Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy za patriotę można uważać ...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 Januszm

MOTONITA - głaszczący manetkę

• Forumowicze
  • 1598 postów
  • Na FM od: 19 grudzień 2002
  • Motocykl:Kilka

Napisano sob, 30 gru 2017 - 21:36

Czy za patriotę można uważać osobę, która wyjechała z dzisiejszej wolnej Polski, tylko dlatego by zapewnić lepszy byt sobie i swojej rodzinie?

Dodam, że nie mam wcale siebie na myśli, lecz ogół obecnych polskich ekonomicznych emigrantów.

​Że ja nie jestem patriotą, to już sam wiem.

#2 Nico

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - pyrkający w orzeszku

• Forumowicze
  • 464 postów
  • Na FM od: 31 styczeń 2008
  • Motocykl:Sport i Streetfighter

Napisano sob, 30 gru 2017 - 21:42

Nie.
Patriota to człowiek który poświęca się dla własnej ojczyzny.

#3 Januszm

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 1598 postów

Napisano sob, 30 gru 2017 - 21:44

Nie.
Patriota to człowiek który poświęca się dla własnej ojczyzny.

Dziękuję za odpowiedź.

​Zdania innych są mile widziane. 

Użytkownik Januszm edytował ten post sob, 30 gru 2017 - 21:44

#4 cezsek

• E.K.G.
  • 431 postów
  • Na FM od: 24 sierpień 2006
  • Motocykl:Zajebisty

Napisano sob, 30 gru 2017 - 22:06

Ale po co? Wszystko już zostało powiedziane.
Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

#5 Wopoz

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 42 postów
  • Na FM od: 06 maj 2009
  • Motocykl:Honda ST 1100

Napisano sob, 30 gru 2017 - 22:46

No masturbacja znowu

Yuby zamknij to w cholerę

Użytkownik Wopoz edytował ten post sob, 30 gru 2017 - 22:49

#6 Januszm

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 1598 postów

Napisano sob, 30 gru 2017 - 22:58

No masturbacja znowu

Yuby zamknij to w cholerę

O co ci chodzi?

Ale po co? Wszystko już zostało powiedziane.

Po to, że chcę poznać zdanie innych.

#7 Nico

• Forumowicze
  • 464 postów
  • Na FM od: 31 styczeń 2008
  • Motocykl:Sport i Streetfighter

Napisano sob, 30 gru 2017 - 23:08

Janusz piłeś coś?

#8 Januszm

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 1598 postów

Napisano sob, 30 gru 2017 - 23:12

Janusz piłeś coś?

Nie, nie piłem :)

#9 Wopoz

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 42 postów

Napisano sob, 30 gru 2017 - 23:16

[quote name="Januszm" post="2373795" timestamp="1514671122"]

O co ci chodzi?

O Twoje niedopieprzenie egzystencjalne

Użytkownik Wopoz edytował ten post sob, 30 gru 2017 - 23:17

#10 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5240 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:trx450r,sfera50, atc250R

Napisano sob, 30 gru 2017 - 23:19

tak 

dokładnie tak robi prawdziwy patriota najpierw spie**ala z własnego kraju bo w jego wsi jest drogi prąd a brzydzi się nogi umyć w wodzie w kitóej stara myła żeby bojler nie rypał w dziennej taryfie ustawiony na 60 stopni a potem w kółko daje innym lekcje patriotyzmu i mówi im jak mają żyć , jacy są źli co mają zrobić żeby było dobrze dla ojczyzny napychając kabzdę jakiejś starej babie którą w sumie ma tyle władzy co michoa ....

niektózy jadą do łęst coś tam inni do bristola , podstawą patriotyzmu jest wyjebać jak najdalej od Polski i stamtąd nauczać tych co siedzą w ojczyźnie i choćby przez uspawane byle gówna wspierają nasze domy dziecka i schroniska jak mają żyć i co mają robić powtarzać jacy polacy są źli i jak daleko by zaszli jakby go słuchali 

tak wygląda patriotyzm 21 wieku ....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#11 Wopoz

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 42 postów

Napisano sob, 30 gru 2017 - 23:24

tak 
dokładnie tak robi prawdziwy patriota najpierw spie**ala z własnego kraju bo w jego wsi jest drogi prąd a brzydzi się nogi umyć w wodzie w kitóej stara myła żeby bojler nie rypał w dziennej taryfie ustawiony na 60 stopni a potem w kółko daje innym lekcje patriotyzmu i mówi im jak mają żyć , jacy są źli co mają zrobić żeby było dobrze dla ojczyzny napychając kabzdę jakiejś starej babie którą w sumie ma tyle władzy co michoa ....

niektózy jadą do łęst coś tam inni do bristola , podstawą patriotyzmu jest wyjebać jak najdalej od Polski i stamtąd nauczać tych co siedzą w ojczyźnie i choćby przez uspawane byle gówna wspierają nasze domy dziecka i schroniska jak mają żyć i co mają robić powtarzać jacy polacy są źli i jak daleko by zaszli jakby go słuchali 

Bardzo plastycznie to ująłeś i równie delikatnie.

#12 Januszm

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 1598 postów

Napisano sob, 30 gru 2017 - 23:58

tak 

Przecież napisałem, że nie o siebie pytam :)

Wopoz czy ty czujesz mięte do michoa?  :biggrin: 

#13 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9663 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:SC28

Napisano nie, 31 gru 2017 - 00:00

Przecież on słowem nie wspomniał o kim ten opis, uderz w stół a nożyce się odezwą :D

Why... So... Serious

#14 Wopoz

NOWICJUSZ - romeciarz

• Forumowicze
  • 42 postów

Napisano nie, 31 gru 2017 - 00:26

Widzisz Johny. Co byś nie napisał zawsze chcesz być tym w środku. Taka Twoja słabość.

#15 Januszm

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 1598 postów

Napisano nie, 31 gru 2017 - 00:59

Przecież on słowem nie wspomniał o kim ten opis, uderz w stół a nożyce się odezwą :D

Trzeba być ślepym, by się nie domyślać z czyich wpisów michoa czerpał inspiracje  :biggrin: 

#16 ArturKTK

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 14 październik 2014
  • Motocykl:będzie

Napisano nie, 31 gru 2017 - 01:59

Myślę , że ze swoich własnych , nie do końca trzeźwych a jakże prawdziwych przemyśleń .... W sumie podpiszę się pod tym co napisał michoa - i dodam , że najbardziej wku**ia mnie to , że są mendy , żyjące od x lat na obczyźnie , uważające , że mają prawo głosu w wyborach w Polsce .... Nie mieszkasz - nie głosujesz ....

#17 Tommo

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1431 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer, VS1400

Napisano nie, 31 gru 2017 - 07:11

Panowie ale pitolicie od rzeczy aż mnie zatkało. Tradycyjne upraszczanie problemu do jednej osoby i wyciąganie z dupy wniosków.

Polska firma X płacąca podatki w swoim kraju, zatrudniająca polaków, zakłada filię swojej marki za granicą. Rzeczą całkiem naturalną jest, że wysyła się tam swoich ludzi (przynajmniej część) do pracy. Cała dyplomacja, pracownicy konsulatów, ambasad, nie mają prawa być patriotami? Dlaczego nie mają mieć prawa głosować? To jakaś bzdura jest. Do puki masz obywatelstwo, jesteś takim samym człowiekiem o tych samych prawach i obowiązkach jak ten, który mieszka fizycznie w ojczystym kraju.

Patriotą swojego kraju można być i na księżycu. Istotą jest jakim się jest człowiekiem.

Audi Sport

#18 Januszm

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 1598 postów

Napisano nie, 31 gru 2017 - 08:05

Panowie ale pitolicie od rzeczy aż mnie zatkało. Tradycyjne upraszczanie problemu do jednej osoby i wyciąganie z dupy wniosków.

Polska firma X płacąca podatki w swoim kraju, zatrudniająca polaków, zakłada filię swojej marki za granicą. Rzeczą całkiem naturalną jest, że wysyła się tam swoich ludzi (przynajmniej część) do pracy. Cała dyplomacja, pracownicy konsulatów, ambasad, nie mają prawa być patriotami? Dlaczego nie mają mieć prawa głosować? To jakaś bzdura jest. Do puki masz obywatelstwo, jesteś takim samym człowiekiem o tych samych prawach i obowiązkach jak ten, który mieszka fizycznie w ojczystym kraju.

Patriotą swojego kraju można być i na księżycu. Istotą jest jakim się jest człowiekiem.

Tommo ja napisałem, że chodzi mi o tych Polaków, którzy wyjechali ze względów czysto ekonomicznych.

​Trochę doprecyzuję opis. Załóżmy, że ci Polacy pomimo życia za granicą od wielu lat, nie mówią tak jak ja źle o Polsce, tęsknią za Polską, źle się czują za granicą, żyją wydarzeniami w ojczyźnie. Mają plan, by w przyszłości gdy nabędą prawa emerytalne, wrócić do swojej ukochanej ojczyzny.

​Czy tacy ludzie mają prawo nazywać się patriotami?

#19 _Monter_

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Super-Moderatorzy
  • 9099 postów
  • Na FM od: 08 marzec 2005
  • Motocykl:Mean Streak

Napisano nie, 31 gru 2017 - 08:31

Nie kumam w ogóle tej erekcji społecznej na punkcie patriotyzmu.

Wyjechałem, nie czuję się patriotą, mało tego nie czułem się będąc w PL patriotą. Zwisa mi to kalafiorem.

Mało tego, widząc naklejki patriotyczne na autach i ubiory na ludzikach widzę ten sam tok rozumowania paradujących co  na paradzie LGBT.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

#20 bozoo

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 87 postów
  • Na FM od: 30 czerwiec 2009
  • Motocykl:motorynka

Napisano nie, 31 gru 2017 - 09:26

Przecież napisałem, że nie o siebie pytam :)

Przecież nie napisał, że to o tobie. Uderza w stół, Januszu :D
Obudź się, świat nie kręci się wokół ciebie.

Myślę , że ze swoich własnych , nie do końca trzeźwych a jakże prawdziwych przemyśleń .... W sumie podpiszę się pod tym co napisał michoa - i dodam , że najbardziej wku**ia mnie to , że są mendy , żyjące od x lat na obczyźnie , uważające , że mają prawo głosu w wyborach w Polsce .... Nie mieszkasz - nie głosujesz ....

Bywam czasem w chicagolandzie, trochę rodziny i znajomych tam mam. Takie spostrzeżenie - młodsi, tacy mniej więcej w moim wieku pogodzili się z życiem na obczyźnie i mimo, że czują sentyment, interesują się starym krajem, wizytują tu rodziców... większość z nich uznaje, że nie mają moralnego prawa decydować o losach Polski i na wybory nie chadzają. Chadzają za to pokolenia starsze, tzw. stara emigracja, jeszcze z czasów powojennych, do lat 70tych, może 80tych. Miałem okazję rozmawiać z ludźmi (małżeństwo) gorąco zatroskanymi o losy starej ojczyzny, którzy nie przepuszczą żadnych wyborów bo to patriotyczny obowiązek. Tylko, że tu w Polsce już nic i nikogo nie mają, ostatnio tu byli tuż przed stanem wojennym.
To taka stara szkoła, Artur, tego nie zmienisz.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |