Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy SOKOL

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#1 MOC

MOTOCYKLISTA - jeździec z głową

• Forumowicze
  • 5535 postów
  • Na FM od: 24 marzec 2005
  • Motocykl:SOKÓŁ 600 RT

Napisano sob, 03 lut 2007 - 17:31

Tak sobie mysle, moze odbiegajac i to sporo od dzisiejszej naszej gospodarki i panujacych realiow :banghead: Gdyby mial w naszym kraju powrocic ten motocykl, jak wg. was powinien wygladac. Jak dla mnie musialby byc to oczywiscie motocykl z silnikiem widlastym V2 badz V4 o pojemnosci 1000 ccm :flesje: Jak dla mnie to wzorem dla niego powinien byc V max. Jednakze ciekaw jestem jak wy widzielibyscie naszego tysiaca i na czym wzorowalibysc duzego ptaka...
;)

P.S.
Zadanie dla Wild ;) gdyby mogla, po mam nadzieje zarliwej dyskusji, ujac to w jakis ladny rysunek, uwzgledniajac wszystkie forumowe uwagi i zyczenia odnosnie tego motocykla :banghead:

#2 wild

MOTONITA - głaszczący manetkę

• Forumowicze
  • 1698 postów
  • Na FM od: 08 styczeń 2006
  • Motocykl:K-750M, Ural M67, K-125

Napisano sob, 03 lut 2007 - 19:08

..cos czulam ze jak tu wejde to cos takiego przeczytam ;)

DO V-MAXA???
o zeby cie..
!!!
Dzika, tak jak natura chciała

#3 prince

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1219 postów
  • Na FM od: 14 wrzesień 2006
  • Motocykl:M72,K750

Napisano sob, 03 lut 2007 - 19:33

Wspomniany V-max tu świetna maszyna i po co robić imitację? Wyjdzie Junak milenium itd. Sokół nie był hitem technicznym nawet kiedy powstawał . To obok K800 mój wymarzony weteran ale nie ma sęsu kalać pamięci tego pięknego motocykla robiąc odgrzewany kotlet.
Ale jeśli już to kiedyś zastanawialiśmy się nad wykonaniem kopii . Gdzieś jeszcze mam poplamione piwem kartki z wyceną częsci i podzespołów jakie byliśmy w stanie wyprodukować .Ale było to dawno i ceny usług były inne .Także park maszyn i wytwórni zmienił się i bardzo zubożał .
Co kto lubi .Gdybać możemy .Jednak na początek należało by zastanowić się co jest kojarzone z tym modelem . I ile z tego można bez uszczerbku dla legendy zmienić na nowsze .Według mnie kable na silikonowe i to też już dużo .

Użytkownik prince edytował ten post sob, 03 lut 2007 - 19:35

#4 aker6

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 355 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2005
  • Motocykl:Jawa 250 z 1956r

Napisano sob, 03 lut 2007 - 21:16

jak na mój gust to powinien mieć jakieś nawiązania do do orginału, nie tylko napis na baku. Np kształt kierownicy czy zmiana biegów reką :icon_mrgreen: .

#5 MOC

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5535 postów

Napisano sob, 03 lut 2007 - 22:36

NIe no zle mnie odebraliscie :bigrazz: Chodzi mi o dzisiejszy motocykl, czyli powrot do korzeni w aktualnym trendzie z zachowana nazwa. I nie wrzucac mi tu zadnych postow odnosnie Junaka milenium bo to porazka na calej lini, az wstyd o tym pisac :lapad: Chodzi o to aby postal motocykl kultywujacy tradycje rodziny sokolow. Pytanie tylko jak powinien on wygladac aby jak najbardziej zaslugiwal na miano kultywowania tradycji i aby byl godnym nastepca swoich protoplastow. Jak dla mnie to idealem byloby polaczenie stylu Vmaxa i MT01... ;) tyle ze poprostu chodzi mi o to jaki motocykl najbardziej bylby odpowiedni, jaki powinien miec ksztalt, charakter, design ;)
Czekam na wasze opinie, co byscie chcieli i jak on wg. was powinien wygladac...
:bigrazz:

..cos czulam ze jak tu wejde to cos takiego przeczytam ;)

DO V-MAXA???
o zeby cie..
!!!

Nieskromnie powiem Ci, ze bardzo liczylem na twoja wizje...
:lapad:

jak na mój gust to powinien mieć jakieś nawiązania do do orginału, nie tylko napis na baku. Np kształt kierownicy czy zmiana biegów reką :biggrin: .

Pisz zatem jak powinien wygladac wg. Ciebie sokol XXI wieku :biggrin:
:lalag:

#6 arek33h

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 23 postów
  • Na FM od: 07 maj 2006
  • Motocykl:SHL M11W

Napisano nie, 04 lut 2007 - 08:33

jak dla mnie to po 1 musiałby być produkowany w Polsce, bo inaczej to już nie Sokół...
Ps. wyprodukowali już Sokoła 150 chyba? http://arek-shl174.w...ia.pl/sokol.jpg ale o 1000 jeszcze nie słyszałem ;]

Użytkownik arek33h edytował ten post nie, 04 lut 2007 - 08:34

#7 Paolo350

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 987 postów
  • Na FM od: 27 listopad 2006
  • Motocykl:VS 1400 i FJ 1200

Napisano nie, 04 lut 2007 - 09:25

jak dla mnie to po 1 musiałby być produkowany w Polsce, bo inaczej to już nie Sokół...
Ps. wyprodukowali już Sokoła 150 chyba? http://arek-shl174.w...ia.pl/sokol.jpg ale o 1000 jeszcze nie słyszałem ;]

Przeciez to jakieś chińskie badziewie z przylepioną nazwą "Sokół" :icon_evil:
Pełno stoi takich w supermarketach - i wszystkie takie same;

Jak dla mnie współczesny Sokół powinien wyglądać tak;
http://image.annonsb...00/107268_0.jpg

Użytkownik Paolo350 edytował ten post nie, 04 lut 2007 - 09:32

#8 MOC

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5535 postów

Napisano nie, 04 lut 2007 - 09:54

Sluchaj jak sie nie ma niczego madrego do powiedzenia to lepiej juz nic nie mowic :) Pytanie jest jak powinien on wygladac a nie co zostalo zrobione bo to doskonale wszyscy wiemy...
:clap:

Przeciez to jakieś chińskie badziewie z przylepioną nazwą "Sokół" :)
Pełno stoi takich w supermarketach - i wszystkie takie same;

Jak dla mnie współczesny Sokół powinien wyglądać tak;
http://image.annonsb...00/107268_0.jpg

Barwo wreszcie jakies konkrety, czyli uwazacie ze bardziej powinien byc cruisserem lub/i chopperem :icon_evil:

Calkiem calkiem mi sie on widzi, poposze o inne wypowiedzi i sugestie wraz z zalaczonymi fotkami najlepiej...
:)

#9 aker6

• Forumowicze
  • 355 postów

Napisano nie, 04 lut 2007 - 13:04

chyba najlepszym pomysłem było by zadanie sobie pytania: z czym z wyglądu kojaży Ci się Sokół??
W maszynie przedstawionej przez Paolo zmienił bym troche przedni błotnik(za głeboki) i chyba lempe przednią dał bym w lakier a nie chrom.

Barwo wreszcie jakies konkrety, czyli uwazacie ze bardziej powinien byc cruisserem lub/i chopperem

no przecież ze nie ze ścigiem obłożonym plastikami!!

#10 MOC

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5535 postów

Napisano nie, 04 lut 2007 - 13:34

No to juz cos przynajmniej wiemy, oczywiscie ze nie moze to byc zaden plastik :) Moze troszke wlasej inwencji i tworczosci. Chyba wiecie co chielibyscie miec w garazu i czym jezdzic, a moze sie myle :) Chodzi mi o to na jaka maszyne krajowej produkcji, omijajac japonce i inne motocykle, wydalibyscie swoje ciezko zarobione pieniadze i z duma mkneli przed siebie...
:lalag:

P.S.
poprosilem Pawla o przeniesienie watku do "przy piwie", celem poznania opini szerszego grona uzytkownikow dwok kolek :flesje:

#11 wild

• Forumowicze
  • 1698 postów

Napisano nie, 04 lut 2007 - 15:34

MOCu -nie napislam ze tego nie zrobie :icon_mrgreen:
troche czasu i wyobrazni.

-ma byc zachowany klimat, to raz- w koncu sokol to nie byle co.
dwa- zachowajcie godnosc i nie wzorujcie sie na japoni.. według mnie jest strasnzie "plastikowa" (..sztuczna), oszczedna i masowa. :|

pomysle, narysuje i pokaze.
Goska

#12 MOC

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5535 postów

Napisano nie, 04 lut 2007 - 17:31

Nie no bez przesady, gdzie ty w tych niektorych oczywiscie japoncach masz plastik :offtopic: Ja w swoim V maxie nie mam praktycznie nic plastikowego :clap: Oczywiscie ze SOKOL ma miec swoj klimat, jedyny i niepowtarzalny, bo to ma byc motocykl kultywujacy nasza tradycje i byc godnym nastepca swego poprzednika :wink: Odnoszac sie do japonczykow chodzilo mi jedynie o ksztal na jakim powinien byc on wzorowany...
;)

#13 aker6

• Forumowicze
  • 355 postów

Napisano nie, 04 lut 2007 - 22:40

jak bym miał go kupić to musiał by być oszczedny i czasem sie psuć zebym mógł przy nim pogrzebać :icon_mrgreen:

#14 wild

• Forumowicze
  • 1698 postów

Napisano nie, 04 lut 2007 - 23:16

MOCu nie chodzilo mi o doslowne znaczenie slowa "plastik"- dlatego tez dalam je w cudzyslow. :)

ksztalt na v-maxa?
ekh.. no dobra to twoje zdanie..
zacisne tym razem jezyk za zebami ;)

Goska

Użytkownik wild edytował ten post nie, 04 lut 2007 - 23:18

#15 prince

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1219 postów
  • Na FM od: 14 wrzesień 2006
  • Motocykl:M72,K750

Napisano pon, 05 lut 2007 - 12:24

Oki. Dobra. Niech będzie .
Musi kosztować tyle co kamienica albo dwa samochody. Być przestarzały w momencie wprowadzania na rynek . Wzorowany na tym co wpadnie w ręce i nada się wystrugać w kraju .
I nie nadawać się do niczego oprócz głaskania i podziwiania .

#16 wueska

Spec - Mechanik

• Spec
  • 5766 postów
  • Na FM od: 30 lipiec 2004
  • Motocykl:MZ ts 250/1 78r.

Napisano pon, 05 lut 2007 - 21:33

bedzie jak kazda polska konstrukcja... nowoczesny ale źle wykonany;] Polacy maja taka manie (zostało po komunizmie chyba) zeby wszystko wykonywac z jak najgorszych materiałów. Oczywiscie nie wszystko jest u nas złe np. łozyska sa bardzo dobre;)

#17 wieczny student

ADEPT MOTOCYKLIZMU - kreślący na asfalcie

• Forumowicze
  • 2150 postów
  • Na FM od: 21 październik 2004
  • Motocykl:Knur i Żyrafa

Napisano pon, 05 lut 2007 - 22:36

A nie mógłby wygląc jak stary :cool: :crossy:

#18 aker6

• Forumowicze
  • 355 postów

Napisano wto, 06 lut 2007 - 00:12

też był bym za!! tylko zrobić go z pożądnych materiałów i przy uzyciu troche nowszej technologi. chyba bysmy dostawali na niego zamówienia z całego świata :buttrock:

#19 zonq

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 452 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2005

Napisano wto, 06 lut 2007 - 01:59

dobra plastikiem raczej byc nie powinien ale skoro ma byc NOWY to niech taki bedzie a nie stary tylko ze obecnie produkowany, bo bedzie to zwykla kopia, marna namiastka pierwowzoru, ktorej nikt nie kupi, bo bedzie wolal miec oryginal, wg. mnie nowy sokol powinien byc big bajkiem z wielkim, wyeksponowanym(nie zaslonietym przez rurowa rame) V4 w przedziale 1200ccm-1500ccm,opleciony z dwu stron wydechem moc okolo 100KM, zdecydowanie jednomiejscowy z jak najmniejsza iloscia elektroniki(bez ABS itp.) w obojetnie jakim kolorze byle by byl czarny :buttrock:, a produkcja ograniczona do powiedzmy 2000 sztuk, taka mniej wiecej krzyzowka MT-01, Bulldoga i Monstera.

#20 wieczny student

ADEPT MOTOCYKLIZMU - kreślący na asfalcie

• Forumowicze
  • 2150 postów
  • Na FM od: 21 październik 2004
  • Motocykl:Knur i Żyrafa

Napisano wto, 06 lut 2007 - 12:25

Nie no, jak silnik, to raczej V2 i dolniak. Nie wyobrażam sobie piłowania V4 w obroty... 5000-6000 rpm góra.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |