Skocz do zawartości

Zdjęcie

wynajem garażu - co i jak od strony właściciela

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 michoa

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Forumowicze
  • 5042 postów
  • Na FM od: 08 luty 2008
  • Motocykl:yfm200,sfera50, atc250R

Napisano nie, 05 lis 2017 - 20:42

witam 

pany i panowie jak ugryźć od strony prawnej wynajem garażu ? Znaczy ja jestem właścielem i chcę wynająć 

Interesuje mnie wszystko od strony prawnej , jestem skłonny opłacać skarbówkę itp itd , nie mam ochoty się bawić w żadne na gębe bo za dużo razy w życiu się przejechałem na koleżeństwie i ładnym uśmiechaniu( ja tak wynajmowałem na gębe -dziś z gościem ręce sobie ściskaliśmy a za 2 dni okazało się że on podrywa tą samą dupę co ja , dał mi 24h na wypierdalanie , kasy nie zwróćił chodź zapłaciłem za miech a siedziałem 2 dni i szukałem w środku zimy gdzie trzymać skarby , jedna nauczka wystarczy , więcej nie chce :D  )  i nie mam ochoty potem wchodzić do własnego garażu z kątówką albo ganiać z siekierą jakiegoś pajaca bo nie płaci itp 

Interesuje mnie przede wszystkim jak zabezpieczyć się przed ,,nie płaci '' i w razie W wywalić gościa w białych rękawiczkach żeby nie mógł nawet pryknąć , szukam jakiś wzorów umów ale coś pewnie nie umiem google obsłużyć :D  Zapis że kasa z góry do 10 dni miesiąca i jak nie wpłaci to ma dzień na opuszczenie ? Jest szansa na taki zapis żeby miał moc prawną ?

Da się np zastrzec na umowie że nie będzie prowadził tam działalności gospodarczej ?

może ktoś przerabiał temat z autopsji i pomoże ? 

z góry dzięki 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku 

http://miszczua.cba.pl

#2 Staszek_s

MOTONITA - leżący na baku

• E.K.G.
  • 1454 postów
  • Na FM od: 28 kwiecień 2005
  • Motocykl:Czarny naked

Napisano nie, 05 lis 2017 - 21:53

Z umową nie pomogę ale jeżeli realia rynkowe pozwalają - tzn. Ty dyktujesz warunki - kaucja będzie najlepszym zabezpieczeniem wpłat - np. dwu czy trzymiesięczna da Ci czas na reakcję w razie gdyby okoliczności wskazywały, że może być krucho z płatnościami.

#3 Wertyder

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 237 postów
  • Na FM od: 22 czerwiec 2015

Napisano nie, 05 lis 2017 - 22:38

A to taki wynajem to jest tak dochodowy że warto się tak zabezpieczać? Zawsze sądziłem że to raczej groszowe historie....

#4 michoa

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5042 postów

Napisano pon, 06 lis 2017 - 12:50

A to taki wynajem to jest tak dochodowy że warto się tak zabezpieczać?

nie jest i dlatego pytam 

pół biedy ganiać się  za miliony ale za 100 zł ?

Zawsze sądziłem że to raczej groszowe historie.... 

ale wybiegając dalej niż jutro to spłaca się szybciej niż mieszkanie kupione pod wynajem i problemów mniej :D  ceny są różne w jakieś Warszawie czy Wrocku pewnie i po 300 zł za miech , u nas 150 to już raczej wysoki standard -prąd i kanał , za goła bude jak moja koło 100 i o tylu też myślę ....

np. dwu czy trzymiesięczna da Ci czas na reakcję w razie gdyby okoliczności wskazywały, że może być krucho z płatnościami.

w zasadzie masz racje, puścić komuś niech z góry zapłaci za pół roku i problem z głowy na pół roku , kwestia tylko czy ktoś się zgodzi....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

#5 Wertyder

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 237 postów
  • Na FM od: 22 czerwiec 2015

Napisano pon, 06 lis 2017 - 19:06

ale wybiegając dalej niż jutro to spłaca się szybciej niż mieszkanie kupione pod wynajem i problemów mniej :D  ceny są różne w jakieś Warszawie czy Wrocku pewnie i po 300 zł za miech , u nas 150 to już raczej wysoki standard -prąd i kanał , za goła bude jak moja koło 100 i o tylu też myślę ....

Popytałem tu i tam. Moi znajomi wynajmują miejsce w garażu za 40 zł/szt za miesiąc. Garaż w nowej deweloperce, bardzo porządny.
Moim zdaniem (zajmuję się od przeszło 25 lat wynajmem co prawda mieszkań) to z umowami tutaj gra nie warta świeczki. W większości przy nawet większych kwotach umową właściciel się może podetrzeć, a i to nie bardzo bo papier do drukarki wiadomo jaki jest.. :D. Jedyne sensowne zabezpieczenie to branie określonej kwoty za całą zimę z góry i koniec.

#6 WLD_Wlodi

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1754 postów
  • Na FM od: 30 listopad 2006
  • Motocykl:ZX6R 636 2016

Napisano wto, 07 lis 2017 - 00:07

Popytałem tu i tam. Moi znajomi wynajmują miejsce w garażu za 40 zł/szt za miesiąc. Garaż w nowej deweloperce, bardzo porządny.
Moim zdaniem (zajmuję się od przeszło 25 lat wynajmem co prawda mieszkań) to z umowami tutaj gra nie warta świeczki. W większości przy nawet większych kwotach umową właściciel się może podetrzeć, a i to nie bardzo bo papier do drukarki wiadomo jaki jest.. :D. Jedyne sensowne zabezpieczenie to branie określonej kwoty za całą zimę z góry i koniec.

Ty piszesz o miejscu w garażu, a chodzi tutaj o garaż(taki na jeden samochód). W moim mieście od 150zł. 

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

#7 motoelektryk

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 5 postów
  • Na FM od: 15 wrzesień 2017

Napisano śro, 08 lis 2017 - 10:34

To w sumie bardzo zależy od miasta, ja mieszkam w małym mieście, to koszty właśnie są w okolicach 50zł/mies. Aczkolwiek wiem, że moi znajomi w Krakowie płacą 150zł i więcej.

#8 ded

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 163 postów
  • Na FM od: 02 czerwiec 2010
  • Motocykl:Triumph S3 955i 2002

Napisano pią, 10 lis 2017 - 10:20

W sumie z garażem fajny pomysł, może faktycznie to łatwiejszy pieniądz niż przy mieszkaniach. Tańszy w zakupie, klient nie ma tam co zepsuć a jak go eksmitujesz to po prostu postawi auto pod blokiem i już. Z moich skromnych doświadczeń:

Jak z pominięciem skarbówki to kasa zawsze do ręki. Spotykasz się np w tym garażu określonego dnia i wtedy kasujesz. Od razu sobie zobaczysz czy nie jest zdemolowany. W garażu to jest mniej do zepsucia niż w domu ale są np asy które mogą trzymać jakieś fajerwerki, 1000l paliwa itp. Garaże mają wzięcie w zimę. Sąsiadka wynajmowała taki ogrzewany w swoim domu, największy problem był z tym, że najemca trzymał auto pod blokiem do późnych godzin wieczornych. Wjeżdżał ośnieżonym i ten śnieg się topił. Walczyła z nim o to i w końcu sobie odpuściła wynajem. Jak masz taki wolnostojący nieogrzewany a w nim gołe mury to raczej starczy 2-3 krotność czynszu jako kaucja i po problemie. Jeśli chcesz na legalu, to w picie koncoworocznym po prostu zgłaszasz umowę najmu i doliczasz z niej kasę. Kiedyś warto było zgłosić rozliczanie z tego chyba ryczałtem, to wychodziło trochę taniej.

#9 żółf

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 547 postów
  • Na FM od: 06 luty 2009
  • Motocykl:LC4 Adv

Napisano pią, 10 lis 2017 - 19:45

W umowie możesz zastrzec wszystko.

Z tego co pamiętam, to skarbówka weźmie 9%.

Kaucja to bardzo dobry pomysł, tyle, że w umowie musisz napisać kiedy ulega przepadkowi, a kiedy zwracasz.

Możesz śmiało napisać, że w razie nie zapłacenia czynszu przez xxx masz prawo do zastawu na jego rzeczach, albo opróżnienia garażu.

W takich umowach bardzo dobrym pomysłem jest zapisanie, że wiadomość sms wysłana na nr podany w umowie uznawana jest jako doręczona, bo inaczej typ może pism nie odbierać i będziesz się motać niepotrzebnie.

Jeżeli w garażu jest prąd to też warto się zabezpieczyć na wypadek, gdyby odpalił sobie koparkę kryptowalut:D

#10 WLD_Wlodi

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1754 postów
  • Na FM od: 30 listopad 2006
  • Motocykl:ZX6R 636 2016

Napisano pią, 10 lis 2017 - 20:59

W takich umowach bardzo dobrym pomysłem jest zapisanie, że wiadomość sms wysłana na nr podany w umowie uznawana jest jako doręczona, bo inaczej typ może pism nie odbierać i będziesz się motać niepotrzebnie.

Jeżeli pismo po dwóch awizo nie zostało podjęte z placówki pocztowej, uznawane jest za doręczone (fikcja doręczenia). 

Użytkownik WLD_Wlodi edytował ten post pią, 10 lis 2017 - 21:00

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

#11 michoa

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 5042 postów

Napisano sob, 11 lis 2017 - 09:30

To w sumie bardzo zależy od miasta, ja mieszkam w małym mieście, to koszty właśnie są w okolicach 50zł/mies.

za samodzielny garaż ? gdzie tak tanio ?

u mnie psy dupami szczekają ale jak kumpel za 70 zł/miech wynmajmował to każdy zazdrościł ceny .......

W garażu to jest mniej do zepsucia niż w domu ale są np asy które mogą trzymać jakieś fajerwerki, 1000l paliwa itp

a niech trzyma co mi to przeszkadza :D 

Tańszy w zakupie, klient nie ma tam co zepsuć a jak go eksmitujesz to po prostu postawi auto pod blokiem i już.

bzdura właśnie i w tym problem........

w moim szeregu na chyba 12 garaży do trzymania auta służą hmmm 3 ? 90% ludzi ma rupieciary i warsztaty i teraz nie płaci ci delikwent to co robisz ?  cały dzień tam wywalasz na drogę nagromadzone fanty ? czy zmieniasz zamek z zawartością ?

dlatego problem jest bo auto to nawet jak jest na ręcznym i z blokadą kierownicy to wyciągniesz , stawiasz przy drodze i tyle , a rupiecie ? u mnie to nawet nie byłoby gościowi gdzie wywalić wszędzie płot , chodnik , droga , zasypie drogę to jeszcze mandat zapłacę .....

#12 żółf

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 547 postów
  • Na FM od: 06 luty 2009
  • Motocykl:LC4 Adv

Napisano sob, 11 lis 2017 - 11:58

Jeżeli pismo po dwóch awizo nie zostało podjęte z placówki pocztowej, uznawane jest za doręczone (fikcja doręczenia). 

Hehe, to nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Doręczenia to wg. mnie jeden z największych problemów polskiego prawa.

Doręczenie jest skuteczne o ile wysłane jest na adres ZAMIESZKANIA. Poczytaj w KC czym jest adres zamieszkania. Praktycznie każde doręczenie można podważyć i przywrócić termin do dokonania czynności.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |