to wlacz Discovery i obejrzyj sobie OCC. To sa choppery.
tak wiec Honda Shadow VT 600 zalicza sie do cruiserow podobnie jak wiekszosc HD itd.
Pozdrawiam.
Dołączona grafika

#18 Prałat

Forumowy Kapelan

• Forumowicze
  • 1346 postów
  • Na FM od: 31 lipiec 2006
  • Motocykl:Street Bob

Napisano śro, 22 sie 2007 - 11:42

Shadow 750 dla kobiety takiej, jak Ty? Powinnaś sobie poradzić, choć może Cie czekać mała przeróbka siedzenia, oczywiście w motocyklu :bigrazz: żebyś pewniej się czuła. Musisz się przymierzyć. Virago nie polecam na pierwsze moto - przeciez wcale nie prowadzi się tak rewelacyjnie, w zakrętach się wali. Nic nadzwyczajnego. Shadow 750 prowadzi się pewniej od małej Virago.

#19 jeszua

• Super-Moderatorzy
  • 9332 postów

Napisano śro, 22 sie 2007 - 12:11

Bede trzymal sie swojego zdania jako uzytkownik VT600 od 3 lat.

Chyba nie zakumales co napisalem... choppery to zupelnie inny rodzaj motocykla. I nijak sie do nich maja cruisery (...)

używasz vt600 od 3 lat... po takim czasie zmieniają się zapatrywania na moc, masę, komfort jazdy i zapotrzebowanie na ww czynniki. autorka wątku będzie zaczynać, łatwiej będzie na lżejszym moto. po 3 latach sobie zmieni, podobnie jak pewnie ty niedługo :icon_rolleyes:

no właśnie, nijak się mają choppery do cruiserów:
http://www.bikez.com...shadow_2003.php
http://www.bikez.com...shadow_1999.php
zasadniczymi różnicami są kształt i głębokość błotników, szerokość i rozmiar kół, kształt kierownicy, zbiornika paliwa, itp. silnik może być ten sam
nie widzisz różnicy? zapoznaj się z genezą obu typów i nie rób ludziom wody z mózgu w oparciu o wiadomości z "very disco" :icon_exclaim:
dobra, dość tej przegadywanki

w temacie: IMHO lepsza byłaby 600-tka, ale pewnie poradzisz sobie i z 750 bez dużego problemu. powodzenia i do zobaczenia na trasie :icon_biggrin:
jsz

bezmotocyklowy

#20 suseł

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 8 postów

Napisano śro, 22 sie 2007 - 13:21

No to mam teraz namieszane w glowie :) Jakies przerobki siedzenia itp. Tego bym nie chciala... :biggrin:
Che poprostu kupic dobry motor, na ktorym bede sie dobrze czula przy moich "rozmiarach" :)
Przymierzyć się nie bardzo mam gdzie i jak, bo motorek bedzie sprowadzany z Francji, wiec to jest tak, że mówię znajomym jaki mnie interesuje i taki bedzie mi dostarczony... :wink:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |