Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przegapiłem termin przeglądu technicznego - co teraz?

przegląd techniczny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 lech N

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• H-D
  • 385 postów
  • Na FM od: 29 lipiec 2014
  • Motocykl:electra- evo

Napisano sob, 21 paź 2017 - 07:47

Teraz to Wy przeginacie,ciagnicie ten temat pomimo że zszedł zupełnie na inne tory.Już dawno by go zrobił i zamknął temat

#22 Qadrat

MOTONITA - głaszczący manetkę

• Forumowicze
  • 1500 postów
  • Na FM od: 02 sierpień 2013
  • Motocykl:BMW F650, BMW R1150GS

Napisano sob, 21 paź 2017 - 10:07

Odnośnie przeglądu - w lipcu 2010r miałem dzwon na DR350. Sprzęt nie zdatny do użytku, przegląd skończył się w sierpniu 2010r. Motocykl do stanu jeżdżącego doprowadziłem dopiero jakoś w połowie 2011r. OC oczywiście opłaciłem. Jak pojechałem na przegląd to diagnosta nic nie mówił, jedynie w dowodzie było widać rok przerwy ale za to nie ma żadnych konsekwencji. Normalne, że mogła być sytuacja, przez którą pojazd nie przejdzie przeglądu a z różnych przyczyn nie było możliwości aby doprowadzić go do normalnego stanu (taka sytuacja, jak u mnie). 

OC to oczywiście inna sprawa, tutaj ciągłość musi być bo UFG upomni się o swoje. Ale na szczęście przy kupowaniu polisy ubezpieczyciel nie musi mieć kontaktu fizycznego z pojazdem, jemu wystarczy kontakt z dowodem rejestracyjnym. ;)

#23 WLD_Wlodi

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1788 postów
  • Na FM od: 30 listopad 2006
  • Motocykl:ZX6R 636 2016

Napisano nie, 22 paź 2017 - 07:03

Ja nie miałem na jednym aucie przeglądu 6 lat i jakoś nikt krzywo nie patrzy że pierwsza pieczątka z przeglądu jest z 2011 roku a druga z 2017.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

#24 Yucares

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 3 postów
  • Na FM od: 23 październik 2016
  • Motocykl:Yamaha YZF-R125

Napisano pon, 23 paź 2017 - 01:15

Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi, uspokoiło mnie to trochę. A pewna osoba mówiła mi, że od tego piątku coś się niby miało zmienić i miały być jakieś kary za to. Raczej to nieprawda? Bo nigdzie nie mogę znaleźć w internecie nic na ten temat. Zakładam więc, że nic takiego nie weszło, z resztą i tak już za późno, bo przeglądu i tak nadal nie mam, dopiero pod koniec tygodnia może mi się uda zrobić.

#25 Tommo

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1321 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer

Napisano pon, 23 paź 2017 - 05:54

Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi, uspokoiło mnie to trochę. A pewna osoba mówiła mi, że od tego piątku coś się niby miało zmienić i miały być jakieś kary za to. Raczej to nieprawda? Bo nigdzie nie mogę znaleźć w internecie nic na ten temat. Zakładam więc, że nic takiego nie weszło, z resztą i tak już za późno, bo przeglądu i tak nadal nie mam, dopiero pod koniec tygodnia może mi się uda zrobić.

Na razie zostaje po staremu. Jest projekt, żeby karać spóźnialskich podwójną stawką przeglądu. Porypany pomysł. Mają być też mandaty w wys. 300 zł za brak przeglądu. Ale to wszystko w przyszłym roku.

Audi Sport

#26 treks

• Forumowicze
  • 8 postów
  • Na FM od: 14 wrzesień 2017

Napisano pon, 23 paź 2017 - 06:33

I tak ten projekt nie zlikwiduje szrotu z polskich dróg.

#27 Klas500

KANDYDAT NA MOTONITĘ - czyściciel nagaru

• Forumowicze
  • 643 postów
  • Na FM od: 09 lipiec 2006
  • Motocykl:Triumph Tiger 1050

Napisano pon, 23 paź 2017 - 06:48

Większym problemem polskich dróg są kierowcy dosiadający "ałdików" nówek nie śmiganych. Niestety im lepsze i nowsze auto,  w tym większym poważaniu jego właściciel ma przepisy.

#28 Tommo

• Forumowicze
  • 1321 postów
  • Na FM od: 05 luty 2009
  • Motocykl:Z1000SX Tourer

Napisano pon, 23 paź 2017 - 08:50

Pewnie w jakimś stopniu go zmniejszy ale raczej nieznacznie. Problemem jest ubóstwo i mentalność Polaków.

Audi Sport

#29 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1303 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2006
  • Motocykl:-

Napisano pon, 30 paź 2017 - 03:07

dokładnie. pod szkodę umyślną podciągają TU brak przeglądu, jeśli są w stanie wykazać, że zły stan techniczny pojazdu (a taki wniosek może być wyciągnięty), którym ktoś pojechał, miał wpływ na zaistnienie wypadku lub wielkość szkód. nie bezpośrednio, ale pośrednio - taka bywa praktyka, a przepisy jej nie wykluczają. ponownie: TU starają się jak mogą ograniczyć wypłacane odszkodowania, po co im dawać bezmyślnie argumenty?

jsz

Jeśli nie ma przeglądu i powstaje kolizja, to nikt nie wnika czy pojazd był sprawny czy niesprawny. Bez przeglądu był niesprawny i koniec. Alternatywnie - nie miał prawa poruszać się po drogach publicznych. Właściciel ponosi konsekwencje finansowe i zapomina o czymś takim jak OC.

Pewnie w jakimś stopniu go zmniejszy ale raczej nieznacznie. Problemem jest ubóstwo i mentalność Polaków.

Ten projekt nic nie zmieni poza wpływami na 500+. Jak słusznie zauważyłeś problem tkwi w mentalności. Nie do wszystkich dociera że pewnych rzeczy nie należy robić bez wymaganych uprawnień - np jeździć bez ważnego przeglądu.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

#30 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3952 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2002
  • Motocykl:SC26side,RC46,JC20,M10

Napisano pon, 30 paź 2017 - 16:37

Jeśli nie ma przeglądu i powstaje kolizja, to nikt nie wnika czy pojazd był sprawny czy niesprawny. Bez przeglądu był niesprawny i koniec. Alternatywnie - nie miał prawa poruszać się po drogach publicznych. Właściciel ponosi konsekwencje finansowe i zapomina o czymś takim jak OC.

ochujałeś?

#31 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1303 postów

Napisano śro, 01 lis 2017 - 03:10

ochujałeś?

Nie. Czuję się świetnie i w pełni władz umysłowych.

Obecnie każdy ubezpieczyciel wymiga się od odszkodowania pod każdym pretekstem. Pojazd bez przeglądu to pretekst w postaci "bułka z masłem".
Jam myślisz, czemu przy podpisywaniu umowy OC pada pytanie o obecny przegląd?

To samo dotyczy jazdy po %%%, ciągnięcia przyczepy o zbyt dużej DMC i takich tam innych "drobiazgów".

#32 WLD_Wlodi

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1788 postów

Napisano śro, 01 lis 2017 - 10:42

ZIGGI mylisz się. 

Art.  43.  [Regres zakładu ubezpieczeń]

Zakładowi ubezpieczeń oraz Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 2 pkt 1, przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:

1) wyrządził szkodę umyślnie, w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości albo po użyciu środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;
2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;
3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;
4) zbiegł z miejsca zdarzenia.

Art ten stanowi numerus clausus(katalog zamknięty) co oznacza iż nic ponadto co jest w tym punkcie nie może być regresem. 

Teraz troche literatury:
Orlicki Marcin, Ubezpieczenia obowiązkowe 2011

"Zgodnie z art. 43 pkt 1 u.u.o., zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym 52 zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący wyrządził szkodę umyślnie. Brak jest podobnej ogólnej formuły pozwalającej na dochodzenie od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego odszkodowania, gdy szkoda została wyrządzona w wyniku rażącego niedbalstwa. Ustawodawca wskazał jedynie kilka szczególnych przypadków, w których wskutek szczególnie nagannego zachowania kierującego pojazdem ubezpieczyciel uzyskuje uprawnienie do żądania zwrotu wypłaconego przez siebie odszkodowania 53"

WINA UMYŚLNAW doktrynie prawa karnego wina umyślna jest ujmowana jako wina w zamiarze bezpośrednim, kiedy to sprawca chce wyrządzić szkodę, jak i w zamiarze ewentualnym, kiedy to sprawca co prawda nie chce wyrządzić szkody, ale mając świadomość możliwości jej wyrządzenia zachowuje się w sposób, który może do tego doprowadzić i godzi się z ewentualnymi tego skutkami.

ZIGGI, jeszua - Czy to że nie mam stempelka z przeglądu w dowodzie mojej (załóżmy) 3 letniej w stanie idealnym 636 można podciągnąć pod winę umyślną? 

Pytanie to pada pewnie z tego samego powodu z jakiego pytają się mnie ile mam dzieci. 

Użytkownik WLD_Wlodi edytował ten post śro, 01 lis 2017 - 10:45

#33 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3952 postów

Napisano śro, 01 lis 2017 - 15:42

Ziggy - proszę Cię! opieraj się na konkretach - czyli obowiązujących przepisach prawa a nie na legendach ludowych. Poza tym proszę nie powtarzaj tych legend. 

zadają mnóstwo różnych pytań - niedługo będą pytać o długość fiuta

a zadają je aby oszacować ryzyko. "mądrzy" (specjalnie w "") obliczyli, że niektóre z tych rzeczy mają wpływ na ryzyko powstania szkody. a co najlepsze (piszę oczywiście cały czas tylko i wyłącznie o OC) Twoje odpowiedzi nie mają wpływu na odpowiedzialność ubezpieczyciela a jedynie na wysokość składki.

i tak jeśli zadeklaruje, że moim autem nie będzie jeździł nikt w wieku poniżej 21lat, auto nie będzie jeździło na taxi, nie będzie jeździło za granicą, nie będzie uczestniczyło w rajdach/wyścigach i treningach to ubezpieczyciel nie ma możliwości odmowy wypłaty odszkodowania nawet gdybym miał wpis w dowodzie "taxi", dał auto mojej 19sto letniej siostrze i na nurburgringu zajebała by w jakiegoś prosiaka 911 czy inną testarossę! mogliby łaskawie tylko poprosić o wyrównanie składki OC z np. 600zł, które zapłaciłem do np. ok 2500zł gdybym te wszystkie rzeczy zadeklarował przy podpisywaniu umowy.

Użytkownik konrad1f edytował ten post śro, 01 lis 2017 - 15:47

#34 motoelektryk

• Forumowicze
  • 5 postów
  • Na FM od: 15 wrzesień 2017

Napisano śro, 08 lis 2017 - 10:34

Co do przeglądu - nic się nie stanie, dopóki przepisy się nie zmienią. Raz mi się zdarzyło, to zabrali dowód rejestracyjny, był mały kłopot z tym, no ale bywa :)

#35 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1303 postów

Napisano czw, 08 lut 2018 - 00:57

ZIGGI mylisz się. 

Art ten stanowi numerus clausus(katalog zamknięty) co oznacza iż nic ponadto co jest w tym punkcie nie może być regresem. 

Teraz troche literatury:
Orlicki Marcin, Ubezpieczenia obowiązkowe 2011

ZIGGI, jeszua - Czy to że nie mam stempelka z przeglądu w dowodzie mojej (załóżmy) 3 letniej w stanie idealnym 636 można podciągnąć pod winę umyślną? 

Nie dogrzebałem się do końca, ale się dogrzebię :)

Na razie ustaliłem tyle, że ubezpieczyciele mogą się domagać "wkładu własnego" w wypłacie odszkodowania, jeśli nastąpiło ono na skutek rażącego niedbalstwa. I tutaj podchodzi wszystko o czym pisałem. Wkład własny wg wstępnych ustaleń może wynosić do 90%, czyli w praktyce prawie wszystko.

#36 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3952 postów

Napisano czw, 08 lut 2018 - 07:05

Ziggi - czy potrafisz skorzystać ze skrótu klawiaturowego "ctrl+F"?

zrób to proszę na odpalonym pdf-ie z ustawą o ubezpieczeniach obowiazkowych ... i przestań pitolić głupoty!

nie podniecaj się jak znajdziesz "rażąc" w art. 17 - najpierw przeczytaj art. 16! nie ma tam nic o nieważnym przeglądzie ;)

#37 parafialny

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 12 postów
  • Na FM od: 29 styczeń 2018

Napisano pią, 23 lut 2018 - 08:31

Jako pracownik branży ubezpieczeniowej powiem tylko tyle - możesz zapomnieć o odszkodowaniu w przypadku braku przeglądu tylko i wyłącznie w jednej sytuacji: gdy do zdarzenia przyczynił się stan techniczny pojazdu.

#38 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3952 postów

Napisano pią, 23 lut 2018 - 16:38

Jako pracownik branży ubezpieczeniowej powiem tylko tyle - możesz zapomnieć o odszkodowaniu w przypadku braku przeglądu tylko i wyłącznie w jednej sytuacji: gdy do zdarzenia przyczynił się stan techniczny pojazdu.

następny "mondry" :D

#39 WLD_Wlodi

MOTONITA - płonąca guma

• Forumowicze
  • 1788 postów

Napisano pią, 23 lut 2018 - 18:44

Jeżeli do zdarzenia przyczyni się stan techniczny pojazdu to policjant wskaże innego winnego(np brak lewego kierunkowskazu podczas skrętu do posesji i zderzenie z wyprzedzającym). Sprawca jak się zgłosi po odszkodowanie to wiadomo co otrzyma.(Kopa w ...)

Ubezpieczyciela wiąże to co stwierdzi policja lub sąd. Jeżeli policjant stwierdzi współwinę (np zderzenie się lusterkami dwóch samochodów w ruchu), wtedy ubezpieczyciel jednego i drugiego uczestnika wypłaca 50% odszkodowania.

#40 grandtour

• Forumowicze
  • 5 postów
  • Na FM od: 20 luty 2018
  • Motocykl:Romet Ogar 125

Napisano pon, 26 lut 2018 - 17:45

Wolałbym nie ryzykować. Jeżeli nie zrobiłeś w terminie, to zrobić w najszybszym możliwym czasie. Z tego co wiem, teraz chyba będą kary jeżeli nie zrobisz przeglądu w terminie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |