Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecne zarobki polaków w różnych branżach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
828 odpowiedzi w tym temacie

#41 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - jeździec z głową

• Super-Moderatorzy
  • 5437 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano śro, 02 maj 2018 - 11:04

Akurat teraz kierowców brakuje w Polsce, więc nie jest tak źle, jak warunki nie pasują to po prostu szukają dalej :D

#42 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5140 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano śro, 02 maj 2018 - 11:31

ja tam chciałbym być zarejestrowany od najniższej albo nawet pół etatu czy tam dzieło zlecenie  a zarabiać lepiej ale u mnie takiej opcji nie ma :( wszystko na papierze .....

kasa z moich podatków idzie na : 

śłużbę zdrowia z której nie korzystam bo albo nie mogę siędostać albo jest płatna i tak 

drogi które mnie tam wiszą a wręcz wku**ia mnie że przez środek mojewgo zajebistego lasu z miejscem na ognisko mi łącznik do autostrady budują 

troli urzędasów 

460 pajacy w cyrku 

diagnostów samochodowych 

milicję 

emeryturę której nie dożyje 

więc najchętniej bym ich nie płacił :D 

problem z pracodawcami którzy zatrudniają na czarno albo kombinują jest najczęściej taki że nie płacą albo przychodzi koniec miesiąca a on szuka frajera żeby ci zabrać i żebyś mniej dostał , natomiast jakby płacili tyle co obiecali to jestem za :D 

człowiek się liczy ale hajs się musi zgadzać 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#43 spiwor

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 958 postów
  • Na FM od: 12 wrzesień 2006
  • Motocykl:Szadołka

Napisano śro, 02 maj 2018 - 11:32

Kierowca w firmie recyklingowej 8godz, praca 2zmianowa - 2100-2700 na rękę, wszystko na papierze.
Kierowca zestawu, każda nocka w domu, weekendy wolne, jazda zgodnie z czasem pracy- 3.500-4000, na papierze najniższa krajowa
Kierowca międzynarodowy zestawu mało nocek w trasie, łikendy w domu - 5-5,5 tyś. Na papierze najniższa.

Z rozmów na cb, system 3na1 - od 6.500 do 7200, nie słyszałem żeby ktoś w polskiej firmie więcej zarabiał. W nie polskiej 8-11 tys. Ale nie wiem czy to nie przechwałki.

Notoryczny kłamca  :icon_twisted: 

#44 Januszm

MOTONITA - głaszczący manetkę

• Forumowicze
  • 1592 postów
  • Na FM od: 19 grudzień 2002
  • Motocykl:Kilka

Napisano śro, 02 maj 2018 - 14:00

Akurat teraz kierowców brakuje w Polsce, więc nie jest tak źle, jak warunki nie pasują to po prostu szukają dalej :D

Po co szukać jak i tak się nie znajdzie? Nikt nie płaci np. 5 tysięcy netto plus ustawowe diety za system jazdy 3-1.

#45 Quanti86

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 210 postów
  • Na FM od: 03 grudzień 2012
  • Motocykl:Yamaha xj600

Napisano śro, 02 maj 2018 - 14:17

Płaci tylko pod stołem.

#46 WLD_Wlodi

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1788 postów
  • Na FM od: 30 listopad 2006
  • Motocykl:ZX6R 636 2016

Napisano śro, 02 maj 2018 - 17:33

To skąd to wiesz jeśli nie jesteś kierowcą?
Niestety od dawna jest problem z tym, że na kwicie kierowcy mają bardzo niską pensję brutto, reszta wynagrodzenia rozliczana jest jako diety za delegacje bądź dawana pod stołem za przejechany kilometr bądź procent od frachtu. I niby kasa się zgadza ale gdy przyjdzie iść na urlop bądź zachorować, to już nie jest różowo.
Polscy kierowcy od dawna domagają się zmian, niestety rządzący udajają głuchych i ślepych i nie widzą problemu.

Wiem bo mam kolegów kierowców.

Nie wiem jak ty, ale ja wolałbym mieć 10 tys. na ręke (może być nawet najniższa na papierze) niż 4 tys. brutto.

Odkąd mam działalność to nie choruje  ;) (nie płace nawet tej małej składki chorobowej).

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

#47 Januszm

• Forumowicze
  • 1592 postów

Napisano śro, 02 maj 2018 - 19:29

Wiem bo mam kolegów kierowców.

Nie wiem jak ty, ale ja wolałbym mieć 10 tys. na ręke (może być nawet najniższa na papierze) niż 4 tys. brutto.

Odkąd mam działalność to nie choruje  ;) (nie płace nawet tej małej składki chorobowej).

Dobrze, że cieszysz się dobrym zdrowiem i życzę Ci byś cieszył się takowym jak najdłużej. Niestety choroba nie wybiera i nie ma znaczenia czy jesteś na etacie czy na własnej działalności, kiedyś może przyjść i co wtedy? I pozostaje jeszcze kwestia emerytury.

​I jeszcze jedno, twoi koledzy trochę sobie dodali ;)

Płaci tylko pod stołem.

No i właśnie w tym jest problem.

#48 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9522 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano śro, 02 maj 2018 - 20:10

A jaki jest problem żeby z pensji kierowcy odkładać co miesiąc 2-3 stówki na ewentualne koszty leczenia? Albo wykupić sobie pakiet w jakimś enelmedzie. Z publicznej służby zdrowia i tak nie da się korzystać bez czekania miesiącami.

Użytkownik Limo edytował ten post śro, 02 maj 2018 - 20:10

Why... So... Serious

#49 bozoo

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 87 postów
  • Na FM od: 30 czerwiec 2009
  • Motocykl:motorynka

Napisano śro, 02 maj 2018 - 20:25

A jaki jest problem żeby z pensji kierowcy odkładać co miesiąc 2-3 stówki na ewentualne koszty leczenia? Albo wykupić sobie pakiet w jakimś enelmedzie. Z publicznej służby zdrowia i tak nie da się korzystać bez czekania miesiącami.

Ano taki jak i z każdej innej - nikt (prawie nikt?) tego nie robi. Bo jeszcze czas, są teraz ważniejsze wydatki.
Zresztą mówi się od jakiegoś czasu o podstawowej emeryturze minimalnej za "czy się stoi czy się leży" więc tacy i tak swoją głodową jałmużnę dostaną a ci, co całe życie wszystko na umowie opodatkowane i ozusowane - wyjdą na skończonych frajerów. Jak zwykle, zresztą.

Użytkownik bozoo edytował ten post śro, 02 maj 2018 - 20:29

#50 Januszm

• Forumowicze
  • 1592 postów

Napisano śro, 02 maj 2018 - 20:27

Taki, że kierowcy żyją z diet, które są w Polsce traktowane jako część wynagrodzenia pomimo tego, że są one przeznaczone na wydatki w delegacji.

https://www.pip.gov..../podroze sl.pdf

Użytkownik Januszm edytował ten post śro, 02 maj 2018 - 20:29

#51 michoa

• Forumowicze
  • 5140 postów

Napisano śro, 02 maj 2018 - 20:54

ja też 

odłożyłbym sobie hajs na wypadek choroby i po prostu wziął na klatę że jak tydzień przesiedzę to dostanę ochłapy 

a tak od początku roku nie byłem ani razu na L4 a zarabiam marnie :(

a z ciekawostek to stonka magazyn - praca w grafiku jazda wózkiem widłowym głównie , 8h na dobę sporadycznie nadgodziny 2600-2900 netto :D i niech ktoś powie że stonka  to hu*owa firma .......i wszystko jak janusz chce na papierze 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

#52 bozoo

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 87 postów
  • Na FM od: 30 czerwiec 2009
  • Motocykl:motorynka

Napisano śro, 02 maj 2018 - 21:36

ja też 
odłożyłbym sobie hajs na wypadek choroby i po prostu wziął na klatę że jak tydzień przesiedzę to dostanę ochłapy 
a tak od początku roku nie byłem ani razu na L4 a zarabiam marnie :(

Ano właśnie, grypę każdy przewidzi i kilka stówek styknie ale jak się (czego nikomu nie życzę) wyrżniesz na żwirowni i cię całego w gips wsadzą, byle jak ale wsadzą, to z czego zapłacisz?

#53 michoa

• Forumowicze
  • 5140 postów

Napisano śro, 02 maj 2018 - 22:00

Ano właśnie, grypę każdy przewidzi i kilka stówek styknie ale jak się (czego nikomu nie życzę) wyrżniesz na żwirowni i cię całego w gips wsadzą, byle jak ale wsadzą, to z czego zapłacisz? 

jak będe na pół etatu albo pełen na najniższą to sprawa jest jasna jak dzieło zlecenie to nie wiem jak to działa wtedy 

#54 Limo

• Forumowicze
  • 9522 postów

Napisano śro, 02 maj 2018 - 22:26

Taki, że kierowcy żyją z diet, które są w Polsce traktowane jako część wynagrodzenia pomimo tego, że są one przeznaczone na wydatki w delegacji.

https://www.pip.gov..../podroze sl.pdf

Kierowcy zarabiają dobrze powyżej średniej krajowej i stać ich na prywatną opiekę medyczną, która teraz nie kosztuje dużo. Ci którym szkoda na to kasy są sami sobie winni.

Why... So... Serious

#55 Januszm

• Forumowicze
  • 1592 postów

Napisano śro, 02 maj 2018 - 23:17

Kierowcy zarabiają dobrze powyżej średniej krajowej

Pensja w okolicach najniższej krajowej jest większa od średniej krajowe? Żart roku :)

#56 Limo

• Forumowicze
  • 9522 postów

Napisano śro, 02 maj 2018 - 23:19

Nie zgrywaj głupka. Mowa o całych zarobkach a nie tylko tym co na papierze.

Why... So... Serious

#57 Januszm

• Forumowicze
  • 1592 postów

Napisano czw, 03 maj 2018 - 00:44

Nie zgrywaj głupka. Mowa o całych zarobkach a nie tylko tym co na papierze.

Nie zgrywam głupka. DIETA to nie zarobek!!!

#58 Adam M.

Spec - Mechanik

• Super-Moderatorzy
  • 12364 postów
  • Na FM od: 09 sierpień 2003
  • Motocykl:Triumph T150V.

Napisano czw, 03 maj 2018 - 04:14

Racja.

U mnie moze juz doszlo do $1.- za km w transporcie dalekobieznym, ale to przy wlasnej fmie / samozatrudnieniu.

Nie wiem ile placa kierowcom.

Na pewno Eldorado to przemysl naftowy w czasie buumu, choc teraz tez ludzie zarabiaja tylko zycia zadnego przy tym nie ma - koszary. 

#59 michoa

• Forumowicze
  • 5140 postów

Napisano czw, 03 maj 2018 - 07:55

januszm człowiek który siedząc 100 lat w Angli wie jakj wygląda praca kierowcy w PL i zarobki :D 

#60 Januszm

• Forumowicze
  • 1592 postów

Napisano czw, 03 maj 2018 - 08:28

januszm człowiek który siedząc 100 lat w Angli wie jakj wygląda praca kierowcy w PL i zarobki :D

No i co z tego, że siedzę w Anglii? Przecież to nie znaczy, że jestem odcięty od Świata. Wiem i to bardzo dobrze jak wygląda praca kierowcy w Polsce a to dlatego, że mam sporo kolegów, którzy jeżdżą w Polsce w tym dwóch przyjaciół, inny przyjaciel oraz członek mojej rodziny pracują jako spedytorzy. Czasami spotykam też kierowców z Polski na parkingach, załadunkach itp. Przedwczoraj z jednym rozmawiałem, mówił, że ma najniższą krajową i diety. Poza tym śledzę stronę www.etransport.pl gdzie ukazują się ogłoszenia o pracy, jest forum i ogólne informacje o transporcie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 Forumowiczów, 2 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |