Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony potorowe dla amatora ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 kiler

MGS Member

• Forumowicze
  • 1402 postów
  • Na FM od: 22 kwiecień 2005
  • Motocykl:BMW S1000RR V-strom1000

Napisano czw, 11 sty 2018 - 16:34

A co do "dobrych rad" - to skorzystałbyś ze wszystkich jakich Ci tu udzielają? Ja bym był bardzo ostrożny ;)....

na jakiej podstawie "odsiewasz" te dobre rady od tych złych ??

Znakomicie. Ale fora powoli się zatracają w gąszczu porad o które nkt nie prosił.

może i nikt nie prosił ale to co zostało tu napisane będzie sobie 'wisieć' bardzo długo i za tydzień czy miesiąc ktoś kto będzie szukał takich informacji będzie mógł je znaleźć

raz piszesz

Przy tym umówmy się rady odnośnie tego czym i po co jest tor, czemu warto lub nie kupić sobie opony i jakie to będzie miało znaczenie są może i dobre dla dzieciaków ale większość (mam nadzieję) dorosłych przy odrobinie zastanowienia wymyśli to sama więc na co to komu?

a chwile wcześniej

często zadają pytania o gumy na tor - stąd też moje pytanie. Nie chcę polecać czegoś niesprawdzonego, bo że coś jest w katalogu to jedno ale opinia osób z doświadczeniem to drugie

więc dlaczego nie zastanowiłeś się i  wymyśliłeś sam tylko zadajesz pytanie ?? To jesteś dorosły  czy dzieciak ??

a kwestia prowadzenia warsztatu oponiarskiego bez jakiejkolwiek wiedzy praktycznej a opierająca się jedynie na wiedzy teoretycznej zdobywanej na forach to już zupełnie inny temat :banghead:

Użytkownik kiler edytował ten post czw, 11 sty 2018 - 16:35

#42 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9613 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano czw, 11 sty 2018 - 16:43

W zakładzie oponiarskim powinien tylko wiedziec jak założyć oponę żeby nie zarysować felgi, tyle! To i tak przerasta kompetencje większości warsztatów.

Ale zgodzę się że szukanie opinii w takich miejscach to dziecinada.

Why... So... Serious

#43 ks-rider

• Forumowicze
  • 9819 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano czw, 11 sty 2018 - 21:04

a czasami jeszcze opone w odwrotnym kierunku do jej rotacji zalozyc potrafia  :icon_mrgreen:

Mnie najbardziej fqurfia jak taki majster daje porady na ktora os w katamaranie te lepsze sie zaklada  :banghead: 

:crossy:

Użytkownik ks-rider edytował ten post czw, 11 sty 2018 - 21:05

#44 filipr

ADEPT MOTOCYKLIZMU - szorujący kolanami

• Forumowicze
  • 2862 postów
  • Na FM od: 10 czerwiec 2008
  • Motocykl:Yamaha R6

Napisano czw, 11 sty 2018 - 21:42

Fakt faktem. Tu się zgodzę z powyższym. W zasadzie znam chyba tylko jedno miejsce gdzie nie spierdzielili czegoś ani razu przy zmianie opon. Poza miejscami w których sam byłem tylko raz oczywiście ;)

Pozdr.
F.

#45 Wertyder

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 431 postów
  • Na FM od: 22 czerwiec 2015

Napisano pią, 12 sty 2018 - 01:18

na jakiej podstawie "odsiewasz" te dobre rady od tych złych ??

Mogę o to samo zapytać, bo takiej wiedzy nigdy za wiele ale kilka sposobów by się znalazło :).

może i nikt nie prosił ale to co zostało tu napisane będzie sobie 'wisieć' bardzo długo i za tydzień czy miesiąc ktoś kto będzie szukał takich informacji będzie mógł je znaleźć

No i o typie opon znajdzie (bo o tym wątek), a resztę komunałów albo sam wie albo oleje.

raz piszesz

a chwile wcześniej

więc dlaczego nie zastanowiłeś się i  wymyśliłeś sam tylko zadajesz pytanie ?? To jesteś dorosły  czy dzieciak ??

Zastanowić się i wymyślić konkretny model opony torowej ..... hmmmmm no przyznaję jeśli to potrafisz jesteś dobry, ja tego nie potrafię dlatego pytam :).

BTW: powoli niestety zbliżam się do tego wieku, że jak ktoś mówi o mnie dzieciak to to jest komplement :D...

a kwestia prowadzenia warsztatu oponiarskiego bez jakiejkolwiek wiedzy praktycznej a opierająca się jedynie na wiedzy teoretycznej zdobywanej na forach to już zupełnie inny temat :banghead:

Pełna zgoda, bardzo nieobliczalne, szczególnie że z oponami nie ma żartów, bo tu awaria to nie tylko to że ktoś stanie na drodze. Trzeba sporo wiedzy i rozwagi.

#46 ks-rider

• Forumowicze
  • 9819 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano pią, 12 sty 2018 - 07:31

Trzeba sporo wiedzy i rozwagi.

Tu to naprawde pojechales po bandzie. Cala wiedza w przypadku oponiarzy to zebrane opinie user'ow. :icon_mrgreen:

Troche pamieci trzeba miec lub od razu sobie zapisac  :icon_mrgreen: 

:crossy:

#47 kiler

MGS Member

• Forumowicze
  • 1402 postów

Napisano pią, 12 sty 2018 - 20:51

Mogę o to samo zapytać, bo takiej wiedzy nigdy za wiele ale kilka sposobów by się znalazło :).

ja wiem jak ja to odsiewam ale pytam Ciebie jak to robisz

BTW: powoli niestety zbliżam się do tego wieku, że jak ktoś mówi o mnie dzieciak to to jest komplement :D...

nikt nie jest doskonały  :biggrin:

ale dalej odpowiedzi masz mocno .....wymijające

#48 Wertyder

• Forumowicze
  • 431 postów

Napisano nie, 14 sty 2018 - 16:35

ja wiem jak ja to odsiewam ale pytam Ciebie jak to robisz

Dużo czytam, staram się poznać temat, przeglądam różne źródła, różne wypowiedzi i konfrontuje z rzeczywistością.... Nie ma stuprocentowo pewnego sposobu ale wiele można odsiać.

BTW: nie wiem dlaczego ale coś mi się źle odświeżają nieprzeczytane wątki.......

#49 kiler

MGS Member

• Forumowicze
  • 1402 postów

Napisano wto, 16 sty 2018 - 16:55

zgodnie ze starą maksymą o mądrym ustępującym itd  - przyznaje ci racje :biggrin:

Użytkownik kiler edytował ten post wto, 16 sty 2018 - 16:56

#50 Wertyder

• Forumowicze
  • 431 postów

Napisano wto, 16 sty 2018 - 20:06

zgodnie ze starą maksymą o mądrym ustępującym itd  - przyznaje ci racje :biggrin:

No cóż... szkoda .... trzeba było jeszcze napisać, że mam wszy i mi nogi śmierdzą, byłoby bardziej merytorycznie :D.

#51 klevin

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 24 luty 2017

Napisano śro, 28 lut 2018 - 18:38

Jak najbardziej, jeżeli używane opony są w dobrym stanie to czemu nie? Musisz zwrócić szczególną uwagę na bieżnik. Jeżeli sam się nie znasz podjedź do mechanika, cyknij zdjęcia i możesz śmiało popytać :) Ja ostatnio kupowałem (spam usunięty). Opony jak nowe, cena niska, mam je już rok i nie narzekam. Kompletnie nie widzę różnicy w porównaniu z nowymi :)

Użytkownik jeszua edytował ten post śro, 28 lut 2018 - 19:23
spam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |