Skocz do zawartości

Zdjęcie

DR 350 bierze olej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Virusi

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 31 postów
  • Na FM od: 24 wrzesień 2011
  • Motocykl:Suzuki DR 350

Napisano nie, 01 lip 2018 - 15:55

Mam problem z dymieniem mojej dr'kki

Generalnie to jeździ i odpala na strzała itd, ale problem się zaczął kiedyś jak niechcący zalałem go chyba mieszanką z karnistra którą miałem przygotowaną do innego sprzętu.. i wtedy się zaczęło. Pamiętam że wtedy już podczas jazdy czułem coś nie tak. Dojechałem gdzie miałem dojechać i później przy odpalaniu nie chciał zaskoczyć, ciężko było i zaczął mocno dymić. Zauważyłem też że zaczął mi brać olej. Na dniach rozbiorę silnik i wydaje mi się żę koniecznościa będzie wymiana uszczelniaczy zaworowych i tu pytanie czy od dr 125 pasują ? o takie http://allegro.pl/us...6741286531.html

oprócz tego pewnie też wymienię pierścienie na tłoku, bo też pewnie trzeba będzie.. Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie oprócz tego pytania o uszczelniacze co jeszcze obejrzeć wymienić.

Pozdrawiam

edit:

Dodam że silnik suchy, remont silnika był robiony jakies 2/3 lata temu na pewno byl zalozony nowy tlok wossnera i lancuch rozrzadu did co wiecej to nie pamietam.

Użytkownik Virusi edytował ten post nie, 01 lip 2018 - 16:00

#2 Adam M.

Spec - Mechanik

• Super-Moderatorzy
  • 12386 postów
  • Na FM od: 09 sierpień 2003
  • Motocykl:Triumph T150V.

Napisano pon, 02 lip 2018 - 18:17

Jezeli 2 - 3 lata temu zalozony byl nowy tlok z pierscieniami i zrobiony szlif, to tam nie powinno byc zadnych problemow.

Problemem moga byc luzne zawory w glowicy i tam raczej trzeba je wymienic razem z prowadnicami, same uszczelniacze nie zalatwia sprawy na dluzej niz kilka tys km. Tak czy owak wszystko trzeba rozebrac i pomierzyc na poczatek.

Dlaczegi uwazasz ze pierscienie mogly sie zuzyc w tak krotkim czasie ?

#3 Virusi

NOWICJUSZ - romeciarz

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 31 postów

Napisano pon, 02 lip 2018 - 19:16

To były tylko takie pierwsze założenia na temat ubywania oleju i mocnego dymienia.. no nic, poszukam książki serwisowej bo gdzieś miałem i będę sprawdzał te zawory. Jeszcze jedna sprawa, bo wiem że jak naleje się zdecydowanie za dużo oleju to mogą być problemy i czy w tym wypadku mogło by to być jedna z przyczyn tego ? Wiem, że nikt tutaj nie jest wróżką, ale co w takiej dr mogłoby się stać jeśli się naleje za duzo oleju ?

#4 Adam M.

Spec - Mechanik

• Super-Moderatorzy
  • 12386 postów

Napisano wto, 03 lip 2018 - 18:02

Przede wszystkim zacznie oczywiscie dymic, ale jesli dymi mocno z wlasciwym poziomem oleju to gdzies jest problem.

Co do poziomu oleju to sprawdzasz go po jezdzie, jako ze to sucha miska olejowa najprawdopodobniej.

#5 Virusi

NOWICJUSZ - romeciarz

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 31 postów

Napisano czw, 12 lip 2018 - 12:12

Rozebrałem cały silnik, pierwsze co mi się rzuciło to nagar i osad ze spalin ze zaworach wydechowych i to dużo, zamówiłem cały komplet uszczelek na silnik, wyczyszczę zawory założę nowe uszczelniacze i zobaczę czy będzie szczelne, a później złożę wszystko do kupy, pierścienie na tłoku wydają się być dobre, cylinder nie ma żadnych wżerów i wygląda ładnie. Zobaczę co będzie później

I tak apropo wiecie może czy wałek do zmiany biegów pasuje od jakiegoś innego motocykla do dr'ki?

#6 Adam M.

Spec - Mechanik

• Super-Moderatorzy
  • 12386 postów

Napisano czw, 12 lip 2018 - 22:06

Tylko walek od drki pasuje do drki.

Sama zmiana uszczelek prowadnic zaworowych, przy luznych prowadnicach za dlugo nie podziala.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |