Skocz do zawartości

Zdjęcie

licytacja komornicza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 stecko.t

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 12 październik 2017
  • Motocykl:marzę

Napisano pią, 13 paź 2017 - 09:38

Cześć,

marzę o nowym motocyklu. Znalazłem na licytacji motocykl. Czy macie doświadczenie z kupnem takich maszyn na licytacjach komorniczych. Z opisu na domenie komornika jest niewiele informacji o motocyklu. Jedna z nich mówi, że motor posiada francuskie blachy. Chcę zadzwonić do komornika i wypytać się o więcej informacji (znam tylko model, rocznik i numery francuskich blach). O co pytać? Jakie mogą wystąpić problemy podczas rejestracji? Jakie dokumenty powinienem otrzymać od komornika po wygranej? Planuję to omówić tutaj jak i w Wydziale Komunikacji. Co powinienem sprawdzić zaglądając do dokumentów, na co zwrócić szczególną uwagę. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

#2 żółf

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 547 postów
  • Na FM od: 06 luty 2009
  • Motocykl:LC4 Adv

Napisano pią, 13 paź 2017 - 11:00

Kupowanie ruchomości, w szczególności pojazdów na licytacjach komorniczych ma wiele minusów, ale jeden zasadniczy plus:

- nie musisz martwić się o żadne papiery. Kupując motocykl w ten sposób jest on wolny od wszelkich obciążeń i jeżeli tylko ma spełnia warunki homologacyjne, to bez problemu zarejestrujesz go tak jakbyś rejestrował nowy motocykl.

Możesz zapytać czy ma kluczyk i papiery

O stanie technicznym nie dowiesz się nic, w dniu licytacji możesz go obejrzeć, jak będziesz miał duże szczęście, to może uda się odpalić, ale o jeździe próbnej zapomnij. Niestety minusem jest to, że kupujesz kota w worku:D

Z doświadczenia wiem, że pojazdy dłużników są raczej w złym stanie technicznym.

Edit

W sumie to teraz dopiero się zorientowałem, że on nie był zarejestrowany w PL, najlepiej zadzwoń do WK, wydaje mi się, że powinien wystarczyć francuski dowód rejestracyjny. W przypadku pojazdów zarejestrowanych w PL nie ma żadnych problemów nawet w przypadku braku DR.

Użytkownik żółf edytował ten post pią, 13 paź 2017 - 11:08

#3 jannikiel

Spec - Ducati

• DesmoManiax DOC Poland
  • 3513 postów
  • Na FM od: 02 listopad 2002
  • Motocykl:4xDucati:999,Paso,2xEfant

Napisano pią, 13 paź 2017 - 16:05

Nie wiem, jak w/w wypadku, ale trzeba być przygotowanym, że nie będzie możliwości odpalenia motocykla, wszystko zalezy od komornika...

Z doświadczeń moich kolegów, wynika, że lepiej brać sprzęt "po lekkim szlifie" niż komorniczy, a to za sprawą kupionego w HD w idealnym stanie wizualnym, ale potem okazało się, że silnik był a zasadzie "wydmuszką", a w skrzyni biegów też brakowało paru elementów, sprzęgła nie było, motocykla nie mozna było nawet dotknąć, tylko zasada: widzą gały co brały...

Trzeba mieć czujność... lamparta, lub sójki przynajmniej ;-)

#4 jeszua

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Super-Moderatorzy
  • 9138 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano pią, 13 paź 2017 - 16:59

Z doświadczenia wiem, że pojazdy dłużników są raczej w złym stanie technicznym.

potwierdzam. jeśli byłby w przyzwoitym, to a/ zostałby sprzedany przez dłużnika, komornik robi to za znacznie niższą kasę, która trafia na poczet długu, b/ poszedłby mniej oficjalną drogą, c/ nawet jeśli się udało - to na aukcji masz sporą szansę trafić na zawodowych łowców komorniczych okazji, i raczej nic nie zwojujesz. interesowałem się kiedyś samochodami z tego źródła. i takie były wnioski (moje, znajomych prawników, którzy nawet wzięli udział w aukcji, itd)

jsz

bezmotocyklowy

#5 Limo

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Forumowicze
  • 8989 postów
  • Na FM od: 16 lipiec 2006
  • Motocykl:F3

Napisano pią, 13 paź 2017 - 21:17

Zawodowi łowcy są zawsze ale jak ktoś ma czas to może chodzić żeby brać "odstępne" od licytowania :D

A motocykle z FR są blokowane do 100KM (jeśli fabrycznie było więcej) więc nie polecam.

Why... So... Serious

#6 treks

• Forumowicze
  • 6 postów
  • Na FM od: 14 wrzesień 2017

Napisano pon, 23 paź 2017 - 06:37

Zgadzam się - zawsze można zarobić parę groszy na tego typu aukcjach. A im przedmiot licytacji bardziej pożądany tym kasa jest z niego większa :)

Oczywiście, to jest forma dorabiania się często na ludzkiej tragedii, ale z drugiej strony długi muszą być spłacane, bo na tym opiera się nasza gospodarka. Co by się stało, gdyby długi nagle przestały być spłacane.

#7 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9418 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano śro, 25 paź 2017 - 10:18

JAk trafisz na motocykl ktory ma chip'owyny uklad to koszty " odblokowania " chipa / ukladu anty kradziezowego beda astronomiczne, w przypadku Yamaha'y to 1800,- €uro ile w przypadku Hondy, nie wiem ale tez tanio nie bedzie.

:crossy:

#8 treks

• Forumowicze
  • 6 postów
  • Na FM od: 14 wrzesień 2017

Napisano czw, 26 paź 2017 - 06:30

A i warto też pamiętać, że komornik nic nie może zająć bez wyroku sądowego. Na https://moneystore.p...wyroku-sadowego

jest dyskusja na forum na podobny temat.

#9 kiler

MGS Member

• Forumowicze
  • 1263 postów
  • Na FM od: 22 kwiecień 2005
  • Motocykl:BMW S1000RR V-strom1000

Napisano czw, 26 paź 2017 - 12:26

wszystkim którzy myślą że tylko oni jedni jedni wymyślili taki prosty "biznes" i  kupią super sprzęt , samochód , kombajn  czy przyczepę rzepaku za okazyjną cenę jaka  jest podawana jako WYWOŁANIA polecam najpierw zajrzeć do słownika poszukać znaczenia słowa LICYTACJA a następnie przejechać się na trzy czy cztery takie "imprezy" i zobaczyć w jakim stanie jest 99% sprzedawanych rzeczy i jak wyglądają realia (a nie programy w TV )  , postąpienia i cała ta otoczka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 Forumowiczów, 1 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |