Skocz do zawartości

Zdjęcie

żeglarze motocykliści

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#41 Buber

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2753 postów
  • Na FM od: 17 sierpień 2006
  • Motocykl:CB 650Z & Kilofazer

Napisano pią, 03 gru 2010 - 13:53

uuu, szacun. Ale takie rzeczy to właśnie się robi żeby potem wspominać.
Ja bym się pyrnął jeszcze raz Sapiną (bo najniższy mostek podobno już nie istnieje) ale moja lepsza połowa wymaga wygodnej koi. A wygodna koja jest niekompatybilna z niską łódką... D.gif
Może kajakiem? Ech, żeby tylko mieć czas na to wszystko.

Ja we wrześniu zrobiłem węgorzewo-ryn-bełdany i nazad. Raz przyszkwaliło tak, że mnie w tatarak wepchnęło... był śmieszno i straszno.. D.gif
A idealnie by było wysłać bagaż kurierem i to ponad 700 kmów z Karkonoszy motorkami zrobić D.gif D.gif
Na razie zawsze robimy postój pod warsiafką, coby specjalnego winka u specjalnego forumowicza próbować.. D.gif

Użytkownik Buber edytował ten post pią, 03 gru 2010 - 13:59

#42 hikor

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 977 postów
  • Na FM od: 29 wrzesień 2005
  • Motocykl:APRILIA RSV MILLE R '2003

Napisano pią, 03 gru 2010 - 13:59

Jak się już tak chwalimy, to ja trasę Węgorzewo -> Ruciane zrobiłem Sportinką w jeden dzień smile.gif Ma się rozumieć, że wtedy burłactwa nie było.
Róża Wiatrów w latach 80-tych była moim marzeniem smile.gif

#43 Buber

• Forumowicze
  • 2753 postów

Napisano nie, 05 gru 2010 - 13:37

Zdjęcie niezaładowane/zbyt duże

No tak wczoraj było... ze 8 alibo 9 B D.gif D.gif

#44 Gośćkomandosek_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano nie, 05 gru 2010 - 13:59

Buber, przepiekne zdjecie, zazdroszczę!

#45 Buber

• Forumowicze
  • 2753 postów

Napisano nie, 05 gru 2010 - 14:17

Czekam na ładny dzień w fjordach Patagonii, to coś też wkleję. Ostatnim razem była bryndza smile.gif
Ale ckni mi się do łódeczki z żagielkiem...

#46 majkelpl

MOTOCYKLISTA - izi rajder

• Forumowicze
  • 4187 postów
  • Na FM od: 12 październik 2006
  • Motocykl:Yamaha Wild Star 1600

Napisano nie, 05 gru 2010 - 16:00

Cytat(Buber @ 03.12.2010 - 12:44) Wyświetl post

A kto burłaczył łódkę przez kanały? Uczciwie, bez silnika?

Ja icon_mrgreen.gif
I wiesz czym ?
Makiem 707 .. we dwóch z kumplem, ku*wa, to była masakara taka kolumbryne ruszyc buttrock.gif

Cytat(Buber @ 05.12.2010 - 14:17) Wyświetl post

Ale ckni mi się do łódeczki z żagielkiem...

A moze by tak zapodac taki deal:
Czarter łodki w Chorwacji a pojechac tam na motocyklach ? crossy.gif buttrock.gif

ISRA: 27062
SREU: 614

#47 Gośćkomandosek_*

• Gość

Napisano nie, 05 gru 2010 - 16:50

co do żagli.. na prawde trzeba mieć jaja żeby się jeszcze ścigać w takich warunkach. Zawsze jest tak, że na zdjeciach czy filmie wygląda to dużo spokojniej, niż w rzeczywistości. A film i tak wywiera duże wrazenie

#48 Buber

• Forumowicze
  • 2753 postów

Napisano nie, 05 gru 2010 - 18:17

Cytat(majkelpl @ 05.12.2010 - 17:00) Wyświetl post

Ja icon_mrgreen.gif
I wiesz czym ?
Makiem 707 .. we dwóch z kumplem, ku*wa, to była masakara taka kolumbryne ruszyc buttrock.gif

Mak 707 to jedna z lepszych łódek. Zwłaszcza takie przerobione z dłuższą rufą. Pięknie chodzą, chętnie bym takiego wyczarterował. I powiedziałbym że w porównaniu to niektórych obecnych konstrukcji, to on wcale ciężki nie był... smile.gif
Cytat(majkelpl @ 05.12.2010 - 17:00) Wyświetl post

A moze by tak zapodac taki deal:
Czarter łodki w Chorwacji a pojechac tam na motocyklach ? crossy.gif buttrock.gif

Jeszcze nie. Moja załoga (czytaj lepsza połowa) jeszcze chyba nie jest gotowa, poza tym musiałbym więcej kasy na to narobić. Wolałbym 2 razy po 2 tygodnie na Mazury pojechać niż raz do Chorwacji mrugacz.gif A ja na Mazury z Jeleniej mam 700 km... Traska jak się patrzy, tylko co z bagażem?
Cytat(komandosek @ 05.12.2010 - 17:50) Wyświetl post

co do żagli.. na prawde trzeba mieć jaja żeby się jeszcze ścigać w takich warunkach. Zawsze jest tak, że na zdjeciach czy filmie wygląda to dużo spokojniej, niż w rzeczywistości. A film i tak wywiera duże wrazenie

Niestety na tym kompie co go mam, to mam blokadę na YT. icon_sad.gif
Kiedyś na jednym statku miałem 11B. No.... była jazda, tyle powiem D.gif

#49 majkelpl

• Forumowicze
  • 4187 postów

Napisano nie, 05 gru 2010 - 18:50

Cytat(Buber @ 05.12.2010 - 18:17) Wyświetl post

Traska jak się patrzy, tylko co z bagażem?

Jak to co ? Na moto i smigasz .. przeciez na udke nie potrzebujesz garniaka i eleganckich ubran.
Podstawowych kilka gratow i jazda crossy.gif
Mazury teraz to niestety sped i tlok jak na autostradzie a mi sie marzy morze i wlasnie Chorwacja

Cytat(Buber @ 05.12.2010 - 18:17) Wyświetl post

Mak 707 to jedna z lepszych łódek. Zwłaszcza takie przerobione z dłuższą rufą. Pięknie chodzą, chętnie bym takiego wyczarterował. I powiedziałbym że w porównaniu to niektórych obecnych konstrukcji, to on wcale ciężki nie był... smile.gif

Prosze Cie .... teraz to wszystkie wieksze łodki maja silniki nie mowiac o tych juz integralnych jak a w Janmorze a wtedy to byla masakra ... duza, wysoka burta a na łódce male pagaje icon_mrgreen.gif
Ładnie chodzi i zwrotny, ale jak wieje przynajmniej 2-3 buttrock.gif

#50 Buber

• Forumowicze
  • 2753 postów

Napisano nie, 05 gru 2010 - 19:01

Cytat(majkelpl @ 05.12.2010 - 19:50) Wyświetl post

Mazury teraz to niestety sped i tlok jak na autostradzie a mi sie marzy morze i wlasnie Chorwacja

No właśnie ja teraz jestem zwolennikiem tylko 2 terminów na Mazurach - maj i wrzesień. A morza to, jakby to rzec, mam serdecznie dosyć.. icon_rolleyes.gif
Na morzu nie da się zacumować gdzie chcesz smile.gif a na Mazurach tak.
Nie no, wiem jakie są różnice, morze to prawdziwe żeglarstwo, gdzie jest porządny wiatr, etc. Dla mnie mazury to taki maksymalny odprężacz smile.gif bez stresu i problemów, bez niepokojów o wiatry etc. bo jakby co to dajesz w krzaki i już D.gif
Na morzu się tak nie da.

#51 Gośćkomandosek_*

• Gość

Napisano nie, 05 gru 2010 - 20:20

Fajnym półśrodkiem pomiędzy mazurami i bałtykiem jest zalew szczeciński czy wiślany. To coś w sam raz dla mnie. Raz zdarzyło mi się pływać po zalewie, przez 2 tygodnie dezetą i chętnie bym to powtórzyl. Jednak teraz wyczarterował bym przynajmniej jakiegos cartera 30, zrobiłem się bardziej wygodny smile.gif

Użytkownik komandosek edytował ten post nie, 05 gru 2010 - 20:23

#52 majkelpl

• Forumowicze
  • 4187 postów

Napisano nie, 05 gru 2010 - 21:08

Cytat(komandosek @ 05.12.2010 - 20:20) Wyświetl post

Jednak teraz wyczarterował bym przynajmniej jakiegos cartera 30, zrobiłem się bardziej wygodny smile.gif

Ja ostatnio, ku*wa, juz 3 lata temu evil.gif , plywalem krypa z pelna nawigacja, silnikiem zabudowanym i lazienka z prysznicem po Mazurach icon_mrgreen.gif

Cytat(Buber @ 05.12.2010 - 19:01) Wyświetl post

Na morzu nie da się zacumować gdzie chcesz smile.gif a na Mazurach tak.

Oj tam, oj tam .... mozna plywac od wysepki do wysepki, lajtowo bez stresu.

#53 Gośćkomandosek_*

• Gość

Napisano pon, 06 gru 2010 - 04:02

Co wyczarterowałeś na mazurach? Slyszalem jachtach wyposazonych w piekarnik i odkurzacz ( D.gif ) , ale o prysznicu jeszcze nigdy... pewnie jeszcze ma zbiornik słodkiej wody.

ostatnio pływałem jachtem TES 678 BT i byłem zawiedziony, to zwykła, cieżka i nieporęczna krowa. Przynajmniej dało się podejść blisko brzegu. Do szczęscia mi niepotrzebne 1,80cm w kabinie, wystarczy by dało się nią fajnie pożeglować. TES niespecjalnie sie do tego nadawał.

#54 Buber

• Forumowicze
  • 2753 postów

Napisano pon, 06 gru 2010 - 12:21

Cytat(YUBY @ 05.12.2010 - 23:28) Wyświetl post

Buber przywieziesz mi jakąś muszelkę?

yuby, ze ci tak po przyjacielsku odpiszę - odpierdol się. smile.gif W tym temacie o dupach nie będzie, więc go sobie odpuść.
Cytat(komandosek @ 06.12.2010 - 05:02) Wyświetl post

Co wyczarterowałeś na mazurach? Slyszalem jachtach wyposazonych w piekarnik i odkurzacz ( D.gif ) , ale o prysznicu jeszcze nigdy... pewnie jeszcze ma zbiornik słodkiej wody.

ostatnio pływałem jachtem TES 678 BT i byłem zawiedziony, to zwykła, cieżka i nieporęczna krowa. Przynajmniej dało się podejść blisko brzegu. Do szczęscia mi niepotrzebne 1,80cm w kabinie, wystarczy by dało się nią fajnie pożeglować. TES niespecjalnie sie do tego nadawał.

No ja jestem raczej "anty-koromysło" tj, jak ktoś chce to proszę bardzo, ale pływanie łódkami, powiedzmy ponad 10m na Mazurach to raczej pomyłka.
Tes 678 mi się nigdy nie podobał. Tango 730, 780 to dobry balans, tylko w mniejszym kojo dziobowe za krótkie. No i Twister mały też fajny, ale ciutkę drogi. Chciałbym zobaczyć jak Maxus 24 pływa, ale trochę dużo wołają. Na maj pożyczam Corvettę 650, ludzie sobie chwalą.... zobaczymy.
Czytam sobie ostatnio "Sailing World" - no kurka, tam to pięęęękne kilówki kabinowo/wyścigowe pokazują.... ale na takie coś wujek milioner potrzebny...

Użytkownik Buber edytował ten post pon, 06 gru 2010 - 12:23

#55 majkelpl

• Forumowicze
  • 4187 postów

Napisano pon, 06 gru 2010 - 15:30

Cytat(komandosek @ 06.12.2010 - 04:02) Wyświetl post

Co wyczarterowałeś na mazurach?

Łajba taka ze cumuje tylko do pomostów, zanurzenie chyba z 1,5 metra, ogrzewanie, TV, szmery bajery icon_mrgreen.gif
Oprocz tego ... patent ktory sam stawia grota, fok to normalka, ale .... sam jeszcze te szmaty zwija buttrock.gif

Cytat(Buber @ 06.12.2010 - 12:21) Wyświetl post

Twister mały też fajny, ale ciutkę drogi. Chciałbym zobaczyć jak Maxus 24 pływa, ale trochę dużo wołają.

Nikt nie mowil ze bedzie tanio icon_mrgreen.gif
Jak sie wezmie na 4 osoby ( wiecej to juz ciasnawo ) to jeszcze nie jest tak zle ....
Na wrzesien mozemy zrobic jakis rejsik po Mazurach: Ruciane -----> Wegorzewo -----> Ruciane buttrock.gif

#56 Gośćkomandosek_*

• Gość

Napisano pon, 06 gru 2010 - 16:16

Cytat(Buber @ 06.12.2010 - 12:21) Wyświetl post

No ja jestem raczej "anty-koromysło" tj, jak ktoś chce to proszę bardzo, ale pływanie łódkami, powiedzmy ponad 10m na Mazurach to raczej pomyłka.
Tes 678 mi się nigdy nie podobał. Tango 730, 780 to dobry balans, tylko w mniejszym kojo dziobowe za krótkie. No i Twister mały też fajny, ale ciutkę drogi. Chciałbym zobaczyć jak Maxus 24 pływa, ale trochę dużo wołają. Na maj pożyczam Corvettę 650, ludzie sobie chwalą.... zobaczymy.
Czytam sobie ostatnio "Sailing World" - no kurka, tam to pięęęękne kilówki kabinowo/wyścigowe pokazują.... ale na takie coś wujek milioner potrzebny...

Też tak uważam. Nie rozumiem zamysłu konstruktorów Tesa 678, burta mu wystawała ze 120cm ponad linie wody, miał na wyposażeniu kuchenkę... a powierzchni żagla niewiele więcej od Omegi, którą pewnie dało by się kręcić orbitki dookoła niej.
Swoją drogą, raz na regatach dośc mocno nas (i wiekszość pozostałych omeg) objechał malutki jacht kabinowy klasy Micro. max 4 osoby załogi, 500kg wagi, 5,5 metra długości. Nie spotkałem się z ofertą czarteru takiego jachtu na mazurach, ale moze gdzies byłby dostępny.
Dokładnie ten jachcik :
Kapitańskie małżeństwo w małej łódce.

#57 Guzik

KANDYDAT NA MOTONITĘ - klepiący zaworami

• Forumowicze
  • 716 postów
  • Na FM od: 20 lipiec 2005
  • Motocykl:cb450sc

Napisano pon, 06 gru 2010 - 16:39

Cytat(Buber @ 06.12.2010 - 14:21) Wyświetl post

yuby, ze ci tak po przyjacielsku odpiszę - odpierdol się. smile.gif

he he dobre

a pamietacie to:
http://www.wspolczes.../REG00/25251012

ja wlasnie wtedy uciekalem przed ta burza z Kisajna, potem myk myk na kanaly, potem na Niegocin i chcielismy do Rydzewa uciec bo tam fajna knajpka i procik
i tak na wysokosci Strzelec ucieklismy na brzeg
lodke przycumowalismy itd a sami chodu na browara
z pomostu zostaly tylko metalowe kraty
lodka troche podrapana na boku
moglo byc gorzej

Cytat(komandosek @ 06.12.2010 - 18:16) Wyświetl post

Nie rozumiem zamysłu konstruktorów Tesa 678, burta mu wystawała ze 120cm ponad linie wody, miał na wyposażeniu kuchenkę...

wiesz
to balia dla turystow, zeby posnuc sie po wodzie

a ja targnalem sie nabylem jesienia cos takiego jakby stara 360;)

Użytkownik Guzik edytował ten post pon, 06 gru 2010 - 16:33

#58 viperPL

KANDYDAT NA MOTONITĘ - tańczący na ladze

• HALO Szczecin
  • 882 postów
  • Na FM od: 19 luty 2003
  • Motocykl:CBR 600 & Piaggio Typhoon

Napisano pon, 06 gru 2010 - 16:57

Po sezonie miewałem koszmary, że moto to za mało i w ten oto sposób sprawiłem sobie niewielką łódź motorową smile.gif

Uprawień jeszcze brak, będzie na to czas w nowym roku. Widzę, że Hikor jesteś już w temacie od jakiegoś czasu, to może podpowiesz, gdzie w okolicy Szczecina warto wybrać się na kurs sternika motorowodnego?

#59 Buber

• Forumowicze
  • 2753 postów

Napisano pon, 06 gru 2010 - 18:26

Cytat(majkelpl @ 06.12.2010 - 16:30) Wyświetl post

Nikt nie mowil ze bedzie tanio icon_mrgreen.gif
Jak sie wezmie na 4 osoby ( wiecej to juz ciasnawo ) to jeszcze nie jest tak zle ....

No problem (albo zaleta icon_razz.gif) polega na tym że pływam z moja lepszą połową, więc kasa i tak idzie z jednej kieszeni, a ponieważ chodzi o totalny relaks i spokój, to raczej nie planujemy dzielić łódki. Chociaż gdyby ktoś naprawdę zaufany.... ale wtedy koszt i tak tylko na pół, bo my pół i oni (druga para) drugie pół. W dalszym ciągu kasa....
Cytat(majkelpl @ 06.12.2010 - 16:30) Wyświetl post

Na wrzesien mozemy zrobic jakis rejsik po Mazurach: Ruciane -----> Wegorzewo -----> Ruciane buttrock.gif

No niestety - we wrześniu to ja będę pływał... gdzie indziej. Pewnie śródziemne. Ale to będzie w pracy. W tym roku maj się szykuje. Ale w 2012 to będę chciał i maj i wrzesień icon_razz.gif icon_mrgreen.gif

Burz to ja się na Mazurach nie boję wink.gif ZAWSZE można spylić do brzegu. Jeżeli kogoś "dopada" i "przewraca" to znaczy że chojrakował za dużo, albo zamiast patrzeć na niebo patrzał w kufel. No sorry. Tak to widzę w porównaniu z morzem.

Guzik - tez bym se coś takiego kupił, ale... po co? Znaczy, wody blisko nie ma... icon_sad.gif na Mazury mam 700 kmów, do Szczecina chyba ze 450... Ale za to narty mam pod domem D.gif

Użytkownik Buber edytował ten post pon, 06 gru 2010 - 18:36

#60 hikor

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 977 postów
  • Na FM od: 29 wrzesień 2005
  • Motocykl:APRILIA RSV MILLE R '2003

Napisano wto, 07 gru 2010 - 08:22

Cytat(viperPL @ 06.12.2010 - 16:57) Wyświetl post

Po sezonie miewałem koszmary, że moto to za mało i w ten oto sposób sprawiłem sobie niewielką łódź motorową smile.gif

Uprawień jeszcze brak, będzie na to czas w nowym roku. Widzę, że Hikor jesteś już w temacie od jakiegoś czasu, to może podpowiesz, gdzie w okolicy Szczecina warto wybrać się na kurs sternika motorowodnego?

Witka.
Ja robiłem taki kurs kilka lat temu w klubie motorowodnym przy Bulwarze Gdańskim.
h.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |