Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ukraiński pracownik , czy zastąpią Polaków ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

#21 Buber

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2751 postów
  • Na FM od: 17 sierpień 2006
  • Motocykl:CB 650Z & Kilofazer

Napisano sob, 19 maj 2018 - 17:21

Czyli to tylko kwestia czasu gdy pojawią się następcy Bandery i Szuchewycza.

w jukeju już blokują polskich narodowców na granicy... to samo.. :D

#22 bozoo

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 87 postów
  • Na FM od: 30 czerwiec 2009
  • Motocykl:motorynka

Napisano sob, 19 maj 2018 - 19:21

Oczywiście zdajecie sobie sprawę że cały ten dyskurs mógłby być na niemieckim albo angolskim forum, i zamiast "Ukraińcy" byłoby "Polacy" a reszta wyglądałaby dokładnie tak samo?

Przecież to jest ewidentne, i będzie się tak samo rozwijać. Na razie tylko podstawowe prace a z czasem się zasymilują i będą w bankach itd. I nic w tym złego. Uzupełniają braki po tych Polakach co uciekli na zachód, ni mniej ni więcej... 

Ale Buber, u nas dopiero od niedawna taka sytuacja, że ktoś chce do nas za pracą przyjeżdżajć. To i dziwi ludzi. Ale będzie jak wszędzie bo nie ma powodu żeby było inaczej.

#23 Wopoz

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 42 postów
  • Na FM od: 06 maj 2009
  • Motocykl:Honda ST 1100

Napisano sob, 19 maj 2018 - 19:35

Czyli to tylko kwestia czasu gdy pojawią się następcy Bandery i Szuchewycza.

No. I Lord Vader też się pojawi. Ze z mieczem. Bój się Visuz 😈

Ale Buber, u nas dopiero od niedawna taka sytuacja, że ktoś chce do nas za pracą przyjeżdżajć. To i dziwi ludzi. Ale będzie jak wszędzie bo nie ma powodu żeby było inaczej.

Przecież to powiedział i nie będzie inaczej.

#24 Qadrat

MOTONITA - głaszczący manetkę

• Forumowicze
  • 1517 postów
  • Na FM od: 02 sierpień 2013
  • Motocykl:BMW F650, BMW R1150GS

Napisano sob, 19 maj 2018 - 22:28

Sytuacja sprzed 2 miesięcy.

Strzeliło mi koło w naczepie. Zjechałem na parking, podkładam lewarek i podnoszę a tu zamiast podnosić to olej wyleciał. Stało kilka ciężarowych na polskich blachach. Podchodziłem, pukałem do kabiny i prosiłem o pożyczenie lewarka. 4 Polaków nie pożyczyło "bo nie mam, bo zepsuty itp (ta, jasne)". Piąte auto to Ukrainiec. Pożyczył lewarek, pomógł zmienić koło, wypiliśmy po piwie, pogadaliśmy, życzył szerokiej drogi. I to nie pierwsza sytuacja jak mi koledzy ze wschodu pomogli.

#25 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9773 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano sob, 19 maj 2018 - 22:53

Mam tylko pozytywne zdanie o pracownikach z Ukrainy. Za chwilę wjedzie Bangladesz, wtedy będziecie mieli porównanie.

Nie zapomnij prosze o Syryjczykach 

:crossy:

#26 ZIGGI

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1314 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2006
  • Motocykl:-

Napisano sob, 19 maj 2018 - 23:15

Oczywiście zdajecie sobie sprawę że cały ten dyskurs mógłby być na niemieckim albo angolskim forum, i zamiast "Ukraińcy" byłoby "Polacy" a reszta wyglądałaby dokładnie tak samo?

Przecież to jest ewidentne, i będzie się tak samo rozwijać. Na razie tylko podstawowe prace a z czasem się zasymilują i będą w bankach itd. I nic w tym złego. Uzupełniają braki po tych Polakach co uciekli na zachód, ni mniej ni więcej... 

Chyba nie tak samo. Polacy na WWS potrafią zapierniczać w najcięższych i najgorzej płatnych zawodach, a nawet cieszyć się z tego. Ukraińcy u nas szybko obrastają w piórka i zlewają robotę. Nie można im za grosz ufać. U nas we firnie jak któreś czegoś nie ukradło, to w najlepszym wypadku porzuciło pracę z dnia na dzień nie informując o tym nikogo. Polacy mimo wszystko sprawdzają się lepiej. W ciągu roku przewinęło się u nas 6 osób z Ukrainy i aktualnie nie ma nikogo. Nasza najbardziej gówniana robota jest zbyt gówniana również dla nich, bo w Polsce ciężko się utrzymać z minimalnej krajowej w przeciwieństwie do WWS czy Germanii. Mówimy oczywiście o robocie na zmywaku, gdzie nie potrzeba praktycznie żadnych kwalifikacji zawodowych. W przypadku fachowców sytuacja może wyglądać inaczej.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

#27 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - jeździec z głową

• Super-Moderatorzy
  • 5451 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano nie, 20 maj 2018 - 07:54

Nie ma co generalizować, są tacy co chcą pracować i dobrze pracują a są tacy co przyjechali troszkę zarobić a robotę mają w dupie ........ 

#28 chico

• Forumowicze
  • 83 postów
  • Na FM od: 21 lipiec 2013
  • Motocykl:CBR 1000F

Napisano nie, 20 maj 2018 - 08:36

Miałem jednego z Ukrainy i dawał radę. Teraz sprowadzili mi 4 filipińczyków i plus jest taki, że nie spierd...ą  bo mają daleko do domu :)

Jako że na obiekcie mam klikunastu ludzi z ukrainy to jedno rzuca mi się w oczy, kobieta na oko ok 40 kg potrafi tyle zjeść na obiad co ja (98kg) w dwa dni, więc czy takie opłacalne jest zatrudnienie pracowników ze wschodu? :)  (jedzenie mają wliczone)

Dodam, że nawet ukraińców ciężko znaleźć.

#29 Buber

• Forumowicze
  • 2751 postów

Napisano nie, 20 maj 2018 - 12:46

Chyba nie tak samo. Polacy na WWS potrafią zapierniczać w najcięższych i najgorzej płatnych zawodach, a nawet cieszyć się z tego. Ukraińcy u nas szybko obrastają w piórka i zlewają robotę. Nie można im za grosz ufać. U nas we firnie jak któreś czegoś nie ukradło, to w najlepszym wypadku porzuciło pracę z dnia na dzień nie informując o tym nikogo. Polacy mimo wszystko sprawdzają się lepiej. W ciągu roku przewinęło się u nas 6 osób z Ukrainy i aktualnie nie ma nikogo. Nasza najbardziej gówniana robota jest zbyt gówniana również dla nich, bo w Polsce ciężko się utrzymać z minimalnej krajowej w przeciwieństwie do WWS czy Germanii. Mówimy oczywiście o robocie na zmywaku, gdzie nie potrzeba praktycznie żadnych kwalifikacji zawodowych. W przypadku fachowców sytuacja może wyglądać inaczej.

ZIGGI, to jest w sumie semantyka. Sens pozostaje ten sam. No i gratuluję dobrego samopoczucia :) bo nie wszyscy "za zachodzie" uważają Polaków za dobrych pracowników. Ale co usłyszysz to zależy od tego gdzie ucho przyłożysz.

Mi chodziło o całkowitą porównywalność sytuacji Ukraińców w Polsce i Polaków w Niemczech czy UK, teraz czy 15-20 lat temu. IDENTYKO. :D

#30 Visuz

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 455 postów
  • Na FM od: 16 sierpień 2005
  • Motocykl:RD07A

Napisano nie, 20 maj 2018 - 15:04

Miałem jednego z Ukrainy i dawał radę. Teraz sprowadzili mi 4 filipińczyków i plus jest taki, że nie spierd...ą  bo mają daleko do domu :)

Jako że na obiekcie mam klikunastu ludzi z ukrainy to jedno rzuca mi się w oczy, kobieta na oko ok 40 kg potrafi tyle zjeść na obiad co ja (98kg) w dwa dni, więc czy takie opłacalne jest zatrudnienie pracowników ze wschodu? :)  (jedzenie mają wliczone)

Dodam, że nawet ukraińców ciężko znaleźć.

To niezły obóz pracy tam macie.

#31 Januszm

• Forumowicze
  • 1594 postów
  • Na FM od: 19 grudzień 2002
  • Motocykl:Kilka

Napisano nie, 20 maj 2018 - 21:29

Różni są tutaj Polacy, są tacy co ciężko pracują ale i są bumelanci, złodzieje, nieroby, którzy cały czas żyją z zasiłków i dorywczych prac.
Poza tym już coraz rzadziej Polacy chcą w UK pracować za najniższą stawkę. Teraz za najniższą pracują Rumuni i Bułgarzy.

#32 ZIGGI

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1314 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2006
  • Motocykl:-

Napisano nie, 20 maj 2018 - 22:14

Mi chodziło o całkowitą porównywalność sytuacji Ukraińców w Polsce i Polaków w Niemczech czy UK, teraz czy 15-20 lat temu. IDENTYKO. :D

No właśnie nie. W Germanii czy na WWS nawet największy tłumok i nierób znajdzie sobie zajęcie płatne lepiej niż stanowisko dla wykwalifikowanego pracownik w PL. Nikt mu też nie wypomni że jest niesłowny, nierzetelny i niegodzien krzty zaufania.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

#33 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9773 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano nie, 20 maj 2018 - 22:45

No właśnie nie. W Germanii czy na WWS nawet największy tłumok i nierób znajdzie sobie zajęcie płatne lepiej niż stanowisko dla wykwalifikowanego pracownik w PL. Nikt mu też nie wypomni że jest niesłowny, nierzetelny i niegodzien krzty zaufania.

Ziggi,

zgadzam sie z tym Co napisales , tyle, ze na zachodzie moze i nikt mu nie wypomni ale jak da ciala, to po prostu leci z roboty.

:crossy:

#34 chico

• Forumowicze
  • 83 postów
  • Na FM od: 21 lipiec 2013
  • Motocykl:CBR 1000F

Napisano pon, 21 maj 2018 - 08:03

Visuz - obóz pracy to miałem jak pracowałem w Irlandii - tutaj pracownicy mają jak pączki w maśle bo w każdej chwili znajdą sobie inną pracę.

#35 Anna Kowalczyk

CZYTACZ

• Forumowicze
  • 0 postów
  • Na FM od: 18 maj 2018

Napisano pon, 21 maj 2018 - 09:57

W firmie w której pracuje jest zatrudnionych sporo ludzi z Ukrainy, pracują ciężko, starają się, wielu z nich szlifuje polski. Ci co sobie nie radzę wyjeżdżają w inne strony. Ogólnie raczej pozytywnie ich odbieram.

#36 Buber

• Forumowicze
  • 2751 postów

Napisano pon, 21 maj 2018 - 12:04

No ale rozmawiamy o wysokości pensji (nie ma tematu) czy o tym jak pracownik -imigrant jest postrzegany? Bo to dwie różne rzeczy... To że tam pensje są wyższe to wszyscy wiedza. jak też ceny wielu rzeczy... 

Porównaj ile kosztuje budowa domu, ubezpieczenie pojazdu... długo by tak można.

#37 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Super-Moderatorzy
  • 9311 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano pon, 21 maj 2018 - 14:01

To że tam pensje są wyższe to wszyscy wiedza. jak też ceny wielu rzeczy... 

owszem, ale: jeśli na najniższych stanowiskach zarabia się po $1500 (us), ew. 1400 euro (belgia), mieszkanie (2 sypialnie) w tych krajach kosztuje połowę z tego, utrzymanie 2 osób mniej niż drugą połowę, to życie wygląda inaczej niż 1800zł na kasie w lidlu w PL, z kosztami wynajmu kawalerki za 2/3 tej kwoty

więc w pewnym stopniu zastąpią, ale biorąc pod uwagę rosnący poziom ksenofobii w Polsce, tudzież pojawiające się co jakiś czas informacje np. o pobiciach obcokrajowców na ulicach, to jedynie do pewnego poziomu - obecności tych odważniejszych lub pracujących na wyższych stanowiskach (opuszczonych przez emigrujących z tych samych przyczyn na zachód Polaków)

jsz

bezmotocyklowy

#38 Januszm

• Forumowicze
  • 1594 postów
  • Na FM od: 19 grudzień 2002
  • Motocykl:Kilka

Napisano pon, 21 maj 2018 - 14:19

No ale rozmawiamy o wysokości pensji (nie ma tematu) czy o tym jak pracownik -imigrant jest postrzegany? Bo to dwie różne rzeczy... To że tam pensje są wyższe to wszyscy wiedza. jak też ceny wielu rzeczy... 

Gdyby z powodu wyższych kosztów życia, nam Polakom nie opłacało się wyjeżdżać i żyć na zachodzie, to nie potrzebowano by w Polsce ukraińskich rąk do pracy.

#39 Staszek_s

• E.K.G.
  • 1505 postów
  • Na FM od: 28 kwiecień 2005
  • Motocykl:Czarny naked

Napisano pon, 21 maj 2018 - 14:24

Przyjedź, otwórz firmę, daj godnie zarobić swoim Pracownikom, skoro masz prostą receptę na sukces.

#40 Buber

• Forumowicze
  • 2751 postów

Napisano pon, 21 maj 2018 - 14:42

jeszua, jak sam wiesz, wszystko jest względne, a życie to jeden wielki kompromis. Każde miejsce zamieszkania ma wady i zalety i to od nas zależy ustawienie priorytetów co jest ważne... 

janusz, pieniądze są ważne, ale nie dla wszystkich. Nie mierz innych swoją miarką...

Użytkownik Buber edytował ten post pon, 21 maj 2018 - 14:43

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |