Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ruszanie ze skrętem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - władca szlaków

• Forumowicze
  • 9698 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano pon, 28 sie 2017 - 20:35

No jak to co ....

Ze nie nauczył go ruszac ze skretem !!!!!

Majki, jestes ? A juz Cie Lysy szukal, notabene lysegoi tez szukali :icon_mrgreen:

:crossy:

#22 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3936 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2002
  • Motocykl:SC26side,RC46,JC20,M10

Napisano pon, 28 sie 2017 - 20:39

...Tomek Kulik pisal, ze w PL aby szkolic wcale nie musisz miec danej kategori PJ. Wymagana jest tylko jednakategoria PJ ( pierwszy ) nastepne juz bez....

toż to jakieś herezje!

#23 ks-rider

• Forumowicze
  • 9698 postów

Napisano pon, 28 sie 2017 - 21:08

Nie wiem czy herezje ale pisal.

Nie mam zwyczaju odpowiadac za czyjes wypowiedzi :icon_mrgreen:

#24 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3936 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2002
  • Motocykl:SC26side,RC46,JC20,M10

Napisano pon, 28 sie 2017 - 22:24

raczej stawiam na to, że coś przekręciłeś :P a zapewne chodziło o praktykę (lata posiadania PJ)

#25 majkelpl

MOTOCYKLISTA - izi rajder

• Forumowicze
  • 4176 postów
  • Na FM od: 12 październik 2006
  • Motocykl:Yamaha Wild Star 1600

Napisano pon, 28 sie 2017 - 22:39

raczej stawiam na to, że coś przekręciłeś :P a zapewne chodziło o praktykę (lata posiadania PJ)

No chyba nie. Pisał ze mozna otwierac szkoły bez PJ i szkolic ludzi i nikt tego nie sprawdza .

Ostatnio była nawet afera ze koles miał szkołe bez żadnych pozwolen i uprawnien i "szkolił" ludzi, brał kase i wystawiał certyfikaty ze zdali prawka. Ponad 500 osob dostało po dupie i im cofneli papiery .

Majki, jestes ?

Jestem jestem ale na forum teraz taka choojnia ze po co sie udzielac :banghead:

ISRA: 27062
SREU: 614

#26 Wertyder

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 394 postów
  • Na FM od: 22 czerwiec 2015

Napisano pon, 28 sie 2017 - 22:55

Ostatnio była nawet afera ze koles miał szkołe bez żadnych pozwolen i uprawnien i "szkolił" ludzi, brał kase i wystawiał certyfikaty ze zdali prawka. Ponad 500 osob dostało po dupie i im cofneli papiery .

Paranoja że coś takiego jest możliwe.

#27 ks-rider

• Forumowicze
  • 9698 postów

Napisano wto, 29 sie 2017 - 07:05

W PL duzo jest mozliwe ! :icon_mrgreen:

#28 jonaszko

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 132 postów
  • Na FM od: 30 wrzesień 2016
  • Motocykl:mam

Napisano wto, 29 sie 2017 - 09:25

W PL duzo jest mozliwe ! :icon_mrgreen:

Myślę, że to na podobnej zasadzie, jak apteki. Czyli ktoś otwiera szkołę, jest jej właścicielem ale szkolą odpowiednie osoby, posiadające uprawnienia.

#29 adam_tomasz

NOWICJUSZ - macant tematu

• Forumowicze
  • 25 postów
  • Na FM od: 31 maj 2016

Napisano wto, 29 sie 2017 - 20:11

Panowie, w każdej branży jest ta sama sytuacja. Zawsze znajdą się Ci co są świetni w tym co robią oraz Ci co robią to na "odwal się". Nie ma znaczenia czy to nauka jazdy, handel, fryzjerstwo czy cokolwiek innego.

Niestety ale kursanci często są sami sobie winni i zamiast szukać kursów na których nauczą się najważniejszych rzeczy zazwyczaj kierują się ceną. A niska cena to prawdopodobnie niska jakość szkolenia (choć zdarzają się wyjątki).

Obecnie, tak jak tutaj też zostało napisane jest zauważalny trend aby uczyć na kursie efektownych głupot, które przyciągają kursantów, a nie solidnych podstaw i ćwiczeń egzaminacyjnych.

Ale koniec tego marudzenia ,bo troszkę zeszliśmy z tematu.

Dzień dobry!
Uczę się jeździć i mam duży problem ze skrzyżowaniami (90°), gdzie zatrzymuję się w celu ustąpienia pierwszeństwa i po ruszeniu muszę od razu skręcić, szczególnie w prawo.
Skręcam od razu kierownicę czy dopiero później? Przechylam się czy zostaję w pionie? Jak to w ogóle powinno wyglądać?
Proszę o pomoc, nigdzie nie mogę tego znaleźć oprócz jednego sposobu gdzie ktoś najpierw maksymalnie skręca kierownicą.

1. Skrecajac w prawo, zatrzymujesz sie na prawa noge. Krotko przed ruszeniem pochylasz motocykl na prawa strone i ruszasz.

2. Skrecajac w lewo, zatrzymujesz sie na lewa noge. Krotko przed ruszeniem pochylasz motocykl w lewa strone i ruszasz.

Zależy czy już jesteś na zakręcie czy zakręt jest "za 2 metry", ale mniej więcej tak jak napisał ks-rider. Dodam tylko (bo nie dla wszystkich jest to oczywiste), że:

ad1. ruszanie jest z prawej nogi

ad2. ruszanie jest z lewej nogi

Instruktor nauki jazdy A,B - Poznań

http://szkola-motocy...a.blogspot.com/

#30 ks-rider

• Forumowicze
  • 9698 postów

Napisano wto, 29 sie 2017 - 20:17

Panowie, w każdej branży jest ta sama sytuacja. Zawsze znajdą się Ci co są świetni w tym co robią oraz Ci co robią to na "odwal się". Nie ma znaczenia czy to nauka jazdy, handel, fryzjerstwo czy cokolwiek innego.

Niestety ale kursanci często są sami sobie winni i zamiast szukać kursów na których nauczą się najważniejszych rzeczy zazwyczaj kierują się ceną. A niska cena to prawdopodobnie niska jakość szkolenia (choć zdarzają się wyjątki).

Obecnie, tak jak tutaj też zostało napisane jest zauważalny trend aby uczyć na kursie efektownych głupot, które przyciągają kursantów, a nie solidnych podstaw i ćwiczeń egzaminacyjnych.

Ale koniec tego marudzenia ,bo troszkę zeszliśmy z tematu.

Zależy czy już jesteś na zakręcie czy zakręt jest "za 2 metry", ale mniej więcej tak jak napisał ks-rider. Dodam tylko (bo nie dla wszystkich jest to oczywiste), że:

ad1. ruszanie jest z prawej nogi

ad2. ruszanie jest z lewej nogi

A tu sie z tym wszystkim zgodze

#31 Wertyder

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 394 postów
  • Na FM od: 22 czerwiec 2015

Napisano wto, 29 sie 2017 - 21:44

Problem polega na tym że w niektórych wordach ruszanie z prawej nogi uznają za błąd.

#32 LWfilip

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 227 postów
  • Na FM od: 22 marzec 2015
  • Motocykl:Honda ST1100 ABS / TCS.

Napisano pią, 01 wrz 2017 - 12:04

Ale trochę prawdy w tym jest, że szkolenie jest gó....ne. Ciągle słyszę, że w Polsce nie szkoli się motocyklistów (kierowców aut) tylko przygotowuje do egzaminu. A to spora różnica. Inny temat, że szkolenie kierownika motocykla, takiego świeżego musiało by trwać 12 miesięcy żeby polatał se we wszystkich warunkach atmosferycznych. Temat rzeka. Co do meritum to proponuje Koledze aby zaprosił jakiegoś kumpla co już umi :) i razem poćwiczyli na placu. Jak się kilka razy wyglebi to może zrozumie, co i jak.

Użytkownik LWfilip edytował ten post pią, 01 wrz 2017 - 12:05

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

#33 mfbc_666

• Forumowicze
  • 15 postów
  • Na FM od: 12 wrzesień 2017
  • Motocykl:DRZ 400

Napisano wto, 12 wrz 2017 - 07:39

1. Skrecajac w prawo, zatrzymujesz sie na prawa noge. Krotko przed ruszeniem pochylasz motocykl na prawa strone i ruszasz.

2. Skrecajac w lewo, zatrzymujesz sie na lewa noge. Krotko przed ruszeniem pochylasz motocykl w lewa strone i ruszasz.

Aż mnie zmroziło jak to przeczytałem. Nie, tak nie wolno robić! 

#34 ks-rider

• Forumowicze
  • 9698 postów

Napisano wto, 12 wrz 2017 - 07:54

Oswiecisz mnie dlaczego tak nie mozna robic ?  :icon_mrgreen:

Pewnie dlatego, ze przeciwskretu niemozna zrobic  :icon_mrgreen:

Użytkownik ks-rider edytował ten post wto, 12 wrz 2017 - 07:55

#35 mfbc_666

• Forumowicze
  • 15 postów

Napisano wto, 12 wrz 2017 - 12:09

bo po co?...

Ruszając jednocześnie inicjujesz skręt i dodajesz gazu. Równie dobrze jak pochylac motocykl można by go obracać na stopce.

W temacie obok (równiez pełnym herezji) znalazłem filmik dobrze obrazujący jak "ruszac ze skrętem".

To jest poprawna technika, w ten sposób od razu skręcisz niezależnie od tego na jak ciężki motocykl usiądziesz, jak wysoko będzie siedzenie i ile bagaży z plecaczkiem zapakujecie. Pochylanie motocykla na nodze to zły nawyk.

#36 ks-rider

• Forumowicze
  • 9698 postów

Napisano wto, 12 wrz 2017 - 13:25

1. Ruszając jednocześnie inicjujesz skręt i dodajesz gazu. Równie dobrze jak pochylac motocykl można by go obracać na stopce.

2. W temacie obok (równiez pełnym herezji) znalazłem filmik dobrze obrazujący jak "ruszac ze skrętem".

3. To jest poprawna technika, w ten sposób od razu skręcisz niezależnie od tego na jak ciężki motocykl usiądziesz, jak wysoko będzie siedzenie i ile bagaży z plecaczkiem zapakujecie. Pochylanie motocykla na nodze to zły nawyk.

1. Dlaczego mam inicjowac skret jezeli moge wczesniej pochylic maszyne i normalnie ruszyc ? Chyba tylko po to aby takim jak Tobie pasowala forma do tresci. Jak sie pewnych rzeczy nie wie, nie wyprobowalo to niestety ciezko samemu na to wpasc - jajko Kolumba.

Chcesz na skrzyzowaniu obracac mtocykl na stopce, hmmmm, odwazna teza, ja bym tego nie probowal, bo przy wrzuceniu biegu Ci koza zgasnie.

2. O tym czy sa to herezje czy nie, nie decydujesz Ty. Jak sie niema wiedzy, nie zna terminologi to pozniej takie herezje sie wypisuje.

Filmik jest obrobiony / okrojony, to samo mozna zrobic ruszajac nie uzywajac w tym czasie impulsu skretu. Rowniez dopasowanie formy do tresci.

3. Poprawna ? Powiedzial kto ? Jarzabek ? Szkolisz wogole ? Co ma ciezkosc motocykla do jazdy ? NA plecach motocykl targasz ? Technika sie zmienia ? Fizyka jest inna ? ( co najwyzej zmieni sie predkosc stabilna ).

I nikt nie kaze nikomu pochylac o 45 %, lekkie pochylenie wystarcza w zupelnosci.

Użytkownik ks-rider edytował ten post wto, 12 wrz 2017 - 13:27

#37 mfbc_666

• Forumowicze
  • 15 postów

Napisano wto, 12 wrz 2017 - 14:00

nie umiesz czytać? Nie powinieneś pochylać a tym bardziej uczyć kogokolwiek motocykl by go pochylał bo tak można zaliczyć łatwo glebę, szczególnie jak masz za krótkie nogi(a więc gorszy punk podparcja) zapakujesz dużo bagazy do tankbaga czy siądziesz na cięższy motocykl niż zwykle. 

Nie sądzę też by filmik był obrobiony bo na codzień sam tak zakręcam. To prosty manewr jak masz trochę więcej wprawy. Dla kursanta owszem, może być trudny ale od tego kurs by się uczyć bezpiecznie poruszać, Instruktor od tego by takie rzeczy choćby wiedzieć. 

Albo, spróbuj tak pochylić motocykl na mocnym wysokim singlu. Powodzenia.

#38 adam_tomasz

• Forumowicze
  • 25 postów
  • Na FM od: 31 maj 2016

Napisano wto, 12 wrz 2017 - 17:27

No właśnie tak powinno się robić.

nie umiesz czytać? Nie powinieneś pochylać a tym bardziej uczyć kogokolwiek motocykl by go pochylał bo tak można zaliczyć łatwo glebę, szczególnie jak masz za krótkie nogi(a więc gorszy punk podparcja) zapakujesz dużo bagazy do tankbaga czy siądziesz na cięższy motocykl niż zwykle. 

Nie sądzę też by filmik był obrobiony bo na codzień sam tak zakręcam. To prosty manewr jak masz trochę więcej wprawy. Dla kursanta owszem, może być trudny ale od tego kurs by się uczyć bezpiecznie poruszać, Instruktor od tego by takie rzeczy choćby wiedzieć. 

Albo, spróbuj tak pochylić motocykl na mocnym wysokim singlu. Powodzenia.

Powtarzam. To jest poprawny sposób a Ty mfbc_666 nie neguj jeżeli nie sprawdziłeś tej opcji. Podczas zakrętu w lewo motocykl powinien być przechylony w lewo czyli trzeba się podeprzeć lewą nogą i tak samo ruszamy. Analogicznie hamowanie i ruszanie przy skręcie w prawo co było już pisane wyżej.

Filmik jest okrojony i zrobiony pod konkretny temat/zagadnienie. Pomijam fakt, że jak znajdziesz jakiś filmik w internecie nie oznacza to że tak trzeba jeździć - nawet jak podpisuje się pod tym jakaś szkoła jazdy.

Jeżeli tak cały czas ruszasz po zatrzymaniu w zakręcie, to czas na zmiany i na poszerzanie wiedzy/umiejętności. Spróbuj tego co napisaliśmy wyżej.

Jeżeli ktoś nie sięga nogą do ziemi to znaczy, że kupił zbyt wysoki motocykl a nie że technika jest zła. Po to są różne motocykle aby dopasować je nie tylko mocą/pojemnością/momentem obrotowym czy wyglądem, ale również pod względem gabarytów.

Instruktor nauki jazdy A,B - Poznań

http://szkola-motocy...a.blogspot.com/

#39 ks-rider

• Forumowicze
  • 9698 postów

Napisano wto, 12 wrz 2017 - 17:40

1. nie umiesz czytać?

2. Nie powinieneś pochylać a tym bardziej uczyć kogokolwiek motocykl by go pochylał bo tak można zaliczyć łatwo glebę, szczególnie jak masz za krótkie nogi(a więc gorszy punk podparcja) zapakujesz dużo bagazy do tankbaga czy siądziesz na cięższy motocykl niż zwykle. 

3. Nie sądzę też by filmik był obrobiony bo na codzień sam tak zakręcam. To prosty manewr jak masz trochę więcej wprawy.

4..Dla kursanta owszem, może być trudny ale od tego kurs by się uczyć bezpiecznie poruszać,

5. Instruktor od tego by takie rzeczy choćby wiedzieć. 

6. Albo, spróbuj tak pochylić motocykl na mocnym wysokim singlu. Powodzenia.

1. Czytac potrafie, ale Ty jak widze masz Problem z rozumieniem i z odpowiedziami na postawione pytania.

2. Kto powiedzial, ze nie powinienem ? Ty ? Kim jestes aby dawac Tekie rady ? Glebe wogole latwo na motocyklu zaliczyc, pomijam juz fakt, ze jak sie pod siebie nie dobralo sprzetiu, to moze byc ZONG ! Jezdzimy na wlasna odpowiedzialnosc, za kursanta podczas jazdy doopa przed prokuratorem swiece ja, wiec prosze nie dawac mi rad ktore absolutnie nie Maja podparcia ani prawnego ani szkoleniowego. Na egzaminie jest to wymagane i tak szkolimy. 

I nie mow mi prosze, co bedzie gdy, bo gdyby babc.

ia miala wasy, to by byla dziadkiem.

3. Ty nie sadzisz a ja widze.

4. no i wlasnie ucze ich poruszania sie bezpiecznie., Tyle ze w kaczolandzie nie kazdy kto szkoli ma o tym pojecie

5. Nie jestem instruktorem, jestem nauczycielem i prosze nie wrzucac mnie do wora z instruktorami. Naprawde myslis, ze podstawowych rzeczy nie wiem ? Ciebie tego nie uczono w w calych Niemczech sie tak szkoli, poziomy chcesz porownywac ? 

6. Co ma wspolneego jednostka napedowa do srodka ciezkosci ? Motocykl jak motocykl, sie niema pryktyki to i sie nie ogarnia, sie umi sie jedzie kazdym o  kazdej porze roku, dnia i godziny.

Pomijam fakt, że jak znajdziesz jakiś filmik w internecie nie oznacza to że tak trzeba jeździć - nawet jak podpisuje się pod tym jakaś szkoła jazdy.

Jeżeli tak cały czas ruszasz po zatrzymaniu w zakręcie, to czas na zmiany i na poszerzanie wiedzy/umiejętności. Spróbuj tego co napisaliśmy wyżej.

Adam Tomasz,

Troche mnie z ta odpowiedzia uprzedziles, he, he

problemem dzisiejszych czasow jest fakt, ze poprzez Internet kazdy komu sie wydaje jest expertem  :icon_mrgreen: opowiada bzdety ktore wolaja o pomste do nieba, a najgorsze jest to, ze mlodzi lykaja jak pelikany   :icon_mrgreen:

Użytkownik ks-rider edytował ten post wto, 12 wrz 2017 - 17:41

#40 mfbc_666

• Forumowicze
  • 15 postów

Napisano wto, 12 wrz 2017 - 20:01

Panowie, szkoda języka strzępić.

Ja wiem swoje, bo składanie się w zakręt podczas ruszania to typowa figura gymkhanowa. A wy wiecie swoje. I na tym zakończmy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |