Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak palców dłoni a dobór/przystosowanie motocykla.

niepełnosprawności

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miras86

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 18 postów
  • Na FM od: 22 czerwiec 2016
  • Motocykl:Kawasaki ER6n

Napisano czw, 09 sie 2018 - 16:26

Witam, nie wiedziałem w którym miejscu założyć ten temat więc trafił tu. Otóż tak, mój tata w wyniku wypadku ze 35 lat temu, stracił 4 palce w lewej ręce, został tylko kciuk i może z 1,5 cm sąsiedniego palca. Przed wypadkiem również jeździł motocyklem i teraz często o tym myśli. I tu pojawia się problem z niepełnosprawnością. Pierwsze co przychodzi na myśl to skuter, jednak Tacie podobają się tylko i wyłącznie motocykle klasyczne/chopper/cruiser, tylko okrągła lampa itd. Niestety na rynku praktycznie nie występują takie pojazdy z automatem - w rozsądnych pieniądzach. Myślałem czy nie kupić jakiegoś małego, taniego sprzętu pokroju Suzuki GN250, Kawasaki LTD, Virago 250 itd i w jakiś sposób go przystosować? Tylko co można zrobić? Przenieść sprzęgło na prawą rękę a przedni hamulec zintegrować z nożnym? Ktoś miałby jakieś pomysły? Pozdrawiam

#2 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9661 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano czw, 09 sie 2018 - 16:29

Dokładnie tak jak napisałeś bo nic więcej za bardzo nie wymyślisz. Mogą być ewentualnie obie klamki z prawej strony.

Why... So... Serious

#3 4jku

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1123 postów
  • Na FM od: 12 lipiec 2011
  • Motocykl:EXC 200, LC4 640 SM

Napisano czw, 09 sie 2018 - 18:07

Mogą być ewentualnie obie klamki z prawej strony.

Nie mam doświadczenia w czymś takim ale to wydaje się świetnym pomysłem...

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

https://battle.net/r...af-hs&s=HS&m=pc

#4 Limo

• Forumowicze
  • 9661 postów

Napisano czw, 09 sie 2018 - 19:52

Popularna przeróbka wśród stunterów tyle że oni przekładają tylny hebel na prawą manetkę. W każdym razie jest miejsce na dwie klamki.

Jest też taki gość w Moto2, Mattia Pasini, który ma niedowład prawej ręki i obie klamki ma z lewej strony:

https://clickdomain....-only-one-hand/

Why... So... Serious

#5 Natalia Cattiva

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 536 postów
  • Na FM od: 09 styczeń 2016
  • Motocykl:KTM LC4

Napisano czw, 09 sie 2018 - 19:52

Witam, nie wiedziałem w którym miejscu założyć ten temat więc trafił tu. Otóż tak, mój tata w wyniku wypadku ze 35 lat temu, stracił 4 palce w lewej ręce, został tylko kciuk i może z 1,5 cm sąsiedniego palca. Przed wypadkiem również jeździł motocyklem i teraz często o tym myśli. I tu pojawia się problem z niepełnosprawnością. Pierwsze co przychodzi na myśl to skuter, jednak Tacie podobają się tylko i wyłącznie motocykle klasyczne/chopper/cruiser, tylko okrągła lampa itd. Niestety na rynku praktycznie nie występują takie pojazdy z automatem - w rozsądnych pieniądzach. Myślałem czy nie kupić jakiegoś małego, taniego sprzętu pokroju Suzuki GN250, Kawasaki LTD, Virago 250 itd i w jakiś sposób go przystosować? Tylko co można zrobić? Przenieść sprzęgło na prawą rękę a przedni hamulec zintegrować z nożnym? Ktoś miałby jakieś pomysły? Pozdrawiam

Mozesz  wybrac Motocykl ze sprzeglem noznym. 

Mozesz tez, zastosowac nozny wysprzeglik z HD WLA 42 do tych Motocykli. ktore wymieniles, albo to co napisali powyzej czyli sprzeglo po  prawej stronie.

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

#6 Limo

• Forumowicze
  • 9661 postów

Napisano czw, 09 sie 2018 - 19:57

Tylko problem w tym że z prawej strony dochodzi jeszcze gaz czyli trzy rzeczy do ogarnięcia jedną ręką. To może być już za dużo.

Why... So... Serious

#7 Natalia Cattiva

• Forumowicze
  • 536 postów
  • Na FM od: 09 styczeń 2016
  • Motocykl:KTM LC4

Napisano czw, 09 sie 2018 - 20:06

Wysprzeglik nożny z WLki na lewa strone sprzela, zamiast zmiany biegow.

Dzwignia zmiany biegow na drążku przy zbiorniku z lewej strony i tyle...

Pozostaje gaz i hebel na kierze z prawey i nozny w nodze z prawej.

Oblukajcie sobie ten system w tym modelu....

Prosta sprawa...

Albo ogarniecie wszystkich 3 ciegien wprawa reką... - to fakt moze byc ciezko...

Pozdrawiam

FIS

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

#8 jannikiel

Spec - Ducati

• DesmoManiax DOC Poland
  • 3586 postów
  • Na FM od: 02 listopad 2002
  • Motocykl:4xDucati:999,Paso,2xEfant

Napisano czw, 09 sie 2018 - 21:24

Hondamatic ( 750, lub mniejsza 400 ) droga nie jest, tylko stara, bezproblemowa , ale trzeba szukać....

#9 żółf

• Forumowicze
  • 590 postów
  • Na FM od: 06 luty 2009
  • Motocykl:LC4 Adv

Napisano pią, 10 sie 2018 - 07:22

Sprzęt z hydraulicznym wysprzęglikiem i podłączyć się do pompy tylnego hamulca. Rozwiązanie najprostsze z możliwych. Gdyby  moto nie było seryjnie wyposażone w hydrauliczny wysprzęglik to są konwertery linka -hydraulik o takie: https://pl.aliexpres...iceBeautifyAB=0

Wtedy pozostaje problem tylnego hamulca, ale tutaj łatwiej byłoby już wrzucić go choćby na prawą stronę kiery, albo obok dźwigni zmiany biegów.

#10 Maartin

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 83 postów
  • Na FM od: 07 czerwiec 2014
  • Motocykl:Triumph T-bird Storm

Napisano pią, 10 sie 2018 - 11:36

Hondamatic ( 750, lub mniejsza 400 ) droga nie jest, tylko stara, bezproblemowa , ale trzeba szukać....

Jest jeszcze Honda NC750 w automacie... Całkiem niestara.

---

#11 ks-rider

• Forumowicze
  • 9843 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano pią, 10 sie 2018 - 12:44

Od czego bym zaczal to dowiedzial sie, jak bedzie sprawa wygladac od strony prawnej, jak bedzie z dopuszczeniem do ruchu.

:crossy:

#12 4jku

• Forumowicze
  • 1123 postów

Napisano pią, 10 sie 2018 - 18:32

Od czego bym zaczal to dowiedzial sie, jak bedzie sprawa wygladac od strony prawnej, jak bedzie z dopuszczeniem do ruchu.

Do takiej przeróbki nie ma przeciwwskazań. Art. 66. 1. PRD

Przy okazji, proponuję dowiedzieć się czy aby nie przysługuje jakieś dofinansowanie na taką przeróbkę. Były takie programy, możliwe że dalej są...

#13 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3989 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2002
  • Motocykl:SC26side,RC46,JC20,M10

Napisano pią, 10 sie 2018 - 20:40

-nc700/750 z dtc - przerobić wizualnie aby się podobało ;)

-sprzęgło typu rekluse - wiem, że w ofercie są do endurasów ale również do HD, nie wiem jak z dostępnością do innych modeli motocykli

-jawa/cz 350 - sterowanie sprzęgłem zintegrowane z dźwignią zmiany biegów - z tego co pamiętam (latałem "cezetką" jakieś 17 lat temu) da się również ruszać odpuszczając dźwignie zmiany biegów

#14 Berger

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 25 postów
  • Na FM od: 06 styczeń 2018
  • Motocykl:Suzuki SV650 N

Napisano sob, 11 sie 2018 - 17:57

https://www.olx.pl/o...html#5255d171f6

tu jest jedna

#15 ks-rider

• Forumowicze
  • 9843 postów

Napisano sob, 11 sie 2018 - 18:34

4jku

Dziwie sie, ze jako policjant cytujesz przepis a ich nie znasz

tu masz wyciag z podanego artykulu 66.

W Pojezdzie ktory ma wydane COC nie masz prawa samodzielnie zmienic czegokolwiek, a juz definitywnie nie w ukladzie hamulcowym.

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem: 

a) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji lub decyzja zwalniająca pojazd z homologacji, 

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie. 

8. W rozporządzeniach, o których mowa w ust. 5-7, należy uwzględnić w szczególności:

1) konieczność zapewnienia bezpiecznego korzystania z pojazdów; 

3) przepisy i porozumienia międzynarodowe dotyczące pojazdów, ich wyposażenia i części; 

Użytkownik ks-rider edytował ten post sob, 11 sie 2018 - 18:37

#16 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3989 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2002
  • Motocykl:SC26side,RC46,JC20,M10

Napisano sob, 11 sie 2018 - 21:37

4jku

W Pojezdzie ktory ma wydane COC nie masz prawa samodzielnie zmienic czegokolwiek, a juz definitywnie nie w ukladzie hamulcowym.

a) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji lub decyzja zwalniająca pojazd z homologacji, 

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie. 

8. W rozporządzeniach, o których mowa w ust. 5-7, należy uwzględnić w szczególności:

3) przepisy i porozumienia międzynarodowe dotyczące pojazdów, ich wyposażenia i części; 

Andrzeju - cytujesz ale nie rozumiesz cytowanej treści

rozwijając - nie możesz dokonywać zmian konstrukcyjnych zmieniających motocykl w autobus ;)

na szczęście tu jest Polska i do pewnych rzeczy jeszcze prawo podchodzi liberalnie

w odróżnieniu od Niemiec mogę założyć na koła motocykla opony innego producenta niż były wpisane w briefie :P

Użytkownik konrad1f edytował ten post sob, 11 sie 2018 - 23:40

#17 wajzer

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 293 postów
  • Na FM od: 02 czerwiec 2012
  • Motocykl:MG Stelvio 1200

Napisano nie, 12 sie 2018 - 08:10

Jest teraz dużo wszelakiej maści siłowników elektrycznych. Kciuk jest więc byłoby też czym sterować.
Wystarczy sprytny mechanik żeby połączył siłownik ze sprzęgłem .

#18 4jku

• Forumowicze
  • 1123 postów

Napisano nie, 12 sie 2018 - 12:51

4jku

KS jak zwykle kulą w płot, pomimo twoich rzekomych nieziemskich umiejętności strzeleckich. Nie czuje się w obowiązku tłumaczyć Ci czegokolwiek, poszukaj w googlach czy podzwoń po radcach prawnych... Albo zapytaj tego twojego "profesora, doktora, mistrza świata."

1. Nie jestem policjantem. Twoje zdolności dedukcji są dużo mniejsze niż Ci się zdaje.

2. Jak zwykle gó**o wiesz, ale na wszelki wypadek wypowiesz się byle w opozycji do tego co napisałem. Jakaś życiowa misja?

PS. Obiecałeś że będziesz ignorował moje posty... Ogarnia mnie smutek że nie wytrzymałeś...

Użytkownik 4jku edytował ten post nie, 12 sie 2018 - 12:53

#19 ks-rider

• Forumowicze
  • 9843 postów

Napisano pon, 13 sie 2018 - 08:38

4jku

W temacie broni napisales, ze masz dostep do sluzbowej amunicji, jezeli wiec nie jestes policjantem, to jestes trepem, w pelni znaczenia tego slowa.

Oj widze, ze cie pewne rzeczy strasznie bloa, proponuje uzyc masc na bol doopy !

Przeczytalem artykul ktory zacytowales i stwierdzilem ze niemasz racji bo zapis jest jednoznaczny.

Konrad,

obecnie przepisy o dopuszczeniu do ruchu z malymi o´dchylkami sa takie same w calej EU

Widzisz roznice w ingerowaniu miedzy ukladem hamulcowym a zalozeniem innych opon ?

Ignorowac to moizna w kosmetyke.

#20 Limo

• Forumowicze
  • 9661 postów

Napisano pon, 13 sie 2018 - 10:40

Panowie, nie dajcie się sprowokować bo zrobi gnój jak w każdym innym temacie. On wie najlepiej i niech tak zostanie :)

Why... So... Serious

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |