Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym uszczelnić układ wydechowy ??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 sq5rk

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 33 postów
  • Na FM od: 05 listopad 2005
  • Motocykl:V65 / gl1500se

Napisano wto, 03 sty 2006 - 13:13

Dzień dobry wszystkim. Cztery kolektory wydechowe "schodzą" się w jedną puszkę, i z niej wybiegają dwa tłumiki. Zatem łączeń "rura w rurę" jest sześć. Gdy rozbierałem cały układ z przerażeniem skonstatowałem, że na każdym łączeniu jest coś na kształt i podobieństwo uszczelki. Dla ułatwienia dodam, iż nie nadają się już owe uszczelki do ponownego użytku. Są one w kształcie opaski szerkości około jednego centymetra, a po wsunięciu do rury o większej średnicy całość zaciśnięta cybantem, czy też jak to teraz obowiązuje, opaską zaciskową. Czego można użyć w zamian ? Podpowiedziano mi, żeby pociąć stary koc azbestowy. Pomijając, że teraz trudno o taki koc, to czy to jest dobry pomysł ?
Dzięki za sugestie i podpowiedzi - Romek

#2 c00l

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 176 postów
  • Na FM od: 28 marzec 2005
  • Motocykl:gs 650 katana

Napisano wto, 03 sty 2006 - 13:48

to dobry pomysl ale sa firmy kture dorabiaja uszczelki na wymiar jajakies chcesz niewiem jak w wawie ale w gdansku taka firma sie nazywa until
sa terz pasty do uszczelniania wydechuw ale to raczej slabo dzila hyba ze polaczysz to zrazem ze starymi uszczlkami to morze dac dobry efekt

#3 Szafir

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• H-D
  • 1163 postów
  • Na FM od: 13 lipiec 2004
  • Motocykl:H-D

Napisano wto, 03 sty 2006 - 14:19

prościej zamówić komplet uszczelnień do wydechu, w pierwszym lepszym serwisie- takie pierścienie jakby azbestowe ... zamawiałem takie do KZ 750 z '82 i nie było problemu, a cena to ok 30 -40 zł /o ile dobrze pamiętam/.

#4 DOMINIK200HP

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 84 postów
  • Na FM od: 28 wrzesień 2004
  • Motocykl:FZR 1000 Exup

Napisano wto, 03 sty 2006 - 14:54

w Larssonie jest coś co się nazywa LIQUI MOLY Auspuff-Montage-Paste. Kosztuje 20pln.

Opis ze sklepu www:
" Pasta do montażu układu wydechowego nie zawierająca azbestu. Zastępuje uszczelki azbestowe. Stosuje się ją na wszystkich złączach, narażonych na działanie wysokich temp. Oraz bezpośredniego działania płomieni ognia.Pozostaję elastyczna"

#5 Pompka

ADEPT MOTOCYKLIZMU - szlifujący podnóżkami

• Forumowicze
  • 2350 postów
  • Na FM od: 21 lipiec 2004
  • Motocykl:Simson S51

Napisano wto, 03 sty 2006 - 15:03

Ja używałem zwykłej pasty kupionej w sklepie motoryzacyjnym. Doskonale zdaje egzamin na łaczeniu kolenek z tłumikiem. Jak by okazało się, że oryginalna uszczelka jest gruba i nie da się jej zastąpić samą pastą to mozna zrobić taki domowy patent i pastę "wzmocnić" sznurkiem azbestowym :(

#6 sq5rk

NOWICJUSZ - romeciarz

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 33 postów
  • Na FM od: 05 listopad 2005
  • Motocykl:V65 / gl1500se

Napisano wto, 03 sty 2006 - 15:27

bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Wiesz Szafir, faktycznie prościej, ale w serwisie powiedzieli, że jedna uszczelka to około 60zł, razy sześć ... !!!
Sznurek znalazłem jedynie tu:
http://www.agmot.str...p.php?k=40&cz=2
występuje jako sznur glinokrzemianowy, ale trzeba kupić od razu 10 sztuk :-). Reasumując mam jasność sytuacji i przystępuję do akcji. Raz jeszcze dzięki - Romek

#7 _HuDEckI_

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 24 postów
  • Na FM od: 21 październik 2005

Napisano wto, 03 sty 2006 - 23:04

koca azbestowego już nie dostaniesz,ja kupilem gasniczy swego czasu,który jest z włóknem szklanym,koszt koło 50pln z tego co pamietam,no i jest gruby oraz BARDZO uciążliwy w montażu,

na łączeniach kolektor->tłumik jeszcze za czasów CB450 miałem dość duże luzy,owinełem kolanka cienkim paskiem blachy miedzianej,dosłownie grugości mniejszej niż puszka od piwa,działało bez zarzutu :(

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

xenon i światła LED | skład węgla | opony zimowe | kierownik budowy Poznań | lotnisko odszkodowanie | malowanie poznań