Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buda z plexiglasu dla motocykla :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mayday30

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Forumowicze
  • 2 postów
  • Na FM od: 25 czerwiec 2017

Napisano nie, 25 cze 2017 - 19:55

Witam!

Wiem jak to brzmi w tytule ale wpadłem na pewien pomysł.Od początku:

Przechowuję motocykl na parkingu strzeżonym,motocykl przykryty pokrowcem przeciwdeszczowym ale przy ulewach za bardzo się to rozwiązanie nie sprawdza,wilgoć i tak dostaje się do środka i moto jest całe mokre.Zalewa mi elektrykę,dochodzi do zwarcia i moto gaśnie,dławi się do puki nie wyschnie.Na necie widziałem różne garaże dla motocykli które zaczynają się od 1200zł a kończą na ponad 5000zł.Nie chcę stawiać facetowi na parkingu garażu za moje pieniądze poza tym jest to drogie rozwiązanie więc pomyślałem by zrobić coś na kształt zadaszenia/domku/tunelu/budy jak dla psa z plexiglasu odpowiadającej wymiarom motocykla.Materiał jest lekki,bez trudu będzie można zadaszyć motocykl.Problem cyrkulacji powietrza wewnątrz można rozwiązać poprzez zainstalowanie tylko dachu i dwóch bocznych (długość motocykla) ścian.Całość przypomina coś na kształt tunelu z wjazdem i wyjazdem tylko wysokość zgodna z wysokością motocykla.Pytanie do Was,co myślicie o takim w miarę łatwym w realizacji i tanim rozwiązaniu przeciw deszczu?

#2 lysy76

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - naciągacz łańcuchów

• Forumowicze
  • 239 postów
  • Na FM od: 17 czerwiec 2008
  • Motocykl:VF 1.1C, Ktm 990 adv

Napisano nie, 25 cze 2017 - 20:19

Łatwiej jest wynająć garaż na parę motongów.

Koszt współdzielony, jest gdzie pogrzebać, moto zimuje w niezłych warunkach.

A ten plexiglas to taki wolnostojący?

Już widzę te fury otłuczone przy pierwszym poważniejszym pierdolnięciu wiatru...

:biggrin:

#3 Mayday30

CZYTACZ - zupełny świeżak

• Topic Starter
  • Forumowicze
  • 2 postów
  • Na FM od: 25 czerwiec 2017

Napisano nie, 25 cze 2017 - 20:49

Łatwiej jest wynająć garaż na parę motongów.

Koszt współdzielony, jest gdzie pogrzebać, moto zimuje w niezłych warunkach.

A ten plexiglas to taki wolnostojący?

Już widzę te fury otłuczone przy pierwszym poważniejszym pierdolnięciu wiatru...

:biggrin:

Fakt...o tym że to odleci nie pomyślałem.U mnie wołają za garaż od 300zł/miesiąc.Kilku motocyklistów też korzysta z tego parkingu.Zaproponuję im wspólne wynajmowanie garażu jak na nich trafię.Dzięki za info bracie.Szerokości!

Użytkownik Mayday30 edytował ten post nie, 25 cze 2017 - 20:50

#4 Buber

ADEPT MOTOCYKLIZMU - pożeracz gumy

• Forumowicze
  • 2755 postów
  • Na FM od: 17 sierpień 2006
  • Motocykl:CB 650Z & Kilofazer

Napisano nie, 25 cze 2017 - 21:22

Nie wyważaj otwartych drzwi chłopie...

https://www.google.c...Q73ANUQvwUIJCgA

#5 jonaszko

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin

• Forumowicze
  • 132 postów
  • Na FM od: 30 wrzesień 2016
  • Motocykl:mam

Napisano nie, 25 cze 2017 - 21:26

Nie wyważaj otwartych drzwi chłopie...

https://www.google.c...Q73ANUQvwUIJCgA

o, widzisz, motobracie. Motobrat zapodał rozwiązanie. Zawsze uważałem, że na kogo, jak na kogo, ale na motobrata można liczyć :biggrin:

#6 tadeo

MOTONITA - leżący na baku

• Forumowicze
  • 1338 postów
  • Na FM od: 28 sierpień 2006
  • Motocykl:bandit 1200N

Napisano pon, 26 cze 2017 - 07:03

Witam!

Wiem jak to brzmi w tytule ale wpadłem na pewien pomysł.Od początku:

Przechowuję motocykl na parkingu strzeżonym,motocykl przykryty pokrowcem przeciwdeszczowym ale przy ulewach za bardzo się to rozwiązanie nie sprawdza,wilgoć i tak dostaje się do środka i moto jest całe mokre.Zalewa mi elektrykę,dochodzi do zwarcia i moto gaśnie,dławi się do puki nie wyschnie.Na necie widziałem różne garaże dla motocykli które zaczynają się od 1200zł a kończą na ponad 5000zł.Nie chcę stawiać facetowi na parkingu garażu za moje pieniądze poza tym jest to drogie rozwiązanie więc pomyślałem by zrobić coś na kształt zadaszenia/domku/tunelu/budy jak dla psa z plexiglasu odpowiadającej wymiarom motocykla.Materiał jest lekki,bez trudu będzie można zadaszyć motocykl.Problem cyrkulacji powietrza wewnątrz można rozwiązać poprzez zainstalowanie tylko dachu i dwóch bocznych (długość motocykla) ścian.Całość przypomina coś na kształt tunelu z wjazdem i wyjazdem tylko wysokość zgodna z wysokością motocykla.Pytanie do Was,co myślicie o takim w miarę łatwym w realizacji i tanim rozwiązaniu przeciw deszczu?

Chyba nie do końca masz świadomość ile kosztuje plexi? Moim zdaniem kompletnie nieopłacalny pomysł. Lepiej wynająć w kilka osób garaż.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 Forumowiczów, 0 gości, 0 ukrytych Forumowiczów

modyfikacje bixenon Full-led | sklep z oświetleniem samochodowym | żarniki xenon D2S D1S D3S D4S |