Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecne zarobki polaków w różnych branżach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
883 odpowiedzi w tym temacie

#41 Januszm

MOTONITA - głaszczący manetkę

• Forumowicze
  • 1594 postów
  • Na FM od: 19 grudzień 2002
  • Motocykl:Kilka

Napisano śro, 02 maj 2018 - 19:29

Wiem bo mam kolegów kierowców.

Nie wiem jak ty, ale ja wolałbym mieć 10 tys. na ręke (może być nawet najniższa na papierze) niż 4 tys. brutto.

Odkąd mam działalność to nie choruje  ;) (nie płace nawet tej małej składki chorobowej).

Dobrze, że cieszysz się dobrym zdrowiem i życzę Ci byś cieszył się takowym jak najdłużej. Niestety choroba nie wybiera i nie ma znaczenia czy jesteś na etacie czy na własnej działalności, kiedyś może przyjść i co wtedy? I pozostaje jeszcze kwestia emerytury.

​I jeszcze jedno, twoi koledzy trochę sobie dodali ;)

Płaci tylko pod stołem.

No i właśnie w tym jest problem.

#42 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9606 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano śro, 02 maj 2018 - 20:10

A jaki jest problem żeby z pensji kierowcy odkładać co miesiąc 2-3 stówki na ewentualne koszty leczenia? Albo wykupić sobie pakiet w jakimś enelmedzie. Z publicznej służby zdrowia i tak nie da się korzystać bez czekania miesiącami.

Użytkownik Limo edytował ten post śro, 02 maj 2018 - 20:10

Why... So... Serious

#43 bozoo

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 87 postów
  • Na FM od: 30 czerwiec 2009
  • Motocykl:motorynka

Napisano śro, 02 maj 2018 - 20:25

A jaki jest problem żeby z pensji kierowcy odkładać co miesiąc 2-3 stówki na ewentualne koszty leczenia? Albo wykupić sobie pakiet w jakimś enelmedzie. Z publicznej służby zdrowia i tak nie da się korzystać bez czekania miesiącami.

Ano taki jak i z każdej innej - nikt (prawie nikt?) tego nie robi. Bo jeszcze czas, są teraz ważniejsze wydatki.
Zresztą mówi się od jakiegoś czasu o podstawowej emeryturze minimalnej za "czy się stoi czy się leży" więc tacy i tak swoją głodową jałmużnę dostaną a ci, co całe życie wszystko na umowie opodatkowane i ozusowane - wyjdą na skończonych frajerów. Jak zwykle, zresztą.

Użytkownik bozoo edytował ten post śro, 02 maj 2018 - 20:29

#44 Januszm

• Forumowicze
  • 1594 postów

Napisano śro, 02 maj 2018 - 20:27

Taki, że kierowcy żyją z diet, które są w Polsce traktowane jako część wynagrodzenia pomimo tego, że są one przeznaczone na wydatki w delegacji.

https://www.pip.gov..../podroze sl.pdf

Użytkownik Januszm edytował ten post śro, 02 maj 2018 - 20:29

#45 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5193 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano śro, 02 maj 2018 - 20:54

Nie wiem jak ty, ale ja wolałbym mieć 10 tys. na ręke (może być nawet najniższa na papierze) niż 4 tys. brutto.

ja też 

odłożyłbym sobie hajs na wypadek choroby i po prostu wziął na klatę że jak tydzień przesiedzę to dostanę ochłapy 

a tak od początku roku nie byłem ani razu na L4 a zarabiam marnie :(

a z ciekawostek to stonka magazyn - praca w grafiku jazda wózkiem widłowym głównie , 8h na dobę sporadycznie nadgodziny 2600-2900 netto :D i niech ktoś powie że stonka  to hu*owa firma .......i wszystko jak janusz chce na papierze 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#46 bozoo

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 87 postów
  • Na FM od: 30 czerwiec 2009
  • Motocykl:motorynka

Napisano śro, 02 maj 2018 - 21:36

ja też 
odłożyłbym sobie hajs na wypadek choroby i po prostu wziął na klatę że jak tydzień przesiedzę to dostanę ochłapy 
a tak od początku roku nie byłem ani razu na L4 a zarabiam marnie :(

Ano właśnie, grypę każdy przewidzi i kilka stówek styknie ale jak się (czego nikomu nie życzę) wyrżniesz na żwirowni i cię całego w gips wsadzą, byle jak ale wsadzą, to z czego zapłacisz?

#47 michoa

• Forumowicze
  • 5193 postów

Napisano śro, 02 maj 2018 - 22:00

Ano właśnie, grypę każdy przewidzi i kilka stówek styknie ale jak się (czego nikomu nie życzę) wyrżniesz na żwirowni i cię całego w gips wsadzą, byle jak ale wsadzą, to z czego zapłacisz? 

jak będe na pół etatu albo pełen na najniższą to sprawa jest jasna jak dzieło zlecenie to nie wiem jak to działa wtedy 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

#48 Limo

• Forumowicze
  • 9606 postów

Napisano śro, 02 maj 2018 - 22:26

Taki, że kierowcy żyją z diet, które są w Polsce traktowane jako część wynagrodzenia pomimo tego, że są one przeznaczone na wydatki w delegacji.

https://www.pip.gov..../podroze sl.pdf

Kierowcy zarabiają dobrze powyżej średniej krajowej i stać ich na prywatną opiekę medyczną, która teraz nie kosztuje dużo. Ci którym szkoda na to kasy są sami sobie winni.

Why... So... Serious

#49 Januszm

• Forumowicze
  • 1594 postów

Napisano śro, 02 maj 2018 - 23:17

Kierowcy zarabiają dobrze powyżej średniej krajowej

Pensja w okolicach najniższej krajowej jest większa od średniej krajowe? Żart roku :)

#50 Limo

• Forumowicze
  • 9606 postów

Napisano śro, 02 maj 2018 - 23:19

Nie zgrywaj głupka. Mowa o całych zarobkach a nie tylko tym co na papierze.

Why... So... Serious

#51 Januszm

• Forumowicze
  • 1594 postów

Napisano czw, 03 maj 2018 - 00:44

Nie zgrywaj głupka. Mowa o całych zarobkach a nie tylko tym co na papierze.

Nie zgrywam głupka. DIETA to nie zarobek!!!

#52 Adam M.

Spec - Mechanik

• Super-Moderatorzy
  • 12405 postów
  • Na FM od: 09 sierpień 2003
  • Motocykl:Triumph T150V.

Napisano czw, 03 maj 2018 - 04:14

Racja.

U mnie moze juz doszlo do $1.- za km w transporcie dalekobieznym, ale to przy wlasnej fmie / samozatrudnieniu.

Nie wiem ile placa kierowcom.

Na pewno Eldorado to przemysl naftowy w czasie buumu, choc teraz tez ludzie zarabiaja tylko zycia zadnego przy tym nie ma - koszary. 

#53 michoa

• Forumowicze
  • 5193 postów

Napisano czw, 03 maj 2018 - 07:55

januszm człowiek który siedząc 100 lat w Angli wie jakj wygląda praca kierowcy w PL i zarobki :D 

#54 Januszm

• Forumowicze
  • 1594 postów

Napisano czw, 03 maj 2018 - 08:28

januszm człowiek który siedząc 100 lat w Angli wie jakj wygląda praca kierowcy w PL i zarobki :D

No i co z tego, że siedzę w Anglii? Przecież to nie znaczy, że jestem odcięty od Świata. Wiem i to bardzo dobrze jak wygląda praca kierowcy w Polsce a to dlatego, że mam sporo kolegów, którzy jeżdżą w Polsce w tym dwóch przyjaciół, inny przyjaciel oraz członek mojej rodziny pracują jako spedytorzy. Czasami spotykam też kierowców z Polski na parkingach, załadunkach itp. Przedwczoraj z jednym rozmawiałem, mówił, że ma najniższą krajową i diety. Poza tym śledzę stronę www.etransport.pl gdzie ukazują się ogłoszenia o pracy, jest forum i ogólne informacje o transporcie.

#55 lech N

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• H-D
  • 396 postów
  • Na FM od: 29 lipiec 2014
  • Motocykl:electra- evo

Napisano czw, 03 maj 2018 - 08:43

Czyli wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

#56 Limo

• Forumowicze
  • 9606 postów

Napisano czw, 03 maj 2018 - 09:07

Nie zgrywam głupka. DIETA to nie zarobek!!!

To jakim cudem chłopaki pisali wcześniej że kierowca zarabia średnio 4k na rękę?

Why... So... Serious

#57 Januszm

• Forumowicze
  • 1594 postów

Napisano czw, 03 maj 2018 - 09:19

To jakim cudem chłopaki pisali wcześniej że kierowca zarabia średnio 4k na rękę?

Takim, że liczą wszystko i to co pod stołem i to co w dietach kierowca dostaje jako wynagrodzenie.

Może w Warszawie w jakiś firmach, kierowcy wracający codziennie do domu, tacy jak: kierowcy śmieciarek, dostawcy lokalni, kierowcy na budowach itp. mogą mieć większą pensję brutto, np. 5 000 tyś brutto ale to są nieliczne przypadki. 

Użytkownik Januszm edytował ten post czw, 03 maj 2018 - 09:23

#58 Limo

• Forumowicze
  • 9606 postów

Napisano czw, 03 maj 2018 - 09:22

Takim, że liczą wszystko i to co pod stołem i to co w dietach kierowca dostaje jako wynagrodzenie.

To z tego chyba można poświęcić 2 stówki na pakiet medyczny, czy lepiej przepić i się użalać nad sobą?

Why... So... Serious

#59 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - jeździec z głową

• Super-Moderatorzy
  • 5485 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano czw, 03 maj 2018 - 09:26

Może w Warszawie w jakiś firmach, kierowcy wracający codziennie do domu, tacy jak: kierowcy śmieciarek, dostawcy lokalni, kierowcy na budowach itp. mogą mieć większą pensję brutto, np. 5 000 tyś brutto ale to są nieliczne przypadki. 

A Ty skąd wiesz? Z Internetu czy z Vivy? 

Siemiatycze, woj podlaskie, tak jak pisałem wcześniej i to na rękę.

#60 ks-rider

• Forumowicze
  • 9816 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano czw, 03 maj 2018 - 09:26

kasa z moich podatków idzie na : 

śłużbę zdrowia z której nie korzystam bo albo nie mogę siędostać albo jest płatna i tak 

drogi które mnie tam wiszą a wręcz wku**ia mnie że przez środek mojewgo zajebistego lasu z miejscem na ognisko mi łącznik do autostrady budują 

troli urzędasów 

460 pajacy w cyrku 

diagnostów samochodowych 

milicję 

emeryturę której nie dożyje 

więc najchętniej bym ich nie płacił :D

Mnie osobiscie drazni, ze moje podatki Ida tam gdzie nie potrzeba ale i tak musze z tym  zyc. 

Diagnosci nie sa oplacani z podatku tylko z tego co utarguja.

Fajnie, ze jestes zdrowy, ale wierz lub nie przyjdzie Taki dzien, ze mozesz miec cos ze zdrowiem i nie koniecznie bedziesz w stanie wyciagnac z kasy z PORTO i zaplacic kilka baniek za operacje a co wazniejsze za rehabilitacje. Co wtedy ? ja nie przyjade i nie oddam strzalu kjtory pozwoli ci zejsc z tego padola. Pozostanie ci isc do Castoramy i kupic 5 m liny o odpowiedniej grubosci aby galaz na ktorej sie powiesisz wytrzymala tak jak i ta Lina.

Notabene bardzo krotkowzroczne myslenie

:crossy:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 Forumowiczów, 5 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |