Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przegapiłem termin przeglądu technicznego - co teraz?

przegląd techniczny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 Tommo

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1258 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer

Napisano pon, 26 lut 2018 - 20:12

Prawdziwa historia. Pewnego dnia przyszedł do mnie na stację starszy pan strasznie zapłakany i załamany. Opowiada mi że w nocy w garażu spłonął mu kilkuletni Citroen. Firma ubezpieczeniowa odmówiła wypłaty odszkodowania z tytułu AC ponieważ nie miał ważnego przeglądu. W związku z czym prosi mnie, żebym zrobił mu badanie z wsteczną datą ( przed dniem spalenia). Oczywiście odmówiłem, bo naraziłbym się na przestępstwo wyłudzenia odszkodowania.

Audi Sport

#42 Klas500

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• Forumowicze
  • 640 postów
  • Na FM od: 09 lipiec 2006
  • Motocykl:Triumph Tiger 1050

Napisano pon, 26 lut 2018 - 20:47

Wolałbym nie ryzykować. Jeżeli nie zrobiłeś w terminie, to zrobić w najszybszym możliwym czasie. Z tego co wiem, teraz chyba będą kary jeżeli nie zrobisz przeglądu w terminie.

Nic nie wiesz ale wprowadzasz zamieszanie.

#43 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3919 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2002
  • Motocykl:SC26side,RC46,JC20,M10

Napisano pon, 26 lut 2018 - 23:44

Prawdziwa historia. Pewnego dnia przyszedł do mnie na stację starszy pan strasznie zapłakany i załamany. Opowiada mi że w nocy w garażu spłonął mu kilkuletni Citroen. Firma ubezpieczeniowa odmówiła wypłaty odszkodowania z tytułu AC ponieważ nie miał ważnego przeglądu. W związku z czym prosi mnie, żebym zrobił mu badanie z wsteczną datą ( przed dniem spalenia). Oczywiście odmówiłem, bo naraziłbym się na przestępstwo wyłudzenia odszkodowania.

nie mówimy o dobrowolnym ubezpieczeniu AC gdzie jest szereg wyłączeń, na które godzą się strony zawierające umowę

w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC wyłączenia z odpowiedzialności są jednoznacznie określone przez ustawę

#44 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1256 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2006
  • Motocykl:-

Napisano wto, 27 lut 2018 - 22:59

Tomasz, tak z innej beczki... Ile teraz trwa badanie pojazdu w świetle nowych przepisów? Kolega robił kilka dni temu w samochodzie 4x4 i z LPG. Twierdzi że zajęło to dwie i pół godziny :blink:

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

#45 kiler

MGS Member

• Forumowicze
  • 1324 postów
  • Na FM od: 22 kwiecień 2005
  • Motocykl:BMW S1000RR V-strom1000

Napisano śro, 28 lut 2018 - 00:15

od czasu tych nowych przepisów robiłem chyba z 15 przeglądów na różne samochody (i LPG i 4x4 ) i nigdy nie trwało to dłużej niż 30-40 min

#46 Tommo

• Forumowicze
  • 1258 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer

Napisano śro, 28 lut 2018 - 07:46

Tomasz, tak z innej beczki... Ile teraz trwa badanie pojazdu w świetle nowych przepisów? Kolega robił kilka dni temu w samochodzie 4x4 i z LPG. Twierdzi że zajęło to dwie i pół godziny :blink:

Bzdura jakaś. Tak jak killer pisze, Maks pół godziny.

Audi Sport

#47 KLAUDIUSZ

MOTOCYKLISTA - znikający punkt

• Super-Moderatorzy
  • 5356 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2005
  • Motocykl:Honda CB900 Cafe

Napisano śro, 28 lut 2018 - 10:15

20 minut ...... bo kamery nagrywają jak się Diagnosta krząta ........ i potem pyk, pyk, pieczątka i jedziesz :D

#48 GreatPretender

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 3 postów
  • Na FM od: 16 luty 2018
  • Motocykl:nie mieć

Napisano czw, 01 mar 2018 - 12:27

ja bez przeglądu samochodu  jezdziłem 4 lata i tylko przez przypadek się o tym dowiedziałem.

Wracałem z pracy około 24.00 podjechałem po piwko i do domu a ze na rądzie trzeba było zawrócić to uznałem po co objeżdżać całe rondo jak mozna od razu w lewo skrecić  pech chciał że obok tego ronda jest komisariat policji, o czym zapomniałem :) no i chwile potem juz miałem tajniaków na ogonie. Skończyło się bez mandatu i chłopaki były zdziwione ze na tak długo przegląd był podbity 4lata pomiedzy jedna a drugą datą. jednak że było ciemno to cyfry były niewyraźne i jedna z cyfr została błędnie odebrana za całkiem inną. dopiero na drugi dzień jadąc z autem do mechanika okazało się że pare lat jeżdżę bez :) przeglad przeszedł bez problemu

PS pozdrawiam KP Żory

086109283d9e1f98gen.jpg

Użytkownik GreatPretender edytował ten post czw, 01 mar 2018 - 12:29

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 Forumowiczów, 2 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |