Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki rodzaj motocykla na zimową jazde?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 fincher

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 464 postów
  • Na FM od: 27 sierpień 2012
  • Motocykl:FZS 1000

Napisano sob, 06 paź 2018 - 10:29

Po co strzelać sobie w kolana i jeździć zimą?
Rozumiem od przypadku upalać crossówke w lesie, ale żeby tak jeździć do pracy itp?

#22 Olsen

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2518 postów
  • Na FM od: 15 lipiec 2004
  • Motocykl:Yamaha X-Max 250

Napisano czw, 11 paź 2018 - 20:48

Rozumiem od przypadku upalać crossówke w lesie, ale żeby tak jeździć do pracy itp?

Np. po to, żeby nie stać w korkach? Jak komuś nie pasuje klimat środkowoeuropejski, to zawsze może zmienić na cieplejszy (albo zimniejszy, stosownie do upodobań).

Do jazdy w zimie w polskim rozumieniu najlepsze chyba będzie lekkie enduro albo skuterek obuty w odpowiednie opony (jak nie ze stricte zimowej mieszanki, to przynajmniej z odpowiednim bieżnikiem).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max, kolarka, rower miejski z damską ramą i koszykiem na kierownicy oraz alternatywnie pojazdy szynowe (także w skali 1:120)

#23 wiciu_r

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 324 postów
  • Na FM od: 23 grudzień 2011
  • Motocykl:4TX, Pitek 250

Napisano czw, 11 paź 2018 - 21:24

Moto na zimę ma być lekkie i tanie w naprawach. Jeżdżę cały rok, ale tylko terenowymi trasami. 

Na asfalt się nie wybieram bo bezpiecznie nie osiągnę prędkości puszek. 

Jak jest możliwość dojechania do pracy terenem to super. 

Jak spadnie śnieg to zamierzam w endurowe klocki wkręcić kolce. 

Olewam że nie wolno, bo asfaltu mam do przejechania 6m, czyli drogę wojewódzką. 

Jeździłem na kolcach parę lat w Szwecji, robią robotę. 

Pozdro

Użytkownik wiciu_r edytował ten post czw, 11 paź 2018 - 21:25

#24 Natalia Cattiva

• Forumowicze
  • 487 postów
  • Na FM od: 09 styczeń 2016
  • Motocykl:KTM LC4

Napisano pią, 12 paź 2018 - 08:00

Quad :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Czyli takie Enduro dla osob z zaburzeniami blednika :)

Ja wiem, ze nie szata zdobi czlowieka ale.., odpowiedni ubior zalatwia sprawe..

Nie ma zlej pogody na motor. Sa tylko zle ubrani motocyklisci :)

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

#25 Judas

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 20 postów
  • Na FM od: 06 kwiecień 2013
  • Motocykl:CBR 650F, DR-Z 400 SM

Napisano pią, 12 paź 2018 - 08:25

Nie ma zlej pogody na motor. Sa tylko zle ubrani motocyklisci :)

Rozszerzyłbym to o "chłopaki nie płaczą". :laugh: :laugh:

Z czasów, kiedy chciało mi się robić filmiki:

#26 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5161 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano pią, 12 paź 2018 - 12:04

Moto na zimę ma być lekkie i tanie w naprawach. Jeżdżę cały rok, ale tylko terenowymi trasami. 

Na asfalt się nie wybieram bo bezpiecznie nie osiągnę prędkości puszek. 

Jak jest możliwość dojechania do pracy terenem to super. 

Jak spadnie śnieg to zamierzam w endurowe klocki wkręcić kolce. 

Olewam że nie wolno, bo asfaltu mam do przejechania 6m, czyli drogę wojewódzką. 

Jeździłem na kolcach parę lat w Szwecji, robią robotę. 

Pozdro

jest tylko jedno zasadnicze pytanie -po co ? 

ja rozumiem masz 15 lat nie stać cię na microcara , pksem nie dojedziesz jedziesz kiblem w -20 

rozumiem masz 30 lat nie masz prawka B boisz się na przypał , nie masz na prawko i utrzymanie auta, nie wiem zabrali ci za jadę na bombie ale kiblem możesz

rozumiem masz tak mało kasy że srajczento w holenderskim gazie za 900 zł to duży wydatek , albo wolisz te 900 wywalić np na crossówkę  

ale dorosły facet z prawkiem B przedzierać siędo roboty  w śniegi chińskim gównem ? ani to szybko ani wygodnie ani też nie wiem gdzie frajda , szosowa opona na śniegu ucieka jak dziewczyna kiedy dowiaduje się że od dziś jesteś bezrobotny , kostka ciut lepiej ale bywa zdradliwa ( 2 razy całowałem zderzak autobusu mpk bo myślałem że ogarniam drift motocyklem )  no i na motocyklu stawka jest za wysoka uważam do tego dochodzą problemy z policją .....

ja jeździłem 2 lata 30 km zima  do roboty chińskim sraczem i to raczej trauma 

zamiast 15 min dłużej spać myśleć o lizaniu kozaków za kolano z związanymi rękoma , ja walczyłem żeby wcisnąć na siebie 3 parę spodni , dokładając do tego że w robocie też nie rozbierałem się chwilkę to w ogóle spałem z 30 min mniej , dolicz jeszcze prędkość , nieraz 50 km/h to zasługiwało na podkład macca-squad zapie**alam a nawet gównianym maluchem jeździłem 60 , nawet po lodzie ( i bokiem !!! ) 

do roboty dojeżdżałem jednocześnie zmarznięty i spocony -spocony bo 5 warstw ciuchów nie oddychało i jak walczyłem na narciarza żeby nie pocałować ciężarówki za mną turlając się po glebie to sam nie wiem czy ze strachu czr ze zmęczenia :D  a ryj marznął , szybka parowała jak wściekła , mydła anifogi , niewiele pomagały trzeba było w otwartym kasku , potem odrywać przymarznięte do kominiarki brwi 

no i wchodzą suki w kozaku za kolano i skórze albo futrze ( biuro ) a ty nawet nie myślisz żeby coś chciała bo twój jeszcze ma rozmiar złamanej zapałki i jest przymarznięty do jaj mimo że jest godzina 8 a przyjechałeś na 5.....

policja jak mnie zatrzymywała to na siłe szukali do czego sięprzyjebać żeby tylko mnie zniechęcić do jazdy , parę mandatów dostałem ( to jakiś migacz nie działał , to lusterko się bujało )  potem zacząłem jeździć polami i wioskami wtedy w ogóle jechałem chyba półtorej gfodziny i jak mi kiedyś pękł od zimna wężyk od paliwa i zdechłw środku lasu w śniegu do kostek to nawet nikt po mnie nie mógł dojechać , dopiero kumpel frotą dotarł i ledwo się na napędach dotrurlał ( kibel szedł ale dla osobówki gruntowa droga z koleinami gdzie śniegu do kostek to było już grubo , pierwszy kumpel astrą utknął po 50 m i też czekał na frotę )  żeby nie ona zamarzłbym w tym lesie , była 3 w nocy z soboty na niedziele śnieg i podobno -11 stopni.......

i tragedia .....

pamiętam jak wtedy szukałem piaggio ape 50 bo ma budę , 3 koła , na łeb nie lecą marznące opady , nie wieje w ryj , pojedzie i po lodzie bez narciarza , podobno wypasione wersje miały nawet jakąś elektryczną nagrzewnicę w tym kiosku , ale wtedy takie piaggio z papierem to było z 5-6 tys zł , kosmos nie kasa dla mnie .........

co innego wyjechać krossówką w pola , poupierdalać pokręcić bączki , z 50 razy się wyjebać , sam bym nie wzgardził ale do roboty ? kiedy auto w gazie kosztuje 1000 złoty ? 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#27 Judas

• Forumowicze
  • 20 postów

Napisano pią, 12 paź 2018 - 12:36

Masz złe wspomnienia bo musiałeś. A fajnie jest kiedy się chce, a nie kiedy trzeba. ;)

#28 wiciu_r

• Forumowicze
  • 324 postów

Napisano pią, 12 paź 2018 - 13:19

Mam czym dojeżdżać, 2 auta paroletnie, ale wzięte z salonu, ale odreagowuję się w terenie. 

Zimą zauważasz rzeczy, które latem za zasłoną krzaków są. Ciuch mam dobry, rękawice elektro 

i po prostu to lubię. Każda pora roku ma jakiś tam urok.

#29 Visuz

• Forumowicze
  • 455 postów
  • Na FM od: 16 sierpień 2005
  • Motocykl:RD07A

Napisano pią, 12 paź 2018 - 13:59

A co w płaskim poznańskim może się schować za krzakiem? Inny krzak? :)

#30 jarenty

• Forumowicze
  • 442 postów
  • Na FM od: 14 wrzesień 2009

Napisano pią, 12 paź 2018 - 15:41

Rozszerzyłbym to o "chłopaki nie płaczą". :laugh: :laugh:

Z czasów, kiedy chciało mi się robić filmiki:

O, oooooo 

Znane mi miejsca, znane nazwy i chyba znany autor filmów, chociaż inny nick.

Czy się pomylę, jeżeli napiszę Witaj M.... ?

Użytkownik jarenty edytował ten post pią, 12 paź 2018 - 15:42

#31 Wopoz

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 42 postów
  • Na FM od: 06 maj 2009
  • Motocykl:Honda ST 1100

Napisano pią, 12 paź 2018 - 17:40

A co w płaskim poznańskim może się schować za krzakiem? Inny krzak? :)

Visuz. Choćby schowany malkontent z Małopolski. Nie jeździłeś tak to się nie wpieprzaj na zasadzie powiem coś złośliwego. A serio. Nie ma zasad. Zawsze jest coś znienacka bez względy na ukształtowanie terenu. Taki poligon w Biedrusku - chciałbym Cię Visuz tam zobaczyć na nielegalu. Kark byś skręcił na pierwszej trasie po czołgach 😂😂

Użytkownik Wopoz edytował ten post pią, 12 paź 2018 - 17:42

#32 wiciu_r

• Forumowicze
  • 324 postów

Napisano pią, 12 paź 2018 - 18:25

A co w płaskim poznańskim może się schować za krzakiem? Inny krzak?  :)

Bez złośliwości zapraszam jak będziesz w tych rejonach. Niestety mogę oprowadzić tylko po fajnym terenie 

bo asfalty nudzą. 

Po Biedrusku już się nie jeździ bo wojacy mają mocne quady i gonią, ale taka opuszczona baza rakietowa Nieczajna fajna jest ...

https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3

#33 Judas

• Forumowicze
  • 20 postów

Napisano sob, 13 paź 2018 - 18:28

Czy się pomylę, jeżeli napiszę Witaj M.... ?

Nie, nie pomylisz się, witam ja Ciebie. :offtopic: :biggrin: 

28958781_1733316296787812_37934376598340

#34 Kubuś50/125

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 36 postów
  • Na FM od: 09 sierpień 2018
  • Motocykl:Yamaha Yzf R125

Napisano nie, 14 paź 2018 - 11:44

Witam, interesuje mnie jakie typy motocykli najlepiej sprawują się w zime i niske temperatury oraz inne warunki typowe do zimy nie są im straszne. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Cross/enduro z gwoździami/wkrętami w oponie :)

Użytkownik Kubuś50/125 edytował ten post nie, 14 paź 2018 - 11:44

#35 WLD_Wlodi

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1790 postów
  • Na FM od: 30 listopad 2006
  • Motocykl:ZX6R 636 2016

Napisano nie, 14 paź 2018 - 18:12

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

#36 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5161 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano nie, 14 paź 2018 - 19:43

A co w płaskim poznańskim może się schować za krzakiem? Inny krzak?  :)

no w małopolskim za zakrętem jest przepaść więc wolę krzak niż przepaść :D 

małopolskie to ogólnie nieprzyjazne miejsce 

dupy gadają o psach i tylko o nich , mają płaskie tyłki , kraków nawet w sobotę w południe jest nieprzejezdny i wrogo nastawiony do skręcających z prawego pasa w lewo polonezów , wioskowe drogi ? mnie rewiry izo kompletnie nie leźały ( izo nie obraź się ale ja zawsze jestem szczery do bólu ) bo 

wąsko jak cholera , przez szatańskie różnice wysokości nie widać za wiele , w 90% miejsc asfalt -słaby parch nie pójdzie bokiem i łatwo o dachowanie a po bokach przepaści albo kosmiczne spadki, u nas to wyjebiesz do rowu wyjdziesz złapiesz byle stopa linką cię pociągnie i dalej chłosta a tam jak wypadniesz to odrazu jesteś 15m niżej i żeby gablotę wytargać trza dobry ciągnik pewnie .......

przez te kosmicze różnice wysokości polonez , maluch czy kibel nie jedzie w ogóle , za to szybko traci hamulce i pali tyle że nie ma się za co napić w weekend

mnie to offroad tam wyglądał że go nie ma , tam jest bardzo mało ziemi niczyjej , jak nawet łąką to zadbana wygląskana i nawet mnie kryminałowi honor nie pozwalał jej orać , u siebie to jadę 0.5km od domu i mam hekatry lekko podmokłego ( albo bardzo , zależy od pory roku ) lasu , owszem płasko jak u 12 latki pod koszulką ale bączki można jebać bez wydechu całą noc i nikt cię nie skrzywdzi , nawet jak jakiś grzybiarz zatroskany o ekosystem zadzwoni na milicję to bedą bali się wjechać w te piachy albo klejąca się drogę i będziesz dalej siał terror i zniszczenie

paliwo droższe , zima tam to w ogóle śmierć w oczach u nas cały rok jeździsz na łysych letnich oponach , jeszcze masz fazę z latania bokiem a tam w takiej przyszowej czy sułowie czy chorągwicy to na zimówkach i łańcuchach może być ciężko pod dom wjechać :D  my zimą byliśmy po mojego trxa w przyszowie koło limanowej , na drodze było 10 cm śniegu , jak astra wpadła tak 3 h my tam walczyli , c-360 z napędami nie dał rady jej wyciągnąć i też wpadł do rowu i czekał na drugiego a drugi dał radę go szarpnąć dopiero na łańcuchach, dopiętym przodzie i z polowego biegu na szarpanego na stalowej lince bo musiał szarpać po górkę to ja się pytam co tam się dzieje jak spadnie 0.5m śniegu ludzie z domów nie wychodzą czekając na wiosnę :D ?

podoba mi się częstochowa i okolice i kielce czy nowe śląskie a kielce to nie wiem :D  nie jest tak płasko do bólu w lesie jak w łódzkim że jak rolnik nie kopał piasku na lewo to nie ma dziur i  podjazdów , ale nie jest tak przej**ane na codzień jak w małopolskim .......z tym że teraz to już mam szałas i raczej nie przewiduje przeprowadzki :D   

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#37 wiciu_r

• Forumowicze
  • 324 postów

Napisano nie, 14 paź 2018 - 20:14

kurła Ty to piszesz czy dytkafonem działasz?

#38 Olsen

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2518 postów
  • Na FM od: 15 lipiec 2004
  • Motocykl:Yamaha X-Max 250

Napisano dziś, 00:42

jest tylko jedno zasadnicze pytanie -po co ? 

ja rozumiem masz 15 lat nie stać cię na microcara , pksem nie dojedziesz jedziesz kiblem w -20 

rozumiem masz 30 lat nie masz prawka B boisz się na przypał , nie masz na prawko i utrzymanie auta, nie wiem zabrali ci za jadę na bombie ale kiblem możesz

rozumiem masz tak mało kasy że srajczento w holenderskim gazie za 900 zł to duży wydatek , albo wolisz te 900 wywalić np na crossówkę  

ale dorosły facet z prawkiem B przedzierać siędo roboty  w śniegi chińskim gównem ?

(...)

co innego wyjechać krossówką w pola , poupierdalać pokręcić bączki , z 50 razy się wyjebać , sam bym nie wzgardził ale do roboty ? kiedy auto w gazie kosztuje 1000 złoty ? 

Tu nie chodzi o kasę czy ewentualny brak prawka na 4oo. W takiej Warszawie jazda samochodem w dzień po mieście zasadniczo mija się z celem. Alternatywnie dla dwóch kółek, z silnikiem czy bez, można jeździć metrem czy tramwajem – jeśli ma się taką możliwość.

W Barcelonie czy Madrycie (w którym zimy są dość chłodne jak na Hiszpanię) na 2oo jeździ się cały rok, to w Warszawie czy Łodzi też można. Klimat się ociepla i obfite śniegu w Polsce centralnej należą do rzadkości. A jak komuś nadal za zimno, to, jak już wielokrotnie pisałem, zawsze może zmienić klimat, jak nie na śródziemnomorski, to np. na tropikalny.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max, kolarka, rower miejski z damską ramą i koszykiem na kierownicy oraz alternatywnie pojazdy szynowe (także w skali 1:120)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |