Skocz do zawartości

Zdjęcie

Motocykl kryzysowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 motorek84

NOWICJUSZ - macant tematu

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 15 postów
  • Na FM od: 09 marzec 2019
  • Motocykl:brak

Napisano sob, 16 mar 2019 - 18:08

Z tym odpalaniem to przyczyną może też być: przytkany układ paliwowy/filtr/odpowietrznik, wytarte/wybite styki w stacyjce lub w wyłączniku zapłonu/kiera.

Na początek proponuję w/w rzeczy sprawdzić a później szukać w elektryce/moduł/czujnik itd.

A  tak ogólnie to biorąc Twój stan wiedzy nt w/w moto /bez obrazy/ to oddałbym do mechaniora...szkoda czasu i kasy na nietrafione zakupy.

ale ja się nie obrażam, pewnie u mechaniora wyląduje ale na razie to się tak tylko troszkę bawię, pytam a może mi się uda coś naprawić a może nie, to jest na razie tylko zabawa, a poza tym to czas niestety mam i właśnie się chcę czymś zająć.

#22 minolcia

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 186 postów
  • Na FM od: 29 sierpień 2007
  • Motocykl:jawa350ts/87, 900sc28

Napisano sob, 16 mar 2019 - 22:45

Co by dalsza rozmowa miała sens to odpowiedz na pytanie: moto kupiłeś żeby nim pojeździć i sprzedać czy robisz go ,, pod siebie,, na dłuższy czas ?

PS. Czy byłeś/jesteś zarejestrowany na grupie południe lub jawacz ?

PS2. Mieszkam 24km od Ciebie i jak jest ładnie  to się leci przez Olkusz na Wolbrom a potem na Ogrodzieniec...piękne widoki...

#23 motorek84

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 15 postów

Napisano nie, 17 mar 2019 - 10:05

Moto robię pod siebie (zabawa w rozbieranie i skręcanie ) do pojeżdżenia na dłuższy czas ( jak się wcześniej nie zabiję na nim) no chyba żeby się coś stało nieoczekiwanego to wtedy ewentualna sprzedaż ale do mnie jak coś trafi to raczej na zawsze. Nie nie jestem zarejestrowany na ww grupach, ale zobaczę i może tam się pojawię.

#24 minolcia

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 186 postów
  • Na FM od: 29 sierpień 2007
  • Motocykl:jawa350ts/87, 900sc28

Napisano nie, 17 mar 2019 - 22:24

Podobnie jak ja - moto /sc28/95 robiłem pod siebie.

Na początek geometria ramy i ograniczniki oraz kompresja - jeśli coś nie tak to nie biorę sprzęta - tak się umówiłem ze sprzedającym.

A potem się zaczęło...opony 1000, napęd i świece 900, poprawa elektryki/moja robota 500, klocki przód/tył, łożysko główki ramy, simmery przód 700, kiera turystyczna 200, stacyjka 150 i na koniec plastiki nowe ori ale w różnych malowaniach i czacha/włókno 1000, no jeszcze malowanie mnie czeka 1000, bo obecnie to mam kolorowe jarmarki...

Jak widać, w moto włożyłem około 6, kupiłem za 6, a jakbym chciał sprzedać to dostanę najwyżej 6...ale przez następne dwa lata przejechałem na nim 20kkm bez żadnej awarii - coś za coś...zrobiłem tak dla siebie żeby mieć psychiczny komfort...nienawidzę druciarstwa, taki mam odchył...

Tak wygląda mniej więcej robienie trochę wiekowego moto pod siebie, aaaaaaa, jeszcze trzeba wiedzieć co robić....powodzenia w wytrwałości remontu... :cool:

PS. O fora moto pytałem dlatego, gdyż swego czasu poznałem motonitę z Olkusza, który latał na jawie i był userem na którymś z nich.

Użytkownik minolcia edytował ten post nie, 17 mar 2019 - 22:53

#25 motorek84

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 15 postów

Napisano pią, 22 mar 2019 - 19:15

Hej wszystkim, wiecie co? chyba się przejechałem sam na sobie a i trochę na innych, zrobiłem podejście do czegoś na czym się nie znam i nie mówię tu o zaawansowanych naprawach czy remontach ani też o wyczynowej jeździe tylko o "Najpodstawowszych" podstawach związanych z motocyklem czterosuwowym.

Na forum łatwo napisać i łatwo uzyskać pomoc, manuala też trzeba przeczytać, ale ja chciałem krótki instruktaż na żywo od kogoś kto się zna, i nie mówię tu że chcę coś za darmo, pierwsze moje słowa to że zapłacę, ale nic z tego. Nikt nie chce gadać z nowicjuszem, od razu śmiech na sali, i że się nie będą zajmowali pierdołami.

Ale najgorsze co mnie hmm zdziwiło (nie wiedziałem że tak się nie da i nie powinno robić) to gdy mówiłem że motocykl jest nie bardzo sprawny (czasem gaśnie) i nie dam rady nim przyjechać do serwisu a i przywieźć go nie mam jak (nie mam nikogo do pomocy) i chciałbym żeby przyjechać do mnie i tylko rzucić okiem i że zapłacę, to tylko było pytanie "A gdzie trza podjechać" mówię "tu i tu, to jest 10 kilometrów stąd) od razu dostawałem odpowiedzi "Kurłaaaa Panie 10 kilometrów???? -Nie da rady!!!!. Tak więc na razie kończę moje żale, jak coś będę potrzebował to chyba tylko na forum mogę szukać pomocy bo w realu to nie ma sensu.Nie wiedziałem że tak się nie robi, że nie można zamówić speca od motocykli do domu, cóż moja wina, zasugerowałem się specami od lodówek czy innego agd którzy świadczą usługi naprawy w domu u klienta, Moja wina. Jest trochę zawód ale bardziej przykrość z tego wszystkiego no i przede wszystkim Moja wina że nie umiem (ot tak z siebie) obsługi motoru, Moja wina.

#26 Qadrat

MOTONITA - głaszczący manetkę

• Forumowicze
  • 1582 postów
  • Na FM od: 02 sierpień 2013
  • Motocykl:BMW F650, BMW R1150GS

Napisano pią, 22 mar 2019 - 19:28

Masz dość prosty i tani sprzęt to się na nim ucz ;) Każde dotknięcie się przez mechanika to będą koszty nie współmierne do wartości tego sprzętu.

#27 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9837 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano pią, 22 mar 2019 - 19:28

Postaw się na miejscu takiego mechanika, który teraz ma pewnie kolejkę sprzętów do roboty, to nie dziwota że nie ma czasu ani chęci nigdzie jeździć. Z drugiej strony możesz przecież wynająć kogoś żeby podjechał z busem i zawiózł gdzie trzeba.

Why... So... Serious

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |