Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecne zarobki polaków w różnych branżach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
883 odpowiedzi w tym temacie

#401 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5193 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano pią, 13 lip 2018 - 15:50

Górnictwo podziemne. 

Przodowy na zmianie remontowej, 6. grupa górnicza, praca na 3 zmiany, 3800 do ręki

Górnik na zmianie remontowej, 7. grupa górnicza, praca na 3 zmiany, 3500 do ręki 

Górnik na zmianie wydobywczej - praca w ścianie, 3 zmiany 6. grupa, 4300 do ręki

zajebista kasa jakby nie bekas to przeprowadziłbym się na śląsk :D 

Aha ...... czyli zagubiona albo szuka wrażeń  :)

nie po prostu stary zarabia gruby $ i ona nie chodzi do pracy żeby na pasztet było tylko z nudów dla bajery ze znajomymi , dla zabicia czasu i w sumie lata jej ile zarabia :D 

u mnie jest takich pełno , szpile , mocny makijaż , zajebista dupa , zajeżdża autem 2016 rocznik , zanim wskoczy w ogrodniczki jeszcze sms pisze z apple czy innego hujskiego modnego wśród szczurów ścierwa a potem siada przed komputer w ogrodniczkach i liczy śrubki za najniższą :D  stary jest wojskowym zarabia tyle że dla niej dziwki i koks to nuda bo to chleb powszedni to dla zabicia czasu dla poznania ludzi , żeby coś robić , przychodzi sobie do lekkiej pracy za najniższą i nawet jest wydajnym zaangażowanym pracownikiem bo być może sprawia jej to frajdę :D

są 2 typy ludzi -cygański król michoa który dałby sięzabić za bezrobocie i spadająca z nieba kasę , nie nudziłby się wcale i żył jak aids w afryce i są takie płaskie dupy z szałta -ma hajs rozrywki ale jednak idzie do pracy bo nie wiem -wszystko ją nudzi a pracę traktuje jak rozrywkę :D ? tych drugich nie umiem wytrłumaczyć bo syty głodnego nie zrozumie :D 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#402 WLD_Wlodi

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1800 postów
  • Na FM od: 30 listopad 2006
  • Motocykl:ZX6R 636 2016

Napisano pią, 13 lip 2018 - 18:47

Przytoczę trochę zarobki z branży o której jest wiele mitów:

Górnictwo podziemne. 

Przodowy na zmianie remontowej, 6. grupa górnicza, praca na 3 zmiany, 3800 do ręki

Górnik na zmianie remontowej, 7. grupa górnicza, praca na 3 zmiany, 3500 do ręki 

Górnik na zmianie wydobywczej - praca w ścianie, 3 zmiany 6. grupa, 4300 do ręki

Informacje z pierwszej ręki, od samych zainteresowanych w trakcie rozmowy jedenastego - czyli dzień po wypłatach. 

Czy to naprawdę tak astronomiczne zarobki jak się ludziom zdaje? 

Dodając trzynastkę i czternastkę i dzieląc na liczbę miesięcy, bez innych dodatków wychodzi miesięcznie około:

3800 -> 4433
3500 -> 4080
4300 -> 5000

My biedni przedsiębiorcy żadnych dodatków nie mamy  ;)  A i jeszcze trzeba płacić ZUS 1200zł, dochodowy, vat, nie mówiąc o innych opłatach  :biggrin: 

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

#403 fincher

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 464 postów
  • Na FM od: 27 sierpień 2012
  • Motocykl:FZS 1000

Napisano pią, 13 lip 2018 - 21:50

3800 -> 4433
3500 -> 4080
4300 -> 5000

My biedni przedsiębiorcy żadnych dodatków nie mamy  ;)  A i jeszcze trzeba płacić ZUS 1200zł, dochodowy, vat, nie mówiąc o innych opłatach  :biggrin: 

Zacznijmy od tego, że 5000 to nie jest jakieś bardzo wysokie wynagrodzenie.

Na takie pieniądze może liczyć człowiek z 10 letnim doświadczeniem.
Uwzględniając warunki na stanowisku takie jak: straszne zapylenie, wysoka temperatura około 30 stopni, 80-90% wilgotności, hałas, wibracje, brak miejsca na ruch.
Dodatkowo zagrożenia: zawał, metan, wybuch, pożar, gazy, woda, brak drogi ucieczki.
To 5000 na rękę nie jest wielką kwotą.

Nie mówię, że powinno się płacić więcej górnikom ale teraz gdy poznałem warunki takiej pracy na własnej skórze rozumiem dlaczego górnictwo ma takie przywileje - jak chociażby emerytury.

#404 bonhart88

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 910 postów
  • Na FM od: 07 luty 2010
  • Motocykl:Bandit 600 :(

Napisano pią, 13 lip 2018 - 22:04

Uwzględniając warunki na stanowisku takie jak: straszne zapylenie, wysoka temperatura około 30 stopni, 80-90% wilgotności, hałas, wibracje, brak miejsca na ruch.
Dodatkowo zagrożenia: zawał, metan, wybuch, pożar, gazy, woda, brak drogi ucieczki.

Nie mówię, że powinno się płacić więcej górnikom ale teraz gdy poznałem warunki takiej pracy na własnej skórze rozumiem dlaczego górnictwo ma takie przywileje - jak chociażby emerytury.

Zakład produkcyjny, przetwórstwo spożywcze, woj. Lubelskie:

Warunki pracy: wysoka temperatura +30%, wilgotność 80-90%, hałas pow. 95dB, wibracje, chodzenie po stalowych schodach na których wkrapla się para wodna, 1 przerwa, po za tym 100% na nogach, praca pod monitoringiem itd., presja przełożonych, umowy krótkoterminowe, sezonowość pracy (brak możliwości pójścia na urlop w wakacje), konieczność przekazywania zmiany - czyli codziennie ok 15-30 min pracy za darmo,oczywiście czterobrygadówka.

1/2 zarobków górnika, 0 przywilejów, 0 premii.

Użytkownik bonhart88 edytował ten post pią, 13 lip 2018 - 22:06

#405 ZIGGI

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1318 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2006
  • Motocykl:-

Napisano pią, 13 lip 2018 - 22:11

Moja miała świetną robotę to zachciało się jej pracy nauczyciela... Teraz się dowiaduje że zostawia szkołę od września i idzie na kelnerke za grosze na początek bo tak naprawdę zawsze o tym marzyła. Świat się zmienia. Pieniądze to nie wszystko.

W tym zawodzie można ładny pieniądz zarabiać. Nie wiem jak jest w Radomsku, zapewne zupełnie inaczej, ale w Wa-wie poniżej pięciu koła (pensja + tipy) to pracować chcą tylko desperaci. Jak ktoś nie ma dzieci albo nawet partnera, to można zarobić w chooj więcej. Praca do późna i w weekendy niestety niszczy rodzinę...

A ja uważam że górnik powinien zarabiać więcej i mieć wszystkie obecne przywileje, ale TYLKO ku*wa GÓRNIK! Nie BHP-owiec, nie sekretarka i nie jakiś cieć pilnujący szlabanu albo operator co przerzuca urobek ładowarką na powierzchni. Do tego te wszystkie fikcyjne zatrudnienia zarządów, gdzie zatrudnia się gościa na miesiąc, potem go zwalnia i daje roczną odprawę, a za dwa miesiące znowu się go zatrudnia i znowu zwalnia z odprawą. W te dwa miesiące oczywiście zatrudnił się na miesiąc w innej kopalni i też go zwolnili z roczną odprawą...

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

#406 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - jeździec z głową

• Super-Moderatorzy
  • 5485 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano sob, 14 lip 2018 - 00:09

Dostałem propozycje ostatnio na kierownika stacji w Wawie.......nie bede sie rozwijal ale dla mnie 6700 netto ..... odrzuciłem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#407 cezsek

• E.K.G.
  • 431 postów
  • Na FM od: 24 sierpień 2006
  • Motocykl:Zajebisty

Napisano sob, 14 lip 2018 - 00:14

Dostałem propozycje ostatnio na kierownika stacji w Wawie.......nie bede sie rozwijal ale dla mnie 6700 netto ..... odrzuciłem

Ja bym brał... kierownik... to brzmi...

Do tego stacji. To prawie, jak "zawiadowca".
Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

#408 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5193 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano sob, 14 lip 2018 - 04:00

u nas jest to samo 5 tys na ręke po 10 latach nie dostaniesz , 30 stopni to jest ciepłą wiosną , teraz jest więcej :D no i te lecznicze wyziewy , nad galwanizerią to nawet legary od dachu korodują , nieraz strach coś złapać że ci się ręka rozpuści :D

nie jest ? to może w końskich jak grzejesz bojler w dziennej taryfie to jest mało ale ogólnie to jest w h*j i trochę ....jakbym ja zarabiał 5 tys netto bez delegacji i pracy po 16h /dobę to baba dziecko , wóda dziwki , centralne ogrzewanie....

Użytkownik michoa edytował ten post sob, 14 lip 2018 - 04:08

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#409 KLAUDIUSZ

• Super-Moderatorzy
  • 5485 postów

Napisano sob, 14 lip 2018 - 09:23

Ja bym brał... kierownik... to brzmi...

Do tego stacji. To prawie, jak "zawiadowca".

Teraz to nie takie hop siup ..... firmy się wycwaniły, dają Stacje, obliczają ile potrzeba na pracowników, na opłaty, nawet na sraj taśme, ZUS, podatki itd. ....... w tym wynagrodzenie dla "zwiadowcy", oczywiście przed opodatkowaniem" ...... do tego ubezpieczenie, polisy które "zwiadowca" musi pokryć ...... więc nie jest łatwo, generalnie wszystko przerzucane jest na osobę która dostaje taką Stacje w zarządzanie i jeszcze ma targety itd.

#410 KLAUDIUSZ

• Super-Moderatorzy
  • 5485 postów

Napisano sob, 14 lip 2018 - 09:25

miesięczne ....... miesięczne

#411 Visuz

• Forumowicze
  • 456 postów
  • Na FM od: 16 sierpień 2005
  • Motocykl:RD07A

Napisano sob, 14 lip 2018 - 09:27

6700 netto, to nie jest szał, więcej ma kierownik maka w Wawie. A po drugie, fajnie mieć możliwości rozwoju, bo stojąc w miejscu uwsteczniasz się.

E tam, takie pierdolenie...

#412 Visuz

• Forumowicze
  • 456 postów

Napisano sob, 14 lip 2018 - 10:02

Nie lubisz podnosić poprzeczki?

Lubisz sam sobie utrudniać życie?

#413 Bimbak

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1811 postów
  • Na FM od: 21 czerwiec 2008
  • Motocykl:Suzuki GSX-R 1000 K8

Napisano sob, 14 lip 2018 - 10:18

Osiadłeś na laurach Visuz.
A może spocząłeś na mieliźnie?

Użytkownik Bimbak edytował ten post sob, 14 lip 2018 - 10:22

#414 Visuz

• Forumowicze
  • 456 postów

Napisano sob, 14 lip 2018 - 10:36

Osiadłeś na laurach Visuz.
A może spocząłeś na mieliźnie?

Po prostu sobie lekko i przyjemnie dryfuję.

#415 Tommo

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1387 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer, VS1400

Napisano sob, 14 lip 2018 - 10:40

Po prostu sobie lekko i przyjemnie dryfuję.

ku*wa, wiedziałem że w końcu kupi łóżko wodne.

Audi Sport

#416 KLAUDIUSZ

• Super-Moderatorzy
  • 5485 postów

Napisano sob, 14 lip 2018 - 10:52

Dryfowanie jest bez sensu .... Ja wolę płynąć, raz szybciej, raz wolniej, raz w lewo raz w prawo ....... do przodu do tyłu  :D

#417 Visuz

• Forumowicze
  • 456 postów

Napisano sob, 14 lip 2018 - 11:21

Dryfowanie jest bez sensu .... Ja wolę płynąć, raz szybciej, raz wolniej, raz w lewo raz w prawo ....... do przodu do tyłu  :D

Z mojej perspektywy wygląda to na bezsensowne miotanie się. :)

P.S. Ot, takie ruchy Browna.

Użytkownik Visuz edytował ten post sob, 14 lip 2018 - 11:22

#418 KLAUDIUSZ

• Super-Moderatorzy
  • 5485 postów

Napisano sob, 14 lip 2018 - 14:22

Z mojej perspektywy wygląda to na bezsensowne miotanie się. :)
P.S. Ot, takie ruchy Browna.

Nie, to tzw. Sterowanie ha ha ha

#419 Visuz

• Forumowicze
  • 456 postów

Napisano sob, 14 lip 2018 - 14:37

Nie, to tzw. Sterowanie ha ha ha

O, nie nie, kochasiu...

Gdybyś napisał, że płyniesz cały czas w jednym kierunku to przyznałbym, że przynajmniej próbujesz walczyć z prądem... chociaż i tak niewiele to daje.

Ale skoro płyniesz raz w tą, raz w tamtą stronę, to prąd niesie cię z tą samą prędkością i w tym samym kierunku co mnie.

Czyli jest to zwykłe bezsensowne miotanie się. :)

#420 KLAUDIUSZ

• Super-Moderatorzy
  • 5485 postów

Napisano sob, 14 lip 2018 - 15:49

Oj nie nie kochany, tak nie jest, sterując wybierasz rejony pod względem w miare spokojnej pogody ....... nawet jak płyniech na żaglach ........ płynąc, nigdy nie masz tej samej predkosci i tego samego kierunku, niestety trzeba brać pod uwagę warunki panujące ......

No ale skąd Ty to możesz wiedzieć jak ty tylko dryfujesz kochany ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 Forumowiczów, 6 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |