Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gruzja promem z Odessy ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 schneider

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• Forumowicze
  • 50 postów
  • Na FM od: 01 maj 2006
  • Motocykl:Honda CB 500 X

Napisano nie, 17 gru 2017 - 18:19

Przejechałem już dwa razy trasę Polska Gruzja przez Turcję, tj ok 4 TKM. Traskę tę pokonuję w 5-6 dni na kołach. Czytałem o promie z Odessy, ale nikt się nie wypowiadał o tej alternatywie pozytywnie. Drogo i długo. Czy ktoś ma inne doświadczenia ?

#2 tbe

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 24 postów
  • Na FM od: 18 styczeń 2018
  • Motocykl:CRF 1000 AT

Napisano pią, 19 sty 2018 - 10:42

Cześć , w sieci ( na youtubie ) jest relacja z takiej podróży . Prom miał plynąć 1,5 doby płynął 3 :) Może lepiej do Varny ?

Planuję w tym roku jechać w tamte rejony: Turcja - Gruzja - Armenia- Gruzja - Rosja ... i tutaj mam mały problem. Chciałbym wracać przez Krym na Ukrainę ..czy masz może jakieś informację jak jest na granicy ? mało kto tędy chyba podrożuje . Nie ma za wiele informacji w sieci. Też będę wdzięczny za informacje

#3 schneider

NOWICJUSZ - trzecia Mordka

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 50 postów
  • Na FM od: 01 maj 2006
  • Motocykl:Honda CB 500 X

Napisano pią, 19 sty 2018 - 17:04

Cześć , w sieci ( na youtubie ) jest relacja z takiej podróży . Prom miał plynąć 1,5 doby płynął 3 :) Może lepiej do Varny ?

Planuję w tym roku jechać w tamte rejony: Turcja - Gruzja - Armenia- Gruzja - Rosja ... i tutaj mam mały problem. Chciałbym wracać przez Krym na Ukrainę ..czy masz może jakieś informację jak jest na granicy ? mało kto tędy chyba podrożuje . Nie ma za wiele informacji w sieci. Też będę wdzięczny za informacje

Tak myślałem, 3 doby to za długo, na kołach jestem szybszy. Co do jazdy rosja-krym-ukraina nie mam zielonego pojęcia, ale myślę, że to jest samobójstwo. 

#4 wajzer

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 289 postów
  • Na FM od: 02 czerwiec 2012
  • Motocykl:MG Stelvio 1200

Napisano pią, 19 sty 2018 - 20:13

@ tbe

.... jak wracać przez Krym na Ukrainę- most jeszcze nie gotowy  :rolleyes:

#5 biblo

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 191 postów
  • Na FM od: 27 grudzień 2015
  • Motocykl:Triumph TEx XC

Napisano sob, 20 sty 2018 - 00:21

Ale tam pływają promy... Z Port Kaukaz do Kerczu (Port Krym). Taki "rejs" trwa chyba ze 30 minut.

Wyjaśnienia wymaga, czy da się przekroczyć granicę pomiędzy Krymem, a Ukrainą...

Pozdrawiam,
Jacek

Forum powinno być jak Media Markt...

#6 tbe

• Forumowicze
  • 24 postów

Napisano sob, 20 sty 2018 - 21:01

dokladnie. Wjazd na Krym nie stanowi problemu . Ale czy da sie z niego wyjechać i  przejechac tę granicę ? 

#7 harbuz

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• H-D
  • 389 postów
  • Na FM od: 05 maj 2009
  • Motocykl:R1200RT. FXSTC. CCCP

Napisano wto, 30 sty 2018 - 14:28

Gdyby ktoś szukał kompana do jazdy końcem czerwca, początkiem lipca to można na mnie wstępnie liczyć? Co do planowania trasy to jestem "tępy" ?

Gdzie, jak i co?? Wolałbym się dostosować na gotowca? Nigdy nie byłem i wszędzie będzie mi pasowało:)

Pozdrawiam.

#8 luti

• Forumowicze
  • 12 postów
  • Na FM od: 11 wrzesień 2010
  • Motocykl:dl 650

Napisano czw, 01 lut 2018 - 08:31

Ukrainą i Rosją Gruzja do zrobienia w 4-5 dni. Przejazd Krymem niewykonalny. Granica Ukraińsko-Krymska zamknięta.
Ogółem Ukraińcy ostatnio bardziej polują na "turystów krymskich". Można "misia" wyłapać na Ukrainę.

#9 tbe

• Forumowicze
  • 24 postów

Napisano pią, 02 lut 2018 - 10:16

Luti 

czy to jest pewna informacja o zamkniętej granicy na Krymie ? jeżeli możesz powiedzieć skąd masz takie informację - będę wdzięczny. Sorry ale muszę mieć bardzo pewną informację na ten temat. Zamierzam wracać z Gruzji przez Krym i chciałbym uniknąć  nieprzyjemności na granicy. Wracać się ... i tracić kolejne dni na objazd. A timing będzie bardzo napięty .

#10 biblo

• Forumowicze
  • 191 postów

Napisano pią, 02 lut 2018 - 21:28

Zajrzyj tutaj: http://poland.mfa.go...s/travel-advice Z tej informacji jasno wynika, że nie przejedziesz przez "granicę" Krym-Ukraina. 

Po pierwsze musiałbyś znaleźć się na półwyspie w sposób legalny, tzn. wjechać tam przez ukraińskie przejścia graniczne. Wjeżdżając promem z Rosji znajdziesz się tam w sposób nielegalny (podobna sytuacja jest z Abchazją i Gruzją) i Ukraińcy Cię nie wpuszczą...

obcokrajowcy oraz bezpaństwowcy mogą wjeżdżać i wyjeżdżać na Krym przez drogowe przejścia administracyjne w obwodzie Chersońskim KałanczakCzapłynkaCzongar oraz kolejowe przejścia ChersonMelitopolWadymNowooleksijiwka na podstawie paszportu i zezwolenia specjalnego, wydanego przez biuro terytorialne Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy lub biuro terytorialne Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy w rejonach Nowotrojickim lub Heniczeskim obwodu Chersońskiego.

Po drugie, żeby wjechać na Krym z Ukrainy (np. po to, aby do/z Gruzji jechać przez Krym) musiałbyś uzyskać opisane "specjalne zezwolenie", co raczej nie jest możliwe... No chyba, że spełniasz któryś z warunków ;)

Użytkownik biblo edytował ten post pią, 02 lut 2018 - 21:30

Pozdrawiam,
Jacek

#11 tbe

• Forumowicze
  • 24 postów

Napisano sob, 03 lut 2018 - 16:41

czyli dupa zbita ! paszport jest ale specjalnego zezwolenia dla turystów nie wydadzą . Muszą przeanalizować inną drogę.

Dzięki , chyba że do sierpnia się jeszcze coś zmieni ?

Dzięki.

#12 biblo

• Forumowicze
  • 191 postów

Napisano sob, 03 lut 2018 - 19:03

Nic się nie zmieni...

Wracając z Gruzji możesz pojechać głębiej w Rosję i gdzieś w okolicy Charkowa wbijać się na Ukrainę. Zadzwoń do ambasady Ukrainy i spytaj o przejście graniczne Hoptiwka-Niechotiejewka.

Na pewno można przejechać z Rosji na Ukrainę przez przejście graniczne na styku tych państw i Białorusi, ale jest to sporo dalej... Jechałem tamtędy w 2016 roku.

Rozumiem, że temat wizy rosyjskiej masz obcykany...?

Pozdrawiam,
Jacek

#13 tbe

• Forumowicze
  • 24 postów

Napisano sob, 03 lut 2018 - 19:34

z wizą jeszcze nic nie załatwiałem. Jest jeszcze dużo czasu .Ale chyba nie powinno być jakichś problemów ?

#14 biblo

• Forumowicze
  • 191 postów

Napisano nie, 04 lut 2018 - 10:16

Nie wiem, co dla Ciebie znaczą problemy... Jak będziesz chciał załatwiać to sam, to trochę "cierpienia" może być. Prościej i bezstresowo przez pośrednika, no ale drożej... Pytanie podstawowe: czy ma to być wiza tranzytowa, czy turystyczna?

Pozdrawiam,
Jacek

#15 tbe

• Forumowicze
  • 24 postów

Napisano nie, 04 lut 2018 - 14:57

Z tego co się orientowałem to lepiej tranzytową . W 10 dni się wyrobimy . W sumie to ma być powrót z Gruzji i zakladam ne terytorium Rosji spędzić max 3 - 4 dni.

#16 biblo

• Forumowicze
  • 191 postów

Napisano nie, 04 lut 2018 - 15:51

Tranzytową dostaniesz wg zasady "500km trasy = jeden dzień". A więc jeśli Twoja "marszrutka" przez Rosję będzie miała 2000 km, to wizę tranzytową dostaniesz na 4 dni (no, jeśli konsul będzie łaskawy, to może na 5 dni).

Ja w 2013 roku na oba przejazdy po  ~1000 km przez Rosję: Port Kaukaz (po dopłynięciu z Kerczu na Krymie) - Władykaukaz i powrót Władykaukaz - granica z Ukrainą na wysokości Doniecka dostałem po 2 dni. I nie było czasu na zwiedzanie... Jedyne, co udało się nam odwiedzić, to "słynna" szkoła w Biesłanie...

Użytkownik biblo edytował ten post nie, 04 lut 2018 - 15:54

Pozdrawiam,
Jacek

#17 wajzer

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 289 postów
  • Na FM od: 02 czerwiec 2012
  • Motocykl:MG Stelvio 1200

Napisano pon, 05 lut 2018 - 12:26

Super filmik :-) Mnie Omalo pokonało, a wy jak ?? Muszę tam wrócić bo wszystkie zdjęcia poszły się j...ć, tylko się jeszcze zastanawiam czy w tym roku :-) ??

#18 biblo

• Forumowicze
  • 191 postów

Napisano pon, 05 lut 2018 - 15:29

Mnie też... a głównie, to pokonał mnie mój lęk wysokości :)

Już to gdzieś opisywałem: mam lęk wysokości i jazda wąskimi, górskimi, szutrowymi drogami na motocyklu jest nie dla mnie. Samochodem nie ma problemu, natomiast na motocyklu odpuszczam... Po glebie na dziesiątym kilometrze drogi do Omalo zrezygnowałem z dalszej jazdy. Koledzy pojechali dalej, no i jednemu spadł łańcuch i uciął popychacz sprzęgła oraz uszkodził simering...

Ja na szczęście zostałem u podnóża gór, dzięki czemu zająłem się organizacją "ekspedycji ratunkowej", czyli poszukiwaniem gruzawika i kierowcy, który pojedzie tą wąską, górską, szutrową drogą, żeby ich po nocy obu ściągnąć z powrotem. A potem siedzieliśmy od piątku do wtorku w jednym miejscu, bo trzeba było sprowadzić z Polski potrzebne części. Kosztowały one mniej niż stówkę, ale całkowity koszt niefrasobliwości kolegi przekroczył 2 tysiące złotych, a dodatkowo musieliśmy zrezygnować z wypadu do Armenii...

Ten stacjonarny pobyt wykorzystaliśmy na wyprawę do Omalo samochodem 4x4, tak więc byłem i widziałem ;)

Gruzja jest faktycznie super, ale teraz już bym chyba nie pojechał na moto... Wówczas byłem V-Stromem, a obecnie jeżdżę cięższym Tigerem - co gorsza, z wyżej położonym środkiem ciężkości... A takim klockiem - podobnie jak Twoim gutkiem - to można jeździć po asfaltach lub twardych szutrach. Na sypkie, kamieniste, śliskie lub grząskie drogi nasze maszyny raczej się nie nadają... :(

Użytkownik biblo edytował ten post pon, 05 lut 2018 - 15:32

Pozdrawiam,
Jacek

#19 tbe

• Forumowicze
  • 24 postów

Napisano pon, 05 lut 2018 - 16:35

Wrócę jeszcze do tematu wiz . W tym roku są mistrzostwa świata w Rosji i .. przypuszczam , że pan Putin coś ''popuści'' na granicy w sprawach wizowych . Przynajmniej takie były zapowiedzi .

Biblo , czy mógłbyś dokładnie opisać jak podróżowałeś pomiędzy Ukrainą i Rosją ? chodzi mi o Twoją trasę .

#20 biblo

• Forumowicze
  • 191 postów

Napisano pon, 05 lut 2018 - 17:47

Do Gruzji:

UKRAINA: Dorohusk - Kowel - Łuck - Równe - Żytomierz - Winnica - Umań - Mikołajów - Chersoń - KRYM: Dżankoj - Teodozja - Kercz (prom)

ROSJA: Port Kaukaz - Krasnodar - Kropotkin - Armawir - Niewinnomysk - Mineralne Wody - Nalczyk - Biesłan - Władykaukaz - granica Gruzji

Z powrotem:

ROSJA: Władykaukaz - Nalczyk - Mineralne Wody - Niewinnomysk - Armawir - Kropotkin - Tichorieck - Rostów nad Donem - Nowoszachtyńsk - granica Ukrainy

UKRAINA: Antracyt - Izium - Charków - Połtawa - Kijów - Korosteń - Sarny - Kowel - Dorohusk

To było w 2013 roku, czyli przed aneksją Krymu i wojną na wschodniej Ukrainie.

Pozdrawiam,
Jacek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 Forumowiczów, 2 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |