Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzeglo MZ ETZ 150 - ciągnie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Greedo

MOTOCYKLISTA - izi rajder

• Forumowicze
  • 3889 postów
  • Na FM od: 04 kwiecień 2003
  • Motocykl:GS400, RF 900, GS 850

Napisano sob, 11 wrz 2004 - 16:33

Ostatnio sprzęgło w MZ ETZ 150 mi ciagnie. Obecnie nie wysprzegla w ogole. Jak je rozebralem, to zakres linki mi sie pozytywnie wydłużył, po złożeniu i postgoju na swiatlach jak trzymam ja na biegu z wcisnietym sprzeglem zaczyna ciagnac coraz bardziej. Podajcie mozliwe przyczyny tego stanu rzeczy. Dodam ze zakres regulacji linki juz mi sie skonczyl
Kocham miecze. I ajrisz.
tel. 516 195 653

#2 wueska

Spec - Mechanik

• Spec
  • 5766 postów
  • Na FM od: 30 lipiec 2004
  • Motocykl:MZ ts 250/1 78r.

Napisano sob, 11 wrz 2004 - 19:48

o ile wiem to nie tylko linka sie reguluje sprzegło

#3 art

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - cezeciarz agroturysta

• Forumowicze
  • 365 postów
  • Na FM od: 31 styczeń 2004
  • Motocykl:-

Napisano sob, 11 wrz 2004 - 20:51

o ile wiem to nie tylko linka sie reguluje sprzegło

tak reguluje sie je tez to sruba z prawej strony silnika ale to juz wiesz :?: pewnie.

#4 Greedo

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 3889 postów

Napisano sob, 11 wrz 2004 - 22:09

Tak wiem, tylko za cholere nie moge odrecic nakretki blokujacej ta srube ktora reguluje popychacz. Ale nie w tym rzecz, czy na jednym koncu popychacza musi byc kulka? Bo ja tam jej nie mam. Pozatym z tym sprzeglem jest tak, ze ono zaczyna po napiciu linki ciagnac stopniowo zoraz bardziej. Wiec od czego to moze byc? Zebatki w koszu maja w 2 miejscach chyba ułamane zeby. Moze to od tego zalezec? No i po zdjeciu i zlozeniu tarcz wyraznie mi sie poprawil zakres regulacji ale to dosc dawno bylo
Kocham miecze. I ajrisz.
tel. 516 195 653

#5 wueska

Spec - Mechanik

• Spec
  • 5766 postów
  • Na FM od: 30 lipiec 2004
  • Motocykl:MZ ts 250/1 78r.

Napisano nie, 12 wrz 2004 - 08:18

sprzegło w etz 150 jest podobne do tego w wsk 175 i lubi sie czasem odkrecic moze to dlatego

#6 dobczok

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider

• Forumowicze
  • 314 postów
  • Na FM od: 02 listopad 2003

Napisano nie, 12 wrz 2004 - 09:35

[quote name='Greedo]Tak wiem' date=' tylko za cholere nie moge odrecic nakretki blokujacej ta srube ktora reguluje popychacz. Ale nie w tym rzecz, czy na jednym koncu popychacza musi byc kulka? Bo ja tam jej nie mam. Pozatym z tym sprzeglem jest tak, ze ono zaczyna po napiciu linki ciagnac stopniowo zoraz bardziej. Wiec od czego to moze byc? Zebatki w koszu maja w 2 miejscach chyba ułamane zeby. Moze to od tego zalezec? No i po zdjeciu i zlozeniu tarcz wyraznie mi sie poprawil zakres regulacji ale to dosc dawno bylo[/quote']

kulka powinna byc miedzy sruba a popychaczem.

Moze byc rowniez tak jak pisze wueska... odkrecil ci sie kosz sprzeglowy (ja tak mialem dwa razy, dopoki nie zrobilem pozadnej podkladki kontrujacej to mi sie odkrecal kosz sprzeglowy)
Jezeli go ostatnio ruszales to bardzo mozliwe ze tak wlasnie sie stalo i w takim przypadku regulacja nic nie da

#7 Greedo

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 3889 postów

Napisano nie, 12 wrz 2004 - 12:25

dobrze ze mam jakis punkt zaczepienia. Jutro z kolega albo i bez niego zdejmuje to sprzeglo i zakontruje potem te srubki. Nie wiem tylko skad wziac kulke do popychacza
Kocham miecze. I ajrisz.
tel. 516 195 653

#8 dobczok

• Forumowicze
  • 314 postów

Napisano nie, 12 wrz 2004 - 12:48

ja wzialem kulke, ktora pierwotnie miala byc umieszczona w piascie tylniego (badz przedniego, jak kto woli) kola rowerowego. Pasuje idealnie

zakontruje potem te srubki.

chodzi o kontre tej jednej duzej nakretki na walku sprzeglowym (nie te trzy srubki, ktore trzymaja tarcze sprzeglowe)

#9 art

• Forumowicze
  • 365 postów

Napisano nie, 12 wrz 2004 - 17:46

ja wzialem kulke, ktora pierwotnie miala byc umieszczona w piascie tylniego (badz przedniego, jak kto woli) kola rowerowego. Pasuje idealnie

potwierdzam zrobilem tak samo i dziala

#10 Greedo

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 3889 postów

Napisano nie, 12 wrz 2004 - 19:39

Ale czy to jest mozliwe zeby mi sie sprzeglo odkrecilo i przestalo wysprzeglac w ogole? (ta kule wezme moze z jakiegos starego łożyska)
Kocham miecze. I ajrisz.
tel. 516 195 653

#11 dobczok

• Forumowicze
  • 314 postów

Napisano nie, 12 wrz 2004 - 20:01

Ale czy to jest mozliwe zeby mi sie sprzeglo odkrecilo i przestalo wysprzeglac w ogole? (ta kule wezme moze z jakiegos starego łożyska)

TAK na moje oko to na 99% to
Jezeli stalo ci sie to w bardzo krotkim czasie to na 99,9% odkrecilo ci sie kosz... i bedzie sie odkrecal jeszcze bardziej, az zacznie wiercic dziure w lewym deklu i w ogole wszystko ci sie zepsuje :mrgreen: (hehe no moze troche przesadzilem 8) ) ale mimo wszystko radze nie jezdzic dopoki nie usuniesz usterki

#12 Greedo

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 3889 postów

Napisano nie, 12 wrz 2004 - 22:24

TAK na moje oko to na 99% to
Jezeli stalo ci sie to w bardzo krotkim czasie to na 99,9% odkrecilo ci sie kosz... i bedzie sie odkrecal jeszcze bardziej, az zacznie wiercic dziure w lewym deklu i w ogole wszystko ci sie zepsuje :mrgreen: (hehe no moze troche przesadzilem 8) ) ale mimo wszystko radze nie jezdzic dopoki nie usuniesz usterki

No oczywiscie, nie mam zamiaru nawet klamki wciskac zanim dekla nie zdejme. Wkurza mnie tylko perspektywa kolejnego pieprzenia sie z tym sprzeglem, bo musze zdjac całe podnóżki a to nie jest przyjemna sprawa
Kocham miecze. I ajrisz.
tel. 516 195 653

#13 dobczok

• Forumowicze
  • 314 postów

Napisano pon, 13 wrz 2004 - 08:05

No oczywiscie, nie mam zamiaru nawet klamki wciskac zanim dekla nie zdejme. Wkurza mnie tylko perspektywa kolejnego pieprzenia sie z tym sprzeglem, bo musze zdjac całe podnóżki a to nie jest przyjemna sprawa

masz racje, konstruktorzy nie pomysleli z tymi podnurzkami (ale to tylko dodatkowe 5 min roboty...). Ja robie tak ze wykrecam te gorne sruby, troche luzuje dole i przekrecam podnozki, ale w sumie to prawie na to samo wychodzi :?

#14 art

• Forumowicze
  • 365 postów

Napisano pon, 13 wrz 2004 - 10:41

Wkurza mnie tylko perspektywa kolejnego pieprzenia sie z tym sprzeglem, bo musze zdjac całe podnóżki a to nie jest przyjemna sprawa

WOW 8O ja nie musze zdejmowac podnozek u mnie moge zdjac dekiel bez niczego???

#15 dobczok

• Forumowicze
  • 314 postów

Napisano pon, 13 wrz 2004 - 13:07

WOW 8O ja nie musze zdejmowac podnozek u mnie moge zdjac dekiel bez niczego???

Ja mam spawane mocowania podnozkow i moze koles krzywo to zrobil i dlatego dekiel nie chce zejsc

#16 Greedo

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 3889 postów

Napisano pon, 13 wrz 2004 - 17:36

Dzis naprawilem wszystko. Półksiezyc zdjalem bez zdejmowania zebatki z wału, a jedynie kosz sprzegla zdjalem. Byl rzeczywiscie niedokrecony. Teraz sprzeglo nie ciagnie, luzu nadal nie mam, ale za to kopniak jest :mrgreen:
Kocham miecze. I ajrisz.
tel. 516 195 653

#17 M@łpa

KANDYDAT NA MOTONITĘ - polerant szprych

• Forumowicze
  • 564 postów
  • Na FM od: 14 wrzesień 2003

Napisano wto, 14 wrz 2004 - 12:34

zdjełes kosz sprzegłowy bez zdejmowania małej zebatki to jest nie mozliwe chyba ze masz bardzo zuzyty łancuszek sprzegłowy, bo inaczej jest to niemozliwe.

pozdro @

#18 art

• Forumowicze
  • 365 postów

Napisano wto, 14 wrz 2004 - 14:55

On go tylko czesciowo zdjal tzn odkrecil i troche sciagnal tak zeby tylko ten polksiezyc zdjac (wiem bo zrobilem tak samo ;)

#19 dobczok

• Forumowicze
  • 314 postów

Napisano wto, 14 wrz 2004 - 15:01

zdjełes kosz sprzegłowy bez zdejmowania małej zebatki to jest nie mozliwe chyba ze masz bardzo zuzyty łancuszek sprzegłowy, bo inaczej jest to niemozliwe.

pozdro @

z luzem tez cos poradzimy... Podstawa to sprawdz czy masz srubke na ktorej jest sprezynka z kulka (od spodu silnika, z prawej stony, w tylnej czesci silnika, na klucz 14 ;) mam nadzieje ze jasno napisalem ;) )

PS a zakontrowales nakretke na walku sprzeglowym????

#20 Greedo

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 3889 postów

Napisano wto, 14 wrz 2004 - 17:45

pozdro @

z luzem tez cos poradzimy... Podstawa to sprawdz czy masz srubke na ktorej jest sprezynka z kulka (od spodu silnika, z prawej stony, w tylnej czesci silnika, na klucz 14 ;) mam nadzieje ze jasno napisalem ;) )

PS a zakontrowales nakretke na walku sprzeglowym????

Tak, dokrecilem ja zajebiscie mocno i zakontrowalem (sciskajac obcegami ta blaszke kontrujaca) A gdzie szukac tej kulki ze sprezynka? Ja mam po lewej stronie od spodu dwie sruby, z tym ze pod tą mniejsza nie ma zadnej kulki i sprezynki. Masz moze dobczok schemat silnika do 150? Taki nha ktorym byloby widac owa kulke i sprezynke?
Kocham miecze. I ajrisz.
tel. 516 195 653

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

xenon i światła LED | skład węgla | opony zimowe | kierownik budowy Poznań | lotnisko odszkodowanie | malowanie poznań