Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamowanie awaryjne bez ABS'u

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#201 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9540 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano nie, 05 sie 2018 - 08:55

Czy stali, tego nie wiem. Wiem natomiast, że by móc zostać diagnostą, musisz mieć minimum techniczne wykształcenie z dziedziny mechaniki pojazdowej oraz udokumentowane co najmniej dwa lata praktyki w tym zawodzie.

No i? To analogicznie mogę powiedzieć że zdawałem ustną maturę z rosyjskiego bo dobrze go wtedy znałem a teraz zostało tylko nie panimaju.

Why... So... Serious

#202 Tommo

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1352 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer

Napisano nie, 05 sie 2018 - 09:37

@Tommo, przestań szerzyć te swoje fantazje o hamowania awaryjnym bez sprzęgła. Pojęcia nie masz o prawidłowych technikach jazdy autem, a się wypowiadasz. Jeszcze ktoś Ci uwierzy z tego powodu, że jesteś diagnostą na stacji.

Myślę, że na temat ekstremalnego hamowania w realu a nie w teorii, mogę się poszczycić duuużo większym doświadczeniem od Ciebie kolego.

Jak lubisz przeglądać jutuba to jeden z moich występów w cyklu CA cup. Wygrany zresztą. I nigdy nie hamuję ze sprzęgłem. Moja rajdówka do dziś jeździ bezawaryjnie już z innym kierowcą.

No i? To analogicznie mogę powiedzieć że zdawałem ustną maturę z rosyjskiego bo dobrze go wtedy znałem a teraz zostało tylko nie panimaju.

Jak czytam Twoje posty na tym forum, to wcale mnie to nie dziwi :biggrin:

Audi Sport

#203 Damian85

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 140 postów
  • Na FM od: 15 maj 2018

Napisano nie, 05 sie 2018 - 10:45

Ja też w sportowej jeździe nie hamowałem że sprzęgłem... jedynie z miedzygazem. : )

Ale do cholery trzeba znać różnicę pomiedzy hamowaniem, a hamowaniem awaryjnym. : )

#204 Limo

• Forumowicze
  • 9540 postów

Napisano nie, 05 sie 2018 - 10:57

Tomuś, nie odróżniasz jazdy torowej od hamowania awaryjnego, weź ty się może skup na tym ekspresie :)

Why... So... Serious

#205 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9793 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano nie, 05 sie 2018 - 11:07

I nigdy nie hamuję ze sprzęgłem.

Tommo,

Do ktorego momentu nie chamujesz ze sprzeglem ? a konkretnie do jakich obrotow ?

Jak hamujesz do zatrzymania to tez bez sprzegla ?

Jazda sportowa troche odbiega od normalnej jazdy, o czym w zasadzie powunienes wiedziec !

A Cale to pierd olenie wyglada w realu mniej wiecej tak, ze sie cwiczy, cwiczy a statystyki wypadkow mowia co innego, dlatego m/i towarzystwa ubezpieczeniowe podnosza stawki ubezpieczeniowe jednosladom ktore tego ABS'u nie Maja, zaden nowy motocykl nie zostaje juz dopuszczony do ruchu bez ABS'u

:crossy:

#206 Tommo

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1352 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer

Napisano nie, 05 sie 2018 - 12:58

Tomuś, nie odróżniasz jazdy torowej od hamowania awaryjnego, weź ty się może skup na tym ekspresie :)

Tak oczywiście ty wiesz wszystko lepiej. A jak już mi będziesz tłumaczył jak hamować, na końcu pochwal się jakie trofea poza strupami na dupie przywiozłeś z wypadu torowego.

ks czy hamowanie awaryjne zawsze musi się kończyć zatrzymaniem się?

Powiem ci że sprzęgła nie wciskam poza koniecznością zmiany biegu i gdy pojazd zbliża się do zatrzymania. To chyba oczywiste, dziwię się że o to pytasz.

Audi Sport

#207 Limo

• Forumowicze
  • 9540 postów

Napisano nie, 05 sie 2018 - 14:01

Tak oczywiście ty wiesz wszystko lepiej. A jak już mi będziesz tłumaczył jak hamować, na końcu pochwal się jakie trofea poza strupami na dupie przywiozłeś z wypadu torowego.

Wyjedź kiedyś na tor motocyklem to pogadamy :D

Why... So... Serious

#208 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9793 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano nie, 05 sie 2018 - 15:35

ks czy hamowanie awaryjne zawsze musi się kończyć zatrzymaniem się?

Powiem ci że sprzęgła nie wciskam poza koniecznością zmiany biegu i gdy pojazd zbliża się do zatrzymania. To chyba oczywiste, dziwię się że o to pytasz.

tommo

Nie musi sie konczyc na zatrzymaniu sie, wszystko zalezy od sytuacji.

Jednoczesnie nie mozesz wykluczyc, ze bedziesz musial sie zatrzymac ! I wtedy to sprzeglo wcisnac musisz ! Ny uj takie pierd olenie, ze przy hamowaniu awyryjnym nie wciska sie hamulca. Na torze mozesz sobie na takie experymanta pozwolic, na uliucy twierdze, ze NIE !

I tak jak pisal Damian85 w kazdej szkole bezpiecznej jazdy czy jej podobniej tak ucza, przynajmniej ci ktorzy Maja jakies pojecie !

:crossy:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |