Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podłączeniem motocyklowego gniazdka USB

usb honda gniazdko motocyklowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 aftys6

KANDYDAT NA MOTONITĘ - wypruwacz wydechów

• Forumowicze
  • 964 postów
  • Na FM od: 02 luty 2006
  • Motocykl:NTV Deauville650 - brudas

Napisano sob, 16 gru 2017 - 13:58

Ostatnio kupiłem motocyklowe gniazdo, które posiada zarówno porty USB jak i gniazdko zapalniczki.

Gniazdo to posiada zarówno kółeczka do akumulatora jak również wyłącznik.

Tak w ogóle to znajomy elektryk powiedział że gniazdko motocyklowe nie pobiera prądu z akumulatora nawet gdy jest bezpośrednio podłączone.

To znaczy pobiera prąd wyłącznie wtedy gdy do tego gniazdka podłączone jest jakieś urządzenie, lub samo gniazdko ma chociażby jakieś diody podświetlające.

W innym przypadku bezpośrednie podłączenie do akumulatora nie powoduje poboru prądu.

Mylisz trochę pojęcia.

Zakładający temat chciał podłączyć zestaw gniazd z woltomierzem czyli jakimś tam układem elektronicznym + wyświetlacz led które potrzebują do pracy zasilania.

Jeżeli chodzi o samo gniazdo 12 V to fakt nie pobiera ono prądu bez podpiętego odbiornika.

Jeżeli natomiast mowa o gnieździe 5 V usb , ładowarce telefonicznej, ładowarce USB to jest ono pewnie zrealizowane na jakimś stabilizatorze, np LM7805.

Patrząc na schemat wewnętrzny zauważysz że nie jest to element pasywny lecz aktywny, mający jakąś tam rezystancję wewnętrzną.

Co za tym idzie będzie on miał upływ nawet bez odbiornika, ale będzie on w granicach pojedynczych uA co w przypadku akumulatora motocykla jest nie zauważalne.

7805_wewnatrz.png

#22 rambi

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 297 postów
  • Na FM od: 01 maj 2006
  • Motocykl:HONDA CB 400

Napisano pon, 25 gru 2017 - 12:36

Kupiłem ostatnio poniższe gniazdo USB, ale nie mam pojęcia w jaki sposób je podłączyć, żeby uaktywnić porty USB.

http://allegro.pl/gn...6767672424.html

P3280003-2_clipped_rev_1.jpeg

Pytałem się sprzedawcy, a ten jedynie zacytował to co było napisane na aukcji.

Chodzi mi o to gdzie podłączyć tą białą wtyczkę żeby uaktywnić porty USB?

Mój motocykl to Honda CB125F.

Kupilem identyczny na ebayu za 9,27 euro

https://www.ebay.de/...119.m1438.l2649

Użytkownik rambi edytował ten post pon, 25 gru 2017 - 12:36

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: usb, honda, gniazdko motocyklowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |