Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nieudany zakup

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 kiler

MGS Member

• Forumowicze
  • 1341 postów
  • Na FM od: 22 kwiecień 2005
  • Motocykl:BMW S1000RR V-strom1000

Napisano śro, 14 mar 2018 - 11:47

Nie zawsze. Jak sprzedawałem teraz moto to kupujący sam poprosił żeby zaznaczyć w umowie że moto jest uszkodzone i wpisać kwotę poniżej 1000zł to nie będzie musiał płacić podatku. Rozumiesz, dla marnych 50zł.

po prostu kupujący wiedział że jakiekolwiek reklamacje , rękojmie itp to czysta fikcja . W ten sposób 1 zaoszczędził 50 zł 2 zaoszczędził jakiejś tam roboty i czasu przy PCC

to bardzo proste

pozatym może i kupujący ma wybór , kasę itp ale naprawdę ciut opamiętania nie każdy handlarz to "sprzedawca śmierci" nie każde przegięcie stelaża to pewna śmierć lub kalectwo

i jeszcze jeden mały drobiazg - moje wieloletnie doświadczenie pokazuje że 95% takich kupujących którzy myślą tylko że każdy sprzedający chce ich oszukać i zabezpieczają się przed tym umowami , paragrafami itp kupuje największego strucla za największe pieniądze i są szczęśliwi  że mają książki serwisowe i 15 letniego passata kombi TDI z POTWIERDZONYM przebiegiem 150 tys bo niemiec kupił duże kombi po to żeby mało jeździć :biggrin:

#22 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Super-Moderatorzy
  • 5385 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano śro, 14 mar 2018 - 11:51

Panowie ..... ale sprzedawał jako uszkodzony, kolega kupił jak uszkodzony więc nie ma tematu

#23 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9704 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano śro, 14 mar 2018 - 17:19

Drogi zalozycielu tematu,

Dales doopy na calej lini i taka jest Prawda. Pozostaje szukac innej ramy albo dac ja naprawic. Nie wiem ile w PL jest warsztatao ktore wydadza na nia certyfikat ( pomijajac jak dobrze zrobia swoja roboite, bo certyfikat nie musi oznsczac, ze rama bedzie zrobiona czy prosta.

​Nie ma sie co uzalac, chciales byc cfanszy a wyszedles na glupszego - wiem, wiem, Prawda w oczy kole.

pozdro

:crossy:

#24 Limo

• Forumowicze
  • 9410 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano śro, 14 mar 2018 - 17:43

Już nie przesadzajcie, ludzie całe stelaże ucinają jak przerabiają motki na cafe czy bobbery. One nie mają wpływu na geometrię.

Why... So... Serious

#25 ded

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 201 postów
  • Na FM od: 02 czerwiec 2010
  • Motocykl:Triumph S3 955i 2002

Napisano śro, 14 mar 2018 - 17:52

Niech autor wrzuci fotki ramy i namiary na handlarza, to może da się coś więcej podpowiedzieć. Jak moto kupione w całości w okazyjnej cenie, to może warto tak samo sprzedać- oczywiście informując o ramie. Ja w firmy prostujące ramy to słabo wierzę, może jak by był nowy motocykl i renomowana firma to spoko, ale tak to w grę wchodzi zakup ramy z papierami lub moto z uszkodzonym silnikiem i przekładanie gratów. Przebijanie nr to przestępstwo. Skoro kolega jest nowy w świecie motocykli i kupił moto z krzywą ramą, to ja bym mu radził sprzedać to czym prędzej i poszukać innej maszyny, tym razem zabrać ze sobą kogoś kumatego.

#26 ks-rider

• Forumowicze
  • 9704 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano śro, 14 mar 2018 - 18:08

Limo,

zgadzam sie z Toba calkowicie, tyle, ze co innego stelarz a co innego rama.  Bez pomiaru i tek nie bedzie wiedzial, a pomiar troche kasy kosztuje.

:crossy:

Użytkownik ks-rider edytował ten post śro, 14 mar 2018 - 18:09

#27 Limo

• Forumowicze
  • 9410 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano śro, 14 mar 2018 - 18:21

Napisał że rama jest uszkodzona w miejscu gdzie siedzi pasażer, czyli chodzi o stelaż.

Why... So... Serious

#28 wolnemiasto

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 324 postów
  • Na FM od: 19 luty 2013
  • Motocykl:czarna wiedźma

Napisano śro, 14 mar 2018 - 20:05

Niech autor wrzuci fotki ramy i namiary na handlarza, to może da się coś więcej podpowiedzieć. Jak moto kupione w całości w okazyjnej cenie, to może warto tak samo sprzedać- oczywiście informując o ramie. Ja w firmy prostujące ramy to słabo wierzę, może jak by był nowy motocykl i renomowana firma to spoko, ale tak to w grę wchodzi zakup ramy z papierami lub moto z uszkodzonym silnikiem i przekładanie gratów. Przebijanie nr to przestępstwo. Skoro kolega jest nowy w świecie motocykli i kupił moto z krzywą ramą, to ja bym mu radził sprzedać to czym prędzej i poszukać innej maszyny, tym razem zabrać ze sobą kogoś kumatego.

2 razy go o to prosiłem - namiar na handlarza - i nic.... 

meble biurowe

fotele obrotowe

krzesła obrotowe

krzesła konferencyjne

www.alias.org.pl

#29 Vidon

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 127 postów
  • Na FM od: 08 wrzesień 2013
  • Motocykl:DT 80

Napisano nie, 18 mar 2018 - 09:49

Faktycznie nieudany ten Twój zakup, ile kasy wtopiłeś ? Tak jak wyżej pisali, sprzedaj to w całości lub na części, coś zawsze się zwróci, ew. Szukaj ramy i przekładka, dużo ludzi tak robi kupując motocykle bez papierów.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

#30 540zhg

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 55 postów
  • Na FM od: 29 listopad 2016
  • Motocykl:fz6

Napisano pon, 19 mar 2018 - 12:20

Oki przepraszam długo mnie nie było nie wrzucam namiaru na sprzedawce bo suma suma uważam ,że mogłem być bardziej uważny w oględzinach źle oceniłem stan pojazdu i za szybko kupiłem wtopiłem 2300zł . Motocykl cały rozkręciłem i część cześć sprzedałem może komuś będzie potrzeby silnik od 600 horneta to piszczcie na pw naprawdę w dobrym stanie mogę dać gwarancje rozruchową odpałem go ale nie jeździłem na nim wszystko zdaje się ok , co do ramy to tak jest podgięta w miejscu główki ramy i niestety czuć to pod palcami to był decydujący element na poddanie się, naprawa ramy wyniosła by 1500 zł do tego masę części chłodnica kolektor lagi straszny przeszczep by z tego powstał więc próbuje sprzedać to co może się przydać komuś innemu . Dałem ciała i niestety pogodziłem się z tym :( ale to czego się nauczyłem to zostaje ze mną :) . Co do napraw uszkodzonych motocykli to nie mam nic tylko niech naprawa będzie naprawą a nie rzeźbą :( albo rzeźnią :D .

Użytkownik 540zhg edytował ten post pon, 19 mar 2018 - 12:21

#31 Vidon

NOWICJUSZ - podwórkowy kaskader

• Forumowicze
  • 127 postów
  • Na FM od: 08 wrzesień 2013
  • Motocykl:DT 80

Napisano pon, 19 mar 2018 - 18:29

Spokojnie powinno Ci się zwrócić sprzedając na części

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

#32 ded

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 201 postów
  • Na FM od: 02 czerwiec 2010
  • Motocykl:Triumph S3 955i 2002

Napisano nie, 01 kwi 2018 - 17:16

Każdej kasy szkoda, ale tyle to jeszcze nie jest droga nauczka.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |