Skocz do zawartości

Zdjęcie

Parowanie szybki w kasku ?!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1 JRK

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 78 postów
  • Na FM od: 08 marzec 2004

Napisano pią, 24 cze 2005 - 10:00

Witam!

Nieznalazłem nic konkretnego w archiwum na ten temat więc pytam Was teraz.

Czy można usunąć lub zmniejszyć parowanie szybki w kasku ? Podczas jazdy w zimny/wilgotny dzień, jeszcze widać w miare normalnie ale przy dojeżdżaniu pod światła juz musze uchylać szybkę bo inaczej jest padaka

Słyszałem o umyciu szybki szamponem dla dzieci Bambino ale osobiście nie sprawdzałem :)

Jeśli Macie jakieś pomysły to zapodawać !

Pozdro!

#2 Hubert

Spec - Podróżnik

• Forumowicze
  • 448 postów
  • Na FM od: 07 czerwiec 2004
  • Motocykl:B12, Norton ES2

Napisano pią, 24 cze 2005 - 10:04

Wkładka antifog wklejana do wnętrza. Koszt, w zależności, gdzie i jaka, od 50 do jakis 120 złotych. Powinna być do kupienia w prawie każdym sklepie motocyklowym.
Założyłem takie coś i stwierdzam, że działa (żadnych problemów w deszczu).
Miłego dnia
Hubert

#3 wats

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 318 postów
  • Na FM od: 17 marzec 2005
  • Motocykl:ZX-6r 02

Napisano pią, 24 cze 2005 - 10:11

Ja używam środka którego sie uzywa w okularach do pływania. Spryskuje szybe po chwili przecieram i jest ok. 0 praowania .

#4 Inhalt

• Forumowicze
  • 283 postów
  • Na FM od: 07 marzec 2005
  • Motocykl:Yamaha XT 600

Napisano pią, 24 cze 2005 - 11:27

Najlepszy sposób jaki ja znalazłem (po użytkowaniu kilku kasków integralnych, ale nie bardzo wielu) to kupienie kasku z podwójną szybką. Wizjer ma od środka zamontowane dodatkowe "szkiełko" i pomiędzy obydwoma jest szczelna przestrzeń. Mam ten kask od pół roku, ale sprawdza się w 100%. Jeździłem w ujemnych temperaturach i we mgle i też było ok. Zero parowania.

#5 Salata123

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 507 postów
  • Na FM od: 02 sierpień 2004
  • Motocykl:MZ RT 125 i inne

Napisano pią, 24 cze 2005 - 11:40

Najlepszy sposób jaki ja znalazłem (po użytkowaniu kilku kasków integralnych, ale nie bardzo wielu) to kupienie kasku z podwójną szybką. Wizjer ma od środka zamontowane dodatkowe "szkiełko" i pomiędzy obydwoma jest szczelna przestrzeń. Mam ten kask od pół roku, ale sprawdza się w 100%. Jeździłem w ujemnych temperaturach i we mgle i też było ok. Zero parowania.

Ja tez mam kask z 2 szybami ale te szyby sa ermetycznie zamkniete - nie wiem czy tam jest jakiś gaz albo może nic nie ma ale w każdym razie nie udało mi się jej zaparować :P i w ujemnych temp ui w deszczu... nigdzie. Ale jak miałem kask wczensiej ze zwykłą szybą to w deszczu tragedia :)

ps. ten do okularow sprej dziala na okularach (w kasku penwie tez) wim bo widzialem... ale jest tez takie do katamaranow... i po spsikaniu tym szyb zaczeły parowac o wiele szybciej :) gowno nic nie działało a pogorszało sprawe...

#6 JRK

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 78 postów

Napisano pią, 24 cze 2005 - 11:52

Przecie nie będe kupował nowego kasku z podwójną szybką...

JAk sie spisuje ta folia (?) ANTI-FOG ? Gdzie to można kupić w necie ?

Dzięki za odpowiedzi!

Pozdro!

#7 adu

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 930 postów
  • Na FM od: 31 marzec 2005
  • Motocykl:Gejoser, Gix, ER6F, XF650

Napisano pią, 24 cze 2005 - 12:14

W necie na pewno, ale tak jak wyżej już napisał Hubert-zajrzyj do jakiegoś sklepu motocyklowego-tam powinieneś dostać to bez problemu

#8 GośćDori_*

• Gość
  • Na FM od: --

Napisano pią, 24 cze 2005 - 12:24

JRK, znalazłam coś takiego : http://www.allegro.p...p?item=55486199 , tylko,że to jest ten spray do okularków.

tu w akcesoriach do paintballu:
http://www.paintball...products_id/317

i jeszcze tu: http://www.motormark.....6producent=-1 już w akcesoriach motocyklowych :)

Pozdrawiam
Dori

#9 zibiano

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• M.G.H.
  • 212 postów
  • Na FM od: 21 maj 2004
  • Motocykl:Africa Twin

Napisano pią, 24 cze 2005 - 14:29

witam
pozwólcie ,że zajme stanowisko w tej sprawie. otóz mi te wszystkie spraye jakos dzialac nie chca a jak juz zaczna to i tak na krotka mete, chyba wytestuje ta nalapke na szybke
ale ponoc jak sie trafi dobre smarowidło to tez pomoże
pozdrawiam

#10 GośćDori_*

• Gość

Napisano pią, 24 cze 2005 - 14:42

Szybka w moim kasku nie parowała, także nie będę się wypowiadać co zrobić w takim przypadku. Natomiast te spraye które znalazłam chyba nie są jakoś niesamowicie drogie, więc jeśli wyżej w postach ludzie polecają, to może warto kupić... :)

#11 swiruradom

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 434 postów
  • Na FM od: 11 maj 2004
  • Motocykl:Yamaha FZS 600

Napisano pią, 24 cze 2005 - 16:16

Ja tez mam kask z 2 szybami ale te szyby sa ermetycznie zamkniete - nie wiem czy tam jest jakiś gaz albo może nic nie ma ale w każdym razie nie udało mi się jej zaparować i w ujemnych temp ui w deszczu... nigdzie.

to chyba najlepsze rozwiązanie - miałem takową szybke w moim UVEXIE naprawde była SUPER nie do zachuchania i zaparowania :) w każdych warunkach spisywała sie idealnie

dopiero teraz odczułem to _ JAK taki wynalazek jest przydatny w obecnym AGV niemam czegoś takiego i już nie ma tej przyjemnosci co w poprzednim :)

#12 GośćBULLSON FOREVER_*

• Gość

Napisano pią, 24 cze 2005 - 17:40

UVEX - ta firma robi kaski dla narciarzy - a wiec bardziej narazonych na parowanie. polecam Uvex'a-ja mam od lat i nigdy mi nie paruje (mam Revolution'a - pojedyncza szyba z naklejonym oryginalnie antifogiem).

#13 zibiano

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• M.G.H.
  • 212 postów
  • Na FM od: 21 maj 2004
  • Motocykl:Africa Twin

Napisano pią, 24 cze 2005 - 18:17

:) noi tak wlasnie jest. trza uzbierac na porzadny hełmofon (przez "h" ) i tyle, a tak kombinacje trwaja i kazdy na dobra sprawe ma kilka patentów na parujacą szybkę :)
pozdrawiam i zycze udanych zakupów

#14 Riccardo

• H-D
  • 281 postów
  • Na FM od: 10 czerwiec 2005
  • Motocykl:HD 883 STD '07

Napisano pią, 24 cze 2005 - 19:00

QUOTE("Salata123")
QUOTE(Inhalt)
Ja tez mam kask z 2 szybami ale te szyby sa ermetycznie zamkniete - nie wiem czy tam jest jakiś gaz albo może nic nie ma ale w każdym razie nie udało mi się jej zaparować :P i w ujemnych temp ui w deszczu... nigdzie.

Ja mam Uvex Boss 4000, z podwojna szyba ale nie jest ona hermetyczna. Mozna rozlozyc i umyc pod kranem. Z Uvexami trzeba uwazac na wew powloke szyby (w podwojnych ta blizej nosa :) ) bo jest pokryta specjalnym zelem. Choc jak mialem poprzedni model Uvexa, Phantoma, z pojedyncza szyba, to nieswiadom wrstwy anti-fog umylem szybe pod kranem Ludwikiem i nadal dzialala :)

#15 Salata123

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 507 postów
  • Na FM od: 02 sierpień 2004
  • Motocykl:MZ RT 125 i inne

Napisano pią, 24 cze 2005 - 19:31

Ale ja nie mam Uvex'a :) Tylko kask marki Vega.... jakis amerykanski shit :) w stanach znalazłem o nim nawet strone :mrgreen: ale do europy ich si wogule nie sprowadza... :P szkoda bo bym sobie jakas fajna szybe z bajerem kupił 8)

Ale go dostałem a bieffa ktorego miałem wczesniej mozna bylo o kant dupy rozbic w porownaniu z tym!! :twisted:

#16 Dominik Szymański

Tempus Fugit

• Administrator
  • 8000 postów
  • Na FM od: 12 październik 2002
  • Motocykl:brudne i czyste

Napisano pią, 24 cze 2005 - 19:43

Scott robi taki bajer w sprayu - koszt ok 30 zł za malutką buteleczkę. Ino że podobno działa tak sobie.
Najlepsze rozwiązanie to chyba jednak antifog w postaci folii. Mam taki w jednym kasku, i rzeczywiście jeszcze nigdy nie zaparowało.
pzdr
hrg.pl

#17 GośćDori_*

• Gość

Napisano pią, 24 cze 2005 - 20:32

SCOTT Anti-Fog Spray

Cena: już od 22,00 zł :) tak jak podałam wyżej w poście, link nr 3 :)

#18 Inhalt

• Forumowicze
  • 283 postów
  • Na FM od: 07 marzec 2005
  • Motocykl:Yamaha XT 600

Napisano sob, 25 cze 2005 - 12:06

Wywołałem już wcześniej sposób na radykalne pozbycie się parowania - podwójna szyba. Doprecyzuję, że u mnie nie jest hermetyczna w tym znaczeniu, ze nie można jej rozebrać. Mam kask Lazera i pod normalnym wizjerem jest podłączona druga szybka na uszczelce (trzyma się na plastikowych sztyftach). Mozna dokupić każdą z szyb z osobna i wymienić jeżeli ktoś chce. Pod kranem też pewnie da się umyć (skoro się rozbiera), ale nie robiłem tego bo nie było potrzeby. Do środka kurz mi nie wpada.
Koszt takiego kasku nie jest mały, ale nie tragiczny. Widziałem Lazera Tornado w katalogu Louis'a za chyba 160 Euro. To jeszcze jest do zniesienia.
Inne metody moim zdaniem nie sprawdziły się. Nie próbowałem folii.

#19 Plakatufka

• HALO Szczecin
  • 310 postów
  • Na FM od: 30 maj 2005
  • Motocykl:450,900,1000

Napisano sob, 25 cze 2005 - 12:44

Mój patent jest następujący: Miętową pastą do zębów posmarować od wewnątrz szybkę i pozostawić do wyschnięcia. Pozostawiamy i zmyć najlepiej przed samym założeniem. Efekt murowany 100% . Pozdrawiam.

#20 JRK

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 78 postów

Napisano sob, 25 cze 2005 - 15:33

Dziękuje Wszystkim za rady i linki. Znalazłem żel (100ml) za 23zł w Katowicach, zakupie go przy okazji i napisze jak to sie sprawdza.

Może ktoś jeszcze ma dobry domowy patent w stylu "miętowej pasty do zębów" ?

Pozdro!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |