Skocz do zawartości

Zdjęcie

bycie w tym dobrym?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#1 YamahaFANN

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 9 postów
  • Na FM od: 19 kwiecień 2018
  • Motocykl:er6n

Napisano wto, 06 lis 2018 - 13:16

Siemanko! mam 26 lat w sumie za chwile 27 i zastanawiam sie czy to nie jest za pozno by byc w tym dobrym? tzn chodzi mi o jazde na moto, niedawno zdalem prawko na kategorie A i instruktor mnie chwalil ale moje ambicje sa duzo wieksze, chcialbym sie nauczyc sporotowej jazdy i dlatego od przyszlego sezonu zamierzam sie wybierac na tor jak najczesciej, moim marzeniem jest jazda na sportowym moto ale chce go dosiasc wtedy gdy bede pewien ze jezdzic umiem, nie chce byc tylko wlascicielem tak jak niektorzy.. co sadzicie? zdaje sobie sprawy tez ze bedac w tym wieku rossim to juz nie bede:DD w przyszlosci planuje tez kursy doszkalajace

#2 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9819 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano wto, 06 lis 2018 - 13:25

Moze najpierw pojezdzij sezon abys na torze nie stanowil zagrozenia dla innych.

:crossy:

#3 Tommo

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1387 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer, VS1400

Napisano wto, 06 lis 2018 - 14:05

Słowo dobry jest bardzo pojemne. Ale nigdy nie jest za późno na coś, co się lubi robić...

Audi Sport

#4 rozek

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2764 postów
  • Na FM od: 08 grudzień 2002
  • Motocykl:rd50 racer

Napisano czw, 08 lis 2018 - 14:47

A na co ma czekać? Im wcześniej zacznie tym szybciej się nauczy.

#5 ks-rider

• Forumowicze
  • 9819 postów

Napisano czw, 08 lis 2018 - 14:58

A na co ma czekać? Im wcześniej zacznie tym szybciej się nauczy.

Taaaaaaa, jak sie niema pojecia, to sie takie bzdety pisze !

#6 Quanti86

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 215 postów
  • Na FM od: 03 grudzień 2012
  • Motocykl:Yamaha xj600

Napisano czw, 08 lis 2018 - 15:22

Z drugiej strony lepiej wypieprzyć się na torze niż na drodze publicznej w drzewo czy auto jadące z naprzeciwka.
Liczą się chęci, masz trochę czasu i kasy bierz udział w dodatkowych kursach.
Rossim może nie będziesz ale z pewnością po takich praktykach i kursach będziesz lepiej jeździć niż 60% motocyklistów.
2 sprawa sport sprawdza się przede wszystkim na torze, w trasie męczy no chyba że ktoś lubi ryzyko.

#7 Limo

• Forumowicze
  • 9613 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano czw, 08 lis 2018 - 15:44

Od tego jest podział na grupy na jazdach torowych. Zrobic kurs doszkalający ze sportowej jazdy i ćwiczyć.

Why... So... Serious

#8 YamahaFANN

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9 postów

Napisano czw, 08 lis 2018 - 18:58

thx Pany! dzieki wam mam jeszcze wieksza motywacje:P 

#9 Limo

• Forumowicze
  • 9613 postów

Napisano czw, 08 lis 2018 - 22:16

Pisz na forum jak będziesz się wybierał to może ktoś dołączy.

Why... So... Serious

#10 quasimodoo

KANDYDAT NA MOTONITĘ - klepiący zaworami

• Forumowicze
  • 742 postów
  • Na FM od: 29 marzec 2013
  • Motocykl:MW-750 i inne

Napisano czw, 08 lis 2018 - 23:52

I oprócz samego toru, weź sobie trochę zajęć doszkalających. Plus lektura (tylko ze zrozumieniem słowa pisanego) i ze dwa filmy na krzyż o technice... Też się przyda... W przerwach obwody i rozciąganie ... I piszę całkiem serio... 

Użytkownik quasimodoo edytował ten post czw, 08 lis 2018 - 23:53

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

#11 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3985 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2002
  • Motocykl:SC26side,RC46,JC20,M10

Napisano pią, 09 lis 2018 - 00:06

aby być dobrym nigdy nie jest za późno

aby mieć sukcesy sportowe trzeba mieć jeszcze worek kasy (albo kilka) ;)

#12 YamahaFANN

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9 postów

Napisano pią, 09 lis 2018 - 06:53

Jeżeli chodzi o teoretyke to cały czas ogarniam na bierząco, kursy sa w planach napewno no i tor mam 80km ode mnie także możliwości zeby jeździć sa. Dzieki jeszcze raz panowie!!!;)

Mysle tez nad zmiana moto, nie przejezdzilem wiele w tym sezonie bo późno prawko ogarnalem ale myslalem zeby nie smigac er6n na tor tylko jakaś ninja 300? Co myślicie?

#13 Limo

• Forumowicze
  • 9613 postów

Napisano pią, 09 lis 2018 - 09:03

Jeżeli chodzi o teoretyke to cały czas ogarniam na bierząco, kursy sa w planach napewno no i tor mam 80km ode mnie także możliwości zeby jeździć sa. Dzieki jeszcze raz panowie!!! ;)

Mysle tez nad zmiana moto, nie przejezdzilem wiele w tym sezonie bo późno prawko ogarnalem ale myslalem zeby nie smigac er6n na tor tylko jakaś ninja 300? Co myślicie?

Tor masz 50km od siebi i to dużo lepszy.

Why... So... Serious

#14 rysiekkk

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 25 postów
  • Na FM od: 09 luty 2017
  • Motocykl:xj 600 diversion

Napisano pią, 09 lis 2018 - 09:38

... że kolega Damian85 się jeszcze nie wypowiedział ??? :ohmy: :ohmy: :ohmy:

szok i niedowierzanie :blink:

#15 Quanti86

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 215 postów
  • Na FM od: 03 grudzień 2012
  • Motocykl:Yamaha xj600

Napisano pią, 09 lis 2018 - 09:57

Nie wywołuj wilka z lasu :D

#16 rozek

• Forumowicze
  • 2764 postów
  • Na FM od: 08 grudzień 2002
  • Motocykl:rd50 racer

Napisano pią, 09 lis 2018 - 10:52

Taaaaaaa, jak sie niema pojecia, to sie takie bzdety pisze !

Ile razy byłeś w tym roku na torze że takie mądrości piszesz? A w przeciągu ostatnich pięciu lat? 

Później przyjeżdżają tacy jak Ty co to wszystkie rozumy pozjadali i myślą że dobrze jeżdżą i przeważnie nie dojeżdżają do końca pierwszego kółka :P A w najlepszym wypadku dostają duble na kartingu co 2,3 okrążenia od gościa który ma do dyspozycji 14KM :)

Im wcześniej zacznie tym więcej pokory będzie miał. Gdzie łatwiej i bezpieczniej się nauczyć niż na torze?

Użytkownik rozek edytował ten post pią, 09 lis 2018 - 10:53

#17 przemek96

• Forumowicze
  • 2683 postów
  • Na FM od: 30 maj 2008
  • Motocykl:Heretyk Buła i Gruz

Napisano pią, 09 lis 2018 - 16:16

Heh czekałem na Twoją odpowiedź rozek :D Z drugiej strony jest wielu sportowców którzy nie mają prawka na moto, albo je zdali całkiem nie dawno (Lorenzo) i jakoś jeżdżą po tych torach... Ja jakbym mógł, to bym zaczynał na torze, bo nic tak nie uczy, jak jazda po nim.

#18 Damian85

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 147 postów
  • Na FM od: 15 maj 2018

Napisano sob, 10 lis 2018 - 08:28

myslalem zeby nie smigac er6n na tor tylko jakaś ninja 300?

Jeśli Twoim marzeniem jest jazda sportem, to ja bym sie nawet nie zastanawiał, tylko kupił sobie jakaś sportową 300-tke lub 250-tke.

Na FB znaleźć możesz grupy niakobudzetowego torowania, w których jeżdżą w pojemnościach 125cc - 300cc (maja swój amatorski puchar).

Z tego co dowiedzialem sie od trenerów/szkoleniowcow (tez sie szykuje na tor), to w małych pojemnościach szybciej nauczysz sie poprawnych technik.

Ja aktualnie mam dwie 600-tki, ale na przyszły sezon chce właśnie przejść na klase 125-300 i zaczac bawic sie głównie na torze, a jazdę w ruchu olać.

Dawanie ognia na prostej mnie nie interesuje. Proste dla motocykli, zakręty dla kierowców. : )

#19 YamahaFANN

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9 postów

Napisano sob, 10 lis 2018 - 09:18

no co do mniejszego moto to jasne ze szybciej nauczymy sie jezdzic, dlatego wlasnie pomyslalem o ninja 300 albo r3... mam w sumie znajomego ktory cisnie postro po torze ale jezdzi juz ladny kawalek czasu i sam powiedzial ze patrzac z perspektywy czasu teraz gdyby zaczynal to zaczalby od supermoto lub jakies 300 i bylby szybszy niz jest teraz:P

#20 ks-rider

• Forumowicze
  • 9819 postów

Napisano sob, 10 lis 2018 - 11:09

Ile razy byłeś w tym roku na torze że takie mądrości piszesz? A w przeciągu ostatnich pięciu lat? 

Później przyjeżdżają tacy jak Ty co to wszystkie rozumy pozjadali i myślą że dobrze jeżdżą i przeważnie nie dojeżdżają do końca pierwszego kółka :P A w najlepszym wypadku dostają duble na kartingu co 2,3 okrążenia od gościa który ma do dyspozycji 14KM :)

Im wcześniej zacznie tym więcej pokory będzie miał. Gdzie łatwiej i bezpieczniej się nauczyć niż na torze?

Oooooooooooooooooooooooooooo, 

wyobraz soie, ze w przeciwienstwie do polskich instruktorzyn u mnie od dekad obowiazuje obowiazkowe doszkalanie i w zaleznosci od preferencji organizuje sie je na torach ( i nie kartigowych ) w Albach, Sardyni czy innych miejscach. 

Mnie tor nie pociaga wogole, bo osobiscie uwazam, ze niema sie tam czego nauczyc, no chyba, ze ktos jezdzi tylko po torze. Tor koliduje z publicznym ruchem drogowym - tyle w temacie.

Tor kartingowy niea nic wspolnego z torem o normalnej sredniej dlugosci - ma ta przewage, ze uczy techniki ale to tez bardziej w keirunku sprzetow o malej pojemnosci i mocy.

Zgadzam sie calkowicje z tym, ze niejeden lytr Dostal baty od 125- kiko co to ma wsolnego ze mna ?

Roznica miedzy nami jest taka, ze ja w przeciwienstwie od forumwych medrcow mam informacje od instruktorow ( nie tych co szkolili sie w 4 weekendy i dostali Jakis tam papier ) tylko odinstruktorow ktorzy na codziej ( a nie od przypadku ) szkola na torach takich jak Oschersleben, Sachsen Ring czy podobnych, i dla mnie oni i ich wypowiedzi sa miarodajne. 

Z zycia wziete podczas szkolenia  ( doszkalanie ) przyjechal wlasnie taki swierzak i nie potrafil zrobic najprostszych cwiczen. Efektem koncowym bylo zgruzowanie nofki lytra ( GSXR ).

Rozek, masz 30 lat ( mja corka ma skonczone 27 ) i naprawde myslisz, ze masz w tym wieksze doswiadczenie ? 

Mysl wiec tak dalej, obecnie jestes tam, gdzie ja bylem 27 lat temu  :icon_mrgreen: I dla swietego spokoju niech i sie wydaje, ze masz racje  :icon_mrgreen:

Aaaaaaaaaa, zdarza mi sie jezdzic z ludzmi z Polski ( tyle, ze po publicznych drogach ) Pomijam tych ktorzy smigaja armaturami, bo sila rzeczy musza iec zupelnie inna Trajektorie przejazdu niz inne sprzety, ale ci ktorzy smigaja czy to naked'em, czy sportemtrajektorie Maja  tragiczna !

Pozostaje wiec pytanie kto ich uczyl / doszkalal ?  :icon_mrgreen:

Nie mam nic przeciwko jezdzie czy nauki na torze, ale swierzo po kursie trzeba sie Najpierw " rozjezdzic "  i nadrac troche psychomotoryki.

buziaczki 

Użytkownik ks-rider edytował ten post sob, 10 lis 2018 - 11:12

Użytkownicy przeglądający ten temat: 13

1 Forumowiczów, 12 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

goall89

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |