Skocz do zawartości

honda shadow 125- pomocy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gośćcentymetr_sześcienny_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano nie, 26 lut 2006 - 18:37

chciałbym uzyskać jak najwięcej informacji o tym cudeńku od osób, którzy mieli z nią styczność. zakup rozważamy. więc wszystkich ludzi dobrej woli, o sercu szczerym jak kryształ proszę o równie szczerą opinię na temat:
-"fajności"
-kosztach utrzymania
-dostępności części
-radach co do zakupu
-mocnych punktach
-słabych punktach
-wrażeniach z jazdy
-jaka jest najlepsza cena/rocznik dla używanego sprzętu
-i wszystkim czego tutaj nie wymieniałem, a jest ważne amen.

może ten motor nie jest zbyt dobry, by go brać pod prawdopodobieństwo zakupu? może jest jakiś zakonspirowany motor z tej samej klasy o którym nie wiem? może są lepsze (wychodze z dziwnego założenia, że nie ma lepszej 125-tki)?
chce durnie zaznaczyć, że jestem posiadaczem świstka w plastiku z widniejącą moją gębą oraz dumnym napisem A1 (dobra, śmiejcie się).
z góry dziękuje wszelkim mędrcom, którzy są tak wspaniali, że podzielą się swoją wiedzą w tej materii oraz rozwieją wątpliwości me.
chce jeszcze dodać, że byłby to mój pierwszy motor.
za wszelką głupotę i brak doświadczenia z mojej strony z góry przepraszam.

#2 obi125

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 41 postów
  • Na FM od: 16 luty 2006
  • Motocykl:RSV / K1300R

Napisano pon, 27 lut 2006 - 22:28

hehe:D
a więc tak... z tego co wiem to Honda Shadow 125 to nienajgorszy sprzęt- 2 cylindry, chłodnica oleju(silnik ten sam co w Hondzie Varadeo 125), z wyglądu nawet ładny, a co najważniejsze niezawodny :) Co do części to z używanymi może być problem, ale jeżeli coś by siadło to w serwisie Hondy napewno Ci pomogą ;)

Ale...
zdecydowanie bardziej polecam Ci Yamahe Drag Star 125. Smigam nią od wakacji 2004r i nie miałem ani jednego problemu. A do tego ten wygląd--> http://bikepics.com/...obi17/01xvs125/
jak coś to pisz;)
pzdr.

#3 Gośćcentymetr_sześcienny_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano wto, 28 lut 2006 - 17:12

niech Cię Bóg błogosławi, maszynę twą i drogę przed tobą. już traciłem nadzieję, że ktoś w ogóle śmiga takimi sprzętami.
trzeba przyznać, że ta maszyna też kłuje w oczy.
czy sprowadzenie (choćby z germanii) takiej hondy byłoby opłacalne? chodzi mi tutaj zwłaszcza o koszty takiej imprezy.

#4 koobra

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 125 postów
  • Na FM od: 21 luty 2006
  • Motocykl:HD XLH883

Napisano wto, 28 lut 2006 - 19:40

Honda Shadow 125 jezdze na co dzien. Robie jakies 30-35 mil. Kupilem 2 letnia, ale miala przejechane tylko 600 mil.
Uzywa sie bardzo przyjemnie. Jako poczatkujacy motocyklista nie mam zadnych problemow z opanowaniem maszyny, idealna do uczenia sie jazdy. Jesli chodzi o utrzymanie, to jak na razie tylko wacha, smarowanie lancucha i polerowanie moto. W przebiegu miejskim idzie mi 10l na jakies 165 mil, czyli 240 km. No ale mam po drodze swiatel za trzesienie, ciagle start - stop - start.
Jedynym problemem z tym motorkiem jest to, ze tak spodoba Ci sie jazda, ze bedziesz szybko chcial ja zamienic na wieksze moto. Po pieciu miesiacach uzywania czuje, ze potrzebuje ciut wiekszej maszynki.

#5 obi125

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 41 postów
  • Na FM od: 16 luty 2006
  • Motocykl:RSV / K1300R

Napisano śro, 01 mar 2006 - 16:13

Przy sprowadzaniu cena będzie pogobna do tej Polskiej, no może ciut mniejsza :clap: Słuchaj ja się przymierzam do sprzedania mojej Yamahy. Jak jesteś zainterresowany to pisz na gadu 2060555. Motocykl piękny, zadbany i w 100% bezwypadkowy :)
Pzdr.

[ Dopisane: 21-03-2006, 14:24 ]
Czołem
Yamaha dalej do sprzedania- ktoś chętny??;)

#6 wolny kowboj

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 3 postów
  • Na FM od: 30 wrzesień 2015
  • Motocykl:Honda Shadow 125

Napisano wto, 06 paź 2015 - 23:59

hehe:D
a więc tak... z tego co wiem to Honda Shadow 125 to nienajgorszy sprzęt- 2 cylindry, chłodnica oleju(silnik ten sam co w Hondzie Varadeo 125), z wyglądu nawet ładny, a co najważniejsze niezawodny ;) Co do części to z używanymi może być problem, ale jeżeli coś by siadło to w serwisie Hondy napewno Ci pomogą :P

Ale...
zdecydowanie bardziej polecam Ci Yamahe Drag Star 125. Smigam nią od wakacji 2004r i nie miałem ani jednego problemu. A do tego ten wygląd--> http://bikepics.com/...obi17/01xvs125/
jak coś to pisz;)
pzdr.

chłodnica koluniu nie oleju tylko silnik chłodzony jest cieczą, chłodnicę oleju to ma ten koreański jak mu tam hyosyong.

#7 As Kier

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 73 postów
  • Na FM od: 17 październik 2014
  • Motocykl:VT 800

Napisano śro, 07 paź 2015 - 18:36

Dopiero zobaczyłem datę. Heh

Użytkownik As Kier edytował ten post śro, 07 paź 2015 - 18:46

#8 Robinson1960

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 30 lipiec 2018

Napisano pon, 30 lip 2018 - 23:54

Ja chyba jak centymetr. Mało oblatany w temacie,bo na stare lata motora mi się zachciało : ) Mam pytanie. Zachorowałem na "Shadow" 125 no bo nie mam "A" ( od czegoś trzeba zacząc). Szukam po necie ale tam same po 15.000 km, 15 letnie i sprowadzane z Niemiec ( podobno blokady mają ). Podpowiedzcie dobrzy ludzie, czy lepiej kupic funkiel nówke, czy przechodzoną ? No ja wcale się na tym nie znam. POMOCY, bo chcę na przyszły sezon coś sobie sprawic. Może ktoś pomoże ? Najlepiej z pomorza. 

#9 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Super-Moderatorzy
  • 9337 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano czw, 02 sie 2018 - 08:51

do sporadycznego korzystania, i "na spróbowanie" lepiej używany. szukać sprawdzonych importerów, albo motocykli z udokumentowaną historią. szukać sprawdzonych, polecanych mechaników, i przed zakupem skorzystać z pomocy. kupienie nowego to duża strata finansowa w krótkim czasie

a poza tym powiedziałbym, żeby się nie ograniczać do jednego modelu, bo to nie ma większego sensu - tylko mniej egzemplarzy do potencjalnego zakupu, tylko szukać po wszystkich 125 w danym przedziale cenowym i okolicy (jeżdżenie setek kilometrów na oglądanie złomów szybko zniechęca)

jsz

bezmotocyklowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |