Skocz do zawartości

Kask SUOMY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#61 bart_b

MOTONITA - głaszczący manetkę

• Forumowicze
  • 1546 postów
  • Na FM od: 04 marzec 2005
  • Motocykl:pOmArAńCzOwY

Napisano pon, 01 kwi 2013 - 18:09

tak jak juz kiedys pisałem, relacja ceny do jakości (bardzo dobrej) jest swietna. W koncu ktoś zauważył że golf tdi wśrd kasków czyli xr1000 to tylko marketing.

dwa sezony w vandalu zrobione i nie mam zastrzeżeń ani do komfortu ani do jakości ani do wentylacji która jest odczuwalna. w tej jwestii w modelach trowych jest tylko lepiej. Bedzie Pan zadowolony.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

#62 szramer

ADEPT MOTOCYKLIZMU - szorujący kolanami

• Forumowicze
  • 2851 postów
  • Na FM od: 25 maj 2002
  • Motocykl:300/600/990

Napisano czw, 04 kwi 2013 - 04:09

po extreme i arai corsair , w tym sezonie latam w apex bo dobry i tani zawsze kask gdzies spadnie porysuje sie itp , a Arai ma ceny z doopy wiec klade lache na nich na ten sezon :rolleyes: , po pierwszej rundzie niebylo tragicznie za 1/3 ceny arai :laugh:
WERA#111

#63 CeTe

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 15 postów
  • Na FM od: 05 listopad 2018

Napisano śro, 09 sty 2019 - 21:43

Witam, niedługo będę chciał zacząć szkolenie na kategorię A2 i chciałbym mieć swój kask, ponieważ motocykl też niedługo zostanie zakupiony. Model motocyklu to Yamaha YZF R3 czyli sportowo turystyczny. Kask, który mi się strasznie spodobał jest sportowy i tu pytanie czy będzie się nadawał na mój motocykl oraz czy ktoś coś wie o firmie Suomy, ponieważ kolega, który zna się trochę powiedział, że słyszał jeszcze o tej firmie. Dokładny model kasku to  Suomy Speedstar Rap Kask.

Pozdrawiam

#64 przemek96

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2694 postów
  • Na FM od: 30 maj 2008
  • Motocykl:Heretyk Buła i Gruz

Napisano śro, 09 sty 2019 - 22:24

Kask nie jest na motocykl, tylko na głowę, będzie się nadawał. Suomy to dobre kaski, należy do grupy Nolan.

#65 CeTe

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 15 postów
  • Na FM od: 05 listopad 2018

Napisano śro, 09 sty 2019 - 23:02

A jeszcze chciałbym dopytać, gdzie mogę sprawdzić czy dany model będzie mógł mieć doczepiony interkom?

W informacji u sprzedawcy nic nie ma w opisie.

Użytkownik CeTe edytował ten post śro, 09 sty 2019 - 23:02

#66 Arcer

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1116 postów
  • Na FM od: 05 styczeń 2006
  • Motocykl:Yamaha XJ 900S

Napisano czw, 10 sty 2019 - 23:01

Kask nie jest na motocykl, tylko na głowę, będzie się nadawał. Suomy to dobre kaski, należy do grupy Nolan.

Wybacz, ale w dwóch zdaniach 2 razy napisałeś nieprawdę. Oczywiście że kask dobiera się do motocykla. Sportowy do sportowego, turystyczny do turystycznego moto. W przeciwnym razie nie wykorzysta się możliwości aerodynamicznych i (przede wszystkim) wentylacji kasku. To jak leży na głowie, to dopiero pierwszy etap wyboru.

Suomy to producent związany z indonezyjską marką kasków KYT, ale z Nolanem nie ma żadnego związku.

Jeśli chodzi o interkom, to oczywiście coś tam wciśniesz. W kaskach sportowych masz 2 kryteria doboru interkomu: grubość słuchawek i (ewentualnie) wielkość centralki. U większości producentów jest tak, że im lepszy interkom, tym mniejsze głośniczki. Centralkę tak czy inaczej przymocujesz na zewnątrz, więc to tylko kwestia prędkości jakie będziesz osiągać.

#67 filipr

ADEPT MOTOCYKLIZMU - szorujący kolanami

• Forumowicze
  • 2875 postów
  • Na FM od: 10 czerwiec 2008
  • Motocykl:Yamaha R6

Napisano pią, 11 sty 2019 - 21:48

Najpierw przymierz kaski na głowę i posiedź w nich co najmniej 20 minut jeśli Ci pasują. Nie kupuj kasku przez internet itd. Z kasków sportowych z tego co ja słyszałem to bez problemu można podobno podpiąć interkom w w HJC RPHA 11. Znajdziesz tam też kilka ciekawych malowań.

Pozdr.
F.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 Forumowiczów, 2 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |