Skocz do zawartości

Zdjęcie

Himalaje- motocyklowe marzenie 2018

Himalaje wyjazd lipiec 2018

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kate

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 13 postów
  • Na FM od: 11 maj 2007
  • Motocykl:SILVER LOVER

Napisano pią, 06 kwi 2018 - 10:24

Załączony plik  Himalaje.jpg   161,79 KB   18 Ilość pobrańWitajcie,

W lipcu organizujemy niskobudżetowy wyjazd motocyklowy w Himalaje. Dokładny termin do ustalenia po zebraniu chętnych, a wyprawa jest przewidziana na 14-16 dni.

Jesteśmy nastawieni na trudne warunki, cudowne widoki i świetną zabawę. Wiem, że jest wiele firm, które organizują podobne wyprawy ale my nie chcemy przepłacać. Dlatego sami organizujemy wszystko od początku do końca. Zaczynamy od miejscowości Leh, skąd wypożyczamy motocykle Royal Enfield 500. Na miejscu podczas całej podróży mamy zapewnione noclegi z wyżywieniem, przewodnika wraz z zapleczem serwisowym, paliwo, i rafting. Aby koszty rozłożyć optymalnie potrzeba 10 uczestników. Jest kilka wolnych miejsc i szczegóły chętnie podam zainteresowanym. Nie chcemy wydać więcej niż 1200 Euro (bez przelotów)

Mogę śmiało polecić przepiękne i różnorodne rejony indyjskich dróg i przełęczy bo spędziłam tam niezapomnianą przygodę w ubiegłym roku. Na wzór tamtego wyjazdu jest przygotowany tegoroczny plan. Nie zabraknie absolutnych must see jak (do niedawna) najwyższa himalajska przełęcz Khardung La o wysokości 5359m, jezioro Tsomoriri w obrębie płaskowyżu Changthang. Będziemy w rejonie Kaszmiru, Tybetu i Zanskar.

Zapraszam :)

Kate

#2 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9773 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano pią, 06 kwi 2018 - 11:17

Pomijam juz, ze od kilku lat nie jestem w stanie skrzyknac kilku osob aby wybrali sie 750 - 850 km od Wa-wy do Niemiec a Ty z Himalajami wyskakujesz, no ale demokracje mamy.

Gdybym nie znal cen w Indiach czy Nepalu to moze by mnie te 1200 Jurkow jakos rajcowalo. W zeszlym roku objechalem pol Francy i 2/3 Hiszpani - 6250 i 950,- Jurkow nie wydalem a podejrzewam, ze spalem w lepsiejszych hotelach niz te ktore bedziecie oferowali.

Buziaczki

:crossy:

#3 Limo

• Forumowicze
  • 9525 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano pią, 06 kwi 2018 - 11:34

Po cholerę się wtrącasz jak nie jesteś zainteresowany? Daj se siana.

Why... So... Serious

#4 ks-rider

• Forumowicze
  • 9773 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano pią, 06 kwi 2018 - 11:40

Siory, Rozumiem, ze Ty juz sie zapisales na liste :icon_mrgreen:

#5 Staszek_s

MOTONITA - głaszczący manetkę

• E.K.G.
  • 1505 postów
  • Na FM od: 28 kwiecień 2005
  • Motocykl:Czarny naked

Napisano pią, 06 kwi 2018 - 18:27

Pomijam juz, ze od kilku lat nie jestem w stanie skrzyknac kilku osob aby wybrali sie 750 - 850 km od Wa-wy do Niemiec a Ty z Himalajami wyskakujesz, no ale demokracje mamy.

Gdybym nie znal cen w Indiach czy Nepalu to moze by mnie te 1200 Jurkow jakos rajcowalo. W zeszlym roku objechalem pol Francy i 2/3 Hiszpani - 6250 i 950,- Jurkow nie wydalem a podejrzewam, ze spalem w lepsiejszych hotelach niz te ktore bedziecie oferowali.

Buziaczki

Andrzeju, nie krytykuj wszystkiego dla samej potrzeby krytykowania, bądź konstruktywny, czyli podaj przykład - ale konkretny przykład z przywołaniem strony czy kosztorysu - gdzie taka wycieczka wychodzi znacznie taniej. Będzie to jakaś wskazówka, być może nawet dla Autorki tematu, że można to ogarnąć mniejszym kosztem. 

A tak to tylko torpedujesz niepotrzebnie czyjąś inicjatywę. Po co?

#6 cezsek

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• E.K.G.
  • 431 postów
  • Na FM od: 24 sierpień 2006
  • Motocykl:Zajebisty

Napisano pią, 06 kwi 2018 - 19:08

Myślę, że autorka tematu nie potrzebuje specjalnych propozycji. Tym bardziej, że doświadczenie w tym zakresie ma. Oczekuje zgłoszeń chętnych na wyjazd.
Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

#7 Staszek_s

MOTONITA - głaszczący manetkę

• E.K.G.
  • 1505 postów
  • Na FM od: 28 kwiecień 2005
  • Motocykl:Czarny naked

Napisano pią, 06 kwi 2018 - 19:34

Czesiu, odniosłem się tylko do wpisu Andrzeja. Absolutnie nie neguję doświadczenia Kate.

Użytkownik Staszek_s edytował ten post pią, 06 kwi 2018 - 19:36

#8 cezsek

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• E.K.G.
  • 431 postów
  • Na FM od: 24 sierpień 2006
  • Motocykl:Zajebisty

Napisano pią, 06 kwi 2018 - 19:38

Czesiu, odniosłem się tylko do wpisu Andrzeja. Absolutnie nie neguję doświadczenia Kate.

Stanisław, ja nie krytykuję. Stwierdzam tylko fakt.
Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

#9 Kate

NOWICJUSZ - macant tematu

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 13 postów
  • Na FM od: 11 maj 2007
  • Motocykl:SILVER LOVER

Napisano nie, 15 kwi 2018 - 17:32

No widzisz, a ja widoczniej mam więcej uroku osobistego bo grupa już jest zwarta i gotowa tylko aby zoptymalizować koszty fajnie byłoby aby było nas więcej :)

Mam sprawdzoną firmę, od której wynajmujemy motocykle i jest to jedna z tańszych opcji jakie udało nam się znaleźć w ubiegłym roku. Chłopcy sprawdzili się na 200% i nawet jeśli udałoby się znaleźć coś taniej (ale nie mam takiej pewności) to wolę sprawdzonych ludzi, którzy nie zawiedli nawet w bardzo trudnych sytuacjach (a było bardzo poważnie i niebezpiecznie). 

Jeśli tylko znajdą się chętni na tym forum to z przyjemnością opowiem jak to wyglądało w ubiegłym roku i co planujemy w lipcu. 

Zapraszam tylko pozytywnych ludzi. Nie trzeba nam malkontentów :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |