Skocz do zawartości

Zdjęcie

Intercom, interkom motocyklowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzyżak

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 18 postów
  • Na FM od: 18 lipiec 2004

Napisano wto, 20 lip 2004 - 14:42

jesli ktos ma jakas wiedze na ten temat to prosze o informacje:
ceny, przydatnosc, kaszubskie patenty :P itp

#2 Martius

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 517 postów
  • Na FM od: 10 październik 2003
  • Motocykl:VT 500 C Shadow

Napisano wto, 20 lip 2004 - 15:18

jesli ktos ma jakas wiedze na ten temat to prosze o informacje:
ceny, przydatnosc, kaszubskie patenty :P itp

Intercom ktory oplaca sie kupowac to koszt okolo 400-500 zl te tansze w granicach 150 - 200 zl lapia za duzo szumow. Sam sie zastanawialem ale jak u kumpla zobaczylem jak dzialaja te proste to zrezygnowalem

#3 krzyżak

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 18 postów
  • Na FM od: 18 lipiec 2004

Napisano wto, 20 lip 2004 - 19:27

kapusta niemala, a wiesz gdzie sobie to mozna obejrzec, najlepiej jakas fajna stronka..?

#4 lukasz-aprilia

Spec - Prawnik

• Forumowicze
  • 1305 postów
  • Na FM od: 06 maj 2003
  • Motocykl:BMW R1200RT

Napisano wto, 20 lip 2004 - 20:57

Ostatnio testowalem na potrzeby www.skutery.net i nawet zostal sie u mnie taki interkom.
Niby produkt malo firmowy w cenie 280zl, ale wrazenia jak najbardziej pozytywne.
Niestety jest to wersja "kablowa" i troche tych kabelkow sie ciaga. Ale za to przy tak prostym interkomie dostajesz mozliwosc podpiecia: komorki, CD/MP3, a nawet PMRa.
Zasilanie z akumulatora motocykla.
Jakosc w czasie jazdy bardzo rozsadna. Oczywiscie zadna rewelacja, ale slychac bez specjalnego krzyku. Interkom ma regulacje glosnosci - dziala ona jednak raczej symbolicznie.

Do zestawu dolaczyli takze sluchawki i mikrofon - niestety nie na palaku i przy kaskach otwartych jest z tym problem. Glosniczki bardzo cienkie - nic nie uwiera w uszy w kasku, a z glosna muzyka radza sobie nawet dobrze. Tasma mocujaca rzep (zaczep sluchawek) trzyma niestety slabo - po kilku nalozeniach kasku konieczne poprawki. Diabli wiedza jak to bedzie z tym klejem po kilkunastu razach.

Sprzet pochodzi z firmy Avanti. Szczegolowy opis i adres firmy znajdziesz na www.skutery.net w dziale akcesoria.

Teraz testuje Airoha Fly Phone - kask z wbudowanym zestawem sluchawkowym do komorki. Tu jakosc rozmowy perfekcyjna. Wiec od biedy kupujecie dwa takie kaski + komorki z polaczeniem za 5gr do wybranego numeru i macie pelen komfort rozmowy w czasie jazdy :P

#5 suzuki123

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 126 postów
  • Na FM od: 06 listopad 2004

Napisano nie, 16 paź 2005 - 19:26

Z pewnością są wśród forumowiczów użytkownicy takich urządzeń, które umożliwiają swobodną rozmowę w czasie jazdy pomiędzy kierowcą a pasażerem. Z tego co wiem to szczególnie jest to cenione urządzenie przez dalekodystansowych podróżników...
Proszę o informacje od osób które MAJĄ I KORZYSTAŁY z takich urządzeń.
Chodzi mi o to jaka jest jakość dzwięku przy różnych prędkościach (zniekształcenia)?
Czy są poręczne i nie przeszkadzają w użytkowaniu i jeździe?
Jakie marki i modele są godne polecenia i gdzie możńa je kupić oraz ile kosztują?
Których na pewno nie wybierać?
Kwestia zasilania - baterie czy aku i wytrzymałość na jednych bateriach?

Chciałbym zamontować takie coś w kaskach integralnych, chodzi mi o urzywanie tego także przy większych prędkościach. Słyszałem, że zestaw oferowanyc przez Louisa wysiada powyżej 70-80 km/h.

Bardzo z góry dziękuję za podzielenie się wiedzą.
pozdrawiam :)

#6 Yaco

KANDYDAT NA MOTONITĘ - klepiący zaworami

• Forumowicze
  • 727 postów
  • Na FM od: 07 listopad 2003
  • Motocykl:VFR750F

Napisano nie, 16 paź 2005 - 19:30

Dołączam się do pytania, z tą różnicą, że jestem zainteresowany raczej łącznąścią radiową pomiędzy minimum dwoma motocyklami.

#7 traczuk

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 31 postów
  • Na FM od: 17 wrzesień 2005

Napisano pon, 21 lis 2005 - 20:18

przerabiałem już ten temat - komunikacja miedzy dwoma motocyklami. Dostępne są urządzenia znanych zachodnich firm, ale są b. drogie. Min 1600 zł. Najtaniej wychodzi zakup zwykłego CB z możliwością podłączenia do mikrofonu i słuchawek. CB wtedy uruchamia się automatycznie *mam takie w samochodzie - koszt 450 zł. Koszt słuchawki i mikrofonu do kasku to wydatek min. 350 zł

#8 lukasz-aprilia

Spec - Prawnik

• Forumowicze
  • 1305 postów
  • Na FM od: 06 maj 2003

Napisano pon, 21 lis 2005 - 20:58

Oto co ja moge polecic:
Interkom Lafayette BIK: kompletny zestaw w rozsadnej cenie, umozliwiajacy podpiecie playera i PMRa. Jakosc rozsadna, ale najbardziej uperdliwa jest duza ilosc kabli (niektorych nie da sie wypiac) i koniecznosc stalego podlaczenia do akumulatora motocykla. Przelacznik regulacji jest raczej symboliczny. Slyszalnosc do 110km/h - duzy plus za dwa glosniki do kasku.
Szerszy opis tej plataniny kabli macie tutaj: http://www.skutery.n...odukt.asp?id=51

Łącznosc radiowa: szczegolnie intensywnie testowalem to na poczatku obecnego sezonu. Ciekawa zabawka, ale 90% sukcesu zalezy od jakosci zestawu sluchawkowego. Co PMR powinien miec: aktywacje glosem, obsluge przycisku PTT i duza glosnosc. Przerabialem wszystkie mozliwe zestawy sluchawkowe - od laryngofonu do jakiegos malego badziewia wklejanego w kask. Powiem krotko - przecietny zestaw sluchawkowy wymieka juz przy 60km/h. Wysokiej klasy wytrzymuje do 90km/h. Jedyne skuteczne rozwiazanie przycisk PTT - o ile kierowca ma wygode (przypnie sobie na manetke) to pasazer juz tak zachwycony nie jest (trudo sensownie wymyslic gdzie to trzymac).
Kilka przykladowych PMRow ktore testowałem:
http://www.skutery.n...odukt.asp?id=93
http://www.skutery.n...dukt.asp?id=102
http://www.skutery.n...dukt.asp?id=103 (ten zdecydowanie najlepszy)
Uzytkowy zasieg wszystkich wynosi w graniacach 1-1,5 km - czyli calkowicie wystarczajace jak na jazde w grupie. Od biedy pociagnie nawet 4km, ale wtedy to juz loteria - slychac, przerywa, trzeszczy i inne typu jaja.
Do systematycznego uzytkowania zdecydowanie polecam PMRy z wbudowanym akumulatorkiem.
Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

#9 suzuki123

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 126 postów
  • Na FM od: 06 listopad 2004

Napisano pon, 21 lis 2005 - 21:51

o! więc jednak ktoś się odezwał...
są tacy, którzy korzystali i znają temat...
dzięki za info!

#10 diablo

• Forumowicze
  • 14 postów
  • Na FM od: 17 czerwiec 2006
  • Motocykl:YAMAHA WARRIOR 1700

Napisano wto, 20 lut 2007 - 08:14

Witam.

Poszukuję intercomu motocyklowego (TRONIC H-3050).Czy ktoś wie gdzie dostać takie urządzenie?????

Pozdrawiam DIABLO

#11 bodman

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 532 postów
  • Na FM od: 12 maj 2006
  • Motocykl:Wild Star

Napisano wto, 20 lut 2007 - 08:35

Cytat(diablo @ 20 lutego 2007 - 08:14)  

Witam.

Poszukuję intercomu motocyklowego (TRONIC H-3050).Czy ktoś wie gdzie dostać takie urządzenie?????

Pozdrawiam DIABLO

Ebay Twoim przyjacielem

PS. Temat nie do tego działu :flesje:

#12 diablo

• Forumowicze
  • 14 postów

Napisano wto, 20 lut 2007 - 09:44

Cytat(bodman @ 20 lutego 2007 - 10:35)  

Ebay Twoim przyjacielem

PS. Temat nie do tego działu :smile:

Dzięki ale raczej szukam kogoś z Polski :flesje:

PS.Rzeczywiście pomyliłem dział :biggrin:

Pozdrawiam DIABLO

#13 buba6

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1125 postów
  • Na FM od: 19 listopad 2002
  • Motocykl:H-D Electra

Napisano wto, 20 lut 2007 - 11:42

a nie chcesz tego z katalogu louisa? ja takiego mam i jestem zadowolony i jest to ten sam co Ty pokazales, tylko moj nie jest do ucha wkladany, tylko taka duza plaska sluchawka, oczywiscie przy otwartym kasku i predkosci ponad 60km/h interkom nie ma sensu

Użytkownik buba6 edytował ten post wto, 20 lut 2007 - 11:44

#14 Belgu

KANDYDAT NA MOTONITĘ - tańczący na ladze

• E.K.G.
  • 866 postów
  • Na FM od: 25 listopad 2006
  • Motocykl:Honda VT600

Napisano wto, 20 lut 2007 - 11:49

Jak juz jestesmy przy intercomach... to moze powiecie co polecacie do
szczekowcow?

Nie ukrywam, ze mnie podlaczenia na kabelek chyba nie beda satysfakcjonowac...
Nie wydaje mi sie bezpiecznym polaczenie kierowcy i plecaczka kabelkiem...
Jakies ostrzejsze (zywsze) ruchy glowa moga spowodowac glwaltowne naciagniecie
kabelka a zatem okolicznosci grozace wypadkiem... tak mi sie wydaje.
Pisze czysto teoretyzujac bo nigdy zadnego ni uzywalem a chcialbym...
Dołączona grafika

#15 buba6

• Forumowicze
  • 1125 postów

Napisano wto, 20 lut 2007 - 12:00

robisz tak,

centralke przypinasz do plecaczka kurtki, jakos tak na zewnatrz, moja narzeczona ma ramoneske, wiec jest spinanan pasem i na ten pas zakladamy centralke, wpajasz do jej slodkiej glowki ze jej zadaniem jest pilnowanie interkomu, zapinanie, odpinanie, wlanczanie, wylanczanie, Ty tylko siadasz na motor, podajesz kabelek i jazda. sa one na tyle dlugie i latwo wypinalne ze nie ma mowy o jakims niemilym wypadku. inna sprawa to to ze w airohu troche mnie cisnie sluchawka w ucho, co moze byc bardzo bolesne na dlugich trasach, natomiast caberg ma takie fajne wglebienie, gdzie ladnie sie miesci sluchawka

#16 Belgu

KANDYDAT NA MOTONITĘ - tańczący na ladze

• E.K.G.
  • 866 postów
  • Na FM od: 25 listopad 2006
  • Motocykl:Honda VT600

Napisano wto, 20 lut 2007 - 12:05

Cytat(buba6 @ 20 lutego 2007 - 12:00)  

robisz tak,
centralke przypinasz do plecaczka kurtki, jakos tak na zewnatrz, moja narzeczona ma ramoneske, wiec jest spinanan pasem i na ten pas zakladamy centralke, wpajasz do jej slodkiej glowki ze jej zadaniem jest pilnowanie interkomu, zapinanie, odpinanie, wlanczanie, wylanczanie, Ty tylko siadasz na motor, podajesz kabelek i jazda. sa one na tyle dlugie i latwo wypinalne ze nie ma mowy o jakims niemilym wypadku. inna sprawa to to ze w airohu troche mnie cisnie sluchawka w ucho, co moze byc bardzo bolesne na dlugich trasach, natomiast caberg ma takie fajne wglebienie, gdzie ladnie sie miesci sluchawka

Bede musial kiedys przyjrzec sie temu rozwiazaniu... ale ono daje mozliwosc rozmowy z plecaczkiem.
A jakbym chcial rozmawiac z innymi motonitami?
Ta centralka jest jednoczesnie walkie-talkie czy trzeba oddzielnie podlaczac taki cus?
A moze podlaczyc do gsm'a?
Dołączona grafika

#17 buba6

• Forumowicze
  • 1125 postów

Napisano wto, 20 lut 2007 - 12:14

to jest tylko interkom, czyli rozmowa z plecaczkiem, mozna do niego podpiac inne zrodlo dzwieku, ja testowalem z telefonem MDA, bo on i dzwoni i daje mozliwosc sluchania muzyki, dziala super, trzeba tylko miec kabelek.

jak chcesz do rozmow zdalnych to juz jakies inne rozwiazanie

Użytkownik buba6 edytował ten post wto, 20 lut 2007 - 12:14

#18 Preedom

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 101 postów
  • Na FM od: 16 listopad 2004
  • Motocykl:VT600

Napisano wto, 20 lut 2007 - 19:19

Do rozmów zdalnych nadaje się PMR - radiotelefon (walkie - talkie), sprawdzi sie w przedziale kiluset metrów.

Kanał 7 kanałem motocyklistów.

Użytkownik Preedom edytował ten post wto, 20 lut 2007 - 19:20

#19 diablo

• Forumowicze
  • 14 postów

Napisano wto, 20 lut 2007 - 20:06

Cytat(buba6 @ 20 lutego 2007 - 13:42)  

a nie chcesz tego z katalogu louisa? ja takiego mam i jestem zadowolony i jest to ten sam co Ty pokazales, tylko moj nie jest do ucha wkladany, tylko taka duza plaska sluchawka, oczywiscie przy otwartym kasku i predkosci ponad 60km/h interkom nie ma sensu

Poszukuję tego modelu ze względu na słuchawko-mikrofon który przy większej prędkości działa bez zakłóceń przy kasku z szybą. Miałem okazje testować ten model , który kosztuje w granicach 100 zł. Wracajc do suchawko-mikrofonu pasuje on rowniez do mojego walki-talki. Zajrze do katalogu louisa i zapoznam sie z oferta. dzieki.

#20 Dex

Moderator C.Y.C.

• C.Y.C.
  • 332 postów
  • Na FM od: 14 grudzień 2003
  • Motocykl:obecnie brak :/

Napisano wto, 20 lut 2007 - 20:52

Buba6, nie zgodze sie z Toba, ze pow.60 km/h nie ma sensu imterkom. Ja posiadam i spokojnie mozna rozmawiac nawet przy predkosciach powyzej 100 km/h. Wic polega na dobrych sluchawkach (ja wmontowalem duze do wewn. kasku, a mam otwarty), to raz, a dwa - KONIECZNE jest by mikrofon mial gabke wiatrochlonna. Inaczej faktycznie pupa :biggrin: Poza tym, mam do interkomu podlaczone radio oraz nawigacje. Wiec interkom to nie tylko lacznosc pokladowa. Oczywiscie wykorzystuje go i do gaworzenia podczas jazdy z moim Plecaczkiem, Ania :)

PS
Umocowac interkom mozna w roznie. Ja zrobilem to tak:
http://dexterxvs.com/uchwyt3.JPG

Kabel dla pasazera przeciagnalem pod siedzeniem i umiescilem gniazko laczeniowe z boku siedzenia.
Dla siebie mam kabelek rozlaczany z wtyczka na kasku. Wszystko dziala poprawnie, zrobione jak sie nalezy i bez zbednych ceregieli.
CHCIEC TO MOC.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |