Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ukraiński pracownik , czy zastąpią Polaków ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
201 odpowiedzi w tym temacie

#1 anakin

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 261 postów
  • Na FM od: 04 styczeń 2016
  • Motocykl:N-1200

Napisano pią, 18 maj 2018 - 21:11

Jak w temacie .

#2 emil1005

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1400 postów
  • Na FM od: 05 luty 2006

Napisano pią, 18 maj 2018 - 21:14

tak

#3 Quanti86

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 197 postów
  • Na FM od: 03 grudzień 2012
  • Motocykl:Yamaha xj600

Napisano pią, 18 maj 2018 - 21:19

Nie.

#4 anakin

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 261 postów

Napisano pią, 18 maj 2018 - 21:21

Większość kierowców tirów to są Ukraińcy , w Tesco Ukraińcy, na strefie przemysłowej też coraz więcej .

Powiem wam tylko że jak są nawaleni to mówią że nas załatwią , Polska nie powinna istnieć i takie tam .

Ja dostrzegam powoli problem , ciekawe jak się to rozwinie .

Zarobki na Ukrainie 700/800 pln , jakoś tego nie widzę  :dry: .

Użytkownik anakin edytował ten post pią, 18 maj 2018 - 21:25

#5 Tommo

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1295 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer

Napisano pią, 18 maj 2018 - 21:46

tak

Nie.

Obojniak.

Audi Sport

#6 anakin

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 261 postów

Napisano pią, 18 maj 2018 - 21:47

Obojniak.

:banghead:

#7 MariuszJ

ADEPT MOTOCYKLIZMU - szlifujący podnóżkami

• Super-Moderatorzy
  • 2281 postów
  • Na FM od: 05 styczeń 2007
  • Motocykl:wysportowana laska

Napisano pią, 18 maj 2018 - 22:33

Chyba tylko tanią siłę roboczą, ale jak zaczną marudzić, to nie zastąpią. 

#8 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9699 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano pią, 18 maj 2018 - 22:59

W pewnych dziedzinach Polacy po prostu zostana wyparci i nie beda mieli nic do powiedzenia, w innych Ukraincy nie beda mieli szans ale i tam tez beda wyjatki.

:crossy:

#9 ded

• Forumowicze
  • 201 postów
  • Na FM od: 02 czerwiec 2010
  • Motocykl:Triumph S3 955i 2002

Napisano sob, 19 maj 2018 - 05:11

Myślałem, że mogą się oni wpasowac, jak Polacy w UK. Obawiam się jednak, że nie. Ja znam historie że slyszenia, ale z pierwszej ręki. Większość to alkoholicy, nienawidzą Polaków. Na torach maja np bardzo duże spalanie, przez nieudolność lub kradną, pewnie jedno i drugie. Zdarzały się sytuację, że Ukrainiec groził, że Ci porwie tego Tira. W sumie to szukaj wiatru w polu... Polak, który mieszka na miejscu nie wykręci takiego numeru.
W branży budowlanej alkoholizm, kradzieże i fuszerka na całego. Podobno mimo niskich wynagrodzeń nie warto ich brać do pracy. Jak próbujesz coś wymagać, to "nie panimaju".
Uważam, że nie zdominują żadnej branży bo na dłuższą metę taki pracownik się nie opłaci.

#10 bert

• Forumowicze
  • 148 postów
  • Na FM od: 26 wrzesień 2006
  • Motocykl:suzi v-strom 650

Napisano sob, 19 maj 2018 - 06:18

Myślałem, że mogą się oni wpasowac, jak Polacy w UK. Obawiam się jednak, że nie. Ja znam historie że slyszenia, ale z pierwszej ręki. Większość to alkoholicy, nienawidzą Polaków. Na torach maja np bardzo duże spalanie, przez nieudolność lub kradną, pewnie jedno i drugie. Zdarzały się sytuację, że Ukrainiec groził, że Ci porwie tego Tira. W sumie to szukaj wiatru w polu... Polak, który mieszka na miejscu nie wykręci takiego numeru.
W branży budowlanej alkoholizm, kradzieże i fuszerka na całego. Podobno mimo niskich wynagrodzeń nie warto ich brać do pracy. Jak próbujesz coś wymagać, to "nie panimaju".
Uważam, że nie zdominują żadnej branży bo na dłuższą metę taki pracownik się nie opłaci.

bulszit. Historie ze słyszenia, urban legends.

Podobno, słyszałem, większość itd.

Pisz o przykładach które znasz a nie zasłyszanych banialukach. Ci Ukraińcy których ja znam to normalni ludzie, jedni lepsi inni gorsi, ale w swojej masie jako pracownicy generalnie lepsi od polskich odpowiedników.

Pytanie w temacie jest źle postawione - już zastąpili.

I w większości przypadków które ja znam są równi bądź lepsi od polskich pracowników.

"Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył." Stanisław Lem

"Problem z socjalizmem jest taki, że kiedyś kończą ci się cudze pieniądze." Margaret Thatcher

#11 bozoo

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 87 postów
  • Na FM od: 30 czerwiec 2009
  • Motocykl:motorynka

Napisano sob, 19 maj 2018 - 06:49

Jak się bujałem po różnych hotelach za Atlantykiem to tam też przeciętna pokojówka generalnie "no comprende". Na wws też sporo naszych bez języka pojechało. Czyli normalna migracja - imigranci zajmują głównie najprostsze, najniżej opłacane stanowiska, których lokalsi nie chcą. Ewentualnie później pną się w górę. Tak i u nas nie widzę powodu, żeby było inaczej.

#12 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Super-Moderatorzy
  • 5384 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano sob, 19 maj 2018 - 07:12

Nie zastąpią .......

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#13 Visuz

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 452 postów
  • Na FM od: 16 sierpień 2005
  • Motocykl:RD07A

Napisano sob, 19 maj 2018 - 08:16

Ukrainki zastąpią Polki bo przeciętnie są ładniejsze od naszych rodaczek. W dodatku ubierają  się seksowniej, malują itp.

#14 ernestZL

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1877 postów
  • Na FM od: 08 maj 2007
  • Motocykl:zx10r

Napisano sob, 19 maj 2018 - 08:43

A to jak wszędzie. Ci lepsi sobie poradzą i nie będzie z nimi problemu a przecież wiadomo że są potrzebni. Jest również spora grupa bardzo negatywnie nastawiona do Polaków. U nas w Radomsku jest ich naprawdę dużo i już 2 razy pokazali że jak są w większej grupie potrafią kogoś skopać do nieprzytomności. U nas trzymają się dużych firm robiących proste rzeczy. Te średnie firmy przerobiły temat i w kilku noga Ukrainca więcej nie stanie.
Ale na postawione pytanie w tytule odpowiem że Nie. Nie zastąpią.

Co do Ukrainek to jest ich zdecydowanie mniej. U nas sami faceci praktycznie. Ale się nie dziwię, trudno tu je utrzymać w spokoju jak to mawia mój kumpel z Ukrainy :)

Użytkownik ernestZL edytował ten post sob, 19 maj 2018 - 08:45

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

#15 Wertyder

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 395 postów
  • Na FM od: 22 czerwiec 2015

Napisano sob, 19 maj 2018 - 09:15

Nikt nikogo nie zastąpi ale póki co generalnie brak ludzi do pracy i ukraińcy są potrzebni, bo bez nich niektóre branże by padły. Ta dyskusja ma taki sam sens jak rozkminy o pogodzie.

Pierdoły opowiadasz. Znam - osobiście - kilku ukraińców i powiem że trudno znaleźć tak rzetelnych ludzi wśród naszych.

#16 przemek96

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2657 postów
  • Na FM od: 30 maj 2008
  • Motocykl:Heretyk Buła i Gruz

Napisano sob, 19 maj 2018 - 10:16

"Współpracuję" od 1,5 roku z ukraińcami... Faktycznie zdarzają się fachowcy lub ludzie robotni, ale tylko gdy nie stoisz nad nimi olewają. Większość to pijacy, mają lajtowy stosunek do pracy, potrafią nie przyjść z dnia na dzień. Bardziej rozgarnięci dość szybko uczą się polskiego, ale niektórzy będąc rok w Polsce nie panimaju. Generalnie są przyjmowani do najcięższych i najgorszych robót. Patrząc przez budowlankę  większość to partacze nie robiący ze sztuką, byle jak najmniej się narobić. Jednak ludzi do pracy, właśnie w tych ciężkich pracach, brakuje, to się przyjmuje co popadnie i jakoś to będzie. Koleżanka pracująca w dużej firmie budowlanej we wrocku mówiła, że bez nich to praktycznie stoją bo nie ma komu pracować. Podsumowując są konieczni, ale nie zastąpią nas, na pewno nie na wszystkich frontach.

Jak oni opowiadają to jak jakaś ukrainka przyjeżdża na hostel to praktycznie jest ze wszystkimi...

#17 Buber

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2751 postów
  • Na FM od: 17 sierpień 2006
  • Motocykl:CB 650Z & Kilofazer

Napisano sob, 19 maj 2018 - 10:42

Oczywiście zdajecie sobie sprawę że cały ten dyskurs mógłby być na niemieckim albo angolskim forum, i zamiast "Ukraińcy" byłoby "Polacy" a reszta wyglądałaby dokładnie tak samo?

Przecież to jest ewidentne, i będzie się tak samo rozwijać. Na razie tylko podstawowe prace a z czasem się zasymilują i będą w bankach itd. I nic w tym złego. Uzupełniają braki po tych Polakach co uciekli na zachód, ni mniej ni więcej... 

#18 Visuz

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 452 postów
  • Na FM od: 16 sierpień 2005
  • Motocykl:RD07A

Napisano sob, 19 maj 2018 - 10:58

Czyli to tylko kwestia czasu gdy pojawią się następcy Bandery i Szuchewycza.

#19 bonhart88

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 906 postów
  • Na FM od: 07 luty 2010
  • Motocykl:Bandit 600 :(

Napisano sob, 19 maj 2018 - 13:11

bulszit. Historie ze słyszenia, urban legends.

Podobno, słyszałem, większość itd.

Pisz o przykładach które znasz a nie zasłyszanych banialukach. Ci Ukraińcy których ja znam to normalni ludzie, jedni lepsi inni gorsi, ale w swojej masie jako pracownicy generalnie lepsi od polskich odpowiedników.

Pytanie w temacie jest źle postawione - już zastąpili.

I w większości przypadków które ja znam są równi bądź lepsi od polskich pracowników.

kolega wylądował przypadkiem w Pozaniu na dużej budowie jako rozbrojarz (ten co pręty żebrowane układa itd.) nie miał pojęcia od robocie od razu zaznaczył że przyjechał na miesiąc i dostał 17zł/h, ukrainiec który "musi" pracować 10-12h dziennie zaczynał na tej samej budowie od 11....

#20 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5123 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano sob, 19 maj 2018 - 13:58

Jak oni opowiadają to jak jakaś ukrainka przyjeżdża na hostel to praktycznie jest ze wszystkimi...

ale kopcą się kosmicznie i są ładne i niedrogie 

natomiast faceci to zuo pracę zabierają , płace zaniżają , u mnie w robocie jest 2 i niestety nie jest jak piszecie -są zajebiście robotni , chętni na każde nadgodziny , nie przeszkadza mu że pół dnia nachyla się do myjki w której są takie chemikalia że kwasówa koroduje , i dlatego jakby ich zjechało więcej to jest niebezpieczeństwo że chleb zabiorą i ja znowu będe się cieszył jak w weekend tankuje mtxa 80 za 10 zł i z rowerem się przepraszał :( dlatego precz 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |