Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nordkapp

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartpa

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 11 postów
  • Na FM od: 12 wrzesień 2014
  • Motocykl:k1300s

Napisano pią, 23 lut 2018 - 07:42

Wybieram się na nordkapp w tym roku. Jeżeli byłby ktoś chętny zapraszam. Termin i trasa do dogadania. Noclegi raczej namiot. Poruszam się na k1300s.mam spore doświadczenie w podróżach moto. pozdro

#2 dakota679

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 2 postów
  • Na FM od: 06 kwiecień 2018
  • Motocykl:Suzuki v-strom 1000

Napisano wto, 10 kwi 2018 - 22:32

Też się wybieram w tym roku planuje lipiec przez Niemcy,Danię,Norwegię,Finlandię,Estonię,Łotwę i Litwę około 9000 tyś jakieś 3 tygodnie jak by co można pogadać Moto v-strom 1000 pozdrawiam.

#3 romans

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• E.K.G.
  • 356 postów
  • Na FM od: 25 wrzesień 2006
  • Motocykl:Gutek 1200

Napisano wto, 17 kwi 2018 - 08:40

ew. początek sierpnia.

#4 swietyy

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 45 postów
  • Na FM od: 14 styczeń 2013
  • Motocykl:varadero 1000

Napisano śro, 18 kwi 2018 - 21:21

jak na północ, to tylko pierwszego lipca wyjazd zalecam :) 

także mysle Norwegi ale nie aż na Nordkapp :)  trzeba trafić na dobrą pogodę by coś  tam zobaczyć.

#5 damlew

• Forumowicze
  • 21 postów
  • Na FM od: 12 lipiec 2015
  • Motocykl:VFR 800FI

Napisano pią, 20 kwi 2018 - 20:30

Cześć, byłem w tamtym roku.

Niestety po 4 dniach musiałem uciekać, lało jeszcze długo po mnie, chociaż nastawiłem się tylko na południową część.

Też chcę wrócić z namiotem.

Trafić pogodę było by fajnie bo widoki przepiękne.

#6 bartpa

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 11 postów
  • Na FM od: 12 wrzesień 2014
  • Motocykl:k1300s

Napisano nie, 22 kwi 2018 - 06:42

Z pogoda racja , spakuje się przygotuje motka i będę będę obserwował prognozy - jak będzie cos dłuższy czas bezdeszczowe wtedy wyjadę.

Orientuje się ktoś dokładnie od kiedy do kiedy w teorii warto tam jechać?

Użytkownik bartpa edytował ten post nie, 22 kwi 2018 - 06:43

#7 biblo

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 197 postów
  • Na FM od: 27 grudzień 2015
  • Motocykl:Triumph TEx XC

Napisano nie, 22 kwi 2018 - 20:47

Z pogoda racja , spakuje się przygotuje motka i będę będę obserwował prognozy - jak będzie cos dłuższy czas bezdeszczowe wtedy wyjadę.

Orientuje się ktoś dokładnie od kiedy do kiedy w teorii warto tam jechać?

Nie ma reguły... Ja objeżdżałem Bałtyk (z Pribałtyką, Nordkappem, Lofotami, itd.) przez 3 tygodnie od połowy czerwca i od Rovaniemi w Finlandii miałem przez tydzień ciągły deszcz i temperatury ok. 5 stopni. Jechałem w siedmiu warstwach ubrania. Żadnej frajdy, żadnych widoków, tylko deszcz, deszcz, deszcz - na Nordkapp widoczność nie przekraczała 30 metrów. Przez te ciągłe deszcze i zimno musieliśmy wielokrotnie korzystać z hytte po kilka stów za nockę.

To był mój najgorszy wyjazd w życiu i generalnie wyleczyłem się ze Skandynawii - te widoki po trzech dniach stają się takie same, ceny są kosmiczne, a kraj wyjątkowo policyjny... 

Pozdrawiam,
Jacek

Forum powinno być jak Media Markt...

#8 Misiek 63

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 252 postów
  • Na FM od: 27 wrzesień 2006
  • Motocykl:Yamaha XV 1900

Napisano nie, 22 kwi 2018 - 21:44

ceny są kosmiczne, a kraj wyjątkowo policyjny... 

Chyba byłem w innej Norwegii  :rolleyes: przez dwa tygodnie widziałem dwa samochody policyjne; ceny paliwa może wysokie, ale jedzenie np.z marketu "Rema 1000" czy obiady w knajpkach typu "płacisz i jesz do oporu" też o.k. (45-50 zł). 

#9 wajzer

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 293 postów
  • Na FM od: 02 czerwiec 2012
  • Motocykl:MG Stelvio 1200

Napisano pon, 23 kwi 2018 - 07:52

Policji może nie widać ale uwierz że jest. Jak jest ograniczenie do 30 to nikt nie odważy się jechać 31. 

Użytkownik wajzer edytował ten post pon, 23 kwi 2018 - 07:55

#10 biblo

• Forumowicze
  • 197 postów

Napisano pon, 23 kwi 2018 - 11:04

Chyba byłem w innej Norwegii  :rolleyes: przez dwa tygodnie widziałem dwa samochody policyjne; ceny paliwa może wysokie, ale jedzenie np.z marketu "Rema 1000" czy obiady w knajpkach typu "płacisz i jesz do oporu" też o.k. (45-50 zł). 

Mogłeś nie widzieć policjantów, bo oni się chowają :) Widziałem jednego z radarem leżącego na ziemi, przykrytego jakąś pałatką, a drugiego w maskującej siatce (lub czymś podobnym). Jak w Tromso wynosiliśmy rzeczy z hotelu i kolega postawił motocykl na samym skraju chodnika, to w ciągu 2-3 minut podjechał radiowóz i zagrozili nam mandatem... Na Lofotach na campingu spotkaliśmy Polaków, którzy tam pracowali przy wycince drzew wzdłuż linii energetycznych i oni nam trochę poopowiadali o policjantach mierzących co do centymetra, czy samochód nie stoi za blisko przejścia - ja wiem, że jest to ważna sprawa, ale 1000 zł mandatu za 50 cm, to chyba zdziebko dużo... Lub utrata prawka na 3 m-ce za niezgarnięty do końca śnieg z samochodu...

A jak mój motocykl na promie przez któryś fiord przewrócił się i uszkodził stojący obok samochód, to na moje wezwanie nie chcieli przyjechać. Ja uważałem, że wina jest po stronie załogi promu, która za blisko mnie ustawiła auto i mimo sztormowej pogody nie dała pasów do przypięcia - kazali mi trzymać motocykl! Chciałem, żeby policja rozstrzygnęła sprawę, ale wypieli się na mnie.

Dowodem na ich paranoję jest też np. organizacja mijanek na remontowanych drogach - nie dość, że są światła sterujące ruchem, to jeszcze są kolesie, którzy sterują ruchem zgodnie ze wskazaniami świateł, no i na koniec są jeszcze samochody "konwojowe". Wygląda to tak, że jak zapali się zielone światło, to koleś "organizuje" konwój prowadzony przez samochód z pierdyliardem stroboskopowych światełek... I w ten sposób traci się kupę czasu w takich miejscach...

Knajpek typu "płacisz i jesz" nie widziałem... Może są one bardziej na południu Norwegii lub w miastach, bo tam na górze, przy drogach nic takiego nie ma... Za 50 zł, to możesz sobie kupić hot-doga z napojem na jakimś Statoilu...

Polecam za to Statoilkoppen - zwraca się bardzo szybko! :) http://naszanorwegia...warto-miec.html

P.S. Żeby było jasne, nie chcę nikogo zniechęcać, zwracam tylko uwagę na "ciemną" stronę podróży w tamte rejony  :cool:  Tak jak napisałem wcześniej, mnie ona skutecznie zniechęciła i dlatego preferuję Bałkany i wschód, aż po Mongolię  ;)

Użytkownik biblo edytował ten post pon, 23 kwi 2018 - 11:37

Pozdrawiam,
Jacek

#11 motif

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 99 postów
  • Na FM od: 23 styczeń 2015
  • Motocykl:nc750x, xt660z, ktm500

Napisano pon, 23 kwi 2018 - 13:22

P.S. Żeby było jasne, nie chcę nikogo zniechęcać, zwracam tylko uwagę na "ciemną" stronę podróży w tamte rejony  :cool:  Tak jak napisałem wcześniej, mnie ona skutecznie zniechęciła i dlatego preferuję Bałkany i wschód, aż po Mongolię  ;)

no mnie juz zniecheciłeś :)  wystarczajaco dużo powodów jak dla mnie żeby nie jechac, a pełno normalnych państw do zwiedzania więc po co się denerwowac i jeszcze marznąć czy moknąć do tego ;)  Policyjnych państw mamy dośc mam nadzieję wszyscy już.

#12 Misiek 63

• Forumowicze
  • 252 postów

Napisano pon, 23 kwi 2018 - 15:47

Każdy ma swoje własne spostrzeżenia i odczucia.

Uwielbiam jeździć do Czech; przez 10 lat miałem jedną rutynową kontrolę policji blisko granicy z Polską, zaś mnóstwo naszych rodaków twierdzi, że czeska policja poluje na polskich kierowców. 

motif:

Przed wyjazdem do Skandynawii zacząłem czytać relacje osób, które pojechały na Nordkapp. Po którejś z kolei stwierdziłem, że przestaję czytać, zaś po powrocie stwierdziłem, że 90% z nich było kompletną bzdurą (np.miały mnie zjeść komary wielkości pszczoły, non stop miało padać, policja miała łapać za przekroczenie prędkości o 1 km, żarcie miało być potwornie drogie itp., itd.). Ilu piszących, tyle opinii, nie do końca rzetelnych. Jeżeli chcesz jechać na Nordkapp dla siebie, a nie dla wstawienia fotek na FB i pochwaleniu się "byłem", to jedź i przeżyj to sam. 

Przez 23 dni podróży (2013) 3 dni lało, przez 5 dni popadywało, reszta słoneczna (z wjazdem na Nordkapp włącznie).

#13 ste-fan

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• Forumowicze
  • 56 postów
  • Na FM od: 01 kwiecień 2014
  • Motocykl:BMW R1150RT

Napisano pon, 23 kwi 2018 - 17:57

jak czytam wynurzenia kol.Biblo na temat podróży po Norwegii, to pusty śmiech mnie ogarnia. Byłem w Norwegii dwa razy i nic przykrego mnie nie spotkało. Uważam ją za kraj tak bardzo atrakcyjny turystycznie, że powinna znaleźć się na mapie każdego motocyklisty. Niestety, na niespodzianki pogodowe ( deszcz, grad, niska temperatura ) trzeba być przygotowanym a cała reszta, to tylko bajki. Trzeba po prostu szanować prawo kraju po którym się podróżuje. Oba moje dwutygodniowe wyjazdy odbywały się w pierwszej połowie czerwca ( ponoć wg. statystyk miesiąc z najmniejszą ilością opadów ) i średnio mieliśmy trzy dni z opadami. Nie bójcie się Norwegii.

#14 biblo

• Forumowicze
  • 197 postów

Napisano pon, 23 kwi 2018 - 18:26

ste-fan, to nie są "wynurzenia" i bajki tylko moja subiektywna opinia oparta na doświadczeniach z podróży dookoła Bałtyku. Dla mnie było bardzo zimno i mokro, a przy takiej pogodzie przez cały tydzień nie ma przyjemności z jazdy. Wówczas nie podziwiasz widoków, tylko chcesz jak najszybciej dojechać do celu. Owszem, można trafić na dobrą pogodę - tylko "trafić" jest tu słowem-kluczem...

A szanowanie prawa nie ma tu nic do rzeczy. Problemem wg mnie jest wyjątkowo "opresyjne" prawo w Norwegii. Na promie z A do Bodo spotkałem Holendra w średnim wieku, który wyklinał na ich policję, bo za wykroczenie, które w Holandii kosztuje 20€, tam zapłacił 500€... Jak masz praktycznie wszędzie na północy max. dozwoloną prędkość 80 km/h, to wierz mi, że łatwo ją przekroczyć o np. 15 km/h i jak Cię złapią, to nasza średnia krajowa idzie w pizdu...

Poza tym nie lubię pytać na dzień dobry ile kosztuje np. małe piwo...

Mniej kasy kosztowała mnie 4-tygodniowa wyprawa do Mongolii i późniejszy tydzień w Moskwie. Przejechałem wówczas 18 tys. km i dużo lepiej wspominam tę podróż...

Południowo-wschodnia Europa, Wschód bliski i daleki, Azja - to są miejsca, które warto zobaczyć, bo one zmieniają się bardzo szybko i za 10 lat utracą wiele swojego uroku. Norwegia lub inny Paryż już się nie zmieni i zawsze tam będzie można pojechać na emeryturze  ;)

Sorry za OT :cool:

P.S. A poniżej dwie fotki z "mojego" Nordkapp... To był 22 czerwca 2014 r.

Załączone pliki

Użytkownik biblo edytował ten post pon, 23 kwi 2018 - 18:33

Pozdrawiam,
Jacek

#15 Misiek 63

• Forumowicze
  • 252 postów

Napisano pon, 23 kwi 2018 - 22:44

7 lipca 2013, ok.godz.23, wyjazd z Nordkapp-tunnelen

Załączony plik  Skandynawia (793).JPG   201,03 KB   12 Ilość pobrań

Nordkapp, 8 lipca 00.30

Załączone pliki

#16 biblo

• Forumowicze
  • 197 postów

Napisano wto, 24 kwi 2018 - 06:37

To Ci się trafiło  :cool:

Pozdrawiam,
Jacek

#17 motif

NOWICJUSZ - podawacz śrubek

• Forumowicze
  • 99 postów
  • Na FM od: 23 styczeń 2015
  • Motocykl:nc750x, xt660z, ktm500

Napisano wto, 24 kwi 2018 - 07:40

To Ci się trafiło  :cool:

photoshop  na pewno  ;)

#18 romans

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• E.K.G.
  • 356 postów
  • Na FM od: 25 wrzesień 2006
  • Motocykl:Gutek 1200

Napisano śro, 25 kwi 2018 - 07:35

tak jak pisze  Misiek 63, miałem przy wyjeździe na Ukrainę, z tego co czytałem o ludziach, o milicji potwierdziła się opinia o dziurach w drogach, chociaż mi akurat one pasowały ;) 

#19 KLECHA

• Forumowicze
  • 3 postów
  • Na FM od: 27 maj 2015
  • Motocykl:suzuki v strom 650

Napisano czw, 17 maj 2018 - 17:54

Witam. Czy temat Nord Cap aktualny ? 11 / 12 lipca  2018 mogę ruszać .... mam ok 20 dni do dyspozycji. Chętnie się dołączę... ale jestem zdesperowany by jechać tam sam. Niewielkie doświadczenie... ale włóczyłem się trochę po Ukrainie , Litwie Łotwie i Estonii... Niemcy Węgry...Rumunia. Pozdrr.

Witam...czy w temacie Norwegii masz nadal jakieś plany ?

#20 dakota679

• Forumowicze
  • 2 postów
  • Na FM od: 06 kwiecień 2018
  • Motocykl:Suzuki v-strom 1000

Napisano sob, 19 maj 2018 - 19:08

Witam. Czy temat Nord Cap aktualny ? 11 / 12 lipca  2018 mogę ruszać .... mam ok 20 dni do dyspozycji. Chętnie się dołączę... ale jestem zdesperowany by jechać tam sam. Niewielkie doświadczenie... ale włóczyłem się trochę po Ukrainie , Litwie Łotwie i Estonii... Niemcy Węgry...Rumunia. Pozdrr.

Witam jak zwykle plany się posrały chyba w tym roku kicha z Nord Cap morze za rok coś wypali jak Ci nie wyjdzie też to morze za rok pozdrawiam .

Witam jak zwykle plany się posrały chyba w tym roku kicha z Nord Cap morze za rok coś wypali jak Ci nie wyjdzie też to morze za rok pozdrawiam .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |