Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamowanie awaryjne bez ABS'u

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9689 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano nie, 08 lip 2018 - 13:23

Jak w temacie, o hamowaniu awaryjnym z ABS'em juz wlasciwie wszystko wiemy :icon_mrgreen:

ale nurtuje mnie jak powinno przebiegac hamowanie bez ABS'u a co ciekawsze, ze chcialbym otrzymac odpowiedz dlaczego tak, a nie inaczej

moderacje prosilbym o nie laczenie tematow bo moim zdaniem dwie rozne bajki !

:crossy:

#2 Bimbak

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1732 postów
  • Na FM od: 21 czerwiec 2008
  • Motocykl:Suzuki GSX-R 1000 K8

Napisano pon, 09 lip 2018 - 07:26

Podaj nazwę szkoły w ktorej uczysz żebyśmy mogli kursantów ostrzec że o podstawowe rzeczy pytasz na forach. Skandal.

#3 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9689 postów

Napisano pon, 09 lip 2018 - 09:59

He, he,

czyli wszedles do tematu,  nasikales (naznaczyles teren, ze Twoj ) i nic nie dodales do tematu poza spamem, czyli nastepny ktory pojecia mniej niz ZERO ! :icon_mrgreen:

Ale musze przyznac, ze przynajmniej odwage miales cokolwiek naklepac ! :icon_mrgreen: Bo inni cicho sza ! :icon_mrgreen:

Użytkownik ks-rider edytował ten post pon, 09 lip 2018 - 10:00

#4 Damian85

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 70 postów
  • Na FM od: 15 maj 2018

Napisano pon, 09 lip 2018 - 10:05

Jak w temacie, o hamowaniu awaryjnym z ABS'em juz wlasciwie wszystko wiemy :icon_mrgreen:

Nie byłbym tego do końca pewny - pozostał jeszcze temat "kopiącego ABS-u", tj. odbijania dźwigni. 

Ciekawe co moglibyśmy się dowiedzieć na ten temat, tj. co to jest i jak zareagować? Podejrzewam, że byłoby ciekawie. :D

Hamowanie bez ABS-u, aż boję się tutaj zaglądać. ; >

Każdy wie, że klamkę trzeba naciskać i że to hamuje. Może sprytniejsi nawet i poruszą temat dobijania zawieszenia. Ci na poziomie pr0 będą nawet znać słowo "pulsacyjne", Ci z poziomem pr0el0 będą wiedzieć co to oznacza. Ale co dalej?

Co zrobić jak zablokuje się tylne koło? Hamować dalej? Puszczać? Czy warto puszczać i kiedy można? Czy w ogóle hamować tylnym kołem? Już to jedno zagadnienie pozwala obnażyć poziom wiedzy specjalisty.  :D

Użytkownik Damian85 edytował ten post pon, 09 lip 2018 - 10:15

#5 Tommo

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1292 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer

Napisano pon, 09 lip 2018 - 10:16

Wakacje, cieplutko, wolę zająć się takimi klimatami niż użerać się z innymi na forum :biggrin:

https://78.media.tum...87941o1_500.jpg

Audi Sport

#6 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Super-Moderatorzy
  • 5383 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano pon, 09 lip 2018 - 11:03

Wakacje, cieplutko, wolę zająć się takimi klimatami niż użerać się z innymi na forum :biggrin:

https://78.media.tum...87941o1_500.jpg

Podobna do mojej Żony tylko młodsza

#7 Bimbak

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1732 postów

Napisano pon, 09 lip 2018 - 11:34

He, he,

czyli wszedles do tematu,  nasikales (naznaczyles teren, ze Twoj ) i nic nie dodales do tematu poza spamem, czyli nastepny ktory pojecia mniej niz ZERO ! :icon_mrgreen:

Ale musze przyznac, ze przynajmniej odwage miales cokolwiek naklepac ! :icon_mrgreen: Bo inni cicho sza ! :icon_mrgreen:

Ja piszę z troski o zdrowie i życie twoich potencjalnych kursantów. Trzeba działać zanim dojdzie do tragedii.

#8 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9689 postów

Napisano pon, 09 lip 2018 - 11:54

Bimbak

zastanawiam sie jaki lek bardziej by Ci sie przydal

czy tradycyjny

aaaaaaa i jest jeszce to

Dzieciaku, w doopie byles i goowno widziales, nie masz pojecia o szkoleniu a z uporem maniaka chcesz zabierac glos.

Jak chcesz gadac do rzeczy to sobie szafe otworz i do rzeczy pogadaj.

Użytkownik ks-rider edytował ten post pon, 09 lip 2018 - 12:20

#9 spiwor

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 950 postów
  • Na FM od: 12 wrzesień 2006
  • Motocykl:Szadołka

Napisano pon, 09 lip 2018 - 12:32

Pamiętam kiedyś hamowałem tylko przednim, bo jak jednocześnie zahamowałem tylnym to zablokowało mi koło, obsrałem się i straciłem panowanie nad hamowaniem i się ono wydłużyło.

Ostatnio jak miałem awaryjne hamowanie z około 200 km/h to trzy palce na klamce i częścią umysłu poprzez te palce, widelec,
byłem na styku gumy z asfaltem tak by być na granicy uślizgu i w czasie zmieniających się warunków przyczepności mocniej lub słabiej dusić klamkę. Do tego w miarę możliwości się wyprostowałem by zaprzęgnąć też wiatr do roboty i klata zadziałała jak żagiel, oraz choć troszeczkę dociążyć tył i wspomóc się tylnym heblem a w myślach głośne "KURWAAAAAAaaa... "

Nie wiem czy to zgodnie z książką i zajebistymi teoriami. Ważne, że na końcu tego "Kurwaaaa... " było" Uff.. ku*wa udało się... ku*wa ŻYJĘ! 😂 "

Użytkownik spiwor edytował ten post pon, 09 lip 2018 - 12:33

Notoryczny kłamca  :icon_twisted: 

#10 Bimbak

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1732 postów

Napisano pon, 09 lip 2018 - 12:33

Jako że zapewne nie odpowiesz na mój apel pozostaje mi jedynie poprosić Cie abyś koniecznie zapoznał wszystkich swoich kursantów z tym linkiem.
http://www.fahrschule-wechseln.de/

#11 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9689 postów

Napisano śro, 11 lip 2018 - 09:00

Czyli znowu jestesmy w celu !

minelo kilka dni, i poza pierd oleniem Bimbaka o rzeczach o ktorych niema zielnego pojecia nikt nie wypowiedzial sie na banalnie prosty temat.

Tyle o fachowosci userow tego Forum :icon_mrgreen:

#12 Tommo

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1292 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer

Napisano śro, 11 lip 2018 - 09:12

Czyli znowu jestesmy w celu !

minelo kilka dni, i poza pierd oleniem Bimbaka o rzeczach o ktorych niema zielnego pojecia nikt nie wypowiedzial sie na banalnie prosty temat.
Tyle o fachowosci userow tego Forum :icon_mrgreen:

Jak temat jest taki prosty i banalny to po chooj go zakładasz?
Jastem już trochę na tym forum i jeszcze nie widziałem żeby ktoś kogokolwiek przekonał do swoich racji. A mnie to dynda, wole robić inne rzeczy...

Audi Sport

#13 hikor

• Forumowicze
  • 943 postów
  • Na FM od: 29 wrzesień 2005
  • Motocykl:APRILIA RSV MILLE R '2003

Napisano śro, 11 lip 2018 - 11:55

KS, ja już dwa miesiące czekam na filmik z banalnego przejazdu 70tką Twojego kursanta na slalomie szybkim (pachołki co 7 metrów) ;)

#14 Damian85

• Forumowicze
  • 70 postów

Napisano śro, 11 lip 2018 - 14:32

Jastem już trochę na tym forum i jeszcze nie widziałem żeby ktoś kogokolwiek przekonał do swoich racji.

Powiedz mi kolego motonito, czy tutaj chodzi o to, żeby przekonywać innych do "swoich" racji (wygrywa ten, kto jest najlepszym "przekonywaczem" i kto najgłośniej krzyczy?), czy żeby poruszyć temat prawidłowych technik jazdy (szerzenie fachowej wiedzy)?

Każdy ma jakieś doświadczenia i wnioski. Często różnią sie od tego, co słyszymy od profesjonalistów, bo po prostu zbyt mało wiemy, aby w ogóle móc ocenić, czego jeszcze nie wiemy i w czym się mylimy.

Ks-rider może być źle odebrany przez to, że pokazuje niewiedze ludzi, którzy są świetnymi przekonywaczami, i którzy zasikali już to forum swoim moczem z każdej strony i uważają je za swoje terytorium - i raczej maja w dupie to, czy ktos ma racje, czy nie. Wystarczy, że jakis temat nie zgadza sie z ich "religją" i próbują przegonić "intruza". : )

hamowanie to z pozoru blachy temat. Ale przyjmowanie strzałów w plecy, albo wywrotki podczas hamowania to częsty problem.

Więcej ludzi ginie od strzała w tył, niż od czołówek - poczytaj sobie statystyki wypadków.

To o czym pisze choćby ja, to nie "moje" racje. Większość to wiedza oparta na doświadczeniach profesjonalnych kierowców. Ja tylko analizuje ich wskazówki, robię co każą, obserwuje jak to dział, wielu rzeczy w życiu bym się nie domyślił, choćbym jeździł 100 lat - ale aby zacząć słuchać innych ludzi (oczywiście nie byle łacha, tylko ludzi z branży), to najpierw trzeba przejść transformację i zdać sobie sprawę z tego, że gówno się wie i gwno umie.

Tylko podczas tej transformacji trzeba mieć dystans do siebie, aby naruszone ego nie doznało szoku i nie zaczęło odrzucać wszystkiego, co słyszy.

To częsta przypadłość na kursach doskonalenia jazdy, głownie dla ludzi, którzy nie poszli tam z własnej woli, tylko musieli "odbębnić" kurs, na który wysłała ich firma.

Siedzą tacy, mówią, przechwalają się ile to już w życiu nie przejechali. Gdy im szkoleniowiec tłumaczy ważne rzeczy o pozycji, sposobu operowania biegami, sposobami kręcenia kółkiem, to słychać tylko śmiechu i komentarze, że to do niczego nie jest przydatne, bo oni wszystko wiedzą już! - "Jak to jak kręcić kołem!? Jak to jak siedzieć!? Jak to jak hamować!? Panie, ja od 30 lat prawo jazdy mam!?"

Później wjeżdża taki miSZCZu na płytę poślizgową i choćby się chciał zesr..., to kręci bączki i łapy mu się gubią na kierownicy. Nagle nie wie w którą stronę koła są skręcone itd.

Podejrzewam, że z motonitami jest to samo. Po prostu - jeśli sam się uczysz, to będziesz umiał, ale... czemu nie skorzystać z wiedzy ludzi, którzy od kilku dekad jeżdżą i doskonalą techniki jazdy?
Na ich ramionach wyrośniesz szybko i na zarąbistego kierowajka. A samemu? Samemu to sobie możesz... jeździć. Ale tylko jeździć, bo jak się COŚ stanie to zarobisz w gacie i nawet nie będziesz wiedział dlaczego organizm sie oproznia gdy widzi zagrożenie życia.

KS, ja już dwa miesiące czekam na filmik z banalnego przejazdu 70tką Twojego kursanta na slalomie szybkim (pachołki co 7 metrów) ;)

Po długiej przerwie na Moto, pojechałem na trening. Robiłem też slalom. Pachołki ustawione przepisowo co 7 metrów. Dopiero od 60 km/h zaczęło robić się trudniej i od tej prędkości zacząłem zawadzać o pachołki. A ustawionych miałem ich 8, abym nie musiał ciągle zawracać.

Przy mniejszej liczbie pachołków łatwo się jedzie. Nie wiem dlaczego niektórym jest ciężko utrzymać średnią 30 km/h. Może to żółtodzioby, które nigdy na Moto nie siedziały?

50-taką można na luzie wjechać w slalom.

Mówię serio, hikor, weź moto i sprawdź sam.

#15 hikor

• Forumowicze
  • 943 postów

Napisano śro, 11 lip 2018 - 15:01

Damian, ja to dobrze wiem, bo regularnie trenuję choć już w zawodach nie startuję.

Odnoszę się jedynie do szumnych deklaracji KSa, że jego przeciętny kursant wjeżdża w taki slalom 70tką :D

I czekam wciąż...

I czekam...

Czekam...

PS. A Ty pokażesz jak wjeżdżasz 60 km/h na slalom?

#16 Damian85

• Forumowicze
  • 70 postów

Napisano śro, 11 lip 2018 - 16:16

PS. A Ty pokażesz jak wjeżdżasz 60 km/h na slalom?

Hę? Ale po co? To żaden wyczyn.

No ale jeśli się kiedyś spotkamy i bardzo będziesz chciał, to Ci pokażę - ale pod warunkiem, że Ty też mi coś pokażesz; nie ma pokazywania za darmo! ; )

#17 hikor

• Forumowicze
  • 943 postów

Napisano śro, 11 lip 2018 - 16:49

Jeśli coś deklarujesz, to warto mieć w zapasie poparcie tej deklaracji w faktach, bo ktoś taki jak ja, może powiedzieć: SPRAWDZAM :)

#18 quasimodoo

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• Forumowicze
  • 698 postów
  • Na FM od: 29 marzec 2013
  • Motocykl:MW-750 i inne

Napisano śro, 11 lip 2018 - 17:06

Hikor... Że Ci się chce... 

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

#19 hikor

• Forumowicze
  • 943 postów

Napisano śro, 11 lip 2018 - 17:30

Zboczenie zawodowe :D

#20 skilos

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 555 postów
  • Na FM od: 12 marzec 2013
  • Motocykl:f800gs

Napisano śro, 11 lip 2018 - 19:34

ale nurtuje mnie jak powinno przebiegac hamowanie bez ABS'u a co ciekawsze, ze chcialbym otrzymac odpowiedz dlaczego tak, a nie inaczej

moderacje prosilbym o nie laczenie tematow bo moim zdaniem dwie rozne bajki !

Zalezy czy to hamowanie z  200 przed wyjeżdżającym z pola C-330 z fura siana , czy hamowanie bo właśnie zapala sie pomarańczowe i czy pada deszcz, czy świeci słońce i wreszcie czy robi to misiek, czy jakaś pi*da   :flesje:

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 Forumowiczów, 2 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |