Skocz do zawartości

Zdjęcie

A mi nie wychodzi ósemka nie wiem dlaczego:(

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#21 zgier

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 74 postów
  • Na FM od: 26 kwiecień 2005
  • Motocykl:Transalp XL600V

Napisano śro, 20 lip 2005 - 17:19

Prawa noga trzyma hamulec i reguluje predkosc.

Taki właśnie patent sam sobie wymyśliłem jak robiłem prawko, a zdałem za pierwszym. Sprzęgła nie ruszałem, jeździłem na jedynce z lekko dodanym gazem jak sie rozpędzał za mocno to hamowałem, gazu nie puszczałem zeby nie szarpał. Zdawałem w listopadzie na zimnym silniku egzaminator nie dał mi zbyt dużo czasu zeby rozgrzać sprzęta ale i tak sie udało.
Każdy ma jakiś swój sposób Ty też musisz sobie taki wypracować, albo przetestować wszystkie te metody tutaj podane i wybrać tą która ci najbardziej odpowiada. Uszy do góry jakoś to będzie:)

#22 siwypfk

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 551 postów
  • Na FM od: 07 marzec 2005
  • Motocykl:VN 800

Napisano śro, 20 lip 2005 - 17:50

dzis zdałem i jechałem na "poł sprzegle" najlepiej chyba laska jechała pomnie i tez zdała ta metodą, pozdrawiam

#23 MarianKa

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• E.K.G.
  • 679 postów
  • Na FM od: 10 kwiecień 2004
  • Motocykl:YamahaTDM 900 i XT250

Napisano śro, 20 lip 2005 - 21:17

Ze sprzęgłem czy bez - nie wypowiadam się. Ale ten numer z dupą na zewnatrz to baaardzo ważne. Zdarzało mi sie też w poczatkowyh jazdach wylatywac z ósemki na 125 ccm!. Ale jak raz przyjechałem na jazdę moją GS-ką :) a instruktor - młody facet - wsiadł i zrobił ósemeczki bez problemu i wtedy pokazał mi ten manewr ze "zsiadaniem" z motocykla.
Od tej pory nie miałem problemu z ósemkami, a zsuwanie tyłka z siodła przydaje sie też obecnie w zakretach, tyle, że do wewnatrz skretu (opisane przez Janusza bodajże w tym gorącym topicu o CS)

Dopisane:

A, robiłem potem ósemki Virażką!

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie  [michoa]

#24 AsiekHonda

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 245 postów
  • Na FM od: 29 czerwiec 2005
  • Motocykl:ZZR600, Cb500

Napisano pią, 22 lip 2005 - 10:54

Czyli tak:

jak bede sie składać w ósemke to motor mam przechylić a dupkę przesunąć do zewnątrz?

Dobrze zrozumiałam??

#25 Hubert

Spec - Podróżnik

• Forumowicze
  • 448 postów
  • Na FM od: 07 czerwiec 2004
  • Motocykl:B12, Norton ES2

Napisano pią, 22 lip 2005 - 10:58

Dokładnie tak!
Motocykl kładziesz mocniej niż sama się pochylasz, a pupę przesuwasz na zewnętrzną zakrętu. Przy wychodzeniu na prostą siadasz centralnie.
Powodzenia
Hubert

#26 AsiekHonda

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 245 postów
  • Na FM od: 29 czerwiec 2005
  • Motocykl:ZZR600, Cb500

Napisano pią, 22 lip 2005 - 11:01

Wielkie dzięki na najbliższej jeździe to wypróbuje. Moze wreszcie uda sie bez problemu i złatwoscią zrobic te cholerną ósemkę i z bez strachu zapisze sie na egzamin :)

Napewno napisze wam tu za jakis czas czy zdałam!

Jeszcze raz dzieki!!

#27 Kilvov

KANDYDAT NA MOTONITĘ - tańczący na ladze

• Forumowicze
  • 849 postów
  • Na FM od: 01 czerwiec 2005
  • Motocykl:cbf 600

Napisano pią, 22 lip 2005 - 11:43

Wielkie dzięki na najbliższej jeździe to wypróbuje. Moze wreszcie uda sie bez problemu i złatwoscią zrobic te cholerną ósemkę i z bez strachu zapisze sie na egzamin ;)  

Napewno napisze wam tu za jakis czas czy zdałam!

Jeszcze raz dzieki!!

zapisz się JUŻ! ja bylem zlozyc podanie o egzamin wczoraj i termin mam na... 9 sierpnia :? w wakacje to mam pojeżdzone, chciałbym jescze chociaż przed końcem sezonu dostać, coby z raz się przejechać... :)

#28 wowo

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 395 postów
  • Na FM od: 10 czerwiec 2005
  • Motocykl:600RR, R6R

Napisano sob, 23 lip 2005 - 10:54

Ja ustawiałem sobie wolne obroty na rozgzranym moto do około 1500obr/min. Start z jedynki, wrzucam 2 i bez ruszania manetką gazu kęciłem ósemki bez końca.

#29 Samael

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 3 postów
  • Na FM od: 25 marzec 2005

Napisano nie, 24 lip 2005 - 18:59

Ja (prywatnie, a na kursie trup MZ 150) uczylem sie robic 8 na CZ350 i mialem opanowane do perfekcji a egzaminu nie zdalem bo rozklekotana MZ miala tak zuzyty widelec ze bujala sie jak glupia, 2 razy mnie udupili ze niby na linie najechalem i strasznei sie zdenerwowalem bo motocyklem jedzilem juz od 3 lat i nigdy bym sie nie spodziewal ze sprawi mi najmniejszy problem, w koncu dalem sobie spokoj zdalem za pierwszym razem B (choc tutaj najwieksze problemy przewidywalem) i tak juz 3 lata sobie minely.
Za jakis czas wyjezdzam na dluzszy czas do irlandii, a tam kurs prawka kosztuje dkupe kasy wiec wolalbym to teraz dokonczyc. Teraz w WORDie maja gn250 i troche sie boje nigdy nie jezdzilem na motocyklu o takiej pozycji za kierownica i nie wiem jak bedzie sie tym 8 trzaskalo, naszczescie mam mozliwosc pocwiczenia na gn125.

Ale do rzeczy, pomijajac technike pokonywania 8 chcialbym wiedziec czy na tym odcinku prostym tuz przed wejsciem w luk nalezy sie obejrzec przez prawe ramie czy nie? Tego sie nigdy nie dowiedzialem jak robilem kurs w LOKu to instruktor mowil ze trzeba, jak sie przygladalem jak jezdza inni na egzaminie to sie nie ogladali i na miasto wyjezdzali. Jak oblalem za 1 razem to jak mam jezdzic po tych 8 zeby zdac, a ten ze na kursie powinni mnie nauczyli, no i sie g**** dowiedzialem. Jedni mowia tak drudzy nie i w koncu nie wiem jednoznacznie jak, bo jezeli nei trzeba to ta 8 to bajka.

Wiec powiedzcie mi czy trzeba sie tam gdzies na tej 8 ogladac przez prawe ramie czy nie? I ile teraz wynosi oplata egzaminacyjna?

Pozdrawiam

#30 bekriss

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1108 postów
  • Na FM od: 19 czerwiec 2005
  • Motocykl:brak

Napisano nie, 24 lip 2005 - 19:22

I co? Na egzaminie też przeprowadzisz regulację pod okiem egzaminatora?
Faktem jest, że należałoby się przyjżeć czy jest gdzieś zapin uniemożliwiający zdającemu regulację wolnych obrotów.

na kursie pytalem sie czyt mozna sobie podkrecic obroty i koles mi odpowiedzial "zapomnij" Mozna sie przejechac (zrobic male kolko) i sprawdzic czy toczy sie na 2 ale przynajmniej u mnie nie wolno sobie krecic przy motocyklu.

#31 Kuskus

• Forumowicze
  • 250 postów
  • Na FM od: 15 czerwiec 2004

Napisano nie, 24 lip 2005 - 22:54

Hmmm a ja miałem tak.

Pierwsze 2 czy 3 razy na 4t Suzuki Gn to była masakra. Nie mogłem zrobic tej je***ej 8 za nic. Moze to przez to ze nigdy wczesniej nie jezdziłem na 4t ale nic, zaciełem sie i trenowałem. Wychodziło tak o ale z czasem coraz lepiej. Metoda z odchylaniem jest super i z niej korzystałem. No i opanowałem 3 techniki.

1. Gaz i sprzegło
2. Wjazd na gazie a łuk na sprzęgle.
3. Jazda na 2 biegu.

No i tak trzaskałem az mi wychodziło. Gdy nadszedł czas egzaminu i dosiadłem yamahy - hmmmm to było cos. 8 to pikus, moto prowadziło sie z 10 razy lepiej niz bujajacy sie cały czas gn i wogule było duzo bardziej twardo zestrojone.

Moja rada, opanuj 3 sposoby i wybierz ten który Ci najlepiej wychodzi, ewentualnie w dzien egzaminu gdy dosiądziesz bestii, sprawdz jak jezdzi i która metoda bedzie najlepsza.

Tyle odemnie.

PS. Ja dzieki radom z forum zdałem za 1. Takze wielkie dzieki wszystkim :) Za cenne rady i wskazówki.

Pzdr.

#32 wowo

• Forumowicze
  • 395 postów
  • Na FM od: 10 czerwiec 2005
  • Motocykl:600RR, R6R

Napisano pon, 25 lip 2005 - 09:17

Oczywiście. Na egzaminie moto chodziło około 5min by sie dobrze rozgrzało, potem runda próbna po placu i ustawienie wolnych obrotów. Wszystkie manewry przeprowadzone idealnie.
Nie ma sie co stresować, tylko ustawić sobie tak jak lusterka itp.

#33 Adam Paweł

• Forumowicze
  • 416 postów
  • Na FM od: 27 czerwiec 2005
  • Motocykl:Hyosung Comet 250

Napisano czw, 28 lip 2005 - 15:17

Ja robię kurs na GN 250 - egzamin też będzie na tym motorku.

Motor ma podkręcone obroty do prawie 1.5 tys. - i bez gazu na jedynce można 8 zrobić. Lekki balans ciałem + korekta prędkości tylnym hamulcem. W sytuacji ostatecznej ciut gazu (niekiedy się udaje). 8)
Wychodzi mi tak 75% ósemek. Nie wychodzą zazwyczaj na początku - jak przyjadę na plac i wsiadę na moto - to pierwsze próby są spalone ;) Jak się rozruszam - idzie dobrze. :P
A na drugim biegu bez gazu - jeszcze lepiej. :evil:
Więc boję się egzaminu - bo tam nie będzie czasu na rozgrzewkę.

Ósemek mnie nikt nie uczył - uczę się instynktownie. :evil:

Najgorsze wg mnie w calym egzaminie jest to, że nie masz paru minut czasu na wyczucie motocykla. To jest chore i nienormalne. :buttrock: Przecież w normalnym życiu nim ruszysz nowym pojazdem - to się mu przyjrzysz i go wypróbujesz. Przynajmniej możesz to zrobić. A egzaminy są oderwanymi od życia instutucjami do kasowania. ;)

#34 bekriss

• Forumowicze
  • 1108 postów

Napisano czw, 28 lip 2005 - 19:26

to ja sie pochwale. Wrocilem z kursu i mialem pierwsza h placu przed wykladami. Na poczatku duze kolka, potem ciasniejsze. Slalom miedzy pacholmaki co 5 , 4 i 3 m i na koniec osemka. Suzuki gn 250 oczewiscie. Ponoc ma ciut za wysokie obroty w kazdym razie bez gazu na 1 idzie ruszyc i mozna tak smigac osemki. Tak tez smigalem pierwsze 5-10min pozniej z gazem. Osemka to banal. Mialem 95% skutecznosci przy czym te 5% to przez moja fantazje. Instruktor mi mowi no na poczatku bedzie trudno a osemki to na 4h ;) a tu zaskoczenie - mam talent :buttrock:

Wiem jedno na osemce nie wolno patrzec na linie tzn na przednie kolo jak sie ono toczy. Sprobowalem i najechalem lekko na linie bo zaskoczyl mnie zakret w prawo ;) Trzeba poprostu patrzec nie przed samo kolo tylko dalej i na caly pas.

Moze mi tak idzie gdzy mapko B mam i nie czuje strachu przed takimi urzadzeniami tak wiec 1h bezstresowo. A moze dlatego ze kilka lat smigam na rowerze i czasto na szlakach gorski pomykam nawet 60-70 km/h a trudne technicznie odcinki to moja specjalnosc. Do tego skacze na rowerze wiec bycmoze porafie lepiej od niektorych lapac rownowage a 2 kolka to dla mnie nie nowosc.

#35 ola999

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 10 postów
  • Na FM od: 24 czerwiec 2005
  • Motocykl:Gixer 75@

Napisano wto, 02 sie 2005 - 10:36

Asiek,a czy ten motorek na bazie Hondy to nie przypadkiem 150-tka --> chooper ,,Wektor"? Ja to mam na kursie i mam ten sam problem..w lewo idzie ok,ale w prawo zdarza mi się wylecieć za linie :?

#36 arbuz

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 79 postów
  • Na FM od: 01 luty 2004

Napisano czw, 04 sie 2005 - 16:13

Poszukaj postów Ryżego Konia - o teorii ósemki napisał juz chyba wszystko, co można napisać

Teoria Ryzego Konia, jest zla. Probowalem tak jezdzic i ciezko mi to wychodzilo. Czesto przy puszczaniu sprzegla na egzaminie moto szarpie i wyjezdza sie za linie(nie czuje sie sprzegla). Opracowalem sam sobie technike, ktora jest tak prosta, ze az smieszna. Zero dotykania sprzegla i dodawania gazu i zero hamulca(tylko w sytuacji gdy sie zachwiejmy itp). Jedzie sie jak po sznurku. Po przeczytaniu postow Pana Janusza uswiadomilem sobie ze robilem tez inne rzeczy z jego teorii, tylko po prostu nieswiadomie. Moim zdaniem Pan Janusz pisze najmadrzejsze posty na tym forum o technice jazdy. Serdecznie pozdrawiam i dziekuje.

#37 Lukas_lbn

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 140 postów
  • Motocykl:Dt 125 r.2001 170cc

Napisano czw, 04 sie 2005 - 16:34

Ja na egzaminie na placu smigalem mz etz 251 a na jazdach Choperem suzuki 650 A na egzaminie jezdziłem suzuki 100 a wracajac do ósemki to po 1 godzinie jazdy juz sie nauczylem ;)

#38 Adam Paweł

• Forumowicze
  • 416 postów

Napisano czw, 04 sie 2005 - 16:46

Zgadzam się. Rady pana Janusza są wg mnie (i dla mnie) najprzydatniejsze i najrozsądniejsze. 8) Zresztą instynktowanie, nie znając ich jeszcze, tak właśnie zacząłem się uczuć robić osemki i skręcać na motocyklu przy małych prędkościach. :(

Czyli: podkręcone obroty, jazda na jedynce (ewentualnie na dwójce), delikatna regulacja hamulcem oraz kontrbalans (rozluźnionym) ciałem. Ja czasem jeszcze musnę gaz, gdy moto zbyt wolne przy wychodzeniu z łuku się zachwieje. ZERO sprzęgła! I wychodzi prawie idealnie. :evil:

Próbowałem stosować się do rad Ryżego Konia oraz instruktora Kulika - ale one bardziej PRZESZKADZAJĄ w jeździe niż pomagają, są skomplikowane i nienaturalne wg mnie. :? Stosując te zasady, zacząłem myśleć główą, nie cialem - i skutki były marne. ;)

Trzymajcie kciuki - egzamin powoli się zbliża, a poziom stresu osiąga wartość kryryczną :mrgreen:

#39 bekriss

• Forumowicze
  • 1108 postów

Napisano czw, 04 sie 2005 - 16:47

ja ostatnio krecilem 2,5h osemki :| Wczesniej mialem wyjezdzone 3,5h na placu, pokrecilem 30min i wzielo mnie na eksperymenty ;) bo jestem zaufanym czlowiekiem i nikt mnie nie pilnuje ;) No wiec wrzucilem 2 (wczesniej jakos nie uwazalem to za dobry wybor i skupialem sie na 1) i okazalo sie za zabawa wieksza bo mniej mi sie nudzi. Tak posmigalem z 30min no i wpadlem na pomysl zrobienia 8 na jedynce prowadzac jedna reka :evil: Okazalo sie ze jest to banalne i tak sobie smigalem raz lewa raz prawa reka 8. Pozniej zaczalo mi sie nudzic i wpadlem na kolejny pomysl. Ciekawe czy na stojaco pokonam 8. Jedynka i jade - udalo sie i znow przestalo mi sie na chwile nudzic i rozprostowalem kosci :(

Moze to troche nienajmadrzejsze z mojej strony ale to wina szefa ktory z 1h placu zrobil mi 2,5. Owszem moge jezdzic i 3h ale posrodku musi byc miasto bo tak to mi sie nudzi.

#40 Adam Paweł

• Forumowicze
  • 416 postów

Napisano czw, 04 sie 2005 - 17:01

Bekriss, jakim motocyklem robisz kurs? Ja raz spróbowałem pokręcić jedną ręka GN-kę 250 - i nie miałem szans. ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |