Skocz do zawartości

Kask SUOMY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 GośćRadzio_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano sob, 10 lip 2004 - 20:32

Czesc!!

Zna ktoś może namiary ludzi sprzedającyh kaski firmy Suomy ( w Polsce, jesli tacy sa w ogole)

#2 Dominik Szymański

Tempus Fugit

• Administrator
  • 7989 postów
  • Na FM od: 12 październik 2002
  • Motocykl:brudne i czyste

Napisano nie, 11 lip 2004 - 22:02

Importer Suomy:
Motorex Poznań, ul. Bukowska przy Polnej,
tel. 061 841 92 45
pzdr
hrg.pl

#3 wujek

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 120 postów
  • Na FM od: 27 lipiec 2005
  • Motocykl:ZetZeteR

Napisano sob, 11 lis 2006 - 12:19

Interesują mnie opinie użytkowników beretów suomy, szczególnie modeli spec 1r oraz explorer/ventura. Dają rade :biggrin: Warto zabulić więcej za spec 1r :) Może jakieś inne pomysły :biggrin:

#4 kioRa

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 533 postów
  • Na FM od: 21 wrzesień 2005
  • Motocykl:posiadam

Napisano sob, 11 lis 2006 - 12:34

wujek a dlaczego nie shoei ??? nie lecy ci ta firma ??

#5 Śliwa

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1240 postów
  • Na FM od: 11 grudzień 2005

Napisano sob, 11 lis 2006 - 12:52

Cytat(kaizz @ 11 Listopad 2006 - 12:34) Wyświetl post
Ja przymierzałem się do Spec 1R, ale po tym jak demonstaracja zdejmowania szyby zajęła sprzedawcy ponad 5 min. :) (potrzebny jest do tego klucz :biggrin: ) zdecydowałem się na XR-1000 i nie żałuję.

Użytkownik Sligier edytował ten post sob, 11 lis 2006 - 12:53

#6 kioRa

• Forumowicze
  • 533 postów

Napisano sob, 11 lis 2006 - 12:55

Sligier i jak ci dziala wentylacja w xr-ku (no ja chcialem wybrac agv-a lub airoha matise) i chyba wybralem najlepiej jak moglem bo ten kask podoba mi sie najbardziej ze wszystkich jakie widzialem :biggrin:

#7 Śliwa

• Forumowicze
  • 1240 postów

Napisano sob, 11 lis 2006 - 13:04

Cytat(kaizz @ 11 Listopad 2006 - 12:55) Wyświetl post
Sligier i jak ci dziala wentylacja w xr-ku (no ja chcialem wybrac agv-a lub airoha matise) i chyba wybralem najlepiej jak moglem bo ten kask podoba mi sie najbardziej ze wszystkich jakie widzialem :)
Przede wszystkim muszę zaznaczyć że jest to jak na razie mój pierwszy i jedyny kask w jakim jeździłem więc nie mam porównania do żadnego innego. Jak dal mnie system wentylacji jest po prosyu zajebisty, nawet w upalne dni 30+ stopni nie czułem żadnego dyskomfortu. Podobno X Spirit ma jeszcze lepszą wentylację, jednak po primo jest on droższy a po secundo efekt ten uzyskano kosztem tego że jest on głośniejszy. IMO do użytku drogowego XR 1000 jest złotym środkiem

#8 wujek

• Forumowicze
  • 120 postów

Napisano sob, 11 lis 2006 - 13:11

Cytat

Byłem w Moto-Stylu, mierzyłem raid 2, xr 1000 i ogólnie są super tylko że suomy lepiej leżały na mojej bańce...

Cytat
Ja przymierzałem się do Spec 1R, ale po tym jak demonstaracja zdejmowania szyby zajęła sprzedawcy ponad 5 min. smile.gif (potrzebny jest do tego klucz lapad.gif ) zdecydowałem się na XR-1000 i nie żałuję.

Szczerze to procedura wymiany szyby mało mnie interesuje, malowanie tak samo, najważniejsze to wygoda i aerodynamika.

#9 kioRa

• Forumowicze
  • 533 postów

Napisano sob, 11 lis 2006 - 14:54

Wujek ja tego shoeia mierzylem 30 min :) i rozmiar m pasowal :biggrin: mimo tego ze jak 1 raz zalozylem to ledwo wszedl a teraz czuje sie w nim zaj.... To tez moj 1 kask (nie nazwe kaskiem czegos za 70 zl na motorynke;) )i powiem szczerze ze przy 180 :/ :icon_evil: :icon_mrgreen: bylo jak dla mnei naprawde cicho :/ nie spodziewalem sie tego nie mowiac o 100-130 -popieram Sligier-a w 100% co do aerodynamiki i wentylacji no kask jest na wielki +.

#10 Śliwa

• Forumowicze
  • 1240 postów

Napisano sob, 11 lis 2006 - 15:18

Cytat(wujek @ 11 Listopad 2006 - 13:11) Wyświetl post
Szczerze to procedura wymiany szyby mało mnie interesuje, malowanie tak samo, najważniejsze to wygoda i aerodynamika.
Ale oczywiście rozumiem że z racji swojego doświadczenia to mówisz, bo ja osobiście w lecie kiedy to w powietrzu latają tryliony różnego rodzaju gówna, notorycznie zdejmuję szybę po to aby ją dokładnie wyczyścić. Jakbym musiał do tego używać jakiegoś klucza (nie daj Boże go zgubić) i za każdym razem trwałoby to ok. kilku minut to ewidentnie ch*j by mnie strzelił :icon_evil:

Użytkownik Sligier edytował ten post sob, 11 lis 2006 - 15:19

#11 Pawel

Spec - Mechanik

• Go.Naked
  • 4917 postów
  • Na FM od: 05 wrzesień 2002
  • Motocykl:Honda CB 750

Napisano sob, 11 lis 2006 - 16:00

Sliger, wujek nie czyści szybki w kasku. W tym roku robił to chyba jeden raz a konkretnie szybkę wycziściła mu jedna z naszych koleżanek, bo się zlitowała nad baranem ze się zabije :-).

Paweł

PS. Ja szyby też nie odkręcam do mucia, a robie to bardzo czesto, nawet bedąc w trasie.

#12 Śliwa

• Forumowicze
  • 1240 postów

Napisano sob, 11 lis 2006 - 16:23

Cytat(Pawel @ 11 Listopad 2006 - 16:00) Wyświetl post
Sliger, wujek nie czyści szybki w kasku. W tym roku robił to chyba jeden raz a konkretnie szybkę wycziściła mu jedna z naszych koleżanek, bo się zlitowała nad baranem ze się zabije :-).
A to przepraszam :bigrazz:
Cytat(Pawel @ 11 Listopad 2006 - 16:00) Wyświetl post
PS. Ja szyby też nie odkręcam do mucia, a robie to bardzo czesto, nawet bedąc w trasie.
He he jakbym ją musiał ODKRĘCAĆ to też bym sobie dał spokój ;) Faktycznie jak zatrzymuję się na stacji tylko po to żeby przmyć szybę z robali to też za każdym razem jej nie zddejmuję. Przecieram tylko tą "łapką" z wiaderka, co to teraz na każdej stacji są, papierem i jazda. Ale jak jadę gdzies do knajpy, to wygodniej mi iśc z samą szybką do kibla niż z całym kaskiem :icon_mrgreen: Ale to i tak takie tam dywagacje - każdy robi jak mu wygodniej, albo jak lubi. Chodzi mi bardziej o to że takie Suomy chargujące za kask ok. 1800 zł powinno postarać się wymyślić mniej skomplikowany system wymiany szyby niż ten który oferuje obecnie.

#13 Pawel

Spec - Mechanik

• Go.Naked
  • 4917 postów

Napisano sob, 11 lis 2006 - 16:29

Cytat
He he jakbym ją musiał ODKRĘCAĆ to też bym sobie dał spokój

Ku ścisłości - ja mam Shoei`a, więc też się szybko zdejmuje szybkę, ale nie praktykuję za często :-).

Pawel

#14 Norbi-Borbi

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• Forumowicze
  • 50 postów
  • Na FM od: 18 sierpień 2004

Napisano nie, 12 lis 2006 - 18:45

Kilka lat temu zaczynają przygodę z moto miałem kilka kasków z serii "niskobudżetowych" jakiś Nolan,Shark,Nitro itp.generalnie kiła.Od kiedy zaczałem jeździć w Suomy konkretnie Gun Wind moje odczucia co do prawidłowości czapy na głowie nabrały innego znaczenia.Waga 1250 g w przypadku Gun Winda robi swoje :biggrin: Wtedy nie czując już zbyt obciażenia 1500-1600g gównianymi i strasznie głośnymi kaskami jeden problem miałem z głowy a raczej więcej.Miałem później poważny wypadek i kask poprzycierany z każdej strony spełnił całkowicie swoje zadanie-żadnego urazu głowy,ba po dosc mocnym uderzeniu kaskiem w glebe nawet mnie głowa nie bolała.Szyba w momencie udezrzenia odpadła z całym systemem mocowań.O d tej chwili zostałem przy Suomy.Później w drodze eksperymentu a przede wszystkim zajebistej grafiki zakupiłem Spec 1R.Jeździłem w wielu kaskach z wyższej półki (Shoei,Arai które mi nie leżały na głowie jak Suomy) ale w tak głośnym jak Spec 1 R w życiu (poza Suomy Extreem-Arai,em RX7 ale zakup tych kasków to juz kmp.porażka cenowa-chyba że do lansu na miasto :notworthy: )-musiałem na własną rękę pozaklejać otwory wentylacyjne za uszami od środka-m to dopiero trochę go wyciszyło,generalnie wróciłem chetnie do Gun Winda czyli dzisiejszego Ventura/Explorer.Znalazłem odpowiedznie dla siebie malowanie i podczas prób dotycząćych głośności mimo bardzo niskiej ceny (dałem za niego miesiąc temu 715zł w PP) przy 200,250,290 i odwracaniu głowy na boki przy tych prędkościach stwierdzam że kask jest idealny.Waga w stosunku do poprzednika czyli Gun Winda wzrosła o ok 100g-jest to raczej bez znaczenia.
Generalnie kask jest,dobrze wentylowany,jest cichy,nie ulega "trzęsieniu" przy dużych prędkościach,nic nie świszcze,nie piszczy,szybkę wymienia sie w 10 sek. niezależnie od tego czy jest to Spec 1R czy Explorer,trzeba poprostu trochce potrenować.Reasumując polecam Explorera :) nie ma sensu przepłacać za Speca.Moje wnioski wyciągam po długich przebiegach dziennych rzędu 1000km gdzie waga i głośność maja najbardziej znaczący wpływ na dobre samopoczucie i całą resztę...a jak na miasto to bez znaczenia...

#15 Pawel

Spec - Mechanik

• Go.Naked
  • 4917 postów

Napisano nie, 12 lis 2006 - 19:00

O !! I to jest konkretna informacja :biggrin:. Norbi, a jakiego Shoei`a miałeś ?

Pawel

#16 Norbi-Borbi

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• Forumowicze
  • 50 postów
  • Na FM od: 18 sierpień 2004

Napisano nie, 12 lis 2006 - 19:18

Cytat(Pawel @ 12 Listopad 2006 - 19:00) Wyświetl post

O !! I to jest konkretna informacja :biggrin:. Norbi, a jakiego Shoei`a miałeś ?

Pawel

XR 800,XR 900 a ostatnio XR 1000 ale mi nie leżał także zbyt dużo nie mogę o nich napisać.Te 2 na początku to tragedia ale tak jest chyba zawsze kiedy sie polata w czymś o klasę lepszym czyli choćby ten XR 1000.Na temat Shoei'a się nie wypowiadam bo nie przelatałem w nich tyle co w Suomy.

#17 Madzik

• Forumowicze
  • 519 postów
  • Na FM od: 06 czerwiec 2006
  • Motocykl:Organki

Napisano nie, 12 lis 2006 - 19:27

Ja mam kask suomy taki model
http://www.kneedragg...2-SUOMY-20.html

i jestem bardzo zadowolona,posiada antyfoda,szyba nie rysuje sie,ma doskonala wentylacje i do tego jest w miare cichy(jezeli oczywiscie przy szybkiej jezdzie mozna mowic o bardzo dobrym tlumieniu halasu...) jest warty zakupu i do tego nie az taka straszna cena 800 zl!!
Polecam!

#18 wujek

• Forumowicze
  • 120 postów

Napisano nie, 12 lis 2006 - 19:29

Norbi wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź, doceniam to :biggrin:

#19 Pawel

Spec - Mechanik

• Go.Naked
  • 4917 postów

Napisano nie, 12 lis 2006 - 19:50

Ja miałem na główie XR 1000 i pasował mi jak ulał. Teraz mam Raid II i też chwalę. Ale, trochę poza tematem. Bardzo dobrze mi się jeździ w moim festyniarskim (patrz: test bandita 1200 i cb500 używanych w SM) AGV GP Pro. Lekki, a "połówki" rozmiarów powoduja, że można idealnie dopasowac do głowy (np. nie ma M tylko jest MS i ML). Wkurza mnie on tylko w deszczu - lubi parować, woda zalega też na szybie, nie wiem na czym to polega, muszę popracować z jakimiś preparatami. Za to doskonała aerodynamika - nie wiem czy to przez te spoilerki itp. ale głowa jest bardzo stabilna i nie obciażona nawet przy + 250.

Pawel

#20 gonzo

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 346 postów
  • Na FM od: 26 kwiecień 2005
  • Motocykl:929

Napisano nie, 12 lis 2006 - 21:56

Czy mi się zdaje, czy Suomy nie produkuje już modelu Explorer, został chyba zastąpiony przez Vandala.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |