Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaniedbana pokrywa silnika

Pokrywa silnika dekiel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mhonzik

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 24 styczeń 2018
  • Motocykl:Yamaha Virago 535

Napisano sob, 14 kwi 2018 - 07:01

Cześć, jak sobie poradzić z tak poniszczoną pokrywą silnika? Załączam zdjęcie

Załączone pliki

#2 niwy

KANDYDAT NA MOTONITĘ - klepiący zaworami

• Forumowicze
  • 785 postów
  • Na FM od: 30 grudzień 2009
  • Motocykl:VTXę 125

Napisano sob, 14 kwi 2018 - 13:12

to wóz ?

#3 Adam M.

Spec - Mechanik

• Super-Moderatorzy
  • 12388 postów
  • Na FM od: 09 sierpień 2003
  • Motocykl:Triumph T150V.

Napisano nie, 15 kwi 2018 - 05:12

Malowanie proszkowe.

#4 Mmmoto

• Forumowicze
  • 7 postów
  • Na FM od: 15 kwiecień 2018

Napisano nie, 15 kwi 2018 - 10:24

Nazwę to" zwykłymi środkami"  i preparatami będzie ciężko. Jaki to dokładnie model? malowanie proszkowe przyniesie chyba największe efekty, trudno mi jedynie przewidzieć jakie to koszty.

#5 emil1005

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1406 postów
  • Na FM od: 05 luty 2006

Napisano nie, 15 kwi 2018 - 15:08

Papier scierny i jazda. Zeby bylo szybciej mozesz kupic spray do usuwania starych powlok lakierniczych, zejdzie tym lakier bezbarwny. 

#6 Mhonzik

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 24 styczeń 2018
  • Motocykl:Yamaha Virago 535

Napisano nie, 15 kwi 2018 - 20:42

Dzięki

Nazwę to" zwykłymi środkami"  i preparatami będzie ciężko. Jaki to dokładnie model? malowanie proszkowe przyniesie chyba największe efekty, trudno mi jedynie przewidzieć jakie to koszty.

535

#7 Buber

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2753 postów
  • Na FM od: 17 sierpień 2006
  • Motocykl:CB 650Z & Kilofazer

Napisano pon, 16 kwi 2018 - 12:51

Masz dwie opcje - nowa powłoka (czyli lakier proszkowy), albo polerka żywego aluminium. Obydwa rozwiązania mają plusy i minusy. Proszek to jednak farba i jak farba będzie wyglądał. Podpolerowane alu (od ciebie zależy do jakiego połysku) fajnie wygląda, ale trzeba o to potem bardziej dbać - trzeba czyścić. Można próbować położyć bezbarwny ale to dobrze wychodziło tylko Japończykom w fabryce :)

#8 bojan 2

• Forumowicze
  • 5 postów
  • Na FM od: 31 sierpień 2017
  • Motocykl:yamaha venture 1300

Napisano pią, 11 maj 2018 - 18:33

Masz dwie opcje - nowa powłoka (czyli lakier proszkowy), albo polerka żywego aluminium. Obydwa rozwiązania mają plusy i minusy. Proszek to jednak farba i jak farba będzie wyglądał. Podpolerowane alu (od ciebie zależy do jakiego połysku) fajnie wygląda, ale trzeba o to potem bardziej dbać - trzeba czyścić. Można próbować położyć bezbarwny ale to dobrze wychodziło tylko Japończykom w fabryce :)

mniej więcej 10 lat temu miałem podobny problem. Zrobiłem to w zimie , w okresie letnim po prostu szkoda czasu. Otóż zdemontowałem pokrywy silnika, wymyłem, odtłuściłem i......zacząłem działać. Czyli pojemnik z wodą, papiery wodne od najgrubszego (180) do najdrobniejszego (2500), potem poler i mnóstwo, mnóstwo cierpliwości a efekt jeśli przyłożysz się do tego będzie powalający. Aluminium można naprawdę wypolerować na przysłowiowe lustro. Niestety nie mam zdjęć z tamtego okresu, ale metodę stosuję do dzisiaj i przynosi efekt

znalazłem zdjęcia i wysyłam

pozdro i wytrwałościZałączony plik  _MG_9691.jpg   377,1 KB   7 Ilość pobrań

Załączone pliki

#9 LORD VADER

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2653 postów
  • Na FM od: 15 maj 2006
  • Motocykl:kaczka / CZ600V Transalp

Napisano nie, 13 maj 2018 - 09:15

Po polerowaniu i pierwszym wiosennym deszczyku będzie jęczał w stylu "qrwa dlaczego nie kupiłem dekli w chromie" .Nie wiem czy występuja - ale jak są to bierz bez względu na cenę albo oddaj swoje do chromowania . No chyba że traktujesz moto jak eksponat czyli 4h pucowania / 1h jeżdżenia to zdążysz zadbać o polerkę. Też tak kiedyś miałem , teraz myje jak nie widac logo pod robalami. Szkoda czasu :P

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |