Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urwane lusterko, czyja wina?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#161 4jku

MOTONITA - miejski lanser

• Forumowicze
  • 1060 postów
  • Na FM od: 12 lipiec 2011
  • Motocykl:EXC 200, LC4 640 SM

Napisano wczoraj, 16:07

Jako przykład mogę podać kolegę który na skrzyżowaniu wyjeżdżał z podporządkowanej. Z jego prawej strony jechał na przeciwnym pasie autobus. Pojechał na pewniaka, a w tym czasie autobus postanowił wyprzedzić (niezgodnie z przepisami) pijany kierowca w secento. (to było skrzyżowanie). Nastąpiło zdarzenie drogowe, policja wystawiła mandat mojemu koledze, który mandatu nie przyjął. Zresztą zgodnie z radą policjantów którzy go wystawiali. Powiedzieli oni że muszą w takiej sytuacji mandat wystawić bo mój kolega był na podporządkowanej i powinien się upewnić że może wjechać na główną drogę bezpiecznie a to że pijak wyprzedził na skrzyżowaniu to już inna sprawa... Ta czy siak, mandat wystawili, kolega odmówił, sąd uznał że wina leży po stronie pijaka i kolegę całkowicie ze wszystkiego uniewinnili. To sytuacja pod względem prawnym niemal identyczna do tej która jest opisywana, czyli teoretycznie wg przepisów winny jest kierowca, ale w sądzie powinien wygrać po uwzględnieniu wszystkich okoliczności. 

Aha, w zdarzeniu nic nikomu się poważnego nie stało, nikt nawet do szpitala nie trafił.

Dziękuję za uwagę. Mam dosyć tego tematu :)

Użytkownik 4jku edytował ten post wczoraj, 16:09

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

https://battle.net/r...af-hs&s=HS&m=pc

#162 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9366 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano wczoraj, 16:35

4jku

mysle, ze zostal uniewinniony ze wzgledu na pijaka.

U mnie winnym bylby ten, kto wyjechal z podporzadkowanej,

:crossy:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 Forumowiczów, 2 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |