Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coroczne Egzaminy na PJ

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 ks-rider

MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY - wymiatacz szos

• Forumowicze
  • 9150 postów
  • Na FM od: 13 listopad 2006
  • Motocykl:nie stac mnie

Napisano czw, 06 lip 2017 - 13:43

enjoy

http://www.poboczem....wo-,nId,2413015

:crossy:

#2 Cosmoss

MOTONITA - miejski lanser

• Moderatorzy
  • 1054 postów
  • Na FM od: 05 styczeń 2009
  • Motocykl:ZZR1100

Napisano czw, 06 lip 2017 - 13:51

Żadne enjoy...taki sam pomysł jak z abonamentem, akcyzą, wycofaniem się ze 125 cm na B i innymi, bez sprawdzenia skutków gospodarczych oraz konsultacji ze środowiskiem. Plota ohydna, bo jeden pan drugiemu w kuluarach opowiadał dowcip, a przechodzący dziennikarzyna usłyszał połowę a drugą dopowiedział.

"Żyj tak, abyś po latach mógł powiedzieć: przynajmniej się nie nudziłem"

#3 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3757 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2002
  • Motocykl:SC26side,RC46,JC20,M10

Napisano czw, 06 lip 2017 - 15:55

KS - zaraz będziesz linki z faktu i superexpresu podrzucał?

#4 jeszua

• Super-Moderatorzy
  • 9075 postów
  • Na FM od: 28 czerwiec 2004

Napisano czw, 06 lip 2017 - 15:57

póki tylko projekt, i to nie po raz pierwszy AFAIR, to nie ma co drzeć szat. z drugiej strony gorzej, że budżet potrzebuje kasy, a przy niżu demograficznym i mniejszej liczbie robiących prawko takie przepisy byłyby żyłą złota dla ośrodków egzaminacyjnych i szybko schnącego konta slajda - więc groźba może być realna

jsz

bezmotocyklowy

#5 konrad1f

Spec - Szkoła Jazdy

• Spec
  • 3757 postów
  • Na FM od: 05 lipiec 2002
  • Motocykl:SC26side,RC46,JC20,M10

Napisano czw, 06 lip 2017 - 16:00

niech mi ktoś pokaże ten projekt - na papierze/w pdf-ie!

#6 ZIGGI

MOTONITA - rozmawiający z silnikiem

• Forumowicze
  • 1159 postów
  • Na FM od: 18 wrzesień 2006
  • Motocykl:-

Napisano pią, 28 lip 2017 - 23:59

póki tylko projekt, i to nie po raz pierwszy AFAIR, to nie ma co drzeć szat. z drugiej strony gorzej, że budżet potrzebuje kasy, a przy niżu demograficznym i mniejszej liczbie robiących prawko takie przepisy byłyby żyłą złota dla ośrodków egzaminacyjnych i szybko schnącego konta slajda - więc groźba może być realna

jsz

Ja mam uprawnienia bezterminowo i dopóki prawo nie działa wstecz, to niech mnie w dupę pocałują. Dopóki ich nie stracę na własne życzenie to będę je miał.

Takie przepisy chyba nie przyniosą zysków bo wiele osób zrezygnuje z PJ, co przełoży się na mniejszą konsumpcję paliw. A tutaj z podatków i akcyzy wpływy są kolosalne.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

#7 rasik

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 1 postów
  • Na FM od: 24 czerwiec 2017
  • Motocykl:Suzuki DL 650

Napisano sob, 29 lip 2017 - 06:17

@ZIGGI tak prawo nie dziala wstecz ale w tym kraju to teoria bo z "Panstwem" nie wygrasz. Zobacz jak masz wbite daty ważności uprawnień na prawku czy aby na 100% bezterminowo? ja w kol. 11 mam daty rowne dacie waznosci druku.

zreszta jak bedziesz musial wymienić druk i to wprowadzą to co zrobisz?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik rasik edytował ten post sob, 29 lip 2017 - 06:17

#8 jarenty

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 402 postów
  • Na FM od: 14 wrzesień 2009
  • Motocykl:Ninja 250r

Napisano sob, 29 lip 2017 - 06:44

Mnie ciekawi jak to by rozwiązali logistyczne. Jest spora ilość posiadaczy praw jazdy czyli można policzyć ilu zdających przypadnie na jeden ośrodek egzaminacyjny ( tak średnio ). Jak w mniejszych miejscowościach to może nie będzie problemu ale w dużych miastach to chyba kolejka zrobi się dłuższa niż na pierwszy egzamin.

#9 Wertyder

NOWICJUSZ - niuchacz wydechowy

• Forumowicze
  • 73 postów
  • Na FM od: 22 czerwiec 2015

Napisano sob, 29 lip 2017 - 08:45

@ZIGGI tak prawo nie dziala wstecz ale w tym kraju to teoria bo z "Panstwem" nie wygrasz

To niestety prawda. Strach się bać jakie jeszcze głupoty wymyślą. Mamy chyba najbardziej restrykcyjne przepisy dotyczące zdobywania PJ i jedne z najgorszych statystyk pod względem liczby ofiar w wypadkach. Zamiast próbować coś z tym zrobić to wymyślają takie pierdoły. 

#10 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9150 postów

Napisano sob, 29 lip 2017 - 10:23

Ja mam uprawnienia bezterminowo i dopóki prawo nie działa wstecz, to niech mnie w dupę pocałują. Dopóki ich nie stracę na własne życzenie to będę je miał.

Ziggi

Zgadzam sie z Toba calkowicie, ale

1. wprowadzi sie prawo, ze z dniem  X wszystkie PJ traca waznosc i trzeba wyrobic nowe co za tym idzie w nowych wprowadzi sie date  waznosci.

2. Mozna to ominac dajac egzekutywie do reki narzedzie ktore pozwoli im odbierac dokument za pokwitowaniem w zwiazku z niemozliwoscia rozpoznania wlasciciela na zdjeciu. oczywiscie jak i w pierwszym przypadku wydany bedzie nowy dokument z data waznosci.

Ja sam otrzymywalem dokumenty bezterminowe i co, ano nic, wszedl przepis, ze od 50 roku zycia musze isc na badania lekarskie ( lekarz z urzedu ) i odnawiac co 5 lat. Koszta ca. 150,- € co 5 lat, oczywiscie koszty beda rosnace.

Użytkownik ks-rider edytował ten post sob, 29 lip 2017 - 10:24

#11 Wertyder

• Forumowicze
  • 73 postów

Napisano sob, 29 lip 2017 - 19:58

U nas wszystkie PJ tracą ważność bodaj w 2033 więc bezterminowe to były. 

#12 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9150 postów

Napisano sob, 29 lip 2017 - 20:11

To, ze traca waznosc w 2033 r to zaden wynalazek tylko przepis unijny

#13 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1159 postów

Napisano sob, 29 lip 2017 - 23:07

@ZIGGI tak prawo nie dziala wstecz ale w tym kraju to teoria bo z "Panstwem" nie wygrasz. Zobacz jak masz wbite daty ważności uprawnień na prawku czy aby na 100% bezterminowo? ja w kol. 11 mam daty rowne dacie waznosci druku.

zreszta jak bedziesz musial wymienić druk i to wprowadzą to co zrobisz?

Nie mam dat kończących posiadanie uprawnień ani daty wygaśnięcia ważności dokumentu. Do tego na dokumencie jest unijna flaga :)

Zgadzam sie z Toba calkowicie, ale

1. wprowadzi sie prawo, ze z dniem  X wszystkie PJ traca waznosc i trzeba wyrobic nowe co za tym idzie w nowych wprowadzi sie date  waznosci.

Mogą wprowadzić datę ważności dokumentu ale nie nabytych bezterminowo uprawnień.

2. Mozna to ominac dajac egzekutywie do reki narzedzie ktore pozwoli im odbierac dokument za pokwitowaniem w zwiazku z niemozliwoscia rozpoznania wlasciciela na zdjeciu. oczywiscie jak i w pierwszym przypadku wydany bedzie nowy dokument z data waznosci.

Na moim PJ jest PESEL więc w razie wątpliwości mogą się posiłkować aktualnym dowodem osobistym. Akurat zrobiłem nowy z aktualnym zdjęciem :)

Ja sam otrzymywalem dokumenty bezterminowe i co, ano nic, wszedl przepis, ze od 50 roku zycia musze isc na badania lekarskie ( lekarz z urzedu ) i odnawiac co 5 lat. Koszta ca. 150,- € co 5 lat, oczywiscie koszty beda rosnace.

A tutaj akurat się zgodzę. Bezterminowe uprawnienia to jedno, ale jak ktoś straci wzrok albo totalnie zniedołężnieje, to lepiej niech mu odbiorą.

W obecnej sytuacji tak na prawdę każdy kierowca po udarze czy wylewie mózgowym powinien mieć z urzędu zawieszone uprawnienia i odzyskiwać je po uzyskaniu pozytywnej opinii lekarskiej. Tak się jednak nie dzieje i osoby z trwałym ograniczeniem sprawności dalej mogą prowadzić pojazdy mechaniczne zgodnie z prawem. Trochę to dziwnie wygląda w konfrontacji z kierowcą który wypił o jedno piwo za dużo dzień wcześniej i traci uprawnienia choć następnego dnia będzie trzeźwy, a takim który już zawsze będzie potykał się o własne nogi i łapał zawieszenia myślowe.

#14 Wertyder

• Forumowicze
  • 73 postów

Napisano nie, 30 lip 2017 - 06:10

Trochę to dziwnie wygląda w konfrontacji z kierowcą który wypił o jedno piwo za dużo dzień wcześniej i traci uprawnienia choć następnego dnia będzie trzeźwy, a takim który już zawsze będzie potykał się o własne nogi i łapał zawieszenia myślowe.

Może i tak ale problemem społecznym są ci co przesadzą z piwem, a nie ci co wsiadają za kółko po udarze.

#15 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9150 postów

Napisano nie, 30 lip 2017 - 07:38

Mogą wprowadzić datę ważności dokumentu ale nie nabytych bezterminowo uprawnień.

Na moim PJ jest PESEL więc w razie wątpliwości mogą się posiłkować aktualnym dowodem osobistym. Akurat zrobiłem nowy z aktualnym zdjęciem

Ziggi

Moga ale przeciez obydwaj wiemy, ze nie o to im chodzi.

Jak wyzej, ale sam przeznasz, ze jest to juz bardziej upierdliwe niz kontrola z aktualnym zdjeciem

Użytkownik ks-rider edytował ten post nie, 30 lip 2017 - 07:38

#16 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1159 postów

Napisano nie, 30 lip 2017 - 10:41

Może i tak ale problemem społecznym są ci co przesadzą z piwem, a nie ci co wsiadają za kółko po udarze.

Moim zdaniem problemem są jedni i drudzy.

#17 Qadrat

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1352 postów
  • Na FM od: 02 sierpień 2013
  • Motocykl:BMW F650, BMW R1150GS

Napisano sob, 12 sie 2017 - 14:15

Z jednej strony takie egzaminy to dla niektórych głupota - ale z drugiej strony jak czasem czytam na Facebookach czy innych portalach komentarze pod zagadkami "kto ma pierwszeństwo" to aż się boję w Polsce wjechać 40 tonami na skrzyżowanie.

Pierwszy z brzegu przykład, sytuacja oczywista i jasna a większość ludzi w komentarzach nie wie jak na tym skrzyżowaniu pojechać i wymusza: http://deser.gazeta....-odpowiedz.html

#18 ks-rider

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 9150 postów

Napisano sob, 12 sie 2017 - 15:01

Niedaleko naszej szkoly jest male skrzyzowanie. Kolega mial tam male „ zajscie „ z taryfiarzem, ktory wymusil mu pierszenstwo. Taryfiuarz nie dal sie pouczyc, bo twierdzil, ze byl tu juz wypadek i sad orzekl, ze wyjezdzajac z tej uliczki nalezy ustapic pierszenstwa z lewej, bo na koncu tej uliczki jest prog zwalniajacy.

Kolega zainteresowal sie sprawa, poszedl na policje i …..

Faktycznie sad orzekl, ze kolo ktory jechal z lewej mial pierszenstwo, bo prog ograniczajacy predkosc.....

Skrzyzowanie jest skrzyzowaniem rownorzednym gdyz kraweznik nie jest „ opuszczony „ tylko idzie wzdluz ulicy po luku, znakow drogowych regolujacych pierszenstwo przejazdu brak, he, he.

W Piatek cala nasza czworka orzekla jednoglosnie, ze skrzyzowanie jest rownorzedne, ale sedzia.....

Co mnie przeraza, to wyszkolenie policji ktora orzeka wine i kieruje sprawe dalej.

To tak na marginesie.

#19 Wertyder

• Forumowicze
  • 73 postów

Napisano sob, 12 sie 2017 - 17:07

Z jednej strony takie egzaminy to dla niektórych głupota - ale z drugiej strony.....

Z pewnością, jakby tak wprowadzić takie egzaminy co miesiąc to już byłoby skrajnie bezpiecznie ;):).

Użytkownik Wertyder edytował ten post nie, 13 sie 2017 - 04:42

#20 ZIGGI

• Forumowicze
  • 1159 postów

Napisano sob, 12 sie 2017 - 22:07

Z jednej strony takie egzaminy to dla niektórych głupota - ale z drugiej strony jak czasem czytam na Facebookach czy innych portalach komentarze pod zagadkami "kto ma pierwszeństwo" to aż się boję w Polsce wjechać 40 tonami na skrzyżowanie.

Pierwszy z brzegu przykład, sytuacja oczywista i jasna a większość ludzi w komentarzach nie wie jak na tym skrzyżowaniu pojechać i wymusza: http://deser.gazeta....-odpowiedz.html

To może te egzaminy są do dupy skoro dają uprawnienia takim asom? Może trzeba coś zmienić zamiast je powtarzać?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 Forumowiczów, 2 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

xenon i światła LED | skład węgla | opony zimowe | kierownik budowy Poznań | lotnisko odszkodowanie | malowanie poznań